Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W9

Tlačové správy

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 tlačových správ, ktoré boli publikované na portáli finančnej správy. Tlačové správy sú zoradené podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam tlačových správ je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 tlačových správach. Celú tlačovú správu si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie tlačové správy môžete nájsť v Archíve tlačových správ.

Košickou colnicou na pošte neprešlo 347 zásielok   (06. 12. 2013)

Colný úrad Košice za jedenásť mesiacov tohto roka zaistil 367 zásielok, z toho až 347 na pobočke Košice – pošta. Išlo o dovoz tovaru prostredníctvom poštových zásielok. Všetky pre podozrenie, že ide o falzifikáty.

Novinky pre združenia   (06. 12. 2013)

Novela zákona o dani z pridanej hodnoty (DPH) prinesie od 1. januára 2014 novinky aj pre členov združení. Ide o zdaniteľné osoby, ktoré spoločne podnikajú s inou zdaniteľnou osobou na základe zmluvy o združení, alebo inej obdobnej zmluvy. Nova ruší uplatňovanie osobitného postupu pre členov združení pri podávaní daňových priznaní, súhrnných výkazov a pri vedení záznamov. Novela ďalej upravuje postup týchto fyzických, alebo právnických osôb pri vykazovaní údajov, týkajúcich sa spoločného podnikania združenia, za obdobia do konca kalendárneho roka 2013.

Finančná správa ocenila najlepšie a najpoctivejšie firmy   (05. 12. 2013)

Finančná správa spolu s Ministerstvom financií SR ocenila tri firmy,  ktoré podnikajú na území Slovenska a v uplynulom zdaňovacom období zaplatili najviac daní. Firmy však museli spĺňať prísne kritériá.

Trnavskí colníci preventívne kontrolovali vozidlá na diaľnici D1 Trnava - Bratislava   (04. 12. 2013)

Trnavskí colníci spolu s políciou dnes doobeda obsadili odpočívadlo Zeleneč na diaľnici D1 v oboch smeroch Trnava - Bratislava. Ich prehliadke sa nevyhli nákladné, dodávkové ale ani osobné automobily.

Pozor na falošné lego   (03. 12. 2013)

Bratislavskí colníci zaistili v predajni hračiek falzifikáty. Z obehu stiahli vyše 1 500 hračiek s označením Lego a Star Wars.

Pozor na falošné cigarety v obehu   (03. 12. 2013)

Finančná správa varuje pred falošnými cigaretami v obehu. Podnet dostal colný úrad Košice. Občan nahlásil, že si kúpil v novinovom stánku cigarety českej značky. Po rozbalení však zistil, že ide o falzifikát.

Zmeny na kontaktných miestach   (02. 12. 2013)

Od 2. januára 2014 budú na troch kontaktných miestach daňových úradov zmenené úradné hodiny. Ďalšie dve kontaktné miesta daňových úradov od tohto dátumu zanikajú.

Colníci skontrolovali pokladnice v centre Bratislavy   (02. 12. 2013)

Približne 60 % gastroprevádzok, od stravovacích bufetov po luxusné podniky v centre Bratislavy, nedodržiavali zákon o používaní elektronickej registračnej pokladnice. Bratislavskí colníci preverili 16 zariadení - chyby našli v deviatich prípadoch. 

Aké vianočné darčeky radšej nekupovať?   (01. 12. 2013)

Začalo sa obdobie kožušinových kabátov. Netreba však zabúdať na to, že sú aj výrobky z kožušín, ktoré finančná správa kupovať neodporúča. Ide o kožušiny zo zvierat, ktoré sú chránené dohovorom CITES. Môže sa preto stať, že ak si objednáte zo zahraničia kožušiny, kabelky alebo kabáty z jaguára, tigra či leoparda, colníci vám ich zadržia. 

Zaručený elektronický podpis bezplatne   (29. 11. 2013)

Nový občiansky preukaz je cestou k elektronickej komunikácii s finančnou správou aj prostredníctvom zaručeného elektronického podpisu (ZEP). Táto možnosť bola doteraz spoplatnená, ZEP si totiž bolo treba zakúpiť u súkromných firiem. Pri vydaní nového občianskeho preukazu však môžu občania získať ZEP bezplatne.

Tenisky za viac ako milión eur skončili v spaľovni   (28. 11. 2013)

32 393 párov tenisiek a 473 kusov textilu, ktoré boli označené falošnými ochrannými známkami skončilo v certifikovanej spaľovni. Ak by sa tento tovar dostal na trh a predával sa ako originály, majiteľom ochranných známok by vznikla škoda 1 046 000 eur.

Kontrolný výkaz DPH   (28. 11. 2013)

Jednou z najdôležitejších noviniek novely zákona o DPH je elektronický kontrolný výkaz. Od nového roka ho budú finančnej správe posielať firmy, ktoré sú platitelia dane z pridanej hodnoty. Výkaz budú elektronicky posielať spolu s daňovým priznaním na DPH.

Colníci pri rozsiahlej akcii rozbili dve siete nelegálnych obchodníkov s cigaretami   (27. 11. 2013)

Vďaka spolupráci colníkov z piatich krajín vrátane Slovenska, skončili pašeráci cigariet v rukách spravodlivosti. Škoda, ktorú spôsobili bola doteraz vyčíslená na 15 miliónov českých korún.

V novom zákone o DPH nové zbrane proti únikom daní   (27. 11. 2013)

Boj proti daňovým podvodom a únikom na dani z pridanej hodnoty (DPH) má oporu v novej legislatíve. Nové pravidlá zapracované v novele zákona o DPH začnú platiť 1. januára 2014.

„Týždne elektronickej komunikácie“ po celom Slovensku   (25. 11. 2013)

„Týždne elektronickej komunikácie“ sa začali na daňových úradoch  po celom Slovensku. Počas úvodného týždňa, ktorí bol v bratislavskom kraji, si dohodu o elektronickej komunikácií prišlo podpísať viac ako tisíc podnikateľov.

Ďalšia krádež historického predmetu   (21. 11. 2013)

Zlodeji historických cenín opäť úradovali v Grécku. Zo Svätého kláštora svätej Kataríny v Katarraktis regionálnej divízie Arta regiónu Epirus v Grécku odcudzili zlodeji dva strieborné relikviáre z 19. storočia. Vzhľadom na podozrenie, že by sa mohli zlodeji pokúsiť previezť ukradnuté predmety cez hranice, informovalo grécke Ministerstvo školstva a cirkevných záležitostí aj slovenských colníkov.

Správne poplatky budú lacnejšie   (21. 11. 2013)

Správne poplatky budú môcť občania od decembra platiť po novom a môžu aj ušetriť. Platiť na úradoch bude možné v hotovosti, platobnou kartou alebo prevodom z účtu v pobočke zahraničnej banky. Novela zákona o správnych poplatkoch začne platiť už 1. decembra 2013. 

„Týždne elektronickej komunikácie“ úspešne pokračujú   (20. 11. 2013)

„Týždne elektronickej komunikácie“, ktoré sa v pondelok začali na daňových úradoch v bratislavskom kraji, prinášajú prvé ovocie. Počas prvých dní si dohodu o elektronickej komunikácií prišli podpísať stovky podnikateľov.

Ukradli mramorový artefakt   (18. 11. 2013)

Z oblasti Egares na ostrove Naxos (Kyklandské ostrovy) v Grécku odcudzili zlodeji historickú časť fontány. Grécka polícia po predmete aj zlodejoch pátra, varuje však na možný nedovolený pohyb aj európske colné úrady. 

Začali sa „Týždne elektronickej komunikácie“   (18. 11. 2013)

Dnes sa na daňových úradoch začali „Týždne elektronickej komunikácie“. Počas dvoch týždňov bude špeciálna pozornosť venovaná každému, kto si príde popísať alebo obnoviť dohodu o elektronickej komunikácii.