Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
0

Ďalšie novinky a aktuality

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 noviniek  a aktualít, ktoré boli  publikované na portáli finančnej správy. Novinky a aktuality sú  zoradené  podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam noviniek a aktualít je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 noviniek.  Celú novinku si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie novinky a aktuality  môžete nájsť  v Archíve noviniek a aktualít.

 

Viac ako 20 000 daňovníkov musí podať odložené daňové priznanie   (13. 09. 2018)

Daňové priznanie k dani z príjmov za rok 2017 bolo potrebné odovzdať v riadnom termíne do 3. apríla. Možnosť odložiť si podanie daňového priznania až o šesť mesiacov (do 1.10.) využilo 20 178 daňovníkov. Na podanie daňového priznania im zostávajú necelé tri týždne. Pozor si musia dať na elektronickú komunikáciu.

Pri darovaných percentách zo zaplatených daní padajú rekordy   (12. 09. 2018)

Neziskovým organizáciám, občianskym združeniam a nadáciám darovali 2% zo svojich zaplatených daní fyzické a právnické osoby tento rok rekordnú sumu. Na svojich účtoch majú neziskovky už viac ako 66 miliónov eur. Suma však ešte nie je konečná. Narásť môže aj po odovzdaní odložených daňových priznaní k dani z príjmov za rok 2017, ktoré odovzdajú subjekty do konca septembra.

Zakročili sme už voči viac ako 500 nelegálnym webom   (11. 09. 2018)

Finančná správa identifikovala a zakročila už voči viac ako 500 webovým stránkam so zakázanou ponukou. V zozname webových sídiel s nelegálnym hazardom je momentálne 202 webstránok. Počet prevádzkovateľov, ktorí ešte pred zaradením do zoznamu zareagovali na výzvu finančnej správy a prestali zakázanú ponuku poskytovať, sa navýšil. Nelegálnu činnosť tak ukončilo 243 subjektov.

F. Imrecze: Informácia, že máme zaplatiť 300 miliónov, je absolútny nezmysel   (10. 09. 2018)

Európska komisia nevedie voči Slovensku žiadne konanie a nevymáha od Slovenska žiadne peniaze. Rovnako ako aj ďalšie krajiny EÚ vedieme dialóg s OLAF – om (Európsky úrad pre boj proti podvodom), nakoľko máme rozdielne názory na metódu určenia cien ázijského tovaru. Rázne odmietol prezident finančnej správy František Imrecze zavádzajúce a nepravdivé informácie, že Slovensko musí zaplatiť 300 mil. eur za to, že colníci sa spolu s dovozcami údajne podieľali na colných podvodoch.

Prezident finančnej správy podáva trestné oznámenie   (10. 09. 2018)

Prezident finančnej správy František Imrecze podáva trestné oznámenie na poslanca NR SR Jozefa Rajtára (SaS) pre trestný čin krivého obvinenia na Generálnu prokuratúru SR.

Naháňačka s pašerákmi pred očami verejnosti   (08. 09. 2018)

Bratislavskí colníci predstavili svoju činnosť na 12. ročníku Dňa ozbrojených zložiek a záchranných systémov s deťmi v areáli Vojenského historického múzea v Piešťanoch. Stovkám návštevníkov ukázali, ako dokážu spacifikovať pašeráka drog pomocou donucovacích prostriedkov a špeciálne cvičeného psa. Stánky so zaisteným tovarom patrili na podujatí medzi najnavštevovanejšie.

Stanovisko finančnej správy k článku Denníka N ohľadom správy OLAF   (07. 09. 2018)

Finančná správa reaguje na zverejnený článok Denníka N s názvom „OLAF vypátral obrovské colné podvody na Slovensku, Únii máme zaplatiť vyše 300 miliónov eur“.

Stanovisko finančnej správy k vyjadreniam poslanca NR SR E. Hegera   (07. 09. 2018)

Finančná správa reaguje na vyjadrenia p. poslanca NR SR Eduarda Hegera (OĽaNO) na tému eKasa.

V boji proti daňovým podvodom pomôže eKasa   (06. 09. 2018)

Legislatívny proces, prostredníctvom ktorého chce finančná správa uviesť do praxe projekt eKasa, pokračuje. Online pripojenie pokladníc na finančnú správu má jasný cieľ – bojovať proti podvodom vo finálnej spotrebe.

Finančná správa pomáha Maldivám   (05. 09. 2018)

Finančná správa sa zapojila do spoločného programu OSN a OECD na podporu rozvojových krajín Daňoví inšpektori bez hraníc. S Maldivskou daňovou správou (Maldives Inland Revenue Authority – MIRA) podpísala zmluvu o spolupráci. Na jej základe sa expert finančnej správy bude aktívne podieľať na výkone daňových kontrol, vzdelávať kontrolórov a pomáhať pri novelizácii maldivských daňových zákonov, najmä v oblasti medzinárodného zdaňovania.

Pozor na elektronickú komunikáciu   (03. 09. 2018)

Počet elektronicky komunikujúcich daňovníkov s finančnou správou sa neustále zvyšuje. Aktuálne je zaregistrovaných takmer 552 000 daňovníkov. Pozor by si mali dať najmä tie fyzické osoby – podnikatelia, ktoré si odložili podanie daňového priznania k dani z príjmov za minulý rok až na september.

Neziskovky dostanú viac ako vlani   (28. 08. 2018)

Neziskové organizácie, občianske združenia a nadácie majú už v týchto dňoch na svojich účtoch takmer 64 miliónov eur. Získali ich z darovania 2 % z daní od firiem a občanov. Keďže táto suma ešte nie je konečná, je už isté, že organizácie dostanú od fyzických a právnických osôb viac ako vlani.

Prešovskí colníci rozdávali na jarmoku pokuty   (27. 08. 2018)

Prešovskí colníci sa počas uplynulých dní zamerali na predajcov na jarmoku v Bardejove, kde vykonávali kontroly zamerané na dodržiavanie zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice (ERP). Porušenia zistili v 9 kontrolovaných prevádzkach a na mieste udelili pokuty vo výške 2 990 eur.

Finančná správa opäť na SIAFe   (27. 08. 2018)

Záchyty colníkov, ukážky nelegálne prevážaného tovaru, zhabané živočíchy, ale aj dynamické ukážky a šikovnosť služobných psov. To všetko si môžu pozrieť návštevníci Medzinárodných leteckých dní SIAF 2018, ak navštívia 1. a 2. septembra na letisku Sliač expozíciu finančnej správy. Naša organizácia sa už po šiesty raz bude podieľať na sprievodnom programe tohto prestížneho podujatia.

Nové školenia pre podnikateľov   (24. 08. 2018)

Finančná správa pripravuje na jeseň školenia pre odbornú verejnosť. Vychádzala pritom z požiadaviek svojich klientov, ktorí mohli témy nahlasovať na stránke finančnej správy na Facebook-u alebo emailom. Podnikatelia sa momentálne môžu prihlásiť na tri vzdelávacie aktivity.

Nelegálnu činnosť ukončilo 220 subjektov   (24. 08. 2018)

V zozname webových sídiel s nelegálnym hazardom je momentálne 207 webstránok. Znovu sa navýšil počet prevádzkovateľov, ktorí ešte pred zaradením do zoznamu zareagovali na výzvu finančnej správy a prestali zakázanú ponuku poskytovať. Nelegálnu činnosť týmto spôsobom ukončilo 220 subjektov.

Colníci si počkali na tisícky pašovaných cigariet   (23. 08. 2018)

V colnom pohraničnom pásme zaistili colníci 7 200 kusov pašovaných cigariet ukrytých v podbehoch osobného vozidla,  ktorého vodič ušiel.  Finančný únik v tomto prípade predstavuje viac ako 1 000 eur.

Podozrivé praktiky poľnohospodárskych firiem   (23. 08. 2018)

Colníci z Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) zaistili účtovné doklady podozrivých obchodných spoločností vo Svidníku, ktoré podnikajú v poľnohospodárskej oblasti. U týchto subjektov malo dôjsť ku kráteniu na dani z pridanej hodnoty (DPH) v odhadovanej výške 500 000 eur.

Upozornenie na nedoplatky na spotrebných daniach   (23. 08. 2018)

Finančná správa spustila zasielanie softwarningových (priateľských) upozornení aj v colnej oblasti. Upozorňuje na nedoplatky na spotrebných daniach a na ďalšie povinnosti daňovníkov v colnej oblasti.

Vynovené stredisko psovodov   (22. 08. 2018)

Kynologóvia finančnej správy majú k dispozícii vynovené stredisko. Po 22 rokoch prešlo rozsiahlou rekonštrukciou. Areál za obcou Gajary je jediným zariadením s nepretržitou prevádzkou určeným pre psovodov finančnej správy na Slovensku.