Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W5

Tlačové správy

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 tlačových správ, ktoré boli publikované na portáli finančnej správy. Tlačové správy sú zoradené podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam tlačových správ je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 tlačových správach. Celú tlačovú správu si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie tlačové správy môžete nájsť v Archíve tlačových správ.

Reakcia na článok v denníku TREND   (10. 09. 2013)

Finančné riaditeľstvo SR odmieta tvrdenia o predraženom nákupe športového náradia, ktoré zverejnil dňa 10.9.2013 týždenník Trend pod názvom „Daniari chcú nabrať sily. Za štátne  si nakúpili drahé činky“ a následne informácie prebrali a použili ďalšie médiá. Informácie, ktoré redaktor Jozef Tvardzík v článku použil, nečerpal z informácií poskytnutých FS SR, nakoľko by v opačnom prípade došlo k hrubému porušeniu etického kódexu novinára.

Zmeny v zákone o spotrebnej dani z minerálneho oleja   (10. 09. 2013)

Upozornenie pre obchodníkov s vybraným minerálnym olejom. Pozor na veľkosť balenia a druh minerálneho oleja. Určité druhy minerálnych olejov podliehajú kontrole a postupu pri preprave v prípade, že ich objem presahuje 150 resp. 230 litrov. Colný úrad je potrebné požiadať o vydanie povolenia obchodovanie do 30. septembra 2013.  

Preverili sme bufety na hrádzi   (09. 09. 2013)

Takmer žiadny z bufetov na bratislavskej hrádzi nevydáva zákazníkom bločky a teda nedodržiava zákon o elektronickej registračnej pokladni. Uplynulý víkend kontrolóri finančnej správy preverili 18 bufetov – chyby našli v 15 prevádzkach. Počas akcie udelili pokuty v celkovej výške 3 030 eur.

Kynológovia finančnej správy dostali nové autá   (06. 09. 2013)

Kľúče od deviatich nových áut si dnes prevzali v Bratislave psovodi finančnej správy. Autá bude využívať sedem colných úradov – v Bratislave, Trnave, Trenčíne, Banskej Bystrici, Prešove, Košiciach a Michalovciach. Ich nákupná cena je 200 760,56 eur, ktoré boli uhradené z prostriedkov Európskej únie.

Vyšetrovanie daňových podvodov skupiny z východného Slovenska   (04. 09. 2013)

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry v spolupráci s finančnou správou obvinil počas posledných mesiacov celkovo 12 osôb z daňových trestných činov (tri obvinenia boli vznesené v júni a jedno v júli 2013). Medzi obvinenými figuruje aj Eleonóra M. 

Finančná správa na leteckých dňoch zaujala tisícky návštevníkov   (03. 09. 2013)

Expozícia finančnej správy na medzinárodných leteckých dňoch SIAF 2013 pritiahla cca 44 000 návštevníkov prehliadky. Vystavenú techniku a pozdrav od čestnej stráže si nenechal ujsť ani prezident SR Ivan Gašparovič. Stanovište so statickými ukážkami si prezrel spolu s Ministrom obrany SR Martinom Glváčom, štátnym tajomníkom Ministerstva financií SR Petrom Pellegrínim a prezidentom Finančnej správy Františkom Imreczem.

Už tento víkend finančná správa na leteckých dňoch SIAF   (28. 08. 2013)

Čestnú jednotku či zásah Kriminálneho úradu finančnej správy. Tieto a ďalšie ukážky pripravila finančná správa pre návštevníkov medzinárodných leteckých dní SIAF 2013. Tie sa uskutočnia už tento víkend.

Ukončenie obmedzenia prevádzky na PCÚ Ubľa   (28. 08. 2013)

Na Pobočke colného úradu Ubľa bolo ukončené obmedzenie prevádzky.

Tisícky cigariet mali skončiť na našom trhu   (26. 08. 2013)

Colníci spolu s políciou zaistili 60 000 kusov cigariet a dvoch pašerákov. Únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov vo výške cca 8 156,16 eur.

Finančná správa na leteckých dňoch   (23. 08. 2013)

Už o týždeň bude aj finančná správa na 3. ročníku prestížneho medzinárodného podujatia SIAF. Je to najväčšia letecká udalosť roka na Slovensku a FS je jedným z partnerov. Na svojom stanovišti statických ukážok predvedieme divákom atraktívnu techniku.

Preverili sme reštaurácie v bratislavskom Starom meste   (22. 08. 2013)

Viac ako polovica reštaurácií a pubov v bratislavskom Starom meste nedodržiava zákon o elektronickej registračnej pokladni. Včera kontrolóri finančnej správy preverili 33 podnikov – chyby našli v 18 prevádzkach.

Chorvátsko v EU znamená zmeny pre platcov DPH   (21. 08. 2013)

Mesačný platcovia DPH majú posledné 4 dni na podanie priznania za predchádzajúcich mesiac. V súvislosti so  vstupom  Chorvátska  do Európskej únie dňa 1. 7. 2013  z pohľadu platiteľov DPH  došlo k  zmenám  pri uplatňovaní zákona o DPH pri zdaniteľných obchodoch s Chorvátskom. Tie sa po prvý krát premietnu práve v spomínaných priznaniach.

Nemusia mať ERP   (20. 08. 2013)

Predaj tovaru alebo služby – dva príklady, kedy je podnikateľ podľa zákona povinný vydať zákazníkovi bloček z registračnej pokladne. Zákon presne stanovuje, ktorý podnikateľ musí mať registračnú pokladňu. Pri činnostiach, ktoré v zákone nie sú, pokladňu používať nemusia. 

Finančná správa má vlastné laboratóriá   (16. 08. 2013)

Zistiť „kvalitu“ alkoholu či drog pre finančnú správu nie je problém. Colné laboratórium (CL) urobilo len za prvý polrok tohto roku približne 25-tisíc analýz. Do konca júna zaznamenali jeho pracovníci 2 350 žiadostí o vykonanie expertízy. Najväčší počet bol z kategórií ropných produktov a liehu.

Slováci školili malajských policajtov a colníkov   (15. 08. 2013)

Viac než 70 kilogramov chlorečnanu sodného, ktorý používajú teroristi ako základ na podomácky vyrobené bomby, zabavili colní úradníci v meste Songhkla  na juhovýchode Thajska. Dodávku zaistili počas operácie Hawk, na ktorej sa podieľala aj slovenská finančná správa. 

Colníci v Dunajskej Strede zaistili toaletné vody, opasky, peňaženky či hračky   (14. 08. 2013)

Trnavskí colníci na pobočke v Dunajskej Strede zaistili viac ako 50 000 kusov tovaru. Sú to napodobeniny ochranných známok ALL 4U, MY LITTLE PONY, O'NEILL, APPLE, SAMSUNG...atď. Tovar doviezli v kontajneroch z Číny. Podľa predložených dokladov mal skončiť na slovenskom a maďarskom trhu. Odhadovaná škoda, ktorá by vznikla predajom zaisteného tovaru na trhu ako originálnych výrobkov, je 704 384,- eur. 

Preverili sme bufety na seneckých jazerách   (13. 08. 2013)

Takmer každý bufet na seneckých jazerách nevydáva zákazníkom bločky za nákup. Začiatkom augusta kontrolóri finančnej správy preverili 27 prevádzok – chyby našli v 24 z nich. 

Tisícky cigariet mali skončiť na našom trhu   (13. 08. 2013)

Colníci spolu s políciou zaistili viac ako 1,7 milióna kusov cigariet a 19 pašerákov. Únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov vo výške  cca 231 765,44 eur.

Colníci zistili ďalší dovoz „fejkov“   (12. 08. 2013)

Nitrianski colníci zaistili minulý týždeň 273 kusov tovaru podozrivého z porušovania práv duševného vlastníctva. Okrem toho aj 54 kusov nezákonne dovezeného tovaru, ktorý nebol predložený k colnej kontrole. Za tento colný delikt hrozí právnickej osobe, ktorá sa ho dopustila, prepadnutie tovaru a pokuta až do výšky 99 581,75 eur. 

Občania prispeli k odhaleniu desiatok nepoctivých podnikateľov   (09. 08. 2013)

Projekt nahlasovania podozrivých bločkov z registračnej pokladne funguje už pol roka. Za toto obdobie nahlásili občania na mailovej adrese pokladnica@financnasprava.sk takmer 200 podnetov. Pre občanov sme pripravili novinku – podozrenia už môžu nahlasovať aj prostredníctvom mobilného telefónu.