Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie a registrácia používateľa Vyhľadávanie na portáli Aktuálne: dane a clá Ponuka obsahu pre skupiny používateľov Ľavé menu stránky Informačný obsah Pätička stránky

Ďalšie novinky a aktuality

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 noviniek  a aktualít, ktoré boli  publikované na portáli finančnej správy. Novinky a aktuality sú  zoradené  podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam noviniek a aktualít je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 noviniek.  Celú novinku si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie novinky a aktuality  môžete nájsť  v Archíve noviniek a aktualít.

 

Nitrianski colníci očakávajú vyšší výber finančných prostriedkov   (14. 12. 2016)

Nitrianski colníci vybrali k 30. novembru 2016 na cle, DPH a spotrebných daniach oproti roku 2015 viac o takmer 55 miliónov eur. Ide o finančné prostriedky, ktoré sú určené do štátneho rozpočtu SR a časť z nich (80 % z cla) do rozpočtu EÚ.

Upozornenie pre používateľov aplikácie Superkolky   (13. 12. 2016)

Finančná správa upozorňuje užívateľov aplikácie Superkolky, že oddnes od 20.00 h už nebudú podporované verzie staršie ako 2.3.

Odstávka systému ISKZ   (13. 12. 2016)

Oznamujeme verejnosti, že dňa 13.12.2016, medzi 20:00h a 20:45h, bude realizovaná pravidelná údržba systému ISKZ.

Dopravcovia často jazdia po cestách bez potrebných dokladov   (13. 12. 2016)

Od začiatku tohto roka pristihli nitrianski colníci počas cestných kontrol takmer 290 dopravcov, ktorí prevádzkovali cestnú dopravu bez potrebných dokladov. Za zistené porušenia v oblasti cestnej dopravy im boli uložené pokuty vo výške viac ako 11 tisíc eur, v siedmich prípadoch bude o sankcii rozhodovať príslušný správny orgán.

Neuposlúchnutie predvolania   (12. 12. 2016)

Novela daňového poriadku upravuje okrem iného aj práva podnikateľa či občana podať námietku zaujatosti ale aj práva správcu dane pri predvolávaní subjektov. Novinkou je aj to, že predvolávanie daňových subjektov, ktoré sa neospravedlnia, už daňový či colný úrad opakovať nemusí.

Jednoduchšie odklady   (09. 12. 2016)

Novela daňového poriadku prináša okrem iného aj zjednodušené podmienky na povolenie odkladu platenia dane alebo zaplatenie dane alebo daňového nedoplatku v splátkach. Právna úprava nadobudne účinnosť od 1. januára.

Tento obchod sa nepodaril   (09. 12. 2016)

Začiatkom tohto mesiaca riešil Colný úrad Trenčín dovoz tovaru z tretích krajín. Malo ísť o určitý druh potravinového sortimentu rastlinného pôvodu. Obsah zásielky po jej otvorení však všetkých poriadne nemilo prekvapil.

Vianočná zbierka finančnej správy   (09. 12. 2016)

Aj tento rok pomohli zamestnanci finančnej správy tým, ktorí to najviac potrebujú. Šatstvo, trvanlivé potraviny, hračky, veci dennej potreby a čistiace prostriedky sme darovali rodinám a deťom v tiesni. Vyzbierali sme tonu šatstva a trvanlivých potravín.

Colný úrad Nitra má nový kabát – generálna rekonštrukcia je ukončená   (08. 12. 2016)

V uplynulých dňoch bola ukončená generálna rekonštrukcia priestorov Colného úradu Nitra na Priemyselnej ulici č. 5. Cieľom investície vo výške takmer dva milióny eur bolo zvýšenie pracovného komfortu nielen pre zamestnancov colného úradu, ale aj pre zástupcov obchodnej a podnikateľskej sféry, ktorí v rámci svojich pracovných povinností navštevujú priestory colného úradu, ako aj splnenie jednotlivých zákonných podmienok stanovených pre stavby.

Zmeny v medzinárodnej výmene informácií   (07. 12. 2016)

Automatická výmena informácií (AVI) pokračuje aj v roku 2017. Subjekty, ktorých sa týka, upozorňujeme na pripravované zmeny. Tie sa dotknú aj výmeny informácií o finančných účtoch na účely správy daní medzi finančnou správou Slovenskej republiky a daňovou správou USA v rámci dokumentu FATCA.

Finančná správa odovzdala ceny Merkúr 2016   (06. 12. 2016)

Finančné riaditeľstvo SR ocenilo najlepších platiteľov dane z príjmu za zdaňovacie obdobie roka 2015. Spoločnosti získali ocenenie Merkúr 2016 za najvyššiu zaplatenú daň z príjmov zo všetkých spoločností registrovaných na daňových úradoch v jednotlivých krajoch, ako aj v rámci Daňového úradu pre vybrané daňové subjekty.

Plánovaná odstávka informačných systémov – Deklaračný systém a eDovoz   (05. 12. 2016)

Plánovaná odstávka informačných systémov – Deklaračný systém a eDovoz

Nové návrhy na zlepšenie podnikateľského prostredia   (02. 12. 2016)

Na trojdňovej medzinárodnej konferencii v Senci s témou Schválený hospodársky subjekt, ktorá skončila včera, padli návrhy na zlepšenie podnikateľského prostredia a posilnenie vzájomného uznávania certifikátov s USA, Japonskom a Čínou.

Nitrianski colníci odhalili viac ako 80 tisíc kusov nebezpečných hračiek   (30. 11. 2016)

Nitrianski colníci v spolupráci so Slovenskou obchodnou inšpekciou odhalili viac ako osemdesiattisíc kusov nebezpečných hračiek dovezených slovenskou obchodnou spoločnosťou z Číny. Tovar, ktorý predstavoval riziko poškodenia zdravia detí, bol zničený pod dohľadom colníkov.

Informácia o čiastočnom obmedzení prevádzky na slovensko-ukrajinskom hraničnom priechode Veľké Slemence – Mali Selmenci   (30. 11. 2016)

Na slovensko–ukrajinskom cestnom hraničnom priechode Veľké Slemence – Mali Selmenci bude dňa 1. 12. 2016 v čase od 8:00 hod. do 16:30 hod. čiastočne obmedzená prevádzka na slovenskej strane hraničného priechodu.

Virtuálna registračná pokladnica s viacerými novinkami   (28. 11. 2016)

Finančná správa sprístupnila v týchto dňoch nové verzie mobilných aplikácií virtuálnej registračnej pokladnice (VRP). S cieľom vyjsť v ústrety podnikateľom sme vylepšili a pridali viaceré funkcionality, ktoré uľahčia prácu s touto bezplatnou službou na vytváranie a tlač pokladničných dokladov a spravovanie tovarov a služieb.

Colnícky pes Amira vyňuchal „svačinu“   (25. 11. 2016)

Pri výkone bežnej kontrolnej činnosti so služobnou fenkou Amirou objavili senickí colníci na bývalom hraničnom prechode Brodské u 34-ročného vodiča osobného automobilu rastlinnú sušinu. Colníkom sa vyjadril, že to má „svačinu“.

Colníci zo Senice zabezpečili elektronické registračné pokladnice   (24. 11. 2016)

Colníci zo Senice zabezpečili podnikateľovi z Piešťan dve elektronické registračné pokladnice. Dôvodom bolo podozrenie z pozmeňovania softwaru a údajov v nich. Teraz budú podrobené technickej expertíze.

Colné laboratórium oslavuje 25. výročie   (24. 11. 2016)

V tomto roku si colné laboratórium pripomína 25. výročie založenia. Počas tohto obdobia analyzovalo nespočetné množstvo vzoriek, pričom zistilo množstvo nezrovnalostí, ale napríklad aj pomohlo juhoslovenským producentom vína.

Medzinárodná spolupráca colníkov   (23. 11. 2016)

Medzinárodná spolupráca posúva finančnú správu neustále vpred. Náš pokrok za uplynulé roky nezostali nepovšimnuté. Ocenenie za prínos k efektívnej colnej spolupráci v rámci krajín V4 si prevzal prezident finančnej správy František Imrecze.

Tlač obsahu Opýtať sa k téme Nahlásiť problém
Návrat hore