Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
3

Tlačové správy

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 tlačových správ, ktoré boli  publikované na portáli finančnej správy. Tlačové správy sú zoradené  podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam tlačových správ je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 tlačových správach.  Celú tlačovú správu si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie tlačové správy môžete nájsť  v Archíve tlačových správ.

 

Dodávka plná cigariet   (20. 08. 2018)

Košickí colníci odhalili kontraband pašovaných cigariet. V dodávke našli takmer 80 tisíc spotrebiteľských balení, pričom únik na spotrebnej dani v tomto prípade presahuje sumu 155 000 eur .

Colníci vo Vyšnom Nemeckom odhalili státisíce pašovaných cigariet   (20. 08. 2018)

Na colnom hraničnom priechode vo Vyšnom Nemeckom odhalili colníci státisíce kusov pašovaných cigariet ukrytých pod strechou mraziarenského návesu.  Finančný únik na cle a daniach bol vyčíslený na takmer 89 000 eur.

Na vratkách DPH si pýtali viac ako 150 tisíc eur   (20. 08. 2018)

Colníci z Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) preverujú tri subjekty so sídlom v Bratislave, ktoré sú podozrivé z uplatnenia neoprávnených nadmerných odpočtov dane z pridanej hodnoty (DPH). Svojim nezákonným konaním mali spôsobiť škodu vo výške 153 000 eur.

Počet elektronicky komunikujúcich rastie   (17. 08. 2018)

S finančnou správou elektronicky komunikuje už vyše pol milióna jej klientov. V decembri 2017 ich bolo približne 370 000. Odvtedy sme zaznamenali nárast o približne 180 000 elektronicky komunikujúcich subjektov.

Kompetencie finančnej správy bez zmien   (17. 08. 2018)

Ministerstvo financií neplánuje rozširovať kompetencie zložkám finančnej správy (daňové úrady, colné úrady, Kriminálny úrad finančnej správy). Jednotlivé zložky získali kompetencie týkajúce sa ich oprávnení pri vzniku finančnej správy a nemenili sa.

Miliónové úniky na DPH   (16. 08. 2018)

Únik na dani z pridanej hodnoty (DPH)vo výške 4 000 000 eur spôsobilasvojim konaním organizovaná skupina šiestich osôb s prepojením na bulharských občanov. Kriminálny úrad finančnej správy (KÚFS) zaistil v uplynulých dňoch účtovné doklady. V prípade dokázania viny za trestný čin krátenia dane a poistného môžu stráviť za mrežami 7 až 12 rokov.

Vyše 200 webstránok je na „čiernej listine“   (15. 08. 2018)

V zozname webových sídiel s nelegálnym hazardom je v súčasnosti 203 webstránok. Opäť sa zvýšil aj počet prevádzkovateľov, ktorí ešte pred zaradením do zoznamu zareagovali na výzvu finančnej správy a prestali zakázanú ponuku poskytovať. Nelegálnu činnosť týmto spôsobom ukončilo 205 subjektov.

Zlikvidovaná nelegálna výrobňa cigariet v Ružomberku   (14. 08. 2018)

Finančná správa v súčinnosti s Policajným zborom Slovenskej republiky odhalila ďalšiu nelegálnu výrobňu cigariet. Colníci  Colného úradu Žilina zaistili viac ako 21 mil. kusov cigariet a takmer 15 ton tabakovej suroviny, vrátane kompletnej technologickej linky na spracovanie tabaku a výrobu cigariet. Predbežná škoda len na spotrebných daniach bola vyčíslená na 3 183 250 eur.  Ide o ďalší z obrovských zásahov proti podvodom v oblasti spotrebných daní za pomerne krátky čas.  

Colníci zachytili cestujúceho s veľkým množstvom peňazí   (14. 08. 2018)

Bratislavskí colníci na pobočke Letisko – Cestovný styk zachytili v uplynulých dňoch väčšie množstvo finančných prostriedkov. Na územie Európskej únie sa 47 tisíc eur v hotovosti snažil previezť cestujúci zo Spojených arabských emirátov.

Odhalenie podvodov s vratkami DPH   (10. 08. 2018)

Colníci Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) zaistili v uplynulých dňoch účtovné doklady viacerých spoločností podozrivých z neoprávneného uplatnenia vratky dane z pridanej hodnoty (DPH).Tieto spoločnosti svojim nezákonným konaním spôsobili štátu škodu vo výške 300 000 eur.

Ďalšie milióny od občanov pre neziskovky   (09. 08. 2018)

Suma, ktorú darovali neziskovkám firmy a občania, sa neustále zvyšuje. Tisíckam neziskoviek finančná správa zaslala ďalšie peniaze. Na začiatku augusta majú už na svojich účtoch takmer 54 miliónov eur. Suma ešte nie je konečná a stále sa zvyšuje.

Blokovanie účtov dlžníkov už bude možné okamžite   (08. 08. 2018)

Finančná správa pokračuje v rozširovaní elektronickej komunikácie. Od augusta komunikuje elektronicky prostredníctvom osobitného informačného systému s 23 bankami združenými pod Slovenskou bankovou asociáciou. Vďaka tomu dokáže finančná správa blokovať účty dlžníkov v reálnom čase. Proces vymáhania nedoplatkov sa tak stáva efektívnejším, rýchlejším a hospodárnejším.

Poliak prevážal veľké škatule plné tabakových listov   (08. 08. 2018)

Colníci na Orave pristihli občana z Poľska prevážať 215 kg tabakových listov. Skončiť mali v Maďarsku, ale pre chýbajúce doklady od tovaru ich kontrolujúca hliadka zabezpečila. Finančný únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov predstavuje takmer 16 000 eur.

Elektronické upozornenia na daňové nedoplatky   (07. 08. 2018)

Finančná správa rozposlala ďalšie softwarningové (priateľské) upozornenia. Najnovšie ich zaslala približne 100 000 subjektom. Upozornila svojich klientov na daňové nedoplatky.

Elektronické vratky DPH turistom   (06. 08. 2018)

Zjednodušenie vrátenia dane z pridanej hodnoty (DPH) turistom prostredníctvom digitálnej aplikácie Refundit je zase o krok bližšie. Zástupcovia izraelského start-upu na pracovnom stretnutí rokovali s finančnou správou ohľadom postupu prác na príprave aplikácie, osobne navštívili aj letisko.

Múzeum colníctva a finančnej správy pre vás aj cez víkend   (02. 08. 2018)

Vďaka Múzeu colníctva a finančnej správy majú deti cez prázdniny viac kultúrnych možností ako stráviť voľné dni. Finančná správa totiž počas letných mesiacov rozšírila otváracie hodiny múzea. Múzeum je k dispozícii počas celého leta aj cez víkend od 10.00 hod. do 18.00 hod.

Pivo, víno, medovina   (01. 08. 2018)

Zaujímavá likvidácia alkoholu sa naskytla košickým colníkom. Pri pohľade na likvidáciu by nejeden pivár, či vinár zaplakal, ale len do momentu, kým by nezistil, čo sa vo fľašiach skutočne nachádza.

Školenia šité na mieru   (31. 07. 2018)

Finančná správa vychádza v ústrety svojim klientom. Zorganizuje pre nich školenia podľa ich výberu. Podnety na tematické zameranie školení môžu fyzické a právnické osoby navrhovať priamo prostredníctvom stránky finančnej správy na Facebook-u alebo e-mailom na vzdelavanie@financnasprava.sk. Finančná správa chce pomôcť daňovým subjektom získať odborné informácie z oblastí, ktoré ich zaujímajú.

Výška zaslaných financií neziskovkám rastie   (27. 07. 2018)

Tisíckam neziskoviek finančná správa zaslala ďalšie peniaze. Ku koncu júla majú už na svojich účtoch viac ako 46 miliónov eur. Je to časť z peňazí, ktoré sa im rozhodli poukázať občania a podnikatelia z dane z príjmu za rok 2017. Finančná správa pokračuje v spracovávaní daňových priznaní, ktoré obsahujú aj vyhlásenia na poukázanie 2%.

Stanovisko k medializovaným informáciám v TRENDE a v Denníku N   (27. 07. 2018)

Finančná správa reaguje na článok zverejnený v týždenníku TREND 26.7.2018 a v denníku Denník N 27.7.2018, v ktorých zazneli zavádzajúce a nepravdivé informácie. Finančná správa k nim poskytuje nasledovné stanovisko.