Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
0

Ďalšie novinky a aktuality

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 noviniek  a aktualít, ktoré boli  publikované na portáli finančnej správy. Novinky a aktuality sú  zoradené  podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam noviniek a aktualít je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 noviniek.  Celú novinku si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie novinky a aktuality  môžete nájsť  v Archíve noviniek a aktualít.

 

Nasadzujeme zjednodušenie elektronickej komunikácie   (04. 07. 2018)

Využívanie elektronických služieb finančnej správy bude jednoduchšie. Finančná správa nasadzuje redizajn portálu, automatickú autorizáciu a upravené notifikačné e-maily.Nasledovať budú zmeny aj priamo v osobnej zóne daňovníka. Finančná správa vychádza v ústrety najmä novým elektronicky komunikujúcim klientom – fyzickým osobám podnikateľom. Nasadenie zmien si vyžiada dlhšiu odstávku portálu finančnej správy (PFS).

Finančná správa zverejňuje ďalšie zoznamy   (03. 07. 2018)

Finančná správa zverejňuje v zmysle daňového poriadku ďalšie informácie. Na portáli finančnej správy je dostupný už aj zoznam daňových subjektov s výškou vyrubenej dane z príjmov právnickej osoby a tiež zoznam daňových subjektov s výškou uplatneného nadmerného odpočtu. V zmysle platnej legislatívy ich finančná správa zverejnila do konca júna. Zoznamy bude pravidelne štvrťročne aktualizovať.

Plánovaná odstávka portálu FS – 4.-5.7.2018   (03. 07. 2018)

Oznamujeme verejnosti, že v čase od 4.7.2018 od 18:00 hod. do 5.7.2018 do 8:00 hod., bude realizovaná plánovaná odstávka Portálu finančnej správy z dôvodu nasadzovania nového dizajnu portálu a zjednodušeného procesu registrácie a autorizácie pre fyzické osoby podnikateľov.

Plánovaná odstávka portálu FS – 3.7.2018   (03. 07. 2018)

Oznamujeme verejnosti, že dňa 3.7.2018 v čase od 21:00 hod. do 21:30 hod., bude realizovaná plánovaná odstávka Portálu finančnej správy.

Nelegálne prevádzkovanie hazardných hier sa nevypláca   (02. 07. 2018)

Finančná správa zasahovala na celom Slovensku proti nelegálnemu hazardu. Počas kontrolnej akcie skontrolovala približne 100 prevádzok. Výsledkom je 75 zapečatených herných prístrojov priamo v prevádzkach, 5 rôznych typov kvízomatov zaistených na expertízu a zhabané účtovné doklady v 14-tich obchodných spoločnostiach. Finančná správa chce takýmito akciami upozorňovať, že obchádzať zákon sa nevypláca.

Od nedele fyzické osoby podnikatelia iba elektronicky   (29. 06. 2018)

Fyzické osoby podnikatelia majú poslednú možnosť podať papierovo odložené daňové priznanie k dani z príjmu za rok 2017. Daňové úrady sú dnes otvorené až do 18.00 hod., poslať papierové podanie bude možné ešte v sobotu poštou. Od nedele môžu fyzické osoby podnikatelia komunikovať s finančnou správou už len elektronicky.

Odstávka systému ISKZ   (29. 06. 2018)

Oznamujeme verejnosti, že dňa 29.6.2018, medzi 21:30h a 22:30h, bude realizovaná pravidelná údržba systému ISKZ. Počas tejto doby môžete zaznamenať nedostupnosť služieb ISKZ vrátane overenia kontrolnej známky pomocou aplikácie Občan-WEB a Superkolky.

Najväčší zásah proti nelegálnemu hazardu!   (28. 06. 2018)

Finančná správa dnes na Slovensku zasahuje proti nelegálnemu hazardu. Colníci Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) vykonávajú akciu v 100 prevádzkach po celom Slovensku. Ide o najväčšia akciu zameranú na odhaľovanie obchádzania zákona o hazardných hrách. Stovka kriminalistov finančnej správy preveruje aj podozrenia z podvodov na dani z pridanej hodnoty (DPH) a dani z príjmu právnických osôb (DPPO) v každom kraji Slovenska.

Predsedníctvo v IOTA prebralo Belgicko   (27. 06. 2018)

Ročné predsedníctvo slovenskej finančnej správy v Európskej organizácii daňových správ (IOTA) sa oficiálne skončilo. Štafetu prebrala belgická finančná správa na čele s jej prezidentom Hansom D'Hondt-om.

Slovensko prezentuje úspechy v oblasti digitalizácie procesov   (26. 06. 2018)

Slovenská finančná správa skončila svoje predsedníctvo v Európskej organizácii daňových správ (IOTA). Pri tejto príležitosti zorganizovala Valné zhromaždenie IOTA, na ktorom prezentuje svoje úspechy v oblasti digitalizácie procesov. Na konferencii tiež oficiálne odovzdala predsedníctvo v tejto medzinárodnej organizácii ďalšej finančnej správe – Belgicku.

Kamión plný tabaku   (26. 06. 2018)

Pri colnej kontrole zaistili colníci z Kriminálneho úradu finančnej správy kamión plne naložený tabakovou surovinou. Celkovo zaistili takmer 12 ton tabakovej suroviny.

Budeme pre vás otvorení dlhšie   (25. 06. 2018)

Finančná správa vychádza v ústrety svojim klientom. Vzhľadom na to, že počas posledných júnových dní sú pre podávanie odložených daňových priznaní vyťaženejšie daňové úrady, rovnako ako Call centrum finančnej správy, predĺži finančná správa úradné hodiny. Na podanie odloženého daňového priznania k dani z príjmov zostáva už len pár dní. Pozor by si mali dať najmä fyzické osoby podnikatelia.

Bratislava sa stáva hlavným mestom daní   (24. 06. 2018)

Bratislava sa na tri dni stane hlavným mestom európskych daňových správ. V dňoch 25. – 27. júna bude slovenská finančná správa hostiť v Bratislave najvyšších predstaviteľov daňových správ z celej Európy. Valné zhromaždenie Európskej organizácie daňových správ (IOTA) uzavrie ročné predsedníctvo Slovenskej republiky v tejto medzinárodnej organizácii.

Colníci zabránili viacerým falošným výrobkom dostať sa na slovenský trh   (22. 06. 2018)

Nitrianski colníci zaistili v uplynulom období viac ako 1200 kusov tovaru, ktorý vykazoval znaky falzifikátov. Škoda, ktorá by vznikla držiteľom práva duševného vlastníctva predajom zaisteného tovaru, bola odhadom vyčíslená na viac ako 50 000 eur. Zaistený tovar z dôvodu jeho nebezpečnosti pre spotrebiteľov bude zničený pod dohľadom colníkov.

Žilinskí colníci zastavili vodiča pod vplyvom alkoholu   (22. 06. 2018)

Počas nočnej služby Stanica colného úradu Žilina zaznamenala kuriózny prípad. Kontrolovala vozidlo opitého vodiča, ktorý na seba upútal jazdou v protismere a navyše mal zadržaný vodičský preukaz.

Cigarety z Egypta skončili v rukách colníkov   (21. 06. 2018)

Colníci z Colného úradu Banská Bystrica - pobočka Zvolen zadržali na letisku Sliač v osobnej batožine cigarety. Išlo o nezákonný dovoz tabakových výrobkov bez označenia.

Slovensko ako pilot svetového projektu   (18. 06. 2018)

Zjednodušenie vrátenia dane z pridanej hodnoty (DPH) turistom prostredníctvom digitálnej aplikácie – to je cieľom projektu, ktorý spúšťa finančná správa v spolupráci s izraelským start-upom Refundit. O podmienkach projektu informovali predseda vlády SR Peter Pellegrini, podpredseda vlády a minister financií SR Peter Kažimír, prezident finančnej správy František Imrecze a zakladatelia aplikácie Refundit, izraelskí podnikatelia a start-upisti, Uri Levine a Ziv Tirosh.

Plánovaná odstávka Ústredného portálu verejnenej správy www.slovensko.sk – 18.06.2018   (18. 06. 2018)

Plánovaná odstávka Ústredného portálu verejnenej správy www.slovensko.sk – 18.06.2018

Odhalená nelegálna výroba cigariet známej značky   (17. 06. 2018)

Finančná správa si môže pripísať ďalší úspech v boji proti daňovým podvodom, tentoraz na dani z pridanej hodnoty (DPH) a spotrebných daniach (SPD). Kriminálny úrad finančnej správy odhalil v okolí Revúcej doteraz najväčšiu výrobňu nelegálnych cigariet svetoznámej značky. Pri zásahu zaistili 10,5 mil. kusov cigariet a takmer 6 ton tabakovej suroviny, vrátane strojov na výrobu cigariet. Predbežný finančný únik na DPH a SPD bol vyčíslený na 5 mil. eur.

V dôsledku falšovania stráca Slovensko 600 miliónov eur ročne   (14. 06. 2018)

Slovensko stráca každoročne v dôsledku falšovania 600 miliónov eur. Na jedného obyvateľa krajiny to vychádza 111 eur. Vyplýva to zo správy Úradu Európskej únie pre duševné vlastníctvo (EUIPO), ktorú zverejnil v minulých dňoch.