Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
4

Tlačové správy

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 tlačových správ, ktoré boli publikované na portáli finančnej správy. Tlačové správy sú zoradené podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam tlačových správ je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 tlačových správach. Celú tlačovú správu si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie tlačové správy môžete nájsť v Archíve tlačových správ.

Nitrianski colníci poskytli bezodplatne tovar na charitu   (20. 12. 2018)

Colný úrad Nitra poskytne bezodplatne 382 kusov drevených paliet dvom charitatívnym organizáciám v Nitrianskom samosprávnom kraji. Použijú ich v zimných mesiacoch na vykurovanie priestorov, v ktorých poskytujú sociálne služby deťom v detskom domove, postihnutým deťom a seniorom v domove sociálnych služieb, ako aj ľuďom bez domova a sociálne odkázaným občanom v zriadenom útulku. Takto ušetria časť finančných prostriedkov potrebných na ich prospešnú činnosť. Zariadeniu v Šuranoch odovzdali palety už včera, do detského domova budú odovzdané v najbližších dňoch.

Informácie o elektronickej komunikácii v poštových zásielkach aj na úradoch   (19. 12. 2018)

Finančná správa opäť posilňuje informovanosť o elektronickej komunikácii. Fyzickým osobám podnikateľom posiela listy s výzvou na registráciu. Informácie o elektronickej komunikácii distribuuje aj v spolupráci s Ministerstvom vnútra SR na klientske centrá a okresné úrady.

Nové podmienky pre súkromnú výrobu destilátu   (18. 12. 2018)

Okrem tradičného pálenia ovocného kvasu v pestovateľských páleniciach bude možné od 01.01.2019 vyrábať destilát i súkromne. Potrebné je ale splniť niekoľko podmienok. Navyše aj v prípade súkromnej výroby destilátu je potrebné podať colnému úradu príslušné daňové priznanie a zaplatiť príslušnú spotrebnú dať z liehu.

Stanovisko k medializovaným informáciám o zaisťovaní majetku   (17. 12. 2018)

Finančná správa zverejňuje stanovisko k medializovaným informáciám o zaisťovaní majetku zo strany finančnej správy, o ktorých informoval minister spravodlivosti SR Gábor Gál, v súvislosti s daňovým subjektom L. Bašternákom.

Reakcia na článok publikovaný na Aktuality.sk   (14. 12. 2018)

Finančná správa sa dištancuje od nepravdivých a účelovo formulovaných tvrdení redaktora Martina Turčeka v zverejnenom článku s názvom „Daniari uzavreli tajné zmluvy za milióny. Zdôvodnenie je staré 5 rokov“, ktorý bol publikovaný 14.12.2018 na portáli Aktuality.sk. V článku sú uvedené viaceré zavádzajúce a nepravdivé vyjadrenia.

Kontroly registračných pokladníc ukázali viaceré pochybenia   (14. 12. 2018)

Finančná správa pravidelne kontroluje dodržiavanie zákona o elektronických registračných pokladniciach (ERP). V roku 2018, do konca novembra, spravila takmer 6 000 kontrol. V približne 70 % prípadov zistila porušenia a udelila pokuty vo výške takmer 1 mil. eur. Niektoré pokladnice zaistila.

Košická firma podozrivá z podvodov na DPH a DPPO   (14. 12. 2018)

Optimalizácia vlastnej daňovej povinnosti na dani z pridanej z hodnoty (DPH) a dani z príjmov právnickej osoby (DPPO) vo výške takmer štvrť milióna eur. To je výsledok operatívno-pátracej činnosti kriminalistov z Kriminálneho úradu finančnej správy.

Finančná správa odovzdala ceny Merkúr 2018   (13. 12. 2018)

Finančná správa ocenila najväčších platiteľov dane z príjmu za zdaňovacie obdobie roka 2017. Dokopy deväť spoločností získalo ocenenie Merkúr 2018 za najvyššiu zaplatenú daň z príjmov zo všetkých spoločností registrovaných na daňových úradoch v jednotlivých krajoch, ako aj v rámci Daňového úradu pre vybrané daňové subjekty (DÚ VDS). Finančná správa udelila aj ďalšiu cenu - Skokan roka.

Tisíce napodobenín známych značiek   (12. 12. 2018)

Takmer 15 000 kusov „fejkov“ objavili colníci z Kriminálneho úradu finančnej správy v sklade na Kysuciach. Vzhľadom na veľký rozsah a počet dotknutých značiek, bude škoda vyčíslená až po vyjadrení sa oprávnených osôb. Páchateľom hrozí v prípade dokázania viny za spáchanie trestného činu trest odňatia slobody vo výške tri až osem rokov.

Kontrola v „shisha“ baroch nedopadla najlepšie   (07. 12. 2018)

Colníci z Colného úradu (CÚ) Bratislava kontrolovali v uplynulých týždňoch podniky predávajúce tabak do vodných fajok, kde sa dá tento tabak aj vyfajčiť. V „shisha“ baroch zistili viaceré porušenia zákona a zaistili viac ako 10 kg tabaku do vodných fajok.

Rodina cez internet objednala 12 mobilných telefónov - všetky boli falzifikáty   (07. 12. 2018)

Žilinskí colníci členom jednej domácnosti postupne zaistili 12 kusov čínskych mobilov. Objednávali si ich od rovnakého obchodníka.

Colný úrad likvidoval rôzny tovar   (06. 12. 2018)

Trenčianski colníci v ostatných dňoch zabezpečovali likvidáciu tovaru, ktorý prepadol v prospech štátu. Išlo o alkohol, cigarety a tabakové výrobky a drobný tovar vykazujúci znaky falzifikátov.

Finančná správa už zakročila voči 603 nelegálnym webstránkam   (05. 12. 2018)

Finančná správa už zakročila voči 603 webovým sídlam so zakázanou ponukou. Aktívne vyhľadáva webstránky s nelegálnymi hazardnými hrami a rieši takéto nezákonné konanie s prevádzkovateľmi. V zozname zakázaných webových sídiel je aktuálne zverejnených 168 webstránok.

Školenia k elektronickej komunikácii pokračujú   (04. 12. 2018)

Pre veľký úspech školení k elektronickej komunikácii vyhlásila finančná správa ďalšie termíny školení na túto tému. Školenia sa v týchto dňoch konajú v Košiciach, Banskej Bystrici a v Bratislave. Určené sú najmä pre fyzické osoby podnikateľov, ktorým od júla 2018 vznikla povinnosť komunikovať s finančnou správou elektronicky. Blíži sa termín na podávanie daňových priznaní k dani z motorových vozidiel (január 2019), rovnako ako daňových priznaní k dani z príjmu (marec 2019).

Zavádzame do praxe hodnotenie firiem   (30. 11. 2018)

Finančná správa zavádza do praxe Index daňovej spoľahlivosti. Už od budúceho týždňa začne rozposielať daňovým subjektom oznámenia o pridelení benefitov. Takéto oznámenia finančná správa zašle v zmysle zákona iba svojim klientom, ktorí splnili kritériá a stali sa spoľahlivými daňovými subjektami.

Mladíci zo stredného Slovenska prevážali marihuanu   (29. 11. 2018)

Traja mladíci zo stredného Slovenska prevážali v osobnom automobile marihuanu. Počas bežnej kontroly ich zastavila hliadka colníkov na Záhorí. V batožinovom priestore im odhalili viac ako 3 kilogramy neznámej rastlinnej sušiny. Výsledky expertízy potvrdili, že ide o marihuanu.

Personálna agentúra mala štát obrať o milióny   (28. 11. 2018)

Kriminalisti finančnej správy niekoľko mesiacov pracovali na prípade, pri ktorom mali podozrenie z daňových podvodov. Tých sa mali dopúšťať cez personálnu agentúru minimálne tri osoby slovenskej národnosti. V prípade figurujú dve slovenské spoločnosti a tri české spoločnosti, ktoré sú vzájomne personálne prepojené. Predbežná vyčíslená škoda sa vyšplhala na 2 000 000 eur.

Aktuálna situácia na hraničných priechodoch s Ukrajinou   (28. 11. 2018)

Na cestných hraničných priechodoch Malyj Bereznyj – Ubľa a Užhorod – Vyšné Nemecké pretrváva blokácia osobnej dopravy. Tú blokujú na ukrajinskej strane štrajkujúci vodiči osobných motorových vozidiel s evidenčnými číslami registrovanými v členských krajinách EÚ. Uvoľnili však priechod niekoľkým vozidlám.

Podanie daňových priznaní sa blíži   (26. 11. 2018)

Fyzické osoby podnikatelia, ktorým od júla 2018 vznikla povinnosť elektronickej komunikácie, by už viac nemali odkladať registráciu a autorizáciu na portáli finančnej správy. Blížia sa termíny na podanie daňových priznaní k dani z motorových vozidiel (január 2019) a k dani z príjmov (marec 2019). Na papierové podanie už nebude možné prihliadať.

Cestné hraničné priechody blokujú na Ukrajine osobné autá   (26. 11. 2018)

Cestné hraničné priechody Malyj Bereznyj – Ubľa a Užhorod – Vyšné Nemecké v osobnej doprave blokujú na ukrajinskej strane štrajkujúci vodiči osobných motorových vozidiel s evidenčnými číslami registrovanými v členských krajinách EÚ.