Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie a registrácia používateľa Vyhľadávanie na portáli Aktuálne: dane a clá Ponuka obsahu pre skupiny používateľov Ľavé menu stránky Informačný obsah Pätička stránky

Ďalšie novinky a aktuality

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 noviniek  a aktualít, ktoré boli  publikované na portáli finančnej správy. Novinky a aktuality sú  zoradené  podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam noviniek a aktualít je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 noviniek.  Celú novinku si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie novinky a aktuality  môžete nájsť  v Archíve noviniek a aktualít.

 

Stovky dopytov, tisíce nových registrácií pre elektronickú komunikáciu   (02. 01. 2018)

Všetky právnické osoby zapísané v obchodnom registri musia s finančnou správou komunikovať už iba elektronicky. V posledných dňoch končiaceho sa roku preto call centrum finančnej správy zažívalo poriadny nával – na operátorov call centra sa obrátilo viac ako 1700 klientov, ktorých zaujímali odpovede na otázky týkajúce sa elektronických služieb.

Colníci v Ružomberku zadržali falzifikáty detskej plastovej stavebnice známej značky   (02. 01. 2018)

Colníci v Ružomberku pri colnom konaní zadržali 104 sád stavebnicových hračiek z plastov známej značky pre podozrenie, že došlo k porušeniu práv duševného vlastníctva.

Tlačivá platné od 1.1.2018   (29. 12. 2017)

Niektoré tlačivá čakajú zmeny. Elektronicky komunikujúci klienti s finančnou správou dostanú predvyplnené daňové priznanie k dani z motorových vozidiel už počas prvých dvoch januárových týždňov. Nové vzory tlačív daňových priznaní k dani z príjmov pre právnické a fyzické osoby (typ B) budú k dispozícii počas januára. Pre verejnosť ich finančná správa sprístupní na portáli finančnej správy ako aj v tlačenej podobe na daňových úradoch v druhej polovici januára.

Finančná správa posilňuje call centrum, dôvodom je elektronická komunikácia   (28. 12. 2017)

Už od januára sa výrazne zvýši počet elektronicky komunikujúcich klientov finančnej správy. Finančná správa je na to pripravená a už od októbra podnikla viaceré kroky s cieľom zabezpečiť informovanosť klientov finančnej správy o zmenách po 1.1.2018. Najnovšie posilňuje kapacitu call centra, ktoré je v týchto dňoch najviac vyťažené otázkami o registrácii a autorizácii používateľov elektronických služieb.

Plánovaná odstávka Portálu FS   (28. 12. 2017)

Oznamujeme verejnosti, že dňa 28.12.2017, v čase od 21:00 hod. do 23:59 hod., bude realizovaná plánovaná odstávka Portálu FS a elektronickej podateľne. V uvedenom čase nebude možné prihlasovanie ani podávanie.

 

Pestovatelia ovocia pozor! Lieh vyrobený v pestovateľskej pálenici nemožno predávať   (27. 12. 2017)

V priebehu tohto roku zaznamenali nitrianski colníci viaceré prípady ponúkania liehu vyrobeného v pestovateľskej pálenici na predaj, ktorý je však podľa zákona výhradne určený pre osobnú spotrebu pestovateľa ovocia a jeho domácnosti. Len v predvianočnom období zaznamenali 7 takýchto prípadov. Najnižšia pokuta za nelegálne nakladanie s liehom vyrobeným v pestovateľskej pálenici je 332 eur.

Nepomôžu ani kvízomaty   (27. 12. 2017)

Zákonné povinnosti vyplývajúce z novely zákona o hazardných hrách sa niektorí prevádzkovatelia hazardných hier snažia obchádzať tzv. kvízomatmi. Pri kontrole zo strany finančnej správy však takáto výhovorka neobstojí. Aj takéto zariadenia v sebe nesú znaky hazardnej hry a sú regulované zákonom.

Veselé Vianoce a šťastný nový rok   (22. 12. 2017)

Veselé Vianoce a šťastný nový rok

Úradné hodiny na daňových úradoch budú medzi sviatkami posilnené   (22. 12. 2017)

Finančná správa posilní medzi sviatkami úradné hodiny na daňových úradoch. Vo štvrtok 28.decembra budú totiž dočasne upravené úradné hodiny klientskych zón všetkých daňových úradov a ich organizačných zložiek. Kým štvrtok obvykle nie je stránkovým dňom, vo štvrtok 28.decembra budú klientske zóny na daňových úradoch dostupné v čase 08:00-14:00. Dôvodom je snaha finančnej správy vyjsť v ústrety najmä tým klientom, ktorých sa od januára dotkne povinnosť komunikovať s finančnou správou elektronicky.

Cigarety chcel prepašovať diplomat   (22. 12. 2017)

Na hraničnom priechode Vyšné Nemecké zastavili colníci auto s členom gruzínskej diplomatickej misie. Ako sa ukázalo, chcel prepašovať 2 250 kartónov (450 000 kusov) cigariet. Colníci ho však na Slovensko nepustili a musel sa vrátiť na Ukrajinu. Tam vďaka informáciám od slovenských colníkov kontraband s cigaretami zaistili.

Už 76 stránok ponúkajúcich nelegálny hazard skončilo   (22. 12. 2017)

Finančná správa od júla tohto roku kontroluje nelegálny hazard na internete. Momentálne sa na zozname zakázaných webových sídiel nachádza 85 webstránok, ďalších 76 už nelegálny hazard neponúka.

Inštalácia novej verzie systému ISKZ   (22. 12. 2017)

Oznamujeme verejnosti, že dňa 22.12.2017, medzi 13:00h a 16:00 hod., bude realizovaná inštalácia novej verzie systému ISKZ. Počas tejto doby môžete zaznamenať nedostupnosť služieb ISKZ.“

Nová finančná správa   (21. 12. 2017)

Minister financií SR Peter Kažimír spoločne s prezidentom finančnej správy Františkom Imreczem zhodnotili končiaci sa rok 2017 a predstavili novinky vo fungovaní finančnej správy na najbližšie roky. Finančná správa prejde v najbližších rokoch zásadnými zmenami. Cieľom je posilniť postavenie jej zamestnancov a zároveň zlepšiť služby pre daňovníkov.

Trenčianski colníci darovali vianočnú kapustnicu ľuďom bez domova   (21. 12. 2017)

Trenčianski colníci dnes darovali suroviny na prípravu vianočnej kapustnice a ďalšie trvanlivé potraviny ľuďom bez domova v rámci už tradičnej vianočnej charitatívnej zbierky.

Inštalácia novej verzie systému VRP   (21. 12. 2017)

Oznamujeme verejnosti, že dňa 21.12.2017, medzi 10:00h a 11:00 hod., bude realizovaná inštalácia novej verzie systému VRP. Počas tejto doby môžete zaznamenať nedostupnosť služieb VRP.

V boji proti podvodom na DPH spoločne   (20. 12. 2017)

Európska únia chce dosiahnuť definitívny režim DPH a spoločne posilniť boj proti podvodom na DPH. V Bruseli preto rokovali zástupcovia ministerstiev financií a finančných správ členských štátov únie. Slovenskú finančnú správu zastupoval prezident finančnej správy a prezident IOTA František Imrecze.

Virtuálna pokladnica dostala nový vizuál   (20. 12. 2017)

Praktickejší a omnoho atraktívnejší vzhľad dostala bezplatná aplikácia finančnej správy - virtuálna registračná pokladnica (VRP). Tisícky podnikateľov využívajúci túto službu určite zmeny ocenia. Finančná správa totiž opäť vyšla v ústrety svojim klientom.

Colníci na letisku zachytili ďalšie chránené koraly   (20. 12. 2017)

Colníci na bratislavskom letisku M. R. Štefánika opäť v tomto roku zaistili chránené koraly. Na územie Slovenka ich chcel previezť v osobnej batožine náš občan z Bangkoku. Štyri kusy týchto neživých morských živočíchov podliehajú Dohovoru o medzinárodnom obchode s ohrozenými druhmi voľne žijúcich živočíchov a rastlín (CITES).

Ďalší softwarning na ceste ku klientom   (19. 12. 2017)

V stredu 20. decembra dostanú vybraní klienti finančnej správy ďalšie informatívne upozornenie známe ako softwarning. Týkať sa bude zistených rozdielov medzi kontrolným výkazom DPH a daňovým priznaním k DPH za obdobie október 2017. Takýto oznam si už zajtra nájde približne 500 klientov v elektronických schránkach na portáli finančnej správy.

Colná kontrola na pošte zažíva najvyťaženejšie obdobie   (19. 12. 2017)

Pobočka Colného úradu (CÚ) Bratislava Pošta dostáva v týchto dňoch na colnú kontrolu od prepravcu denne približne 45 tisíc zásielok. Vzhľadom na ich enormný nárast pred Vianocami sa preto môže v niektorých prípadoch stať, že prepravcovi trvá dlhšie spracovať  a predložiť na colnú kontrolu všetky dovezené zásielky. Colný úrad vydá rozhodnutie o colnom konaní najneskôr nasledujúci deň po predložení dokladov prepravcom.

Tlač obsahu Opýtať sa k téme Nahlásiť problém
Návrat hore