Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W9

Tlačové správy

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 tlačových správ, ktoré boli publikované na portáli finančnej správy. Tlačové správy sú zoradené podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam tlačových správ je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 tlačových správach. Celú tlačovú správu si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie tlačové správy môžete nájsť v Archíve tlačových správ.

Na podanie daňového priznania už len týždeň   (13. 04. 2015)

Od 1. 4. 2015 plynie daňovým subjektom registrovaným do osobitnej úpravy Mini One Stop Shop (MOSS) lehota na podanie daňových priznaní (DP). Povinnosť podať DP je do 20 dní po skončení kalendárneho štvrťroka, pričom v rovnakej lehote sú povinné zaplatiť aj daň v eurách.

Niektorí púchovskí podnikatelia bločky stále nevydávajú   (10. 04. 2015)

Vyplýva to z kontrol v regióne Púchov – Považská Bystrica – Prievidza, ktoré vykonali púchovskí colníci v prvom štvrťroku 2015. V tomto čase bolo vykonaných 264 kontrol, z toho v 62 prípadoch zistenia porušenia predpisov bola uložená sankcia pokuty v celkovej výške 14 570 Eur.

Pokladničné doklady na miliónové sumy   (10. 04. 2015)

Virtuálna registračná pokladnica (VRP) je v prevádzke necelé dva týždne. Pri práci s ňou robia užívatelia aj chyby. Niektorým sa už podarilo vystaviť pokladničné bloky na miliónové sumy, ktoré však po niekoľkých dňoch stornovali.

Cigarety boli nájdené v špeciálnych úkrytoch   (10. 04. 2015)

Košickí colníci v kontrolovanom vozidle objavili špeciálne úkryty plné cigariet.

Nová etapa rekonštrukcie cestného hraničného priechodu Vyšné Nemecké – Užhorod   (09. 04. 2015)

Finančné riaditeľstvo Slovenskej republiky začína s novou etapou rekonštrukcie cestného hraničného priechodu Vyšné Nemecké – Užhorod na hranici medzi Slovenskom a Ukrajinou. Oficiálne odovzdanie stavby sa uskutočnilo dnes 9. apríla 2015 o 13:00 hod. na hraničnom priechode Vyšné Nemecké.

Tisíce dokumentov sú spracované   (09. 04. 2015)

Finančná správa spracovala od spustenia nového informačného systému desiatky tisíc dokumentov. Zatiaľ najviac bolo daňových priznaní na DPH.

Ľudia môžu bločky overovať smartfónom   (08. 04. 2015)

Finančná správa sprístupnila minulý týždeň novú mobilnú aplikáciu Over doklad. Majitelia mobilných zariadení majú vďaka nej možnosť overiť pravosť pokladničných dokladov vydaných vo virtuálnych pokladniciach.

V osobnom aute prepravoval 200 kg tabaku   (08. 04. 2015)

Poľskému vodičovi s vidinou finančnej nádielky sa na sviatok Veľkého piatku do cesty postavili žilinskí colníci. Pri kontrole vozidla, ktoré viedol, odhalili 200 kg nadrobno narezanej tabakovej suroviny.

2% do konca apríla   (07. 04. 2015)

Všetci zamestnanci majú možnosť aj tento rok darovať 2% alebo 3% zo svojich daní subjektom uvedeným v zozname prijímateľov. Zamestnanci, ktorým zamestnávateľ - platiteľ dane vykonal ročné zúčtovanie preddavkov na daň z príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti, predložia daňovému úradu vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane do výšky 2 % resp. 3 % zaplatenej dane.

Virtuálna registračná pokladnica je v prevádzke   (02. 04. 2015)

Počas prvého dňa používania virtuálnej registračnej pokladnice (VRP) vystavili podnikatelia okolo 5 000 platných pokladničných dokladov. Do aplikácie sa prihlásilo v tento deň vyše 1 400 užívateľov. Viacero používateľov zadávalo nesprávne prihlasovacie údaje – aplikáciu si svojím konaním dočasne zablokovali.

Pozor na falošné energetické nápoje   (02. 04. 2015)

Colníci z Galanty zaistili takmer 4 000 podozrivých „energeťákov“. Škoda, ktorá by vznikla ich predajom bola vyčíslená na 5 600 eur.

Dnes začína podávanie DP v MOSSe   (01. 04. 2015)

Daňovým subjektom registrovaným do osobitnej úpravy Mini One Stop Shop (MOSS) nadišla povinnosť podať daňové priznanie (DP). Do 20 dní po skončení kalendárneho štvrťroka podávajú DP aj platia daň v eurách. Pre tých, ktorí sú registrovaní od nového roka, je prvým možným termínom podávania daňových priznaní 1. apríl, najneskôr však 20. apríl 2015.

Spustenie virtuálnej registračnej pokladnice   (01. 04. 2015)

Taxikári, zubári, veterinári či opravári. Aj na tento okruh podnikateľov sa od dnes vzťahuje zákonná povinnosť evidencie hotovostných platieb v registračnej pokladnici. Novelou zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice sa rozšíril zoznam služieb, ktoré musia registrovať tržby prostredníctvom klasickej pokladnice alebo virtuálnej registračnej pokladnice.