Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W9

Tlačové správy

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 tlačových správ, ktoré boli publikované na portáli finančnej správy. Tlačové správy sú zoradené podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam tlačových správ je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 tlačových správach. Celú tlačovú správu si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie tlačové správy môžete nájsť v Archíve tlačových správ.

Posledný deň v štandardnom režime   (10. 12. 2014)

Zajtra je posledný deň, kedy na daňových úradoch funguje register v plnom nasadení. Finančná správa posilnila v týchto dňoch oddelenia registra na daňových úradoch. Nakoľko koncom roka budú fungovať v zmenenom režime, teraz zvládajú vybaviť viac občanov či podnikateľov.

Vianoce pre bezdomovcov   (10. 12. 2014)

Občianske združenie pôsobiace v Žilinskom kraji si včera na colnom úrade prevzalo oblečenie a trvanlivé potraviny pre ľudí z veľkého útulku. Najmä v chladných mesiacoch majú veci poslúžiť takmer 200 ľudom bez strechy nad hlavou a závislým na alkohole, drogách a hazardných hrách, ktorí ho navštevujú.

Likvidácia liehu   (09. 12. 2014)

Trenčianski colníci dňa 12. 12. 2014 zlikvidujú tovar, ktorý prepadol v prospech štátu, a to viac ako 450 kusov spotrebiteľských balení liehu a 180 litrov ďalších liehovín.

Ďalšie kolo sprísňovania dohľadu nad tabakom   (09. 12. 2014)

Nové povinnosti z predpisov majú všetci podnikatelia, ktorí predávajú spotrebiteľské balenie tabaku a skladujú ho neoznačené kontrolnou známkou. Musia urobiť inventúru a do polovice decembra tohto roka oznámiť colnému úradu stav zásob. Rovnako to platí aj pre cigary a cigarky, len s januárovým termínom na oznámenie.

Zmeny v zákone o spotrebnej dani z tabakových výrobkov   (09. 12. 2014)

Upozornenie pre subjekty podnikajúce v oblasti tabakových výrobkov. Novely zákona č. 106/2004 Z. z. o spotrebnej dani z tabakových výrobkov v znení neskorších predpisov zavádzajú od 1. decembra okrem iného povinnosť označovať kontrolnou známkou aj spotrebiteľské balenie tabaku.

Záchyt neoznačených cigariet   (05. 12. 2014)

Uplynulú noc zadržali prešovskí colníci v katastri obce Tuhriná cigarety, ktoré neboli označené slovenskou kontrolnou známkou. Išlo o 20 000 kusov ukrajinských cigariet. Únik na spotrebnej dani bol vyčíslený na takmer 2 000 eur.

Povinnosť oznámiť colnému úradu stav zásob tabaku   (04. 12. 2014)

Spotrebiteľské balenia tabaku neoznačené kontrolnou známkou je možné predávať, ponúkať na predaj alebo skladovať najneskôr do 31. januára 2015.

Posily na registri   (04. 12. 2014)

Finančná správa posilňuje v týchto dňoch oddelenia registra na daňových úradoch. Nakoľko koncom roka budú fungovať v zmenenom režime, teraz zvládnu vybaviť viac občanov či podnikateľov.

Zmena úradných hodín počas sviatkov   (04. 12. 2014)

Pobočka colného úradu Trnava NS a Dunajská Streda upravujú počas sviatkov úradné hodiny. Ich zmena bude nasledovná:

Finančná správa odovzdala ceny Merkúr 2014   (03. 12. 2014)

Finančné riaditeľstvo SR ocenilo najlepších platiteľov dane z príjmu za zdaňovacie obdobie kalendárneho roka 2013. Spoločnosti získali ocenenie Merkúr 2014 za najvyššiu zaplatenú daň z príjmov zo všetkých spoločností registrovaných na daňových úradoch v jednotlivých krajoch ako aj v rámci Daňového úradu pre vybrané daňové subjekty.

Zmeny v procese registrácie   (02. 12. 2014)

Registrácia novej elektronickej registračnej pokladnice či registrácia novej firmy, aj tieto procesy čaká dočasná  zmena režimu vybavovania.

Vo vlaku cestoval hľadaný pasažier   (02. 12. 2014)

Na konci minulého týždňa sa v medzinárodnom rýchliku Ex 147 prepravoval mladík, na ktorého bol vydaný zatykač. Na trase z Čadce do Žiliny, počas kontroly tovaru, ho zadržali colníci a skončil v rukách polície.

Dámy pozor! Aj žehličky na vlasy môžu byť napodobeninami   (02. 12. 2014)

Colníci z Galanty odhalili 1 810 napodobenín ochranných známok. Škoda, ktorá by vznikla ich predajom bola vyčíslená na 100 000 eur.

Nový informačný systém na finančnej správe   (01. 12. 2014)

Finančná správa o dva týždne spúšťa nový informačný systém Centrálny elektronický priečinok (IS CEP). Je to už štvrtá tohtoročná novinka. Ďalšie nové systémy budeme spúšťať počas budúceho roka.

Dokonalejšie kontrolné známky na liehovinách a cigaretách   (28. 11. 2014)

Nový systém označovania liehovín a tabakových výrobkov sa dotkne dvadsaťjeden subjektov v Banskobystrickom kraji. Zmeny legislatívy v tejto oblasti zmenili nielen vzhľad kontrolných známok, ale aj spôsob ich tlače, či distribúcie. Dokonalejšie kontrolné známky sa po novom budú tlačiť už len v štátnom podniku Mincovňa Kremnica.

Obchodník predával naftu bez povolenia   (27. 11. 2014)

Nakúpiť a potom uskladniť väčšie množstvo nafty, benzínu alebo LPG je množné len po oznámení colnému úradu. Ak je tento tovar predmetom obchodu, vyžaduje sa aj povolenie. Ani jednu z povinností si nesplnil podnikateľ zo Žiliny a za porušenie každej z nich mu hrozí až 10 000 eurová pokuta.

Medzinárodné stretnutie colníkov v Tatranskej Lomnici   (26. 11. 2014)

Počas novembra sa zišli v Tatranskej Lomnici zástupcovia jednenástich colných správ. Medzinárodné podujatie zorganizoval Colný úrad Prešov a najdôležitejšou témou bol boj proti daňovým únikom.

Ako platiť správne poplatky na finančnej správe?   (25. 11. 2014)

Do konca roka 2014 môžu občania na daňových a colných úradoch používať tak papierové kolkové známky ako aj Potvrdenia pre evidenciu poplatku. Na úradoch finančnej správy nebudú umiestnené samoobslužné platobné terminály (kiosky), no občania budú môcť využiť kiosky umiestnené na úradoch Ministerstva vnútra SR (MVSR) v blízkosti daňových a colných úradov.

Záchyt neoznačených cigariet   (25. 11. 2014)

Uplynulý víkend zadržali prešovskí colníci v katastri obce Bystré neoznačené cigarety. Išlo o 46 200 kusov cigariet ukrajinskej značky. Únik na spotrebnej dani bol vyčíslený na takmer 4 500 eur.

Falošné papuče už aj v známej sieti predajní na Slovensku   (25. 11. 2014)

Colníci zo Senice pri kontrole dvoch prevádzok patriacich do známej siete predajní na Slovensku zaistili 74 párov falošnej domácej obuvi. Osobe, ktorá uvedený tovar uvádzala na trh, hrozí za porušenie predpisov v oblasti práv duševného vlastníctva prepadnutie tovaru a pokuta.