Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server 15

Tlačové správy

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 tlačových správ, ktoré boli publikované na portáli finančnej správy. Tlačové správy sú zoradené podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam tlačových správ je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 tlačových správach. Celú tlačovú správu si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie tlačové správy môžete nájsť v Archíve tlačových správ.

Drogy v poštovej zásielke   (23. 09. 2015)

Colný úrad Bratislava v spolupráci s Kriminálnym úradom finančnej správy zadržali v pondelok 16 kíl psychotropnej drogy. Tú následne odovzdali polícii. Na čiernom trhu by látka mala hodnotu viac ako 11 000 eur.

Posledné dni na odložené daňové priznania   (22. 09. 2015)

Takmer 14 000 občanov a firiem si odložilo podanie daňového priznania na september tohto roka. Posledný deň na podanie je pre nich o deväť dní. Do 30. septembra 2015 je potrebné nielen podať daňové priznanie, ale daň aj zaplatiť.

Druhé kolo registrácie virtuálnej pokladnice   (21. 09. 2015)

Viac ako 150 000 podnikateľov, ktorí musia používať elektronickú registračnú pokladnicu (ERP), môže od 1. januára 2016 využívať bezplatnú aplikáciu finančnej správy – virtuálnu registračnú pokladnicu (VRP). Prístupná je cez počítač alebo smartphone, záujemcovia si musia podať žiadosť o pridelenie kódu VRP. Mali by tak urobiť čo najskôr.

Colný úrad Nitra sa sťahuje späť do zrekonštruovanej budovy   (21. 09. 2015)

Colný úrad Nitra – ústredňa sa po vykonanej rekonštrukcii budovy na Priemyselnej ulici 5 sťahuje do svojho sídla. Pobočka Nitra - Priemyselná (daňová pobočka) zostáva pracovať v dočasných priestoroch na Coboriho 2 do 5. októbra 2015.

Najvyšší predstavitelia colných a daňových správ rokujú na Slovensku   (17. 09. 2015)

Deklaráciu o zavedení spoločných rizík pri kontrole textilu a obuvi dovážaných z ázijských krajín podpísali dnes v Trenčíne najvyšší predstavitelia colných správ krajín V4 – Česka, Maďarska, Poľska a Slovenska. Na dvojdňovom rokovaní sa zúčastňujú aj šéfovia daňových správ, pričom zoskupenie V4 rozšírili kolegovia z Rakúska a Slovinska.

Colníci zadržali falzifikáty kabeliek exkluzívnych značiek   (17. 09. 2015)

Trnavskí colníci v Dunajskej Strede pri dovoze tovaru odhalili 8 160 napodobenín ochranných známok. Odhadovaná škoda týchto falzifikátov bola vyčíslená na 1,7 milión eur.

Prestrelka na Hlavnom námestí v Bratislave   (17. 09. 2015)

Už zajtra sa Hlavným námestím ponesú výkriky, streľba a štekot psov. Colníci predstavia verejnosti opäť po roku náplň svojej práce. Pri príležitosti osláv Dňa colníkov sa verejnosť dozvie, ako rozoznať originálne výrobky od tých falošných, ale aj aké suveníry z dovoleniek nenosiť, pretože sú z chránených rastlín a živočíchov. Chýbať nebudú ani zbrane, skenovacia technika či ukážky so služobnými psami. Partnerom podujatia je mesto Bratislava.

Kontroly na Trnavskom jarmoku dopadli alarmujúco   (16. 09. 2015)

Trnavskí colníci skontrolovali obchodníkov na jarmoku. Až 75% z nich ignorovalo dodržiavanie zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice.

Krátenie tržieb košickými podnikateľmi   (16. 09. 2015)

Košickí colníci za prvých osem mesiacov roka 2015 vykonali takmer 900 kontrol so zameraním na dodržiavanie povinnosti podnikateľských subjektov evidovať tržbu prostredníctvom elektronických a virtuálnych registračných pokladníc.

Záväzné stanoviská – rozšírenie tém   (15. 09. 2015)

Už viac ako rok majú podnikatelia možnosť požiadať finančnú správu o záväzné stanovisko k neobvyklým obchodným prípadom. Od dnes pribudlo niekoľko ďalších oblastí, v ktorých sa dá usmernenie získať. Vydané záväzné stanovisko je záväzné pre správcu dane aj pre druhostupňový orgán.

Nitrianski daniari na AGROKOMPLEXE 2015   (14. 09. 2015)

Počas leta sa nitrianski daniari zamerali na predajcov na letných akciách, výstavách a jarmokoch, kde vykonávali kontroly zamerané na správne používanie elektronickej registračnej pokladnice (ERP). Porušenie zákona zistili v 49 zo 115 kontrolovaných prevádzok, teda takmer v polovici prípadov. Za zistené porušenia udelili na mieste pokuty vo výške 11 770 eur.

Colníci odhalili nové špeciálne úkryty na pašovanie cigariet   (11. 09. 2015)

Colníci na hraničnom priechode Vyšné Nemecké odhalili v špeciálne vybudovaných úkrytoch ukrajinského dodávkového vozidla 153 860 kusov pašovaných cigariet rôznych značiek. Finančný únik je v tomto prípade takmer 21 000 eur.

Takmer polovica prevádzok nedodržiava zákon   (11. 09. 2015)

Prešovskí colníci vykonali počas letných prázdnin vo svojom regióne vyše 149 kontrol, ktoré boli zamerané na dodržiavanie zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice. Za uvedené obdobie odhalili 61 prípadov porušenia zákona.

Spustenie rekonštrukcie cestného hraničného priechodu Užhorod – Vyšné Nemecké na ukrajinskej strane   (11. 09. 2015)

Ukrajinská finančná správa začína s rekonštrukciou cestného hraničného priechodu Užhorod - Vyšné Nemecké na hranici medzi Ukrajinou a Slovenskom. Oficiálne spustenie stavby sa plánuje od 14. septembra 2015.

V lete uložili nitrianski colníci 11 krát zákaz predaja   (10. 09. 2015)

Z dôvodu opakovaného porušenia zákona o elektronickej registračnej pokladnici uložili nitrianski colníci počas hlavnej dovolenkovej sezóny až v jedenástich prípadoch sankciu zákazu predaja do 72 hodín. Kontroly správneho používania elektronickej registračnej pokladnice boli vykonávané najmä na kúpaliskách, tržniciach, jarmokoch, výstavách a iných kultúrnospoločenských podujatiach spojených s predajom tovaru. Za zistené porušenia boli uložené pokuty rozhodnutím na mieste vo výške 42 000 eur. V dvoch prípadoch podali colníci návrh na odňatie živnostenského oprávnenia.

Deň colníkov aj tento rok   (10. 09. 2015)

O týždeň si pripomenieme Národný deň colníkov. V Bratislave sa pri tejto príležitosti uskutoční podujatie, kde colníci predstavia svoju prácu verejnosti. Program pre širokú verejnosť bude od 10,00 – 13,00 hod. na Hlavnom námestí.

Cigarety so „starými“ kontrolnými známkami končia   (09. 09. 2015)

Spotrebiteľským baleniam cigariet označeným „starými“ kontrolnými známkami (KZ) končí životnosť. Obchodníci by mali mať na pamäti, že podľa zákona sa môžu balenia cigariet uvádzať do daňového voľného obehu iba do 30. septembra a predávať (aj nakupovať) najneskôr do 30. novembra tohto roku.

Marihuana ukrytá v puzdre na notebook   (08. 09. 2015)

Koncom minulého mesiaca našli žilinskí colníci pri kontrole na Kysuciach v osobnom motorovom vozidle neznámu sušenú rastlinu. Upozornil na ňu služobný pes vycvičený na vyhľadávanie psychotropných a omamných látok.

Nová aplikácia na portáli finančnej správy   (07. 09. 2015)

Finančná správa pripravila na svojom portáli novú službu pre širokú verejnosť. V sekcii občania je na webe dostupná aplikácia Overenie kontrolných známok. Poslúži na rýchlu kontrolu kontrolných známok, ktorými sú označené spotrebiteľské balenia liehu alebo tabakových výrobkov.

V Prešove sa strieľalo   (04. 09. 2015)

Cemjata sa opäť stala dejiskom rezortných majstrovstiev Finančnej správy SR v praktickej combat streľbe. Išlo už o XIII. ročník, ktorý sa uskutočnil pod taktovkou Colného úradu Prešov a odborárov. Tento ročník bol však jedinečný, nakoľko sa konal za medzinárodnej účasti. Pozvanie na zmeranie síl s domácimi súťažiacimi totiž prijali aj colníci z Česka, Maďarska a Estónska, pričom v rámci medzinárodnej súťaže si najviac trofejí odnášali českí strelci.