Preskočiť na hlavný obsah

Ďalšie novinky a aktuality

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 noviniek a aktualít, ktoré boli publikované na portáli finančnej správy. Novinky a aktuality sú zoradené podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam noviniek a aktualít je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 noviniek. Celú novinku si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie novinky a aktuality môžete nájsť v Archíve noviniek a aktualít.

Už rok nonstop kontroly na letisku   (30. 06. 2017)

Zaistené chránené druhy rastlín a živočíchov, nadlimitné dovozy tabaku a tabakových výrobkov či privysoká finančná hotovosť u cestujúcich – to sú záchyty bratislavských colníkov na letisku M. R. Štefánika za uplynulých 365 dní. V sobotu 1.7.2017 uplynie presne rok od vzniku novej pobočky Colného úradu Letisko Bratislava – Cestovný styk, sídliacej priamo v objekte letiska.

Plánovaná odstávka Ústredného portálu verejnej správy www.slovensko.sk   (30. 06. 2017)

Oznamujeme verejnosti, že dňa 1.7.2017 od 0:00 hod. do 6:00 hod. bude prebiehať technická odstávka Ústredného portálu verejnej správy.

Na čele organizácie IOTA je opäť Slovák   (29. 06. 2017)

Slovenská finančná správa sa dnes oficiálne stala predsedníckou krajinou Európskej organizácie daňových správ IOTA /Intra-European Organisation of Tax Administrations/. Prezident FS František Imrecze prevzal na 21. zasadnutí Valného zhromaždenia (VZ) IOTA v Kyjeve vlajku medzinárodnej organizácie a symbolicky i štafetu od končiaceho predsedníckeho štátu Ukrajiny.

Colníci a daniari v Nitre pomohli ťažko chorému dievčatku   (29. 06. 2017)

Zamestnanci colného a daňového úradu v Nitre urobili zbierku, vďaka ktorej pomohli ťažko chorej Milotke. Spoločne vyzbierali sumu v celkovej výške viac ako 1 690 eur, ktorú odovzdali v uplynulých dňoch jej mame.

S podaním DP za MOSS neotáľajte   (29. 06. 2017)

Daňovým subjektom registrovaným do osobitnej úpravy Mini One Stop Shop (MOSS) sa blíži lehota na podanie daňových priznaní (DP) za druhý štvrťrok roka 2017. Povinnosť podať DP je do 20 dní po skončení kalendárneho štvrťroka, ktorý končí 30. júna. V lehote do 20. júla sú teda subjekty povinné podať DP aj daň zaplatiť. Nakoľko v máji došlo v niektorých prípadoch k zmenám v elektronickom podpisovaní dokumentov, daňovníci registrovaní do MOSS by túto povinnosť nemali odkladať na poslednú chvíľu.

Prezident finančnej správy F. Imrecze bude predsedať organizácii IOTA   (28. 06. 2017)

Prezident finančnej správy František Imrecze sa stal prezidentom európskej organizácie daňových správ IOTA /Intra-European Organisation of Tax Administrations/. Zvolili ho dnes v Kyjeve účastníci 21. zasadnutia Valného zhromaždenia IOTA. F. Imrecze bude stáť na čele medzinárodnej organizácie počas nasledujúceho roka.

Plánovaná odstávka informačných systémov CIS.   (28. 06. 2017)

Oznamujeme obchodnej verejnosti, že  dňa  29.6.2017 ( štvrtok )  bude  v čase od 22:00 hod. do  24:00 hod.  vykonaná plánovaná odstávka  produkčných systémov Finančnej správy SR, v oblasti colnej  -  IS DS / eDovoz (Deklaračný systém) a IS CEP (EKR-CEP - Elektronické komunikačné rozhranie pre vybrané služby  v rámci colných systémov) z dôvodu inštalácie nových verzií systémov do prevádzky.

Ďalšia fáza eDovozu začína 1. júla   (28. 06. 2017)

Už len tri dni delia držiteľov povolení, ktorí vykonávajú colné konanie v tzv. zjednodušenom postupe, od skončenia prechodného obdobia. Do 1. júla musia mať svoje systémy pripravené tak, aby mohli s colnými úradmi komunikovať už len elektronicky.

Noví vyšetrovatelia Kriminálneho úradu finančnej správy   (27. 06. 2017)

Kriminálny úrad finančnej správy (KÚFS) má oddnes štyroch nových vyšetrovateľov, ktorí úspešne absolvovali záverečnú vyšetrovateľskú skúšku. Na priebeh dohliadala nezávislá skúšobná komisia zložená aj z členov Akadémie Policajného zboru i Generálnej prokuratúry SR. Vyšetrovateľské skúšky sa na finančnej správe uskutočnili naposledy pred štyrmi rokmi.

Návod na odstránenie opakujúcej sa chyby načítania nových verzií formulárov   (27. 06. 2017)

Odporúčame odstrániť dočasné internetové súbory / vyčistiť vyrovnávaciu pamäť / odstránenie histórie prehľadávania vo Vašom prehliadači. Použite prosím nasledovný postup u konkrétneho prehliadača:

Colné kontroly sa na hraničných priechodoch v súvislosti s bezvízovým stykom s Ukrajinou nezmenili   (27. 06. 2017)

Zmena vízového režimu s Ukrajinou sa netýka colných kontrol na hraniciach. Na hraničných priechodoch sa vybavuje štandardne, priebežne, čakacie doby sa vytvárajú len sporadicky. Po vykonaní hraničnej kontroly pre vstup do schengenského priestoru sa vykoná colná kontrola zameraná na dovoz tovaru cestujúcimi.

Posledný týždeň na dane   (26. 06. 2017)

Pre takmer 170 000 ľudí a firiem zostávajú posledné dni na podanie daňového priznania. Trojmesačný odklad uplynie práve 30. júna. Daňové priznanie je treba nie len podať, ale daň aj zaplatiť.

Informácia k elektronickým službám   (26. 06. 2017)

Informácia je učená pre daňové subjekty komunikujúce elektronicky v prípade chyby pri načítaní nových verzií formulárov.

Finančná správa sa dostane k informáciám amerických nadnárodných spoločností   (23. 06. 2017)

V stredu 21. júna 2017 podpísali zástupcovia Slovenskej republiky a Spojených štátov amerických (USA) v holandskom Noordwijku bilaterálnu dohodu o automatickej výmene informácií týkajúcich sa nadnárodných skupín podnikov, tzv. Country by country reporting (CbC správy).

Elektronický systém EMCS   (23. 06. 2017)

Oznamujeme obchodnej verejnosti nedostupnosť systému EMCS. Z dôvodu plánovaného nasadzovania novej aktualizácie bude systém EMCS nedostupný dňa 25.06.2017 v čase medzi 19:00 - 23:00 hod. V prípade, že aktualizácia prebehne skôr ako je predpokladaný časový interval, bude systém EMCS spustený do obvyklej prevádzky okamžite po jej ukončení.

Colné kontroly sa na hraničných priechodoch v súvislosti s bezvízovým stykom s Ukrajinou nezmenili   (23. 06. 2017)

Zmena vízového režimu s Ukrajinou sa netýka colných kontrol na hraniciach. Na hraničných priechodoch sa vybavuje štandardne, priebežne, čakacie doby sa vytvárajú len sporadicky. Po vykonaní hraničnej kontroly pre vstup do schengenského priestoru sa vykoná colná kontrola zameraná na dovoz tovaru cestujúcimi.

Slovensko je pozitívnym príkladom   (22. 06. 2017)

Koordinovaný boj proti daňovým podvodom na Slovensku ocenil Medzinárodný menový fond (MMF). Opatrenia, ktoré Slovensko prijalo prezentoval prezident finančnej správy František Imrecze v Londýne.

Colný úrad Michalovce ponúka bezodplatne palety na humanitárne účely   (21. 06. 2017)

Colný úrad Michalovce zverejňuje informáciu pre humanitárne organizácie a charitatívne združenia o bezodplatnej ponuke drevených paliet. V ponuke je 756 kusov drevených paliet, ktoré môžu byť poskytnuté na humanitárne účely.

Prerušenie prevádzky na slovensko-ukrajinskom hraničnom priechode   (21. 06. 2017)

Informácia o prerušení prevádzky na slovensko-ukrajinskom hraničnom priechodeVyšné Nemecké – Užhorod v osobnej aj nákladnej doprave

Nelegálny tabak v Bojniciach   (20. 06. 2017)

Dvaja Poliaci sušili v areály bývalého družstva nelegálny tabak na výrobu nelegálnych cigariet. Škoda je takmer 100 000 eur. Pre trestný čin skrátenia dane a poistného im hrozí väzenie tri až osem rokov.