Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W1

Tlačové správy

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 tlačových správ, ktoré boli publikované na portáli finančnej správy. Tlačové správy sú zoradené podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam tlačových správ je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 tlačových správach. Celú tlačovú správu si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie tlačové správy môžete nájsť v Archíve tlačových správ.

Colníci a daniari zistili na výstavisku v Nitre množstvo porušení   (03. 09. 2014)

Počas konania veľkej poľnohospodárskej výstavy na výstavisku v Nitre vykonali nitrianski colníci a daniari spolu 97 kontrol zameraných na kontrolu správneho používanie elektronickej registračnej pokladnice. Z tohto počtu zistili porušenie zákona v 36 prípadoch, čo je viac ako 37 % zo všetkých kontrolovaných subjektov. Za uvedené porušenia budú uložené pokuty vo výške viac ako 12 tisíc eur.

Colníci zo Senice našli marihuanu   (03. 09. 2014)

Colníci zo Senice počas bežnej kontroly vozidiel objavili u maďarsko –nemeckej posádky vozidla marihuanu. Páchateľovi teraz hrozí trest odňatia slobody tri až desať rokov.

Banskobystrickí colníci sa zúčastnili na Leteckých dňoch SIAF 2014   (02. 09. 2014)

Finančná správa sa aj tento rok zúčastnila na prestížnom leteckom podujatí, na medzinárodných leteckých dňoch SIAF 2014, ktoré sa uskutočnili uplynulý víkend. Banskobystrickí colníci tu návštevníkom predviedli názorné ukážky z výkonu svojej práce, ktoré sa stretli s veľkým záujmom verejnosti, a to tak detí, ako aj dospelých.

Odložené daňové priznania – september 2014   (02. 09. 2014)

Viac ako 14 000 občanov a firiem si odložilo podanie daňového priznania na september tohto roka. Posledný deň na podanie je pre nich o štyri týždne. Do 30. septembra 2014 je potrebné nielen podať daňové priznanie, ale daň aj zaplatiť.

Spúšťame novinku – záväzné stanoviská   (02. 09. 2014)

Od dnes môžu podnikatelia požiadať finančnú správu o záväzné stanovisko pri neobvyklých obchodných prípadoch. Metodici z finančného riaditeľstva ho vydajú záujemcovi po podaní písomnej žiadosti a uhradení príslušného poplatku.

Tisícky vzoriek v colnom laboratóriu   (31. 08. 2014)

Takmer 10 000 vzoriek liehu či minerálnych olejov preskúmalo v minulom roku colné laboratórium.

Finančná správa na oslavách SNP   (28. 08. 2014)

Na oslavách 70. výročia SNP v Banskej Bystrici nebude chýbať ani finančná správa. V piatok 29. augusta položí veniec k pamätníku SNP spolu s množstvom ďalších delegácií zo Slovenska a zo zahraničia aj generálny riaditeľ Sekcie colných úradov Jozef Turčák. Na oslavách ho bude sprevádzať aj Čestná jednotka finančnej správy.

Obchodných transakcií s Ukrajinou ubúda   (27. 08. 2014)

ŽILINA – 26. 08. 2014: Situácia u našich východných susedov sa už zrejme prejavuje aj v obchodovaní firiem z Oravského regiónu s Ukrajinou. Za posledné štyri mesiace v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka zaznamenali colníci 49 % pokles obchodných transakcií s touto krajinou.

Cez širokorozchodnú trať opäť pašovali cigarety z Ukrajiny   (25. 08. 2014)

Colníci z hraničnej Pobočky colného úradu Maťovce a z kontrolnej mobilnej skupiny spolu s príslušníkmi zásahovej jednotky hraničnej polície odhalili v uplynulom (34.) týždni v 3 prípadoch nelegálnu prepravu cigariet z Ukrajiny cez širokorozchodnú trať. Celkom 292.000 kusov (1460 kartónov) cigariet bez označenia kontrolnými známkami predstavuje finančný únik na cle a daniach 40.430,36 eur.

Colníci na Bartolomejskom jarmoku   (25. 08. 2014)

Z desiatich skontrolovaných predajcov na Bartolomejskom jarmoku v Ilave, ktorých preverili púchovskí colníci, len v 4 prípadoch neboli zistené žiadne porušenia predpisov. V šiestich prípadoch boli uložené pokuty na mieste v celkovej výške 1 460 eur.

Na leteckých dňoch SIAF 2014 budú colníci informovať aj o CITES   (25. 08. 2014)

CITES predstavuje dohovor o medzinárodnom obchode s ohrozenými druhmi voľne žijúcich živočíchov a rastlín „Convention on International Trade in Endangered Species of Wild Fauna and Flora". Jeho cieľom je postaviť svetový obchod s ohrozenými druhmi živočíchov a rastlín pod spoločnú kontrolu všetkých štátov sveta tak, aby sa zamedzilo bezohľadnému využívaniu týchto druhov na obchodné účely.

Finančná správa na leteckých dňoch SIAF   (22. 08. 2014)

Posledný augustový víkend, 30. a 31. augusta 2014, sa opäť otvoria pre verejnosť brány letiska Sliač pri Banskej Bystrici. Na prestížnom leteckom podujatí Medzinárodné letecké dni SIAF 2014 aj tento rok nebude chýbať finančná správa. Návštevníkov čaká množstvo zaujímavých ukážok, zaistený tovar či falzifikáty výrobkov.

Na žilinskej pošte zaznamenali nárast zásielok zo zahraničia   (22. 08. 2014)

Internetový obchod stále viac zamestnáva poštárov a colníkov. Za osem hodinovú zmenu prejde ich rukami na pošte v Žiline priemerne 1 865 zásielok z tretích krajín. 

Obchodných transakcií s Ukrajinou ubúda   (21. 08. 2014)

Situácia u našich východných susedov sa už zrejme prejavuje aj v obchodovaní firiem zo Žilinského kraja s Ukrajinou. Za posledné štyri mesiace v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka zaznamenali colníci 28 % pokles obchodných transakcií s touto krajinou.

Colníci pokračujú v kontrolách pokladníc aj v letných mesiacoch   (21. 08. 2014)

V súvislosti s dodržiavaním zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice skontrolovali banskobystrickí colníci od začiatku letných prázdnin viac ako 120 obchodníkov v celom kraji. Kontrolami opäť odhalili porušenia zákona.

Zakázané hormóny v poštovej zásielke   (20. 08. 2014)

Pol kilogramu zakázanej látky zadržali colníci z Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) v poštovej zásielke. Odosielateľom bola biotechnologická firma z Číny.

Dočasné obmedzenie prevádzky na Pobočke colného úradu Lučenec   (20. 08. 2014)

Prevádzka na Pobočke colného úradu v Lučenci bude z dôvodu plánovanej odstávky elektrickej energie dňa 20.08.2014 dočasne obmedzená.

Záväzné stanovisko zabezpečí istotu   (19. 08. 2014)

Podnikateľom budú od 1. septembra pri nejednoznačnom výklade zákonov pomáhať záväzné stanoviská finančnej správy. Uľahčia im napríklad daňové posudzovanie  pri zložitých obchodných transakciách a ušetrí obavy zo sporov a pokút.

Trnavskí colníci skontrolovali počas leta takmer 1 000 obchodníkov. Tí však stále nerešpektujú zákon   (19. 08. 2014)

Trnavskí colníci kontrolovali obchodníkov aj počas letných dní. Tí z Trnavského kraja sa však stále nepoučili. Takmer 40 % z nich porušila zákon o používaní elektronickej registračnej pokladnice.

Colníci zavítali do detského domova v Jesenskom   (18. 08. 2014)

Colníci zo stanice colného úradu v Lučenci pripravili pre deti z detského domova v Jesenskom prezentáciu, kde sa im snažili priblížiť náplň svojej práce a zábavnou formou ich poučili o veciach, ktoré súvisia s dodržiavaním colných či daňových predpisov. Deťom v detskom domove tak oživili program počas letných prázdnin a zároveň im odovzdali drobné darčeky.