Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
3

eKasa

Finančná správa pripravila projekt online napojenia všetkých pokladníc na portál finančnej správy - eKasa. Kým doteraz mali podnikatelia možnosť vybrať si napojenie na systémy finančnej správy (v podobe VRP) dobrovoľne, po novom bude online pripojenie na finančnú správu povinné. Z elektronických registračných pokladníc (ERP) sa stanú online registračné pokladnice (ORP). Podnikateľom sa však rozšíria možnosti: pokladnicou bude môcť byť nielen klasická ERP, ale aj tablet, mobil, počítač či VRP. Nové zmeny budú účinné od 1.júla 2018. Dovtedy sa na nové podmienky musia pripraviť nielen výrobcovia, ale aj podnikatelia.

V tejto časti portálu finančnej správy sú preto dostupné všetky informácie týkajúce sa projektu eKasa. Informácie sú rozdelené do dvoch základných častí – informácie pre výrobcov a informácie pre podnikateľov. Súčasťou informácií pre podnikateľov je aj časť venovaná virtuálnej registračnej pokladnici.

Popis integračného rozhrania systému eKASA [pdf; 2,13 MB; nové okno] Podnikatelia a eKasa
Virtuálna registračná pokladnica Používanie elektronických registračných pokladníc

Dátum poslednej aktualizácie informačného obsahu: 5. 11. 2018
Dátum zverejnenia informačného obsahu: 9. 7. 2018