Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie a registrácia používateľa Vyhľadávanie na portáli Aktuálne: dane a clá Ponuka obsahu pre skupiny používateľov Ľavé menu stránky Informačný obsah Pätička stránky

Ďalšie novinky a aktuality

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 noviniek  a aktualít, ktoré boli  publikované na portáli finančnej správy. Novinky a aktuality sú  zoradené  podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam noviniek a aktualít je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 noviniek.  Celú novinku si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie novinky a aktuality  môžete nájsť  v Archíve noviniek a aktualít.

 

Cigarety chcel prepašovať diplomat   (22. 12. 2017)

Na hraničnom priechode Vyšné Nemecké zastavili colníci auto s členom gruzínskej diplomatickej misie. Ako sa ukázalo, chcel prepašovať 2 250 kartónov (450 000 kusov) cigariet. Colníci ho však na Slovensko nepustili a musel sa vrátiť na Ukrajinu. Tam vďaka informáciám od slovenských colníkov kontraband s cigaretami zaistili.

Už 76 stránok ponúkajúcich nelegálny hazard skončilo   (22. 12. 2017)

Finančná správa od júla tohto roku kontroluje nelegálny hazard na internete. Momentálne sa na zozname zakázaných webových sídiel nachádza 85 webstránok, ďalších 76 už nelegálny hazard neponúka.

Inštalácia novej verzie systému ISKZ   (22. 12. 2017)

Oznamujeme verejnosti, že dňa 22.12.2017, medzi 13:00h a 16:00 hod., bude realizovaná inštalácia novej verzie systému ISKZ. Počas tejto doby môžete zaznamenať nedostupnosť služieb ISKZ.“

Nová finančná správa   (21. 12. 2017)

Minister financií SR Peter Kažimír spoločne s prezidentom finančnej správy Františkom Imreczem zhodnotili končiaci sa rok 2017 a predstavili novinky vo fungovaní finančnej správy na najbližšie roky. Finančná správa prejde v najbližších rokoch zásadnými zmenami. Cieľom je posilniť postavenie jej zamestnancov a zároveň zlepšiť služby pre daňovníkov.

Trenčianski colníci darovali vianočnú kapustnicu ľuďom bez domova   (21. 12. 2017)

Trenčianski colníci dnes darovali suroviny na prípravu vianočnej kapustnice a ďalšie trvanlivé potraviny ľuďom bez domova v rámci už tradičnej vianočnej charitatívnej zbierky.

Inštalácia novej verzie systému VRP   (21. 12. 2017)

Oznamujeme verejnosti, že dňa 21.12.2017, medzi 10:00h a 11:00 hod., bude realizovaná inštalácia novej verzie systému VRP. Počas tejto doby môžete zaznamenať nedostupnosť služieb VRP.

V boji proti podvodom na DPH spoločne   (20. 12. 2017)

Európska únia chce dosiahnuť definitívny režim DPH a spoločne posilniť boj proti podvodom na DPH. V Bruseli preto rokovali zástupcovia ministerstiev financií a finančných správ členských štátov únie. Slovenskú finančnú správu zastupoval prezident finančnej správy a prezident IOTA František Imrecze.

Virtuálna pokladnica dostala nový vizuál   (20. 12. 2017)

Praktickejší a omnoho atraktívnejší vzhľad dostala bezplatná aplikácia finančnej správy - virtuálna registračná pokladnica (VRP). Tisícky podnikateľov využívajúci túto službu určite zmeny ocenia. Finančná správa totiž opäť vyšla v ústrety svojim klientom.

Colníci na letisku zachytili ďalšie chránené koraly   (20. 12. 2017)

Colníci na bratislavskom letisku M. R. Štefánika opäť v tomto roku zaistili chránené koraly. Na územie Slovenka ich chcel previezť v osobnej batožine náš občan z Bangkoku. Štyri kusy týchto neživých morských živočíchov podliehajú Dohovoru o medzinárodnom obchode s ohrozenými druhmi voľne žijúcich živočíchov a rastlín (CITES).

Ďalší softwarning na ceste ku klientom   (19. 12. 2017)

V stredu 20. decembra dostanú vybraní klienti finančnej správy ďalšie informatívne upozornenie známe ako softwarning. Týkať sa bude zistených rozdielov medzi kontrolným výkazom DPH a daňovým priznaním k DPH za obdobie október 2017. Takýto oznam si už zajtra nájde približne 500 klientov v elektronických schránkach na portáli finančnej správy.

Colná kontrola na pošte zažíva najvyťaženejšie obdobie   (19. 12. 2017)

Pobočka Colného úradu (CÚ) Bratislava Pošta dostáva v týchto dňoch na colnú kontrolu od prepravcu denne približne 45 tisíc zásielok. Vzhľadom na ich enormný nárast pred Vianocami sa preto môže v niektorých prípadoch stať, že prepravcovi trvá dlhšie spracovať  a predložiť na colnú kontrolu všetky dovezené zásielky. Colný úrad vydá rozhodnutie o colnom konaní najneskôr nasledujúci deň po predložení dokladov prepravcom.

Novinka – predvyplnené daňové priznania k dani z motorových vozidiel   (14. 12. 2017)

Finančná správa zavádza novinku - zjednoduší vypĺňanie daňových priznaní k dani z motorových vozidiel. Pre elektronicky komunikujúcich daňovníkov zabezpečí ich predvyplnenie. Ide o ďalšie z proklientskych opatrení finančnej správy smerom k daňovým subjektom.

Colný úrad Prešov s úspešným záverom roka   (14. 12. 2017)

Colný úrad Prešov s blížiacim sa záverom roka 2017 pozitívne hodnotí výsledky svojej činnosti pri plnení úloh a dosahovaní cieľov v rámci svojho poslania ako orgánu štátnej správy v oblastí daní a ciel. Do štátneho rozpočtu odviedol takmer 139 mil. eur. Vybavil viac ako 23 000 colných vyhlásení.

Plánovaná odstávka Ústredného portálu verejnej správy www.slovensko.sk   (13. 12. 2017)

Oznamujeme verejnosti, že dňa 14.12.2017 od 00:00 hod. do 6:00 hod. bude prebiehať technická odstávka Ústredného portálu verejnej správy.

Upozornenie pre verejnosť – technická podpora k colným informačným systémom   (12. 12. 2017)

Upozorňujeme verejnosť na nedostupnosť call centra finančnej správy, na ktorom je možné získať informácie k colným informačným systémom v čase od 16.00 hod. do 8.00 hod.

Staré „kolky“ definitívne končia   (12. 12. 2017)

Dopredaj fliaš alkoholu so starými kontrolnými známkami sa koncom roku 2017 definitívne končí. Od januára 2018 bude možné predávať už len také fľaše alkoholu, ktoré budú označené novou kontrolnou známkou. Predaj takto označených fliaš alkoholu nie je časovo ohraničený.

Kontajner plný falošných darčekov   (12. 12. 2017)

Trnavskí colníci medzi tovarom dovezeným z Číny odhalili takmer 45 000 falzifikátov. Odhadovaná škoda, ktorá by vznikla predajom týchto falzifikátov na trhu ako originálnych výrobkov, bola predbežne vyčíslená na 700 000 eur.

Vyšší počet elektronicky komunikujúcich   (12. 12. 2017)

O tri týždne sa výrazne zvýši počet elektronicky komunikujúcich klientov finančnej správy. Finančná správa je na to pripravená. Už v októbri posilnila call centrum, zriadila samostatnú informačnú sekciu na portáli finančnej správy, pripravila a rozdistribuovala letáky o podmienkach elektronickej komunikácie, pravidelne aktualizuje informácie na Facebook-ovej stránke a portáli finančnej správy. Najnovšie spustila na Facebook-u aj reklamnú kampaň. Cieľom je zabezpečiť informovanosť klientov finančnej správy o zmenách po 1.1.2018.

Dočasná nedostupnosť prihlasovania na Ústrednom portáli verejnej správy www.slovensko.sk   (11. 12. 2017)

Oznamujeme verejnosti, že dňa 11.12.2017 je dočasne nedostupné prihlasovanie na Ústrednom portáli verejnej správy www.slovensko.sk, preto sa používatelia Portálu FS nemôžu dočasne registrovať na Portál FS a prihlásiť do svojej osobnej internetovej zóny pomocou eID karty.

Diskusia k Indexu daňovej spoľahlivosti   (08. 12. 2017)

Zástupcovia finančnej správy na čele s jej prezidentom Františkom Imreczem diskutovali s členmi Konzultačnej rady o Indexe daňovej spoľahlivosti. Konkrétne kritériá, podmienky fungovania a benefity pre podnikateľov, ktoré súvisia s Indexom daňovej spoľahlivosti, predstaví finančná správa v roku 2018.

Tlač obsahu Opýtať sa k téme Nahlásiť problém
Návrat hore