Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W5

Tlačové správy

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 tlačových správ, ktoré boli publikované na portáli finančnej správy. Tlačové správy sú zoradené podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam tlačových správ je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 tlačových správach. Celú tlačovú správu si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie tlačové správy môžete nájsť v Archíve tlačových správ.

Kontroly prešovských colníkov na vianočných trhoch   (10. 12. 2015)

Prešovskí colníci si počas nasledujúcich týždňov posvietia na obchodníkov, predávajúcich tovar na vianočných trhoch. Kontroly budú prebiehať v celom prešovskom kraji a budú zamerané na dodržiavanie zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnici – teda na vydávanie bločkov.

Podajte si žiadosť o virtuálnu pokladnicu   (09. 12. 2015)

Podnikatelia, ktorí majú záujem o bezplatné využívanie virtuálnej registračnej pokladnice (VRP) od 1. januára 2016, musia najneskôr do pondelka 14. decembra podať akémukoľvek daňovému úradu žiadosť o jej pridelenie. Finančná správa im v tom prípade garantuje, že prihlasovacie údaje dostanú včas.

Čierne odbery elektriny   (09. 12. 2015)

Za obdobie 3 rokov riešili colníci zo Žiliny 75 odberov elektriny na čierno. Išlo o osoby, ktoré tieto „ukradnuté“ energie použili pri podnikateľskej činnosti. Okrem pokuty od elektrární sa odhalené subjekty nevyhli ani finančným povinnostiam voči colným úradom. Bola im vyčíslená spotrebná daň v celkovej výške cca 2 700 eur.

V januári začíname komunikovať obojsmerne   (08. 12. 2015)

Finančná správa začína komunikovať elektronicky už aj smerom k daňovým subjektom. Obojsmernú elektronickú komunikáciu na spotrebných daniach spúšťame od 11. januára 2016.

Finančná správa odovzdala ceny Merkúr 2015   (08. 12. 2015)

Finančné riaditeľstvo SR ocenilo najlepších platiteľov dane z príjmu za zdaňovacie obdobie roka 2014. Spoločnosti získali ocenenie Merkúr 2015 za najvyššiu zaplatenú daň z príjmov zo všetkých spoločností registrovaných na daňových úradoch v jednotlivých krajoch, ako aj v rámci Daňového úradu pre vybrané daňové subjekty.

Pozor, kde kupujete vianočné darčeky   (07. 12. 2015)

Vyše 2 000 kusov falošných stavebníc LEGO a stovky kusov outletového oblečenia napodobním rôznych svetových značiek. To je úlovok bratislavských colníkov počas tohto víkendu. Predajom týchto vecí by vznikla škoda viac než 30 tisíc eur.

Colníci na Technickej univerzite vo Zvolene   (04. 12. 2015)

Banskobystrickí colníci odovzdali svoje vedomosti študentom z Technickej univerzity vo Zvolene. Téma medzinárodného obchodu zaujala na Katedre marketingu, obchodu a svetového lesníctva, ktorá sa už niekoľko desaťročí venuje problematike tropického lesníctva, identifikácii tropických drevín, ochrane vzácnych druhov, ich využitiu, spracovaniu a výskumu menej známych tropických drevín.

Sťahovanie Pobočky colného úradu Zvolen Lieskovec NS   (03. 12. 2015)

Colný úrad Banská Bystrica informuje verejnosť o zmene sídla a názvu Pobočky colného úradu Zvolen Lieskovec NS.

Štvornohý colník z Trnavy opäť bodoval   (03. 12. 2015)

Senickí colníci pri kontrole na diaľnici D2 v Brodskom našli v dodávkovom motorovom vozidle neznámu sušenú rastlinu. Upozornil na ňu služobný pes vycvičený na vyhľadávanie psychotropných a omamných látok.

Nitrianski colníci poskytli bezodplatne fejkový tovar charite   (03. 12. 2015)

Colný úrad Nitra dnes bezodplatne odovzdal 842 kusov drevených paliet trom charitatívnym organizáciám v nitrianskom kraji. Použijú ich v zimných mesiacoch na vykurovanie priestorov, v ktorých poskytujú sociálne služby deťom v detskom domove, postihnutým deťom a seniorom v domove sociálnych služieb, ľuďom bez domova a sociálne odkázaným občanom v zriadenom útulku, či sociálne odkázaným rodinám s deťmi. Takto ušetria aj časť finančných prostriedkov potrebných na ich prospešnú činnosť.

Kontroly na vianočných trhoch   (02. 12. 2015)

Finančná správa kontroluje prevádzky na vianočných trhoch po celom banskobystrickom kraji. Počas prvých dní budú prevádzkovatelia upozornení o vykonávaných kontrolách.

Študenti na úrade v Považskej Bystrici   (02. 12. 2015)

V rámci zvyšovania finančnej gramotnosti trenčianski daniari vysvetlili študentom Obchodnej akadémie v Považskej Bystrici aj to ako zdaňovať odmeny brigádnikov.

Colný úrad Michalovce ponúka bezodplatne tovar na humanitárne účely   (01. 12. 2015)

Colný úrad Michalovce zverejňuje informáciu pre humanitárne organizácie a charitatívne združenia o bezodplatnej ponuke drevených paliet. V ponuke je 2 423 kusov drevených paliet, ktoré môžu byť poskytnuté na humanitárne účely.

Schémy pre daňové priznania   (01. 12. 2015)

Finančná správa zverejnila XSD schémy pre daňové priznania na budúci rok.

Finančná správa má novú mobilnú aplikáciu   (01. 12. 2015)

Po aplikáciách Pokladnica, Over doklad či Superkolky môžu občania od 1.decembra využívať novú mobilnú aplikáciu „Info služby finančnej správy“. Aplikácia poskytuje nástroje a služby na získanie informácií, potrebných pre včasné a kvalitné plnenie daňových povinností.

Radiačné poplachy zachytené colníckou technikou   (01. 12. 2015)

Pred dvoma rokmi bolo na Colnom úrade Žilina vytvorené nové oddelenie, ktoré odhaľuje nelegálnu činnosť pomocou špeciálnych technológií. Pracovníci tohto útvaru už skontrolovali takmer 60 000 dopravných prostriedkov, zásielok a tovaru. Radiačný poplach zaznamenali v 151 prípadoch.