Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie a registrácia používateľa Vyhľadávanie na portáli Aktuálne: dane a clá Ponuka obsahu pre skupiny používateľov Ľavé menu stránky Informačný obsah Pätička stránky

Ďalšie novinky a aktuality

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 noviniek  a aktualít, ktoré boli  publikované na portáli finančnej správy. Novinky a aktuality sú  zoradené  podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam noviniek a aktualít je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 noviniek.  Celú novinku si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie novinky a aktuality  môžete nájsť  v Archíve noviniek a aktualít.

 

Podajte dane elektronicky   (22. 02. 2017)

Podajte daňové priznanie elektronicky – to je hlavné posolstvo informačnej kampane, ktorú finančná správa spustí už pozajtra. Naši pracovníci budú verejnosti k dispozícií v nákupných centrách po celom Slovensku.

Poliak viezol bielu kryštalickú látku   (21. 02. 2017)

Žilinskí colníci so služobným psom Argom odhalili vo vozidle prechádzajúcom Kysucami pravdepodobne pervitín. Prevážal ho vodič poľskej národnosti.

Dovoz len elektronicky – už o dva mesiace   (21. 02. 2017)

Colný úrad Trenčín upozorňuje deklarantov, že colné vyhlásenie pri dovoze v papierovej forme je možné podať už len do 30. apríla tohto roku. Po tomto termíne ho bude možné podať už len elektronicky. V trenčianskom regióne teraz komunikuje s colným úradom viac ako 30 deklarantov.

Nelegálne cigarety v Dunajskej Strede   (17. 02. 2017)

Škodu viac ako 330 000 eur na spotrebných daniach na tabakových výrobkoch spôsobili štyria muži. Za výrobu a distribúciu nelegálnych cigariet im hrozí väzenie tri až osem rokov.

Nitrianski colníci zaistili nelegálny alkohol a cigarety   (17. 02. 2017)

Nitrianski colníci v spolupráci s colníkmi KÚ FS zaistili nelegálne cigarety a alkohol. Neoznačené spotrebiteľské balenia cigariet a viac ako 116 litrov nelegálneho alkoholu objavili pri kontrole priestorov daňového subjektu a súkromnej garáže v Komárne. Za porušenie daňových predpisov hrozí kontrolovanej osobe pokuta najmenej vo výške 1 991,93 €.

Ako darovať 2%   (14. 02. 2017)

Všetci daňovníci majú možnosť aj tento rok darovať 2% alebo 3% zo svojich daní subjektom uvedeným v zozname prijímateľov. Fyzické a právnické osoby ktoré podávajú daňové priznanie tak urobia prostredníctvom vyhlásenia v daňovom priznaní. Zamestnanci, ktorým zamestnávateľ vykonal ročné zúčtovanie preddavkov na daň z príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti, predložia daňovému úradu vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane.

Fajčiari, pozor!   (14. 02. 2017)

Iba do 28. februára 2017 je možné dopredávať a teda aj kupovať cigarety s kontrolnou známkou, na ktorej je uvedené písmeno „E". Od 1. marca si môžu fajčiari kúpiť len cigarety označené na kontrolnej známke písmenom „F“.

Colníci odhalili obchod s nelegálnym tabakom   (13. 02. 2017)

Prípad zaistenia 52 kg nelegálneho tabaku a tabakovej zmesi z konca minulého roka má pokračovanie. Zásoby tohto druhu tovaru objavili žilinskí colníci i na ďalších 3 miestach.

Naši psovodi excelovali   (13. 02. 2017)

Psovodi finančnej správy v minulom roku predviedli so svojimi služobnými psami excelentné výkony. Kooperáciu a umenie spojenia človek - pes predviedli nielen pri každodenných kontrolách, ale aj na rôznych medzinárodných súťažiach.

Ťažké mechanizmy rozdrvili fejky príborov   (10. 02. 2017)

2 100 napodobenín príborov, ktoré boli označené falošnými ochrannými známkami bolo zlikvidovaných pod dohľadom colníkov. Ak by sa tento tovar dostal na trh a predával sa ako originály, ich majiteľ by zarobil takmer 3,5 milióna eur.

Občania nám pomáhajú   (10. 02. 2017)

Aj v roku 2016 sa v banskobystrickom kraji porušovali predpisy. Vďaka občanom, ktorí nahlasujú podnety prostredníctvom aplikácie „Pokladnica“ boli zistené porušenia. Vo viacerých prípadoch išlo o nedodržiavanie zákona o elektronickej registračnej pokladnici a porušovanie práv duševného vlastníctva.

Daňový poriadok po novom - vytýkacie konanie   (09. 02. 2017)

Jednoduchšie opravy v daňovom priznaní, ktoré nemajú vplyv na výšku dane. Aj takáto zmena platí od januára.

Informačný systém VRP   (09. 02. 2017)

Oznamujeme verejnosti, že dňa 09.02.2017, medzi 20:00h a 20:15 hod., bude realizovaná pravidelná údržba systému VRP. Počas tejto doby môžete zaznamenať nedostupnosť služieb VRP v trvaní do 10 minút.

232 kilogramov zaistených „liekov“   (07. 02. 2017)

Bratislavskí colníci zaistili dve zásielky z Indie určené na slovenský trh. V oboch sa nachádzali generiká liekov, ktoré však nie sú povolené v EÚ. „Lieky“ mali zvýšiť mužskú potenciu a liečiť psychiatrické poruchy. Deklarant tvrdil, že preváža bižutériu. Na čiernom trhu by hodnota neschválených liekov presiahla 147 000 €.

38 koralov v batožine   (06. 02. 2017)

38 kusov koralov, ktoré sú chráneným druhom, zaistili colníci na bratislavskom letisku M. R. Štefánika tento víkend. Suvenír si doviezol cestujúci zo Zanzibaru.

Zvyšujeme komfort colného konania   (06. 02. 2017)

Tento rok je pre dovozcov tovarov prelomový. Komunikácia s colnými úradmi prejde postupne na elektronickú formu, na ktorú musia pripraviť svoje systémy. Podnikateľským subjektom pripomíname viacero dôležitých dátumov, ktoré v roku 2017 budú pre ich činnosť z hľadiska predkladania colných vyhlásení kľúčové.

Dovoz tovarov do Turkménska   (03. 02. 2017)

Zastupiteľský úrad SR v Taškente informuje, že veľvyslanectvo Turkménska v Astane cirkulárnou diplomatickou nótou zo dňa 25.1.2017 informovalo o doplnení pravidiel pri dovoze tovarov na územie Turkménska. Podľa informácií v predmetnej nóte pri dovoze tovaru do Turkménska do colného režimu voľného obehu alebo dočasného uskladnenia sa od 15. februára 2017zavádza povinnosť predložiť spolu s ostatnými dokumentmi vydávanými na potvrdenie údajov v nákladnej colnej deklarácii aj kópiu colného vyhlásenia potvrdeného v krajine odoslania.

Pozor na falošnú posteľnú bielizeň!   (03. 02. 2017)

Colníci v Dunajskej Strede pri dovoze tovaru odhalili napodobeniny posteľnej bielizne. Odhadovaná škoda týchto falzifikátov bola vyčíslená na takmer pol milióna eur.

Posledné dva týždne   (02. 02. 2017)

Posledné dva týždne ostávajú zamestnancom na požiadanie svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania. Inak pre nich platí povinnosť podať daňové priznanie do konca marca

„Fejky“ oleja a batohov   (02. 02. 2017)

Nitrianski colníci zaistili fejky revitalizačného oleja a batohov dovážaných maďarským dovozcom z Číny. Držiteľom práva duševného vlastníctva by predajom tohto tovaru vznikla škoda, ktorú predbežne vyčíslili na takmer 150 tisíc eur.

Tlač obsahu Opýtať sa k téme Nahlásiť problém
Návrat hore