Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server 11

Tlačové správy

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 tlačových správ, ktoré boli publikované na portáli finančnej správy. Tlačové správy sú zoradené podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam tlačových správ je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 tlačových správach. Celú tlačovú správu si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie tlačové správy môžete nájsť v Archíve tlačových správ.

Čiastočné obmedzenie prevádzky na PCÚ Dobrá TKD   (29. 10. 2014)

Na Pobočke colného úradu Dobrá Terminál kombinovanej dopravy bude v dňa 30.10.2014 čiastočne obmedzená prevádzka z dôvodu odstávky elektrickej energie.

Podnikatelia si chyby opravili   (28. 10. 2014)

Tisíce podnikateľov využilo možnosť opraviť si chyby v podaných kontrolných výkazoch. Na tie ich od začiatku októbra upozorňuje bezplatná chybová hláška. Finančná správa ich len počas prvého mesiaca fungovania poslala viac ako 23 000.

Škrabky na päty skončili v ohni   (28. 10. 2014)

3 130 napodobenín, ktoré boli označené falošnými ochrannými známkami dnes zošrotovali pod dohľadom colníkov. Ak by sa tento tovar dostal na trh a predával sa ako originály, majiteľom ochranných známok by vznikla škoda 80 000 eur.

Zmeny na kontaktných miestach   (27. 10. 2014)

Od 1. decembra sa menia služby pre občanov v niektorých častiach Slovenska. K zmenám dochádza v rámci racionalizácie a zmeny organizačnej štruktúry na finančnej správe.

Zaistili marihuanu za viac ako 90 000 eur   (27. 10. 2014)

36-ročný muž zo Šale prevážal takmer 9,5 kilogramu marihuany. Kriminálny úrad finančnej správy a trnavskí colníci v spolupráci s diaľničnou políciou vozidlo skontrolovali a našli až štyri vrecia naplnené omamnou látkou. Muž skončil vo väzbe.

Colníci pomáhajú aj pri ochrane životného prostredia   (24. 10. 2014)

Počas posledných rokov sa na celom svete, vrátane Európskej únie, v podstatnej miere rozšírilo falšovanie a nezákonný obchod s prípravkami na ochranu rastlín.

Na hraničnom priechode Vyšné Nemecké 23. októbra 2014 sa nacvičoval krízový scenár pre prípad biologickej hrozby   (23. 10. 2014)

Na colnom hraničnom priechode Vyšné Nemecké sa 23.10.1014 uskutočnilo komplexné simulované cvičenie pre prípad biologickej hrozby, na ktorom sa zúčastnili všetky relevantné zložky orgánov štátnej a verejnej správy a ďalších organizácií, ktoré sa zaoberajú záchranárskymi činnosťami a humanitárnou pomocou. V priebehu 3 hodín sa podarilo zvládnuť krízovú situáciu pri šírení vysoko nebezpečnej nákazy, ktorej nositeľom bol jeden z cestujúcich autobusu vstupujúceho na Slovensko. Colníci, policajti a zložky integrovaného záchranného systému tak spoločne ukázali ako rýchlo a účinne sa musí konať, aby sa zabránilo priamemu šíreniu infekcie a vysoko nebezpečnej nákazy, ktorá môže znamenať priamu hrozbu pre bezpečnosť a zdravie občanov Slovenska, členských štátov Európskej únie a Schengenského priestoru.

Každá tretia prevádzka porušila predpisy   (22. 10. 2014)

Za prvých deväť mesiacov tohto roka vykonali žilinskí colníci 1559 kontrol v prevádzkach, kde podnikatelia predávali tovar alebo poskytovali služby. Zamerali sa na dodržiavanie zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice. Každá tretia prevádzka porušila predpisy a uložené pokuty už presiahli 133 600 eur.

Colníci odhalili prepravu drog na poľnej ceste v okrese Michalovce   (20. 10. 2014)

Colníci kontrolnej mobilnej skupiny Colného úradu Michalovce odhalili nelegálnu prepravu 4 balíčkov omamných a psychotropných látok vo vozidle idúcom po poľnej ceste. Zaistené boli 4 osoby, ktoré boli odovzdané policajnému zboru v Michalovciach.

Trenčianski colníci na jarmokoch a festivaloch   (17. 10. 2014)

Od júla do septembra trenčianski colníci kontrolovali dodržiavanie zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice. Bolo zistených 35 prípadov porušení predpisov, colníci uložili pokuty v celkovej výške 7 640 eur.

Podnikateľov s certifikátom kvality pomaly pribúda   (17. 10. 2014)

Firmy, ktoré obchodujú so zahraničím, si môžu uľahčiť niektoré formality na úradoch. Podmienkou je ich bezpečnosť a spoľahlivosť. Ocenia ju nielen colné orgány, ale aj ich obchodní partneri. Počet firiem, ktoré doteraz v previerkach obstáli, presiahol šesťdesiatku.

Kontroly pokladníc v Prešove   (16. 10. 2014)

Kontrolóri prešovského daňového úradu neoddychovali ani počas teplých letných mesiacov. Počas akcie zameranej na kontrolu používania elektronickej registračnej pokladnice skontrolovali 37 podnikateľov a prevádzok.

Návod na registráciu v Mini One Stop Shop   (15. 10. 2014)

Poskytovatelia vybraných služieb zadefinovaných novelou zákona o DPH – elektronických, telekomunikačných služieb a služieb rozhlasového a televízneho vysielania, ktorí sa rozhodli využiť systém MOSS – Mini One Stop Shop, teda jednotné kontaktné miesto, sa už môžu registrovať cez portál finančnej správy.

Kontroly na Štúrovskom jarmoku   (14. 10. 2014)

Na tradičný „Štúrovský jarmok“ okrem tisícok návštevníkov prišlo služobne aj 40 daňových kontrolórov. Preverovali, ako predávajúci dodržujú zákon o elektronickej registračnej pokladnici. Obchodníci sú zrejme nepoučiteľní.

Termín registrácie na MOSS sa blíži   (10. 10. 2014)

Zmena legislatívy, ktorá vstúpi do platnosti od 1. januára 2015 prinesie novinky poskytovateľom vybraných elektronických služieb. Pripravovať sa na ne môžu začať už teraz - dobrovoľnou registráciou.

Cez hranicu pašovali bankovky na Ukrajinu   (09. 10. 2014)

Colníci na hraničnej Pobočke colného úradu Vyšné Nemecké zaistili za pomoci špeciálne cvičeného psa u cestujúceho v linkovom autobuse 10 800 eur v bankovkách. Cestujúci si nesplnil ohlasovaciu povinnosť na hranici, ktorej podlieha dovoz, vývoz a tranzit peňažnej hotovosti v sume 10 000 eur a viac.

Spoločná colná operácia REPLICA   (09. 10. 2014)

Finančná správa Slovenskej republiky sa zúčastnila na spoločnej colnej operácii REPLICA. Počas desať dňovej operačnej fázy, ktorá sa uskutočnila v období od 31.3.2014 - 11.04.2014 zachytili colníci v Dunajskej Strede falšovaný tovar v hodnote 126 000 eur.

V Košiciach štartuje projekt WUTCOM   (09. 10. 2014)

Slovenskí colníci budú trénovať odhaľovanie pašovania cigariet. O svoje skúsenosti sa s nimi podelia aj zahraniční kolegovia.

Colný úrad Nitra sa dočasne sťahuje   (08. 10. 2014)

Colný úrad Nitra – ústredňa (vedenie colného úradu a oddelenia colného úradu: právne, colné, organizačné, spotrebných daní ) a PCÚ Nitra – Priemyselná (daňová pobočka) počas vykonávania rekonštrukcie budovy na Priemyselnej 5 budú presťahovaní na Coboriho 2 v Nitre (budova daňového úradu na 1. a 2. poschodí).

Oznámenie o chybách v KV DPH   (07. 10. 2014)

Finančná správa pripravila pre podnikateľov novinku. Po zaslaní kontrolného výkazu DPH im príde správa o technických chybách, ktoré v dokumente urobili. Oznámenie bude bezplatne zaslané do ich schránky správ na portáli finančnej správy.