Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie a registrácia používateľa Vyhľadávanie na portáli Aktuálne: dane a clá Ponuka obsahu pre skupiny používateľov Ľavé menu stránky Informačný obsah Pätička stránky

Ďalšie novinky a aktuality

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 noviniek  a aktualít, ktoré boli  publikované na portáli finančnej správy. Novinky a aktuality sú  zoradené  podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam noviniek a aktualít je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 noviniek.  Celú novinku si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie novinky a aktuality  môžete nájsť  v Archíve noviniek a aktualít.

 

Milióny nelegálnych cigariet už nevyrobia   (09. 03. 2017)

Nitrianski colníci v spolupráci s Kriminálnym úradom finančnej správy (KÚFS) zaistili v Komárne viac ako dve tony tabakovej suroviny, z ktorej by sa dalo vyrobiť 2,3 milióna kusov nelegálnych cigariet. Únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov vyčíslili na bezmála 170 000 eur. Bratislavskému „podnikateľovi“ hrozí za porušenie daňových predpisov pokuta viac ako 84 000 eur a prepadnutie tovaru v prospech štátu.

Falzifikáty u žilinských colníkov   (08. 03. 2017)

Za posledný rok zaznamenali na Colnom úrade v Žiline takmer 5 000 zaistených falzifikátov rôzneho tovaru. Vo veľkom sa v zásielkach dovážali hlavne plastové výrobky na automobily, ale aj textil a obuv označené reprodukciou ochrannej známky. V troch balíkoch našli colníci stovky falošných kondómov a vo vozidle zas množstvo napodobením mobilov a darčekov pre blízkych.

Dopredaj cigariet skončil   (08. 03. 2017)

Colníci zo Senice počas kontroly zameranej na dodržiavanie daňových predpisov zaistili obchodníkovi z obce v piešťanskom okrese cigarety, ktorých dopredaj zákon umožňoval len do 28.02.2017.

Odstávka systému MOSS   (08. 03. 2017)

Oznamujeme verejnosti, že v termíne 10.03.2017 od 15:00 hod - 11.03.2017 do 24:00 hod. bude realizovaná odstávka systému MOSS. Dôvodom odstávky je plánovaný technologický upgrade systémov pre medzinárodnú výmenu informácií. V dôsledku odstávky sa používatelia portálu FS (subjekty registrované na schému MOSS) nebudú môcť dočasne dostať do používateľského rozhrania systému Mini One Stop Shop (MOSS).

Nelegálne cigarety odhalil aj štvornohý colník   (07. 03. 2017)

Nitrianski colníci zaistili viac ako dve tisíc nelegálnych cigariet. Časť z nich pri kontrole v Obci Iža (okres Komárno) v batožinovom priestore osobného motorového vozidla vyňuchal špeciálne vycvičený pes Ero, ostatné zaistili colníci pri kontrole fyzických osôb v Komárne.

Od 01. mája 2017 už len elektronicky   (06. 03. 2017)

Finančná správa dáva do pozornosti pre podnikateľské subjekty ako aj fyzické osoby nepodnikateľov povinnosť podávania dovozných colných vyhlásení v štandardnom postupe od 01. mája 2017 už len elektronicky (systém eDovoz). Týmto napĺňa pracovný program týkajúci sa zavedenia elektronických systémov stanovených Európskymi colnými predpismi.

Plánovaná odstávka informačných systémov CIS – zmena komunikačných schém pre elektronickú komunikáciu   (03. 03. 2017)

Oznamujeme obchodnej verejnosti, že dňa 11.3.2017 (sobota) bude v čase od 22:00 hod. do 00:00 hod. vykonaná plánovaná odstávka produkčných systémov finančnej správy, v oblasti colnej - IS DS / eDovoz (Deklaračný systém) a IS CEP (EKR-CEP - Elektronické komunikačné rozhranie pre vybrané služby v rámci colných systémov) z dôvodu inštalácie nových verzií systémov do prevádzky.

Slováci radi hazardujú   (03. 03. 2017)

Záujem Slovákov o hazardné hry rastie. Vyplýva to zo štatistiky prevádzkovania hazardných hier na Slovensku. Kým výška prijatých vkladov predstavovala v roku 2015 viac ako 3 miliardy eur, vlani stúpla na takmer 3,5 miliardy eur. Z toho sa odvíjal aj vyšší odvod z hazardných hier do štátneho rozpočtu.

Zákonom chránený živý kontraband   (03. 03. 2017)

Košickým colníkom sa podaril raritný úlovok. V motorovom vozidle objavili skrýše, v ktorých boli ukryté zákonom chránené operence.

Ďalšie aktualizované informácie   (02. 03. 2017)

Finančná správa upozorňuje na dve novinky, ktoré vyplývajú z novely zákona o medzinárodnej pomoci a spolupráci pri správe daní. Povinnosti sa týkajú materských a dcérskych spoločností skupín nadnárodných podnikov. Tieto spoločnosti budú podávať „správu podľa jednotlivých štátov“.

Útok na daňovníkov   (01. 03. 2017)

Portál finančnej správy skopírovali pravdepodobne podvodníci s cieľom šírenia malvéru do počítačov našich klientov. V prípade stiahnutia škodlivý softvér zablokuje dokumenty v počítači a za ich opätovné sprístupnenie žiada zaplatiť v tomto prípade cca 900 eur. Podobný útok sa môže kedykoľvek opakovať.

Pozor falošný web   (28. 02. 2017)

Portál finančnej správy skopírovali podvodníci si cieľom získania údajov od našich klientov. Vyzývame preto návštevníkov webu finančnej správy, aby si poriadne skontrolovali zadanú adresu a v žiadnom prípade nič neinštalovali.

Úspechy počas predsedníctva   (27. 02. 2017)

Počas slovenského predsedníctva v Rade EÚ finančná správa predsedala skupine pre colnú spoluprácu. Medzi priority tejto skupiny patrili spolupráca colných správ v boji proti terorizmu a výmena colných informácií s tretími krajinami.

Pri dovoze tovaru povinná elektronická komunikácia   (24. 02. 2017)

Dovozcovia tovaru a špedičné spoločnosti majú do 1. mája 2017 lehotu na to, aby sa pripravili na elektronickú formu komunikácie s Colným úradom Nitra pri podávaní colných vyhlásení pri dovoze tovaru v štandardnom postupe. Elektronická forma komunikácie zvýši celkový komfort pre deklarantskú verejnosť pri dovoze tovaru z tretích štátov.

Postúpenie pohľadávok na Slovenskú konsolidačnú   (24. 02. 2017)

Daňové a colné úrady postúpili na Slovenskú konsolidačnú v minulom roku viac ako 540 miliónov eur daňových nedoplatkov. Postúpenie ťažko vymáhateľných nedoplatkov úrady odbremení, a  tak sa môžu sústrediť na vymáhanie aktuálnych nedoplatkov.

Blokácia na hraničnom priechode Užhorod - Vyšné Nemecké ukončená   (23. 02. 2017)

Na cestnom hraničnom priechode Užhorod – Vyšné Nemecké bola o 12:15 hod. ukončená blokáda nákladnej dopravy ukrajinskými občianskymi aktivistami.

Zmena povinností pre finančné inštitúcie   (23. 02. 2017)

Úlohy, ktoré vyplývajú z dohôd o automatickej výmene informácií (AVI), Slovenská republika postupne zapracováva do legislatívy. Menia sa povinnosti finančných inštitúcií, ako sú banky či poisťovne, ktorých sa AVI týka. Upozorňujeme daňové subjekty, že im od roku 2017 zanikla povinnosť poskytovať informácie o úrokovom príjme prostredníctvom doteraz platného formulára.

Aktuálna situácia na hraničnom priechode Užhorod - Vyšné Nemecké, kde pretrváva blokácia na ukrajinskej strane   (23. 02. 2017)

MICHALOVCE – 23. 02. 2017: Na cestnom hraničnom priechode Užhorod – Vyšné Nemecké pretrváva blokácia v časti nákladná doprava ukrajinskými občianskymi aktivistami, uvoľnili však priechod niekoľkým vozidlám.

Hraničný priechod Užhorod - Vyšné Nemecké je opäť zablokovaný   (22. 02. 2017)

Slovensko–ukrajinský cestný hraničný priechod Užhorod – Vyšné Nemecké opäť zablokovali ukrajinskí občianski aktivisti.

Prerušenie distribúcie elektriny na PCÚ Lučenec, SCÚ Lučenec a ONK Lučenec   (22. 02. 2017)

Na Pobočke colného úradu Lučenec, SCÚ Lučenec, ONK Lučenec bude dňa 23.02.2016 prerušená prevádzka z dôvodu odstávky elektrickej energie.

Tlač obsahu Opýtať sa k téme Nahlásiť problém
Návrat hore