Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W9

Tlačové správy

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 tlačových správ, ktoré boli publikované na portáli finančnej správy. Tlačové správy sú zoradené podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam tlačových správ je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 tlačových správach. Celú tlačovú správu si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie tlačové správy môžete nájsť v Archíve tlačových správ.

Začínajú sa „Týždne elektronickej komunikácie“   (15. 11. 2013)

Od pondelka 18. novembra sa začínajú na daňových úradoch „Týždne elektronickej komunikácie“. Počas dvoch týždňov bude špeciálna pozornosť venovaná každému, kto si príde popísať alebo obnoviť dohodu o elektronickej komunikácii.  

Tisícky cigariet boli ukryté vo vagóne   (15. 11. 2013)

Počas kontroly nákladného vlaku colníci odhalili balíky s čínskymi cigaretami. Boli ukryté pod železnou rudou. Únik na spotrebnej dani z tabaku a tabakových výrobkov je v tomto prípade 11 811,2 eur.

Colníci sa školia v odhaľovaní pašovania nukleárnych a rádioaktívnych materiálov   (14. 11. 2013)

Colníci z celého Slovenska sa v Michalovciach a vo Vyšnom Nemeckom tento týždeň školia ako s pomocou nových technických zariadení odhaľovať rádioaktívny a nukleárny materiál. Workshop je súčasťou programu Exportných kontrol - Bezpečnosti hraníc a zákazu šírenia zbraní hromadného ničenia Ministerstva zahraničia USA a realizuje sa v spolupráci Veľvyslanectva USA na Slovensku a finančnej správy. 

Odcudzili kríž z 11. storočia   (14. 11. 2013)

V nemeckom meste Steinfurt – Borghost odcudzili zlodeji reliéfny kríž zo zlatého plechu z obdobia okolo roku 1 050 n. l. v hodnote asi milión eur. Je možné, že trojica zlodejov sa ho pokúsi prepašovať na Slovensko.

Úspešný zásah nitrianskych colníkov   (13. 11. 2013)

Nitrianski colníci skontrolovali sklad obchodnej spoločnosti v Komárne. Výsledkom tejto kontroly bolo zaistenie 1 058 balení tekutého pracieho prostriedku označeného ako Ariel. Pri kontrole totiž nadobudli podozrenie, že ide o falzifikát. Osobe, ktorá uvedený tovar skladovala, hrozí za porušenie predpisov v oblasti práv duševného vlastníctva na domácom trhu prepadnutie tovaru a pokuta.

Razia na pašerákov cigariet na východe Slovenska   (13. 11. 2013)

Finančná správa v spolupráci s Národnou jednotkou boja proti nelegálnej migrácii úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru rozložili 14 -člennú skupinu zaoberajúcu sa pašovaním cigariet.

Colníci zaistili falzifikáty pracích práškov a aviváže   (12. 11. 2013)

Nitrianski colníci v krátkom čase opäť zaistili pracie prostriedky a aviváž,  pri ktorých je podozrenie, že ide o falzifikáty. V tomto prípade bolo zaistených 294 balení tekutého pracieho prostriedku označeného ako Ariel a 117 balení aviváže pod názvom Lenor.  

Colníci zhabali drogy za tisíce eur   (12. 11. 2013)

Colníci spolu s políciou zaistili viac ako 1 kilogram syntetickej drogy pod názvom metylón. Hodnota zadržaných drog na nelegálnom trhu predstavuje čiastku cca 30 000 eur.

Zadržali tisícky falšovaných holiacich strojčekov   (11. 11. 2013)

Colníci zaistili viac ako 60 000 falošných pánskych holiacich strojčekov a neidentifikované lepidlo v plastových tubách.

Nová úprava pozemkových spoločenstiev   (08. 11. 2013)

Pozemkové spoločenstvá čakajú zmeny. Do konca februára budúceho roka ich pravdepodobne čaká návšteva daňového úradu. Nový zákon o pozemkových spoločenstvách počíta s tým, že pozemkové spoločenstvo je právnickou osobou a vzniká dňom zápisu do registra pozemkových spoločenstiev. Register vedie obvodný lesný úrad. 

Trnavskí colníci preventívne kontrolovali hranice s Českou republikou   (06. 11. 2013)

Colníci spolu s políciou dnes doobeda obsadili odpočívadlo na diaľnici D2 v Sekuliach v smere do Českej republiky. Ich prehliadke sa nevyhli nákladné, dodávkové, ale ani osobné automobily.

Novinky pre výrobcov a predajcov pokladníc   (05. 11. 2013)

Novela zákona o elektronickej registračnej pokladnici začne platiť už o necelé dva mesiace. Novinky prináša okrem samotných podnikateľov aj pre výrobcov a predajcov pokladníc. Smerujú najmä k potlačeniu podvodov s pokladnicami. 

Zmena registračných čísel   (04. 11. 2013)

inančné riaditeľstvo Slovenskej republiky oznamuje, že pristúpilo ku zmene niektorých vydaných registračných čísel daňovým subjektom v rámci vykonanej registrácie na spotrebnej dani z elektriny, uhlia a zemného plynu.

Kontrolný výkaz DPH   (04. 11. 2013)

Kontrolný výkaz DPH (KV DPH) je už k dispozícii širokej verejnosti. Finančná správa ho dnes zverejnila na svojich webových stránkach.

Akcia „Diamant“   (02. 11. 2013)

Daňová KOBRA opäť zasahovala. Päť firiem si medzi sebou fakturovalo fiktívne obchody so syntetickým diamantovým práškom. Výsledkom bol nadmerný odpočet za takmer 2 mil. eur, ktorý žiadali preplatiť. Tieto peniaze tak namiesto u podvodníkov zostávajú v štátnom rozpočte.

Nový Colný kódex Únie   (31. 10. 2013)

V týchto dňoch vstupuje do platnosti nový Colný kódex európskeho spoločenstva. Dokument je základným predpisom v oblasti colného práva a riadia sa ním colné úrady vo všetkých členských štátoch.  

Novinky v zákone o ERP – uchovávanie údajov   (30. 10. 2013)

Údaje z registračnej pokladne je potrebné uchovávať 5 alebo 10 rokov. Lehoty stanovuje novela zákona, ktorá bude platiť od 1. januára 2014. Všetky novinky, ktoré zákon zavádza, smerujú  k zníženiu krátenia prijatých tržieb a v konečnom dôsledku k zníženiu únikov na daniach.

Väčšia bezpečnosť na bratislavskom letisku   (29. 10. 2013)

Letisko M. R. Štefánika bude opäť o čosi bezpečnejšie. Vďaka spolupráci Slovenska s USA bude na medzinárodnom letisku nainštalovaný systém určený na diskrétnu detekciu rádioaktívnych a jadrových látok. Pôjde o prvý systém tohto typu nainštalovaný v krajinách východného bloku Európy.

Ako vymeniť starú (dohodu o elektronickej komunikácii) za novú?   (28. 10. 2013)

Od nového roka čakajú platcov DPH zmeny. S daňovým či colným úradom budú komunikovať už len elektronicky. Finančná správa preto vyzýva podnikateľov, aby si prišli podpísať dohody o elektronickej komunikácii alebo si zriadili zaručený elektronický podpis.

Za tretí štvrťrok zachytili colníci „fejky“ za viac ako 3 milióny eur   (25. 10. 2013)

Colníci počas leta a v septembri zhabali falzifikáty značkových vecí za 3 241 868,90 eur. Tieto zadržané veci pochádzajú z importu – teda boli zachytené skôr, akosa dostali na slovenský a tým aj európsky trh. Celkovo sme na importe zachytili 5 998 kusov výrobkov.