Preskočiť na hlavný obsah

Ďalšie novinky a aktuality

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 noviniek a aktualít, ktoré boli publikované na portáli finančnej správy. Novinky a aktuality sú zoradené podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam noviniek a aktualít je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 noviniek. Celú novinku si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie novinky a aktuality môžete nájsť v Archíve noviniek a aktualít.

Nitrianski colníci objavili pri kontrole neoznačené cigarety   (30. 12. 2016)

Viac ako 18 tisíc kusov nelegálne prepravovaných cigariet objavili nitrianski colníci počas kontroly osobného motorového vozidla vykonávanej v Nitre. Zabránili tak daňovému úniku, ktorý bol predbežne vyčíslený na bezmála 2 000 eur. Prípad bol postúpený vyšetrovateľovi Kriminálneho úradu finančnej správy.

Zmeny pre firmy   (28. 12. 2016)

Novela zákona o dani z príjmov priniesla s účinnosťou od nového roka  viaceré zásadné zmeny v daňovej legislatíve. Pri dani z príjmu právnických osôb (DP PO) bol najvýraznejšou zmenou pokles sadzby dane z doterajších 22 % na navrhovaných 21 %. Právnickým osobám však novela priniesla aj ďalšie novinky.

Falzifikáty darčekov sa pod vianočný stromček nedostali   (28. 12. 2016)

Značkové kabelky, šále, topánky, čižmy aj peňaženky, ktoré mali byť pod vianočným stromčekom, zaistili žilinskí colníci pre podozrenie na falzifikáty.

Tlačivá pre rok 2017   (23. 12. 2016)

Finančná správa zverejnila tlačivá daňových priznaní pre budúci rok aj podklady pre tvorcov softvérov.

Akcia „Panamera“   (22. 12. 2016)

Dunajská Lužná a Malacky boli hlavné sídla výrobcov nelegálnych cigariet. Colníci z Kriminálneho úradu finančnej správy im včera a dnes „klepli po prstoch“. Výsledkom je takmer 5 miliónov zadržaných cigariet.

Colný úrad Michalovce opäť bezodplatne odovzdal organizáciám v košickom kraji palety na humanitárne účely   (22. 12. 2016)

Colný úrad Michalovce opäť odovzdáva na humanitárne účely drevené palety, ktoré boli zaistené pre porušenie ochrany práv duševného vlastníctva. Dnes odovzdali vo Vyšnom Nemeckom prvých 500 kusov drevených paliet z celkového počtu 2283 kusov, ktoré boli po prepadnutí v prospech štátu verejne ponúknuté na humanitárne účely. Tieto palety si postupne prevezme ďalších šesť subjektov. Použité budú ako palivo, v rámci pracovnej terapie pri práci s drevom alebo oplotenie, či nábytok.

Akcia „Lúčky“   (21. 12. 2016)

Takmer 3 milióny kusov nelegálnych cigariet a škoda v stovkách tisíc eur. Také sú výsledky akcie Kriminálneho úradu finančnej správy, ktorá sa uskutočnila počas včerajšieho dňa.

Žilinskí colníci a daniari sa spojili, aby pomáhali   (21. 12. 2016)

Žilinskí colníci a daniari sa spojili, aby v predvianočnom čase obliekli ľudí z kempu pre sociálne slabších do čistých a teplých vecí. V rámci organizovanej zbierky vyzbierali viac ako 700 kusov prevažne zimného šatstva.

Daňový kalendár   (21. 12. 2016)

Finančná správa opäť pripravila pre daňovníkov malé pomôcky, ktoré im pripomenú ich daňové povinnosti. Okrem klasického daňového kalendára, ktorý môžu nájsť už niekoľko rokov na portáli finančnej správy, ju tu aj kalendár v mobilnej aplikácií Infoslužby FS a tiež google kalendár.

Odstávka systému ISKZ   (21. 12. 2016)

Odstávka systému ISKZ

Po colnej kontrole skončil vodič v rukách polície   (20. 12. 2016)

Pre vodiča dodávkového vozidla, ktoré na diaľnici v smere z Popradu na Liptovský Hrádok zastavili trstenskí colníci, sa jazda skončila problémom. Pri kontrole prepravovaného tovaru javil známky opitosti, privolaná hliadka policajtov mu v dychu namerala 0,89 miligramov etanolu na liter vydychovaného vzduchu.

Colníci odhalili pašované cigarety v torte aj v náklade soli   (19. 12. 2016)

V uplynulých dňoch odhalili colníci na východnej hranici pašované cigarety ukryté v torte aj v náklade soli. Takto jedinečné kuriozity sme tu už dávno nemali.

Zmeny v exekúciách   (16. 12. 2016)

Nové pravidlá od januára zefektívnia výkon daňovej exekúcie. Správca dane už nemusí odsúhlasovať príkaz na splácanie exekúcie prikázaním pohľadávky z účtu vedeného v banke. Okrem zmien pri exekúcii z účtu priniesla novela aj zmeny v záložnom práve. ktorých cieľom je odstrániť pochybnosti pri zriadení záložného práva.

Služby v Piešťanoch na jednom mieste   (15. 12. 2016)

Služby pre verejnosť na jednom mieste. To je hlavnou prednosťou novootvorenej klientskej zóny na pobočke Daňového úradu Trnava v Piešťanoch.

Nitrianski colníci očakávajú vyšší výber finančných prostriedkov   (14. 12. 2016)

Nitrianski colníci vybrali k 30. novembru 2016 na cle, DPH a spotrebných daniach oproti roku 2015 viac o takmer 55 miliónov eur. Ide o finančné prostriedky, ktoré sú určené do štátneho rozpočtu SR a časť z nich (80 % z cla) do rozpočtu EÚ.

Upozornenie pre používateľov aplikácie Superkolky   (13. 12. 2016)

Finančná správa upozorňuje užívateľov aplikácie Superkolky, že oddnes od 20.00 h už nebudú podporované verzie staršie ako 2.3.

Odstávka systému ISKZ   (13. 12. 2016)

Oznamujeme verejnosti, že dňa 13.12.2016, medzi 20:00h a 20:45h, bude realizovaná pravidelná údržba systému ISKZ.

Dopravcovia často jazdia po cestách bez potrebných dokladov   (13. 12. 2016)

Od začiatku tohto roka pristihli nitrianski colníci počas cestných kontrol takmer 290 dopravcov, ktorí prevádzkovali cestnú dopravu bez potrebných dokladov. Za zistené porušenia v oblasti cestnej dopravy im boli uložené pokuty vo výške viac ako 11 tisíc eur, v siedmich prípadoch bude o sankcii rozhodovať príslušný správny orgán.

Neuposlúchnutie predvolania   (12. 12. 2016)

Novela daňového poriadku upravuje okrem iného aj práva podnikateľa či občana podať námietku zaujatosti ale aj práva správcu dane pri predvolávaní subjektov. Novinkou je aj to, že predvolávanie daňových subjektov, ktoré sa neospravedlnia, už daňový či colný úrad opakovať nemusí.

Jednoduchšie odklady   (09. 12. 2016)

Novela daňového poriadku prináša okrem iného aj zjednodušené podmienky na povolenie odkladu platenia dane alebo zaplatenie dane alebo daňového nedoplatku v splátkach. Právna úprava nadobudne účinnosť od 1. januára.