Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server 13

Ďalšie novinky a aktuality

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 noviniek a aktualít, ktoré boli publikované na portáli finančnej správy. Novinky a aktuality sú zoradené podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam noviniek a aktualít je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 noviniek. Celú novinku si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie novinky a aktuality môžete nájsť v Archíve noviniek a aktualít.

Kontrolám sa nevyhnú stánkari aj na vinobraniach   (24. 09. 2014)

Malackí colníci a daňováci skontrolovali uplynulý víkend stánky na pezinskom Vinobraní. Zamerali sa na dodržiavanie zákona o elektronickej registračnej pokladnici. Väčšina stánkarov zákon nedodržala.

Služobný pes Argo víťazom medzinárodnej súťaže   (24. 09. 2014)

Dvojročný služobný pes zo žilinského colného úradu absolvoval základný kynologický kurz len na jar tohto roka a už vyhral medzinárodnú súťaž. V disciplíne „poslušnosť“ vybojoval prvenstvo. Úspešný bol aj v hľadaní drog, kde získal bronzovú medailu a v celkovom hodnotení v rámci finančnej správy obsadil druhé miesto.

Slávnostné otvorenie zrekonštruovaného hraničného priechodu   (23. 09. 2014)

Finančná správa pozýva zástupcov médií na Slávnostné otvorenie zrekonštruovaného hraničného priechodu Veľké Slemence – Mali Selmenci dňa 26. septembra 2014 o 13:00 hod. za účasti ministra financií SR Petra Kažimíra a veľvyslanca Ukrajiny v SR Oleha Havašiho.

Rozvoj cezhraničnej spolupráce s Maďarskom   (23. 09. 2014)

V Komárne sa počas uplynulého víkendu uskutočnilo záverečné podujatie projektu „Cyklotrasa Komárom – Komárno“, ktorým sa ukončila výstavba cezhraničnej cyklotrasy spájajúcej dve mestá na dvoch brehoch Dunaja. Na podujatí, ktorého účastníkmi boli aj cyklistickí nadšenci z radov colníkov z Colného úradu Nitra, bola daná do užívania trasa Komárno – Kolárovo.

Colníci na Žitnoostrovskom jarmoku   (23. 09. 2014)

Colníci z Veľkého Medera kontrolovali obchodníkov na Žitnoostrovskom jarmoku v Dunajskej Strede. Viac ako polovica z nich porušila zákon o používaní elektronickej registračnej pokladnice.

Takmer každá druhá prevádzka nedodržiava zákon   (22. 09. 2014)

Prešovskí colníci vykonali počas letných prázdnin vo svojom regióne vyše 167 kontrol, ktoré boli zamerané na dodržiavanie zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice. Za uvedené obdobie odhalili 72 prípadov porušenia zákona.

Mobilizácia 2014   (19. 09. 2014)

Finančná správa pozýva verejnosť na akciu – MOBILIZÁCIA 2014. Spolok histórie colníctva a finančnej správy pripomenie pútavou formou historické udalosti, ktoré dali priestor vzniku prvého vlastného a slobodného štátu – Republiky Československej a zároveň udalosti, ktoré presne o 20 rokov neskôr viedli k jeho rozbitiu.

Pálenie nosorožích rohov   (19. 09. 2014)

Finančná správa pozýva zástupcov médií na likvidáciu nosorožích rohov spálením. Pálenie 8 kusov nosorožích rohov sa uskutoční v ZOO Bojnice dňa 21.09.2014 o 11,00 hod pri príležitosti Svetového dňa nosorožcov, ktorý je 22. septembra. Hodnota zadržanej rohoviny z nosorožcov by na čiernom trhu dosiahla sumu 1 350 000 eur.

Prestrelka na Hlavnom námestí v Bratislave   (18. 09. 2014)

Zajtra sa Hlavným námestím ponesú výkriky, streľba a štekot psov. Colníci predstavia verejnosti opäť po roku náplň svojej práce. Pri príležitosti osláv Dňa colníkov sa verejnosť dozvie, ako rozoznať originálne výrobky od tých falošných, ale aj aké suveníry z dovoleniek nenosiť, pretože sú z chránených rastlín a živočíchov. Chýbať nebudú ani zbrane, skenovacia technika či ukážky so služobnými psami.

Colníci na Radvanskom jarmoku a Salamandrových dňoch   (18. 09. 2014)

Banskobystrickí colníci sa v rámci intenzívnych kontrolných akcií zacielených na elektronické registračné pokladnice zamerali aj na Radvanský jarmok a Salamandrové dni, ktoré sa v našom regióne uskutočnili uplynulý týždeň. O nepoučiteľnosti obchodníkov svedčia opakujúce sa porušenia zákona a udelené pokuty.

Obmedzenie funkčnosti komunikačnej infraštruktúry z dôvodu sťahovania ústredne Colného úradu Trnava   (18. 09. 2014)

Colný úrad Trnava – ústredňa mení svoje sídlo z Ľudovej na Piešťanskú ulicu v Trnave. Komunikačná infraštruktúra na Colnom úrade Trnava – ústredňa bude z dôvodu sťahovania v dňoch 18.09.2014 od 13.00 hod. a 19.09.2014 nefunkčná.

Výsledky kontrolnej akcie „Leto“   (17. 09. 2014)

Počas letných mesiacov colníci aj daniari kontrolovali dodržiavanie zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice. Výsledky nepotešili. Zákon napriek ohláseným kontrolám porušuje približne každá druhá prevádzka.

Dočasné obmedzenie prevádzky na Pobočke colného úradu Zvolen NS   (17. 09. 2014)

Prevádzka na Pobočke colného úradu vo Zvolene bude z dôvodu plánovanej odstávky elektrickej energie dňa 18.09.2014 dočasne obmedzená.

Tradičný trnavský jarmok bol tradične skontrolovaný   (16. 09. 2014)

Napriek daždivému počasiu pracovníci daňového a colného úradu vykonali tradičnú kontrolnú akciu  na Tradičnom trnavskom jarmoku. Spoločná kontrolná akcia  Daňového a Colného úradu v Trnave bola zameraná na dodržiavanie povinnosti evidovania tržieb  v elektronických registračných pokladniciach.

Pálenie nosorožích rohov   (16. 09. 2014)

Finančná správa pozýva zástupcov médií na ojedinelú akciu – likvidáciu nosorožích rohov spálením. Pálenie nosorožích rohov sa uskutoční v ZOO Bojnice dňa 21.09.2014 o 11,00 hod pri príležitosti Svetového dňa nosorožcov, ktorý je 22. septembra. Hodnota zadržanej rohoviny z nosorožcov by na čiernom trhu dosiahla sumu 1 350 000 eur. 

Nitrianski colníci zaistili podozrivú kozmetiku, ale aj chráneného papagája   (16. 09. 2014)

Nitrianskym colníkom sa podarilo odhaliť nielen prepravu „fejkovej“ kozmetiky, ale aj nezákonný dovoz medzinárodne chráneného papagája. Počas colnej kontroly vo vlaku zaistili viac ako 200 kusov kozmetiky a parfémov a taktiež 24 kusov dámskych a detských odevov, ktoré vykazovali zjavné znaky fejkového tovaru. Počas ďalšej kontroly zaistili nitrianski colníci nelegálne prepravovaného papagája.

Deň colníkov aj tento rok   (12. 09. 2014)

Presne o týždeň si pripomenieme Národný deň colníkov. V Bratislave sa pri tejto príležitosti uskutoční podujatie, kde colníci predstavia svoju prácu verejnosti. Program pre širokú verejnosť bude od 10,00 – 12,00 hod. na Hlavnom námestí.

Prešovskí colníci sú neustále v teréne   (12. 09. 2014)

Uplynulý týždeň odhalili prešovskí colníci v blízkosti obce Jarovnice 79 kilogramov rezaného tabaku a 5 760 kusov neoznačených cigariet čínskej značky. Tento týždeň odhalili v obci Čaklov 6 400 kusov neoznačených cigariet rovnakej značky. Únik na spotrebnej dani bol vyčíslený vo výške 601,60 eur.

Najlepší ňufák na tabak má naša Tana   (12. 09. 2014)

Spomedzi dvadsiatich piatich štvornohých colníkov zo štyroch krajín sa ako najlepší vyhľadávač tabaku stala naša fenka Tana. Na trojdňovej medzinárodnej súťaži porazila svojich súperov z Čiech, Rakúska aj Poľska. Skvele si poradili aj naše psy vo vyhľadávaní drog.

Finančná správa bojuje o dušu   (11. 09. 2014)

Celoslovenskú kampaň a zbierku na podporu duševného zdravia sa tento rok rozhodla podporiť aj finančná správa. Aktivity charitatívnej organizácie Liga za duševné zdravie na začlenenie ľudí s duševnými poruchami do spoločnosti našla ohlas u našich zamestnancov.