Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W9

Tlačové správy

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 tlačových správ, ktoré boli publikované na portáli finančnej správy. Tlačové správy sú zoradené podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam tlačových správ je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 tlačových správach. Celú tlačovú správu si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie tlačové správy môžete nájsť v Archíve tlačových správ.

Naháňačka s pašerákmi pred očami verejnosti   (08. 09. 2018)

Bratislavskí colníci predstavili svoju činnosť na 12. ročníku Dňa ozbrojených zložiek a záchranných systémov s deťmi v areáli Vojenského historického múzea v Piešťanoch. Stovkám návštevníkov ukázali, ako dokážu spacifikovať pašeráka drog pomocou donucovacích prostriedkov a špeciálne cvičeného psa. Stánky so zaisteným tovarom patrili na podujatí medzi najnavštevovanejšie.

Stanovisko finančnej správy k článku Denníka N ohľadom správy OLAF   (07. 09. 2018)

Finančná správa reaguje na zverejnený článok Denníka N s názvom „OLAF vypátral obrovské colné podvody na Slovensku, Únii máme zaplatiť vyše 300 miliónov eur“.

Stanovisko finančnej správy k vyjadreniam poslanca NR SR E. Hegera   (07. 09. 2018)

Finančná správa reaguje na vyjadrenia p. poslanca NR SR Eduarda Hegera (OĽaNO) na tému eKasa.

V boji proti daňovým podvodom pomôže eKasa   (06. 09. 2018)

Legislatívny proces, prostredníctvom ktorého chce finančná správa uviesť do praxe projekt eKasa, pokračuje. Online pripojenie pokladníc na finančnú správu má jasný cieľ – bojovať proti podvodom vo finálnej spotrebe.

Finančná správa pomáha Maldivám   (05. 09. 2018)

Finančná správa sa zapojila do spoločného programu OSN a OECD na podporu rozvojových krajín Daňoví inšpektori bez hraníc. S Maldivskou daňovou správou (Maldives Inland Revenue Authority – MIRA) podpísala zmluvu o spolupráci. Na jej základe sa expert finančnej správy bude aktívne podieľať na výkone daňových kontrol, vzdelávať kontrolórov a pomáhať pri novelizácii maldivských daňových zákonov, najmä v oblasti medzinárodného zdaňovania.

Pozor na elektronickú komunikáciu   (03. 09. 2018)

Počet elektronicky komunikujúcich daňovníkov s finančnou správou sa neustále zvyšuje. Aktuálne je zaregistrovaných takmer 552 000 daňovníkov. Pozor by si mali dať najmä tie fyzické osoby – podnikatelia, ktoré si odložili podanie daňového priznania k dani z príjmov za minulý rok až na september.