Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W4

Tlačové správy

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 tlačových správ, ktoré boli publikované na portáli finančnej správy. Tlačové správy sú zoradené podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam tlačových správ je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 tlačových správach. Celú tlačovú správu si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie tlačové správy môžete nájsť v Archíve tlačových správ.

Žena s deťmi cestovala bez víz a akýchkoľvek dokladov   (11. 02. 2015)

Bratislavskí colníci dnes počas nočnej služby skontrolovali diaľkovú linku z Bulharska, ktorá cez naše územie smerovala do Nemecka. V autobuse sa nachádzala žena s troma maloletými deťmi bez akýchkoľvek dokladov. Prípad už rieši cudzinecká polícia.

Prínos daňových exekútorov do štátneho rozpočtu za minulý rok   (11. 02. 2015)

Trend nárastu vo vymáhaní daňových nedoplatkov zaznamenaný v prvej polovici roka 2014 pokračoval. Prínos pre štátny rozpočet predstavuje výslednú sumu 205,09 mil. eur, ktorá bola vymožená a odvedená v roku 2014 do rozpočtu. V porovnaní s rokom 2013 ide o nárast o 12,10 %.

Púchovskí colníci zabezpečili tabak   (10. 02. 2015)

Pri kontrole predajného stánku v Prievidzi našli púchovskí colníci 22 PVC vrecúšok, ktoré obsahovali rozdrobenú zmes žltohnedej farby a tabakovej vône, celkovo išlo o 3,5 kg tabaku.

Spustenie pilotnej prevádzky ekolku v Bratislavskom kraji   (10. 02. 2015)

Finančná správa spúšťa zajtra v Bratislavskom kraji pilotnú prevádzku ekolku pri úhrade správnych poplatkov.

Rýchlejšie a jednoduchšie vybavenie colných formalít   (10. 02. 2015)

Obchod závislý od zahraničného tovaru už nemusí byť spojený so zdĺhavým vybavovaním colných formalít. Podnikatelia, pre ktorých je bezpečnosť a spoľahlivosť na prvom mieste, si môžu uľahčiť situáciu a prepustiť tovar priamo v priestoroch svojej firmy. To je len jedna z výhod, ktoré ponúka program „schválený hospodársky subjekt“. Minulý rok sa na Slovensku doň zapojilo 12 podnikateľských subjektov.

Odklad daňového priznania   (05. 02. 2015)

V tomto roku si občania aj podnikatelia môžu opäť oznámením predĺžiť termín na podanie daňového priznania. Lehotu si môžu predĺžiť o tri a v niektorých prípadoch o šesť mesiacov.

Požiadajte zamestnávateľa o zúčtovanie dane   (04. 02. 2015)

Zamestnanec, ktorý mal v roku 2014 zdaniteľné príjmy len zo závislej činnosti a nepoberal príjmy, z ktorých sa daň vyberá zrážkou, môže najneskôr do 15. februára písomne požiadať zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania. V tomto roku vychádza zákonom stanovený dátum na nedeľu, zamestnanci tak môžu žiadať o zúčtovanie preddavkov na daň z príjmov fyzickej osoby zo závislej činnosti do pondelka 16. 2. 2015.

Kontroly prešovských colníkov za rok 2014   (04. 02. 2015)

Počas roku 2014 vykonali prešovskí colníci vo svojom územnom obvode 1 306 kontrol, ktoré boli zamerané na kontrolu tovarov podliehajúcim spotrebným daniam. Najviac daňových únikov zistili v oblasti spotrebnej dane z tabakových výrobkov. Okrem toho vykonali ďalších 5 594 kontrol, ktoré boli zamerané na dodržiavanie colných predpisov.

Nebezpečná káva na chudnutie   (04. 02. 2015)

Colníci Pobočky colného úradu Banská Bystrica Pošta zaistili tovar, ktorý bol dovážaný z Thajska a z Hongkongu. Išlo o tri poštové zásielky, z ktorých dve si objednala firma sídliaca v Bratislave a jednu fyzická osoba z Banskej Bystrice.

Na 2% sa vyzbieralo viac ako 52 miliónov eur   (03. 02. 2015)

Slováci darovali zo svojich daní neziskovým organizáciám a nadáciám spolu 52 204 621,08 eur. Vyše 3,3 milióna eur je najvyššia suma, ktorú občania aj firmy poukázali ako svoje 2 % z daní Nadácii Pontis.

Dve tretiny prevádzok nedodržiavajú zákon   (03. 02. 2015)

Colníci Colného úradu Bratislava nepoľavujú v kontrolách elektronických registračných pokladníc ani v tomto roku. Počas uplynulého víkendu si posvietili na dve desiatky prevádzok rýchleho občerstvenia a diskoték v hlavnom meste. Viac než trištvrte prevádzok porušilo zákon.

Colný úrad má novú hovorkyňu   (03. 02. 2015)

Colný úrad Banská Bystrica má novú hovorkyňu.

Posledný deň v štandardnom režime   (02. 02. 2015)

Zajtra je posledný deň, kedy na daňových úradoch funguje register v plnom nasadení. Finančná správa posilnila v týchto dňoch oddelenia registra na daňových úradoch. Nakoľko do konca mesiaca budú fungovať v zmenenom režime, teraz zvládajú vybaviť viac občanov či podnikateľov.