Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
4

Ďalšie novinky a aktuality

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 noviniek  a aktualít, ktoré boli  publikované na portáli finančnej správy. Novinky a aktuality sú  zoradené  podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam noviniek a aktualít je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 noviniek.  Celú novinku si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie novinky a aktuality  môžete nájsť  v Archíve noviniek a aktualít.

 

Nelegálny hazard na internete stále pod kontrolou   (06. 04. 2018)

Na zozname zakázaných webových stránok s nelegálnym hazardom je v týchto dňoch aktuálne 148 webstránok. Zo zoznamu už finančná správa vyradila 21 subjektov, keďže zakázané ponuky prestali poskytovať.

Reakcia na rozhovor s Petrom Cvikom   (05. 04. 2018)

Rozhovor s bývalým námestníkom generálneho riaditeľa Colného riaditeľstva SR Petrom Cvikom publikovaný na portáli denníka SME (5.apríla) vykazuje viaceré nepravdivé a zavádzajúce tvrdenia.

Tabak pohodený na ceste   (05. 04. 2018)

V utorok vo večerných hodinách colníci Colného úradu Banská Bystrica - Stanice colného úradu Banská Bystrica pri vykonávaní mobilného dohľadu na ceste Zvolen - Dobrá Niva zabezpečili tabak o hmotnosti 42,45 kg.

Odovzdané boli státisíce daňových priznaní   (04. 04. 2018)

Finančná správa postupne spracováva odovzdané daňové priznania k dani z príjmov za rok 2017. Desiatky tisíc daňových priznaní prišli na daňové úrady počas posledného dňa na podanie daňového priznania v riadnom termíne - elektronicky aj v papierovej forme. Úspech aj tento rok zaznamenali mobilné kancelárie, ktoré využilo viac ako 1 700 daňovníkov. Finančná správa ešte čaká na poštové zásielky, čísla preto nie sú definitívne. K polnoci 3.apríla evidovala finančná správa takmer 80% z celkového očakávaného počtu daňových priznaní.

Posledný deň na podanie daňového priznania   (03. 04. 2018)

Daňové priznanie k dani z príjmov za rok 2017 je v riadnom termíne možné podať a daň aj zaplatiť už len dnes – v utorok 3.apríla. Finančná správa má aktuálne k dispozícii približne 75% z celkového predpokladaného počtu daňových priznaní. Dlhšie sú otvorené daňové úrady aj call centrum. Daňové priznanie môžu daňovníci okrem úradov odovzdať aj na viac ako 40 dodatočných miestach, v Bratislave aj v mobilných kanceláriách.

Nedostupnosť e-služieb   (02. 04. 2018)

Finančná správa evidovala v pondelok 2.apríla v dopoludňajších hodinách nefunkčnosť elektronických služieb finančnej správy (PFS, ISKZ, VREF, MOSS, VRP).

Posledné dni na podanie daňového priznania   (28. 03. 2018)

Daňové priznanie k dani z príjmov za rok 2017 je potrebné podať a daň aj zaplatiť do 3.apríla. Finančná správa má aktuálne k dispozícii viac ako polovicu z celkového predpokladaného počtu daňových priznaní. Dlhšie sú otvorené daňové úrady aj call centrum. Daňové priznanie môžu daňovníci okrem úradov odovzdať aj na viac ako 40 dodatočných miestach, od zajtra aj v mobilných kanceláriách.

Informácia k zverejneniu Hlásenia distribútora pohonných látok o množstve nadobudnutého, dodaného a stave zásob minerálneho oleja   (28. 03. 2018)

Informácia k zverejneniu HLÁSENIA DISTRIBÚTORA POHONNÝCH LÁTOK O MNOŽSTVE NADOBUDNUTÉHO, DODANÉHO A STAVE ZÁSOB MINERÁLNEHOM OLEJA podľa § 25b ods. 14 zákona č. 98/2004 Z. z. o spotrebnej dani z minerálneho oleja v znení neskorších predpisov

Finančná správa pripravuje zjednodušenie elektronickej komunikácie   (27. 03. 2018)

Finančná správa pripravuje balíček opatrení na zjednodušenie elektronickej komunikácie. Počet elektronických podaní sa každoročne zvyšuje. Od januára 2018 sa rozšírila elektronická komunikácia na všetky právnické osoby zapísané v obchodnom registri, od 1.júla 2018 sa rozšíri aj na všetky fyzické osoby podnikateľov.

Nezabudnite si vymeniť certifikát   (23. 03. 2018)

Termín na podanie daňového priznania k dani z príjmov sa blíži. Od januára 2018 je elektronická komunikácia s finančnou správou povinná pre všetky právnické osoby zapísané v obchodnom registri a tiež ich zástupcov. Finančná správa však opätovne upozorňuje, že právnické osoby, ktoré na komunikáciu s finančnou správou využívajú občiansky preukaz s čipom, potrebujú platný certifikát. Fyzické osoby podnikatelia budú povinne komunikovať s finančnou správou až od 1.júla 2018.

Internetový obchod podvádzal na DPH   (23. 03. 2018)

Internetový obchod, ktorý sa špecializoval najmä na predaj elektroniky, je podozrivý z porušovania daňových predpisov v oblasti DPH. Colníci Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) spoločne s kolegami z KÚFS z Oddelenia boja proti internetovej kriminalite zaistili v uplynulých dňoch účtovné doklady spoločnosti. Finančný únik na DPH predbežne vyčíslili na viac ako 700-tisíc eur.

Napodobeniny výrobkov za viac ako 400 tisíc eur   (23. 03. 2018)

Bratislavskí colníci objavili v skladoch na Starej Vajnorskej stovky falzifikátov textilných výrobkov za viac ako 400 tisíc eur. Majitelia ochranných známok potvrdili, že ak by tieto šály, deky, pančuchy či ponožky predali obchodníci ako originálne výrobky, zarobili by uvedenú sumu.

Plánovaná odstávka IS CEP – 24.3.2018   (23. 03. 2018)

Oznamujeme obchodnej verejnosti, že dňa 24.3.2018 (sobota) bude v čase od 22:00 hod. do 22:30 hod. vykonaná plánovaná odstávka produkčného systému finančnej správy - IS CEP (Centrálny elektronický priečinok - Elektronické komunikačné rozhranie pre vybrané služby v rámci colných systémov) z dôvodu aktualizácie technologických komponentov pre elektronickú komunikáciu, na ktorých je prevádzkovaný informačný systém FS.

Nefunkčnosť Call centra finančnej správy   (22. 03. 2018)

Finančná správa eviduje momentálnu nefunkčnosť infolinky Call centra finančnej správy. Na odstránení výpadku intenzívne spolupracuje s dodávateľom. Subjekty však majú aj naďalej možnosť komunikovať s finančnou správou prostredníctvom mailovej aplikácie Live Agent. O odstránení výpadku a možnosti opätovne využiť infolinku Vás budeme informovať. Ospravedlňujeme sa za vzniknuté komplikácie.

Výpadok spojenia  je odstránený. Call centrum finančnej správy je dostupné.

Nelegálne cigarety skončili v ohni   (22. 03. 2018)

Pod dohľadom colníkov Colného úradu Trnava dnes v bratislavskej spaľovni zlikvidovali takmer 330 000 kusov cigariet pochádzajúcich z nelegálnych zdrojov. Škoda na spotrebnej dani z tabakových výrobkov, ktorá by vznikla štátu uvedením tohto tovaru na trh, bola vyčíslená na 33 625 eur.

Podvody s reklamnými službami   (21. 03. 2018)

Škoda na DPH vo výške viac ako 4 milióny eur bola predbežne vyčíslená v rámci akcie s názvom Zámok, ktorú v uplynulých dňoch realizovali colníci z Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS). Zaistili účtovníctvo firiem z Popradu, Košíc, Michaloviec, Žiliny, Nových Zámkov aj z Bratislavy, ktoré sa venovali poskytovaniu a sprostredkovaniu reklamných služieb.

Colníci pokutovali nepoctivých podnikateľov   (21. 03. 2018)

Kontroly zamerané na dodržiavanie zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice v prevádzkach územného obvodu Colného úradu Prešov opäť priniesli viaceré zistenia v súvislosti s porušovaním zákona o elektronickej registračnej pokladnici (ERP). Nočné kontroly prevádzok neboli žiadnou výnimkou.

Daňové priznanie nemusíte podávať len na daňových úradoch   (20. 03. 2018)

Finančná správa vychádza v ústrety svojim klientom a rozširuje kontaktné miesta, na ktorých budú zamestnanci finančnej správy preberať daňové priznania k dani z príjmov za rok 2017. Daňové priznanie tak počas posledných marcových dní bude možné podať nielen priamo na daňových úradoch, ale vo viacerých mestách aj na mestských úradoch, v kultúrnych domoch, ale napríklad aj v kine, klientskom centre či v knižnici.

Obmedzenie funkčnosti telefónneho spojenia   (20. 03. 2018)

Telefónne spojenie Colného úradu Trnava – ústredňa a Pobočky Colného úradu Trnava bude z dôvodu výpadku elektrickej energie dňa 23.03.2018 v čase od 08.00 hod. do 11.00 hod. nedostupné.

Inštalácia novej verzie systému VRP   (19. 03. 2018)

Oznamujeme verejnosti, že dňa 19.03.2018, medzi 18:00 hod. a 18:30 hod., bude realizovaná plánovaná inštalácia novej verzie systému VRP. Počas tejto doby môžete zaznamenať nedostupnosť služieb VRP.