Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W5

Tlačové správy

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 tlačových správ, ktoré boli publikované na portáli finančnej správy. Tlačové správy sú zoradené podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam tlačových správ je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 tlačových správach. Celú tlačovú správu si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie tlačové správy môžete nájsť v Archíve tlačových správ.

Colníci zaistili falzifikáty visiacich zámkov   (09. 07. 2014)

Nitrianski colníci počas víkendu pri svojej kontrole zaistili nielen fejky dámskej letnej obuvi, ale aj 126 kusov visiacich zámkov známej značky, ktoré už na prvý pohľad vykazovali znaky falzifikátov. Osobám, ktoré uvedený tovar uvádzali na trh, hrozí za porušenie predpisov v oblasti práv duševného vlastníctva prepadnutie tovaru a pokuta.

Kontrolóri opäť na „Miletičke“   (09. 07. 2014)

Takmer tretina prevádzok na najznámejšom bratislavskom trhovisku na Miletičovej ulici sa nepoučila a stále nedodržiava zákon o ERP. Zo 17tich našli daniari pochybenia v piatich prípadoch, pričom uložili pokuty za 400 eur.

Colníci a policajti odhalili pašerákov pri hranici s Ukrajinou   (09. 07. 2014)

Colníci a policajti na východnej hranici odhalili pašerákov so 180 000 kusmi pašovaných cigariet. Finančný únik predstavuje 16 920,00 eur.

Colníci na festivale v Orechovej Potôni   (08. 07. 2014)

Trnavskí colníci si v piatok a počas víkendu posvietili na predajcov na festivale „Acceleration 2014" v Orechovej Potôni. Kontrolovali, či aj na festivale obchodníci dodržiavajú zákon o používaní elektronickej registračnej pokladnice. Takmer dve tretiny z nich tento zákon porušilo.

Nitrianski colníci vybrali viac ako minulý rok   (08. 07. 2014)

Nitrianski colníci v prvom polroku 2014 vybrali na cle, DPH a spotrebných daniach v porovnaní s obdobím prvého polroka 2013 o takmer 19 miliónov eur viac. Ide o finančné prostriedky, ktoré sú príjmom štátneho rozpočtu SR a časť z nich (75 % z cla) patrí do rozpočtu EÚ.

Fejky tašiek pre psov či škrabiek na päty skončili v sklade galantských colníkov   (07. 07. 2014)

Colníci z Galanty odhalili 2 500 napodobenín viacerých ochranných známok. Škoda, ktorá by vznikla ich predajom bola vyčíslená na takmer 50 tisíc eur.

Sviatok sv. Cyrila a sv. Metoda trochu inak   (07. 07. 2014)

V sobotu 5. júla 2014 colníci mobilných jednotiek colných úradov Košice, Prešov a Michalovce vykonali v Košiciach 14 kontrol na trhových miestach a v prevádzkových priestoroch podnikateľských subjektov. Až pri 11 kontrolách zistili porušenie zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice. Na mieste boli uložené pokuty v celkovej výške 6 190 eur.

Zlikvidovali sme viac než 6 000 parfémov a toaletných vôd   (07. 07. 2014)

Na skládke v Zohore blízko Bratislavy dnes colníci likvidovali falzifikáty parfémov a toaletných vôd. Viac než 6 000 flakónov označených reprodukciou ochrannej známky Lacoste a Tommy Hilfiger rozdrvili a následne znehodnotili skládkovaním.

Pestovateľské pálenie ovocia   (04. 07. 2014)

Ste pestovateľ a dávate si páliť ovocný kvas v pestovateľskej pálenici? Táto informácia je určená práve Vám. Dňom 01. júla bežného roka sa začalo výrobné obdobie na prevádzkovanie liehovaru.

Pozor na falošné slnečné okuliare. Môžu poškodiť zrak   (04. 07. 2014)

Colníci z Bratislavy zaistili dva balíky z Číny, v ktorých bolo 358 slnečných okuliarov. Nakoľko bol tovar označený logom a slovnou reprodukciou ochrannej známky Ray Ban, colný úrad požiadal majiteľa ochrannej známky o vyjadrenie. Ten potvrdil, že ide o falzifikáty.

Zmeny v oblasti DPH   (03. 07. 2014)

Novinky v zákone o dani z pridanej hodnoty (DPH), ktoré vstúpia do platnosti od 1.januára 2015, prinesú zmeny poskytovateľom niektorých elektronických služieb. Daň zaplatia štátu, v ktorom zákazníci nimi poskytovanú službu spotrebujú. Aby sa pre platenie DPH nemuseli registrovať vo viacerých štátoch, môžu využiť systém MOSS – Mini One Stop Shop.

Nitrianski colníci odhalili nezákonný dovoz tovaru   (03. 07. 2014)

Nitrianski colníci odhalili nezákonný dovoz tovaru z Číny.

Nelegálne cigarety – škoda za takmer 13 miliónov eur   (02. 07. 2014)

Takmer 100 miliónov cigariet a škoda na spotrebnej dani 9,1 milióna eur a skrátenie DPH vo výške 2,7 milióna eur. Také sú základné parametre podvodu, ktorý odhalil Kriminálny úrad finančnej správy (KUFS) v spolupráci s Úradom špeciálnej prokuratúry Generálnej prokuratúry SR. Vyšetrovateľ už obvinil niekoľko osôb.

Nitrianskym colníkom pomáhal aj mobilný skener   (02. 07. 2014)

Nitrianski colníci v spolupráci s novozámockými policajtmi kontrolovali počas uplynulého týždňa motorové vozidlá v okrese Komárno. Cieľom colníkov bolo odhalenie nelegálnej prepravy tovaru podliehajúceho spotrebným daniam, najmä nafty, kontrola nadobúdacích dokladov k prepravovanému tovaru, zamedzenie nelegálnej cezhraničnej prepravy odpadov a taktiež kontrola tzv. fejkového tovaru. Policajti sa zamerali najmä na kontrolu technického stavu vozidiel a na kontrolu prítomnosti alkoholu či iných návykových látok v organizme vodičov.

Colníci kontrolovali predajcov na jarmokoch   (01. 07. 2014)

Púchovskí colníci kontrolovali predajcov na jarmokoch a trhoch v regióne. Z 8 kontrolných nákupov bolo až pri 7 skonštatované porušenie predpisov. Na mieste uložili pokuty v celkovej výške 1 620  eur.

Nelegálne pokladnice v hypermarkete   (01. 07. 2014)

Kontrolóri finančnej správy z daňového úradu Bratislava preverovali elektronické registračné pokladnice v hypermarkete. Počas kontroly našli dve nelegálne pokladnice a uložili sankcie vo výške 2 000 eur.

Posledný deň na odložené daňové priznania   (30. 06. 2014)

Ak ste si odložili daňové priznania na jún, dnes je posledný deň, kedy ho môžete podať. Sankcie za nepodanie daňového priznania sú vo výške od 60 do 16 000 eur. Okrem podania daňového priznania je potrebné dnes daň aj zaplatiť.

Colníci a daniari na TOPFESTE   (30. 06. 2014)

Trnavskí colníci a daniari si posvietili v piatok a počas víkendu na  predajcov na festivale TOPFEST v Piešťanoch. Kontrolovali, či aj na festivale obchodníci dodržiavajú zákon o používaní elektronickej registračnej pokladnice. Takmer 70% z nich tento zákon porušilo.

Veľká kontrolná akcia v Bratislave   (29. 06. 2014)

Viac ako tretina skontrolovaných prevádzok v Bratislave nedodržiava zákon o ERP. V priebehu včerajšieho dňa skontrolovalo 25 kontrolných skupín prevádzky na trhoviskách, ale i v reštauráciách. Najčastejším porušením bolo nezaevidovanie tržby v pokladni.

Kontroly elektronických registračných pokladní na festivaloch   (27. 06. 2014)

Kontrolóri finančnej správy si počas nasledujúcich letných mesiacov posvietia na obchodníkov na letných festivaloch a iných kultúrnych podujatiach. Kontroly zamerajú najmä na dodržiavanie zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnici – teda na vydávanie bločkov.