Preskočiť na hlavný obsah

Ďalšie novinky a aktuality

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 noviniek a aktualít, ktoré boli publikované na portáli finančnej správy. Novinky a aktuality sú zoradené podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam noviniek a aktualít je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 noviniek. Celú novinku si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie novinky a aktuality môžete nájsť v Archíve noviniek a aktualít.

Prepravcovia tovaru aj taxikári porušili zákon   (11. 05. 2018)

Od začiatku tohto roka pristihli nitrianski colníci počas cestných kontrol vo svojom regióne takmer 90 dopravcov, ktorí prevádzkovali cestnú dopravu v rozpore so zákonom. Za zistené porušenia v oblasti cestnej dopravy im boli uložené pokuty vo výške bezmála 3,5 tisíc eur, v 14 prípadoch bude o sankcii rozhodovať príslušný správny orgán.

Colníci kontrolujú aj bločky z bločkovej lotérie   (11. 05. 2018)

Trenčianski colníci okrem pravidelných kontrol správneho používania elektronickej registračnej pokladnice (ERP) na jarmokoch, festivaloch alebo pri príležitostných predajoch, preverujú aj bločky, ktoré občania zaslali do „bločkovej lotérie“. Takýchto kontrol bolo v tomto roku zatiaľ 293.

Plánovaná odstávka informačných systémov CIS a IS CEP   (10. 05. 2018)

Oznamujeme obchodnej verejnosti, že dňa 13.5.2018 (nedeľa) bude v čase od 21:00 hod. do 23:30 hod. vykonaná plánovaná odstávka produkčných systémov finančnej správy v oblasti colnej – CIS a IS CEP, z dôvodu realizácie činnosti v rámci aktualizácie a údržby technologických zariadení, na ktorých sú prevádzkované dotknuté informačné systémy FS.

V zozname zakázaných webov je momentálne 185 stránok   (09. 05. 2018)

Zoznam zakázaných webových sídiel s nelegálnym hazardom, ktorý na portáli zverejňuje finančná správa, sa opäť rozrástol. Momentálne sa v ňom nachádza 185 webstránok. Zo zoznamu finančná správa vyradila už 22 subjektov, keďže zakázané ponuky prestali poskytovať.

Originál alebo falzifikát?   (07. 05. 2018)

Finančná správa vyhlásila ďalšie školenie. Tento raz zamerané na ochranu práv duševného vlastníctva. Možnosť pripravovať školenia pre verejnosť jej umožnila novela zákona č. 333/2011 Z. z. o orgánoch štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva, ktorá nadobudla účinnosť v januári 2018. Prvé školenie, ktoré finančná správa pripravila, sa týkalo odbornej kvalifikácie pre osoby zodpovedné za colné záležitosti, minulý týždeň zase spustila prihlasovanie sa na školenia k elektronickej komunikácii. Školenie s názvom „Originál alebo falzifikát“ je tak ďalším zo série školení určených pre verejnosť.

Peniaze za fiktívne faktúry posielala na účet svojej dcéry   (07. 05. 2018)

Škodu za 1,4 milióna eur len na dani z pridanej hodnoty (DPH) mala spôsobiť zamestnankyňa trenčianskej predajne automobilov, ktorá od roku 2013 vystavovala fiktívne odberateľské faktúry a ich úhrady cez registračnú pokladňu za služby ako sprostredkovanie, prenájom či opravy. Na podvod prišli colníci z Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS), na prípade pracovali dlhšie obdobie.

Plánovaná odstávka Portálu FS   (07. 05. 2018)

Oznamujeme verejnosti, že dňa 9.5.2018, v čase od 21:00 hod. do 23:00 hod., bude realizovaná plánovaná odstávka Portálu FS a elektronickej podateľne.

Neoprávnené vratky DPH za 70 tisíc eur   (04. 05. 2018)

Colníci z Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) zaistili v uplynulých dňoch účtovníctvo bratislavskej spoločnosti, ktorá sa zaoberá predajom textilu, obuvi a rozličného tovaru v prevádzke na Kysuciach. Podozrivá je z neoprávneného uplatňovania nadmerných odpočtov DPH. Predbežná škoda bola vyčíslená na 70 tisíc eur.

Rekordne rýchlo spracované preplatky   (04. 05. 2018)

Finančná správa spracovala všetky žiadosti o vrátenie preplatkov na dani z príjmov v rekordne krátkom čase. Občanom a firmám vďaka tomu postupne vracia na účty viac ako 318 mil. eur. Rýchle pracovné tempo na finančnej správe sa však týmto nekončí.

Cigarety na letisku   (03. 05. 2018)

Trom cestujúcim do Anglicka výlet nevyšiel podľa ich predstáv. V batožine totiž ukrývali cigarety.

Finančná správa spúšťa bezplatné školenia k elektronickej komunikácii   (02. 05. 2018)

Finančná správa pripravila ďalšie proklientske opatrenie. Realizuje bezplatné školenia k elektronickej komunikácii pre fyzické osoby – podnikateľov, ktorí od 1. júla tohto roku majú zákonnú povinnosť komunikovať s finančnou správou už len elektronicky. Zatiaľ osem naplánovaných štvorhodinových školení sa uskutoční v troch mestách – v Bratislave, v Banskej Bystrici a v Košiciach – v termíne od 21. mája do 6. júna 2018.

Žilinskí colníci zlikvidovali tisíce falzifikátov strojárenských ložísk   (02. 05. 2018)

Žilinskí colníci likvidovali takmer 8000 napodobenín ložísk. Tie zaistili v sklade žilinskej firmy ešte v roku 2011. Zástupcovia poškodenej švédskej spoločnosti vtedy vyčíslili škodu, ktorá by im vznikla, ak by sa výrobky dostali na trh, na 150 000 eur.