Preskočiť na hlavný obsah

Ďalšie novinky a aktuality

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 noviniek a aktualít, ktoré boli publikované na portáli finančnej správy. Novinky a aktuality sú zoradené podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam noviniek a aktualít je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 noviniek. Celú novinku si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie novinky a aktuality môžete nájsť v Archíve noviniek a aktualít.

Zavádzame do praxe hodnotenie firiem   (30. 11. 2018)

Finančná správa zavádza do praxe Index daňovej spoľahlivosti. Už od budúceho týždňa začne rozposielať daňovým subjektom oznámenia o pridelení benefitov. Takéto oznámenia finančná správa zašle v zmysle zákona iba svojim klientom, ktorí splnili kritériá a stali sa spoľahlivými daňovými subjektami.

Mladíci zo stredného Slovenska prevážali marihuanu   (29. 11. 2018)

Traja mladíci zo stredného Slovenska prevážali v osobnom automobile marihuanu. Počas bežnej kontroly ich zastavila hliadka colníkov na Záhorí. V batožinovom priestore im odhalili viac ako 3 kilogramy neznámej rastlinnej sušiny. Výsledky expertízy potvrdili, že ide o marihuanu.

Aktuálna informácia – zrušenie blokácie na hraničných priechodoch   (28. 11. 2018)

Podľa aktuálnych informácií z ukrajinskej strany je blokáda hraničných priechodov Užhorod – Vyšné Nemecké aj Malyj Bereznyj – Ubľa toho času ukončená.

Personálna agentúra mala štát obrať o milióny   (28. 11. 2018)

Kriminalisti finančnej správy niekoľko mesiacov pracovali na prípade, pri ktorom mali podozrenie z daňových podvodov. Tých sa mali dopúšťať cez personálnu agentúru minimálne tri osoby slovenskej národnosti. V prípade figurujú dve slovenské spoločnosti a tri české spoločnosti, ktoré sú vzájomne personálne prepojené. Predbežná vyčíslená škoda sa vyšplhala na 2 000 000 eur.

Aktuálna situácia na hraničných priechodoch s Ukrajinou   (28. 11. 2018)

Na cestných hraničných priechodoch Malyj Bereznyj – Ubľa a Užhorod – Vyšné Nemecké pretrváva blokácia osobnej dopravy. Tú blokujú na ukrajinskej strane štrajkujúci vodiči osobných motorových vozidiel s evidenčnými číslami registrovanými v členských krajinách EÚ. Uvoľnili však priechod niekoľkým vozidlám.

Podanie daňových priznaní sa blíži   (26. 11. 2018)

Fyzické osoby podnikatelia, ktorým od júla 2018 vznikla povinnosť elektronickej komunikácie, by už viac nemali odkladať registráciu a autorizáciu na portáli finančnej správy. Blížia sa termíny na podanie daňových priznaní k dani z motorových vozidiel (január 2019) a k dani z príjmov (marec 2019). Na papierové podanie už nebude možné prihliadať.

Cestné hraničné priechody blokujú na Ukrajine osobné autá   (26. 11. 2018)

Cestné hraničné priechody Malyj Bereznyj – Ubľa a Užhorod – Vyšné Nemecké v osobnej doprave blokujú na ukrajinskej strane štrajkujúci vodiči osobných motorových vozidiel s evidenčnými číslami registrovanými v členských krajinách EÚ.

AKTUÁLNY OZNAM - HP UBĽA a HP VYŠNÉ NEMECKÉ   (26. 11. 2018)

Colný hraničný priechod Ubľa a hraničný priechod Vyšné Nemecké blokujú vozidlá na ukrajinskej strane. Jednotlivé zložky na hraničnom priechode sú v kontakte aj s ukrajinskou stranou, nemáme však presné informácie o čase ukončenia blokády. Prestup momentálne nie je možný. Ďakujeme za pochopenie.

Podvody na DPH   (23. 11. 2018)

Kriminálny úrad finančnej správy odhalil v uplynulých dňoch viacero spoločností, ktoré si mali neoprávnene odpočítavať daň z pridanej hodnoty (DPH). Predpokladanú škodu vyčíslili dokopy na viac ako 500 000 eur. Ide o dva prípady, v ktorých figurovali spoločnosti z Bratislavy, Žiliny a Liptovského Mikuláša.

Obchody s čínskym tovarom stále pod drobnohľadom   (21. 11. 2018)

Finančná správa pokračuje v kontrolách obchodov s čínskym tovarom. Najnovšie kontrolovali kriminalisti z Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) obchody v Žiline, Liptovskom Mikuláši či Pezinku. Akcie nadväzujú na kontroly obchodov s čínskym tovarom z konca októbra vo viacerých mestách Slovenska.

Kontrabant cigariet zastavený na východnom Slovensku   (20. 11. 2018)

Spolupráca Colného úradu Košice, Kriminálneho úradu finančnej správy a Policajného zboru Slovenskej republiky vyústila na východe Slovenska do záchytu viac ako 240 000 kusov cigariet rôznych značiek. Všetky boli balené v spotrebiteľských baleniach bez platnej kontrolnej známky. Únik na spotrebnej dani predstavuje viac ako 23 700 eur.

Pašeráka prichytili priamo pri čine   (20. 11. 2018)

Na Kysuciach si organizovaná skupina pašerákov privyrábala nelegálnym predajom tabaku a tabakových výrobkov. Kriminalisti z Kriminálneho úradu finančnej správy chytili pri čine priamo jedného z nich. Pri akcii zaistili tri tony tabakovej suroviny. Škodu spôsobenú štátnemu rozpočtu vyčíslili na 300 000 eur.

Kontrolná akcia „TAXI 1711“   (20. 11. 2018)

Taxikári neevidujú tržby v registračnej pokladnici aj napriek opakovaným porušeniam zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice (ERP). Aj to odhalila víkendová kontrolná akcia, ktorú vykonali colníci Colného úradu Prešov u prevádzkovateľov taxislužby v okresných mestách Humenné, Poprad, Bardejov a Vranov nad Topľou. V Prešove colníci nezistili porušenie zákona.

Colník zachránil život mužovi v bezvedomí   (19. 11. 2018)

Obdivuhodným sa stalo konanie colníka z martinskej pobočky. Ocitol sa v správnom čase na správnom mieste a zachránil život mužovi, ktorý bez známok života ležal na chodníku.

Vianočné nákupy cez internet sa už začali   (16. 11. 2018)

V uplynulých dňoch zaistili colníci na Pobočke colného úradu Banská Bystrica Pošta pri výkone colnej kontroly poštových zásielok doručovaných z tretích krajín niekoľko desiatok falzifikátov detských stavebníc známej značky LEGO, ktoré sú nakupované prevažne prostredníctvom rôznych čínskych e-shopov.

Online hazard pod neustálou kontrolou finančnej správy   (16. 11. 2018)

Finančná správa neustále vyhľadáva webstránky, ktoré ponúkajú na internete nelegálne hazardné hry. Chráni občanov, ktorí takéto stránky využívajú. Môžu totiž prísť o investované peniaze. Momentálne sa v zozname zakázaných webových sídiel nachádza 165 webstránok.

Colný úrad Michalovce ponúka bezodplatne palety na humanitárne účely   (16. 11. 2018)

Colný úrad Michalovce zverejňuje informáciu pre humanitárne organizácie a charitatívne združenia o bezodplatnej ponuke drevených paliet. V ponuke je 1512 kusov drevených paliet, ktoré môžu byť poskytnuté na humanitárne účely.

Na Vyšnom Nemeckom sa výrazne zvyšujú čakacie doby v nákladnej doprave   (10. 11. 2018)

Na cestnom hraničnom priechode Vyšné Nemecké - Užhorod sa tvoria zvýšené čakacie doby v nákladnej doprave, v dôsledku ukončenia platnosti kvartálnych prepravných povolení.

Účtovné doklady chceli spáliť   (09. 11. 2018)

Finančná správa pri zásahu v Košiciach zaistila viac ako 600 kg dokladov viacerých personálne prepojených spoločností. Zásah vykonali na dvoch miestach.

Ďalšie školenia k elektronickej komunikácii   (09. 11. 2018)

Pre veľký úspech školení k elektronickej komunikácii vyhlásila finančná správa ďalšie termíny školení na túto tému. Určené sú najmä pre fyzické osoby podnikateľov, ktorým od júla 2018 vznikla povinnosť komunikovať s finančnou správou elektronicky. Blíži sa termín na podávanie daňových priznaní k dani z motorových vozidiel (január 2019), rovnako ako daňových priznaní k dani z príjmu (marec 2019).