Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W8

Ďalšie novinky a aktuality

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 noviniek a aktualít, ktoré boli publikované na portáli finančnej správy. Novinky a aktuality sú zoradené podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam noviniek a aktualít je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 noviniek. Celú novinku si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie novinky a aktuality môžete nájsť v Archíve noviniek a aktualít.

Na žilinskej pošte zaznamenali nárast zásielok zo zahraničia   (22. 08. 2014)

Internetový obchod stále viac zamestnáva poštárov a colníkov. Za osem hodinovú zmenu prejde ich rukami na pošte v Žiline priemerne 1 865 zásielok z tretích krajín. 

Obchodných transakcií s Ukrajinou ubúda   (21. 08. 2014)

Situácia u našich východných susedov sa už zrejme prejavuje aj v obchodovaní firiem zo Žilinského kraja s Ukrajinou. Za posledné štyri mesiace v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka zaznamenali colníci 28 % pokles obchodných transakcií s touto krajinou.

Colníci pokračujú v kontrolách pokladníc aj v letných mesiacoch   (21. 08. 2014)

V súvislosti s dodržiavaním zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice skontrolovali banskobystrickí colníci od začiatku letných prázdnin viac ako 120 obchodníkov v celom kraji. Kontrolami opäť odhalili porušenia zákona.

Zakázané hormóny v poštovej zásielke   (20. 08. 2014)

Pol kilogramu zakázanej látky zadržali colníci z Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) v poštovej zásielke. Odosielateľom bola biotechnologická firma z Číny.

Dočasné obmedzenie prevádzky na Pobočke colného úradu Lučenec   (20. 08. 2014)

Prevádzka na Pobočke colného úradu v Lučenci bude z dôvodu plánovanej odstávky elektrickej energie dňa 20.08.2014 dočasne obmedzená.

Záväzné stanovisko zabezpečí istotu   (19. 08. 2014)

Podnikateľom budú od 1. septembra pri nejednoznačnom výklade zákonov pomáhať záväzné stanoviská finančnej správy. Uľahčia im napríklad daňové posudzovanie  pri zložitých obchodných transakciách a ušetrí obavy zo sporov a pokút.

Trnavskí colníci skontrolovali počas leta takmer 1 000 obchodníkov. Tí však stále nerešpektujú zákon   (19. 08. 2014)

Trnavskí colníci kontrolovali obchodníkov aj počas letných dní. Tí z Trnavského kraja sa však stále nepoučili. Takmer 40 % z nich porušila zákon o používaní elektronickej registračnej pokladnice.

Colníci zavítali do detského domova v Jesenskom   (18. 08. 2014)

Colníci zo stanice colného úradu v Lučenci pripravili pre deti z detského domova v Jesenskom prezentáciu, kde sa im snažili priblížiť náplň svojej práce a zábavnou formou ich poučili o veciach, ktoré súvisia s dodržiavaním colných či daňových predpisov. Deťom v detskom domove tak oživili program počas letných prázdnin a zároveň im odovzdali drobné darčeky.

Trnavskí colníci zlikvidovali takmer 15 ton nelegálneho tabaku   (15. 08. 2014)

Pod dozorom colníkov dnes zlikvidovali 14 555 kg tabaku. Išlo o zmiešanie tabaku do poľnohospodárskeho odpadu. Tabak pochádzal z prípadu odhalenia nelegálneho tabaku, o ktorom sme verejnosť informovali v máji minulého roka.

Naši „štvornohí colníci“   (14. 08. 2014)

V prvom polroku 2014 vykonali špeciálne vycvičené psy finančnej správy viac ako 4 300 kontrol. Ich schopnosti finančná správa využíva pri odhaľovaní omamných a psychotropných látok, tabakových výrobkov a tabaku, chránených živočíchov a výrobkov z nich, liekových prípravkov a finančnej hotovosti. Najmä vďaka ich „ňufákom“ colníci odhalili tento rok už 190 prípadov porušenia zákona.

Colný úrad Nitra odviedol z pestovateľských páleníc viac ako 1,5 milióna eur   (13. 08. 2014)

Nitrianski colníci vykonávajú kontrolu aj v 33 pestovateľských páleniciach na území Nitrianskeho samosprávneho kraja, v ktorých je možné na základe povolenia colného úradu vyrábať destilát z ovocia dopestovaného pestovateľmi. Len za posledné výrobné využilo túto možnosť takmer 20 tisíc pestovateľov. Do štátneho rozpočtu odviedol Colný úrad Nitra viac ako 1,5 milióna eur na spotrebnej dani z liehu.

Bloček musia vydať aj pri platbe žetónmi či náramkami   (12. 08. 2014)

Navštívili ste jarmok, festival či koncert a platili ste žetónmi či elektronickým náramkovým čipom? Ak Vám nevydali aj pri takejto bezhotovostnej platbe bloček, porušili predajcovia zákon. Aj na týchto podujatiach majú predajcovia povinnosť evidovať prijaté tržby v elektronickej registračnej pokladnici.

Colné priechody v Chorvátsku opäť otvorené   (11. 08. 2014)

V dôsledku rozsiahlych povodní v máji tohto roku na území Chorvátska, Srbska a Bosny a Hercegoviny boli uzatvorené 4 chorvátske hraničné priechody.

Elektronické podávanie dokumentov   (11. 08. 2014)

Dnes 11.8.2014 v čase 22:00 až 24:00 bude nedostupná služba elektronického podávania dokumentov. V tomto čase nebude možné podávanie daňových priznaní.

Falzifikáty značkového oblečenia, obuvi a obľúbených hračiek sú stále v kurze   (11. 08. 2014)

Uplynulý mesiac sa banskobystrickí colníci zamerali na kontrolu ochrany práv duševného vlastníctva a ochrany spotrebiteľa na južnom Slovensku. Výsledkom bolo zaistenie niekoľko desiatok kusov oblečenia, obuvi či hračiek v lučeneckej predajni.

Finančná správa zaistila mobily a karty za viac ako 90 000 eur   (08. 08. 2014)

Presne 673 mobilných telefónov a 86 kusov pamäťových kariet v odhadovanej hodnote viac ako 90 000 eur zaistili počas uplynulých dní pri kontrolnej akcii nitrianski colníci a zamestnanci Daňového úradu Nitra. Za porušenie predpisov v oblasti práv duševného vlastníctva hrozí držiteľovi tovaru od colníkov pokuta a zničenie tovaru. Daniari môžu za zistené porušenia nechať tovar prepadnúť v prospech štátu.

Za tovar zo zahraničia nemusíte platiť colné platby hneď   (08. 08. 2014)

Firmy obchodujúce so zahraničím si môžu odložiť platby, ktoré by inak zaplatili pri dovoze. Túto výhodu im umožňujú colné predpisy, ak si uskladnia tovar v colných skladoch. V regióne Žilinského kraja má vydané povolenie na ich prevádzkovanie 11 firiem.

Prerušenie dodávky elektrickej energie   (08. 08. 2014)

Colný úrad Trenčín oznamuje, že dňa 11. augusta 2014 v čase od 07:00 hod. do 22:00 hod. bude prerušená dodávka elektrickej energie na Pobočke colného úradu Bánovce nad Bebravou, Partizánska 73, 957 01 Bánovce nad Bebravou z dôvodu vykonávaných prác na elektrozariadení.

Polovicu prípadov pašovania odhalili psy   (01. 08. 2014)

 Colníci mobilných jednotiek Colného úradu Košice za posledné dva mesiace odhalili takmer 74 tisíc kusov neoznačených cigariet, ktoré predstavujú celkový finančný únik 7 000 eur.

Kontroly registračných pokladníc aj na športových podujatiach   (01. 08. 2014)

Colníci počas letnej sezóny sa budú vykonávať intenzívne kontroly zamerané na používanie elektronických registračných pokladníc v územnom obvode okresov Michalovce, Sobrance, Trebišov a Snina aj na športových podujatiach.