Preskočiť na hlavný obsah

Tlačové správy

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 tlačových správ, ktoré boli publikované na portáli finančnej správy. Tlačové správy sú zoradené podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam tlačových správ je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 tlačových správach. Celú tlačovú správu si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie tlačové správy môžete nájsť v Archíve tlačových správ.

O školenia finančnej správy je veľký záujem   (30. 06. 2020)

Finančná správa, v snahe pomôcť svojim klientom v čase koronakrízy, zrealizovala viaceré bezplatné školenia. Školenia boli špecificky zamerané na firmy a na zmeny, ktoré sa ich týkajú v čase pandémie. V júni školila 160 klientov počas šiestich termínov. V školeniach na rôzne ďalšie témy bude pokračovať už v septembri.

Daňové priznanie k dani z príjmov stále môžete podať   (30. 06. 2020)

Podať daňové priznanie k dani z príjmov a daň zaplatiť môžu daňovníci aj naďalej. Mimoriadna situácia v súvislosti s pandémiou stále trvá a preto ešte nie je určený presný termín/deň na podanie daňového priznania a zaplatenie dane. Spraviť tak môžu až mesiac po skončení pandémie, ktorá sa, zatiaľ, neskončila. Rovnaký postup platí aj v prípade daňovníkov, ktorí podali oznámenie o predĺžení lehoty na podanie daňového priznania.

Zaistené filtre do respirátorov   (23. 06. 2020)

Pri colnej kontrole zásielok na pošte v Žiline odhalili príslušníci finančnej správy desiatky kusov filtrov do respirátorov, ktoré javili znaky falzifikátov. Výrobky zaistili - pre spotrebiteľa predstavujú potencionálne riziko, keďže ich kvalita a bezpečnosť nie je zaručená.

Služobný pes našiel v aute nelegálne cigarety   (23. 06. 2020)

Na hraničnom priechode Čunovo zaistili príslušníci finančnej správy z Colného úradu Bratislava viac ako 33 000 kusov cigariet viacerých značiek. V batožinovom priestore osobného auta smerujúceho z Rumunska do Anglicka ich vyňuchal služobný pes Jena.

Pobočka colného úradu Humenné je už presťahovaná   (18. 06. 2020)

Colný úrad Prešov informuje verejnosť, že presťahovaná Pobočka colného úradu Humenné už sídli na novej adrese.

Priateľské upozornenie na výšku obratu pre účely DPH   (17. 06. 2020)

Finančná správa pokračuje v proklientskom prístupe k svojim klientom. Takmer 2 000 podnikateľom rozposlala softwarning, aby ich upozornila na kontrolu ich ročného obratu. Aj takýmto spôsobom daňovníkov upozorňuje na ich povinnosti bez toho, aby im hrozili nejaké sankcie či pokuty za nesplnenie si ich povinností.

Počas koronakrízy pomáhala aj finančná správa   (17. 06. 2020)

Finančná správa pomáhala počas koronakrízy. V období povinnej štátnej karantény poskytla ubytovanie 753 občanom. Príslušníci finančnej správy pracovali v prvej línii aj mimo karanténnych centier - na vonkajších aj vnútorných hraniciach, dostupné boli klientske zóny na daňových a colných úradoch, prioritne sa preclievali osobné ochranné pomôcky. Príslušníci finančnej správy tak plynule pracovali aj počas koronakrízy.

Call centrum vybavilo v tomto roku už 170 000 dopytov   (12. 06. 2020)

Call centrum finančnej správy poradilo tento rok už v 170 000 prípadoch. Najčastejšie sa klienti dopytujú na informácie o dani z príjmov fyzických osôb a na elektronickú komunikáciu s finančnou správou. Tím odborných konzultantov je pripravený vždy ochotne poradiť a vyriešiť akýkoľvek dopyt z daňovej alebo colnej oblasti.

Pozor na podvodníkov, ktorí chcú vylákať peniaze - nenaleťte im   (12. 06. 2020)

Finančná správa upozorňuje na podvodníkov, ktorí sa snažia oklamať občanov a skrývajú sa za poplatky spojené s colným konaním. Apeluje na občanov, aby sa nenechali nachytať a neposielali im žiadne peniaze. Takéto konanie by mali okamžite nahlásiť na políciu.

Štartujeme novú éru v boji proti daňovým podvodom   (11. 06. 2020)

Ľahšie odhaľovanie podvodov, efektívnejšie daňové kontroly či prísnejší trestný zákon pre oblasť krátenia daní. To je časť z nových opatrení, s ktorými prichádza návrh novely daňového poriadku. Pripravilo ho Ministerstvo financií SR v spoluprácu s finančnou správou. Cieľom je do konca volebného obdobia znížiť daňovú medzeru zo súčasných 17,5 % na európsky priemer, ktorý je na úrovni 10 % - 12 %.

V teréne takmer 30 000 kontrolórov z radov občanov   (05. 06. 2020)

Aplikáciu Over doklad využíva čoraz viac klientov finančnej správy. Dokonca počas pandémie ich počet vzrástol o ďalšie štyri tisícky. V teréne sa dnes pohybuje celkovo 30 000 ďalších kontrolórov z radov občanov. Rastie aj počet overených dokladov. Finančná správa našla v databáze fotografií zaslaných cez Over doklad aj niekoľko vtipných fotografií.

Sťahovanie Pobočky colného úradu Humenné   (05. 06. 2020)

Colný úrad Prešov informuje verejnosť o sťahovaní Pobočky colného úradu Humenné.

Finančná správa ponúka firmám v čase koronakrízy bezplatné školenia   (04. 06. 2020)

Finančná správa, v snahe pomôcť svojim klientom v čase koronakrízy, opäť spúšťa bezplatné školenia. Školenia sú špecificky zamerané na firmy a na zmeny, ktoré sa ich týkajú v čase pandémie. V júni naplánovala zatiaľ šesť termínov v troch mestách na Slovensku.

Na pošte zaistili zásielku s bažantími pierkami   (03. 06. 2020)

Na vyclievacej pošte v Žiline zaistili príslušníci finančnej správy zásielku s bažantími pierkami. Dôvodom bolo chýbajúce povolenie, ktoré mal dovozca tohto druhu tovaru predložiť v rámci prísnych opatrení zabraňujúcich obchodu s ohrozenými druhmi živočíchov a rastlín.

Na neplatení preddavkov ušetrili klienti už 13 mil. eur   (03. 06. 2020)

Finančná správa aj počas koronakrízy vychádza daňovníkom čo najviac v ústrety, preto na tému preddavkov rozposlala informačný softwarning. V ňom upozorňuje na potenciálne životné situácie a poskytuje odporúčania klientom, ako majú konať. Upozorňuje napríklad na možnosť neplatiť preddavky vôbec. Túto možnosť využilo zatiaľ za mesiac máj viac ako 430 daňových subjektov, ktorí ušetrili viac ako 13 mil. eur.

Podiel zo zaplatenej dane môžete stále darovať   (03. 06. 2020)

Darovať podiel zo zaplatenej dane je stále možné. Daňové úrady spracúvajú vyhlásenia o poukázaní podielu zaplatenej dane podaných zamestnancami do konca apríla a daňovníkmi v daňových priznaniach podaných do konca marca. V zmysle zákona sa darované financie dostanú na účet prijímateľov do troch mesiacov v závislosti od zákonných termínov.

Ľudovít Makó končí vo funkcii riaditeľa KÚFS   (01. 06. 2020)

Prezidentka finančnej správy Lenka Wittenbergerová odvolala dnes z funkcie riaditeľa Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) Ľudovíta Makóa. Ľudovít Makó končí vo funkcii riaditeľa KÚFS s účinnosťou od 02.06.2020. Za jeho prácu a výsledky, ktoré KÚFS pod jeho vedením dosiahol, mu patrí poďakovanie.