Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie a registrácia používateľa Vyhľadávanie na portáli Aktuálne: dane a clá Ponuka obsahu pre skupiny používateľov Ľavé menu stránky Informačný obsah Pätička stránky

Tlačové správy

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 tlačových správ, ktoré boli  publikované na portáli finančnej správy. Tlačové správy sú zoradené  podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam tlačových správ je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 tlačových správach.  Celú tlačovú správu si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie tlačové správy môžete nájsť  v Archíve tlačových správ.

 

Čo robiť, keď máte daňový nedoplatok?   (24. 08. 2017)

Občania či podnikatelia sa môžu dostať do situácie, kedy nemôžu zaplatiť daň v lehote splatnosti a vznikne im daňový nedoplatok. Vtedy je dôležité komunikovať s daňovým úradom. V najhoršom prípade daňovníci musia počítať aj s možnosťou daňovej exekúcie.

V Čechách kúpil marihuanu, cestou späť ju chcel vyfajčiť   (23. 08. 2017)

Na Kysuciach odhalila hliadka službukonajúcich colníkov vo vozidle s nemeckými poznávacími značkami, v ktorom cestovali dvaja mladí Poliaci, viacero balení zelenej sušenej rastliny. Jeden z nich ju mal kúpiť v Čechách a chcel vyfajčiť cestou nazad.

Virtuálna registračná pokladnica pre všetkých   (21. 08. 2017)

Od septembra sa ruší mesačný limit na počet vydaných pokladničných dokladov prostredníctvom virtuálnej registračnej pokladnice (VRP). Prináša to novela zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice (ERP). Podnikatelia tak môžu bez obmedzenia využívať túto bezplatnú službu finančnej správy.

Finančná správa na SIAF 2017   (17. 08. 2017)

Finančná správa nebude ani tento rok chýbať na prestížnom podujatí Medzinárodné letecké dni SIAF 2017. Pre návštevníkov sme pripravili množstvo zaujímavých ukážok. Brány letiska Sliač sa pre SIAF 2017 otvoria v posledný augustový víkend – sobotu 26.08. a nedeľu 27.08.

V osobnom aute aj obchodoch colníci zaistili napodobeniny obuvi a odevov   (17. 08. 2017)

Celkovo 615 párov prevažne športovej obuvi a 222 kusov odevov rôzneho druhu zaistili tento rok žilinskí colníci pre podozrenie, že sú falzifikátmi značkových výrobkov. Potvrdili to aj zástupcovia držiteľov ochrannej známky.

Nižšie náklady, vyššia kvalita   (16. 08. 2017)

Prísne bezpečnostné opatrenia dnes sprevádzali prevoz jedného z kľúčových systémov finančnej správy. Išlo o presun hardware-u, na ktorom sa ukladajú dáta z Centrálneho elektronického priečinka (CEP). Cieľom presunu systému je zníženie nákladov na prevádzku.

Služobný pes odhalil 400 dávok amfetamínu a marihuany   (14. 08. 2017)

Colníci Colného úradu Bratislava a Colného úradu Trnava pri spoločnej kontrole medzinárodných vlakových spojov zadržali mladého Slováka zo stredného Slovenska, ktorý sa vracal domov so zaujímavým nákupom. Na podozrivú batožinu upozornil služobný pes.

Neziskovky dostali viac ako 42 miliónov eur   (04. 08. 2017)

Tisícky neziskoviek majú už na svojich účtoch viac ako 42 miliónov eur. Sú to peniaze, ktoré sa im rozhodli poukázať občania a podnikatelia v daňových priznaniach podaných do konca júna 2017.

Colníci počas letných mesiacov nezaháľali   (03. 08. 2017)

Aj počas horúcich letných mesiacov, kedy každý myslí na vytúženú dovolenku a oddych, colníci usilovne pracujú a zameriavajú svoju pozornosť na predajcov v súvislosti s dodržiavaním zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice.

Colníci na pošte zaistili kožené výrobky z krokodíla   (02. 08. 2017)

Žilinskí colníci na pošte zaistili zásielku s koženými výrobkami vyrobenými z krokodíla. Balík prišiel z Thajska, ale pre chýbajúce povolenie na dovoz tovaru tohto druhu sa už k adresátovi nedostal.

Elektronická komunikácia   (02. 08. 2017)

Prezident finančnej správy František Imrecze rokoval s členmi Konzultačnej rady. Témou stretnutia bol návrh zaviesť povinné elektronické podávanie daňových priznaní pre živnostníkov.

Prerušenie dodávky elektrickej energie   (02. 08. 2017)

Colný úrad Trenčín oznamuje, že dňa 04. augusta 2017 v čase od 07:00 hod. do 16:00 hod. bude prerušená dodávka elektrickej energie na Pobočke colného úradu Bánovce nad Bebravou, Partizánska 73, 957 01 Bánovce nad Bebravou z dôvodu vykonávaných prác na elektrozariadení.

Likvidácia uskladneného tovaru   (01. 08. 2017)

Trenčianski colníci likvidujú tovar, ktorý prepadol v prospech štátu, a to 2 700 litrov liehovín, 600 kusov alebo párov drobného tovaru vykazujúceho znaky falzifikátov, 60 kg tabaku a 400 spotrebiteľských balení cigariet

Špeciálna linka pre živnostníkov a právnické osoby   (01. 08. 2017)

Viac užitočnejších informácií z oblasti daní pre malých a stredných podnikateľov. Taký je cieľ novej špecializovanej linky call centra, ktorá vzniká práve pre potreby živnostníkov. Finančná správa ju spúšťa od augusta.

Pašerák tabaku skončil vo väzbe   (31. 07. 2017)

Colníci z Kriminálneho úradu finančnej správy zadržali pašeráka nelegálneho tabaku a viac ako päť ton sušenej tabakovej suroviny. Škoda je viac ako 385 tisíc eur.

Elektronický dovoz opäť jednoduchší   (28. 07. 2017)

Od začiatku augusta bude elektronický dovoz znovu jednoduchší. Finančná správa nasadí druhú etapu zmien, ktoré uľahčujú používanie elektronického dovozu najmä fyzickým osobám. Za štvrťrok fungovania sme prijali viac ako 50 000 colných vyhlásení.

Podvody na DPH?   (27. 07. 2017)

Colníci z Kriminálneho úradu finančnej správy zhabali účtovníctvo podnikateľovi v Rožňave. Je podozrivý z podvodov na DPH a to minimálne vo výške 300 000 eur.

Prezident FS v Senáte Parlamentu ČR   (26. 07. 2017)

Prezident finančnej správy František Imrecze dnes v Senáte Parlamentu Českej republiky prezentoval slovenské skúsenosti so zavedením elektronických registračných pokladníc a plány v tejto oblasti do budúcna.

Colníci odhalili hašiš, LSD a marihuanu   (24. 07. 2017)

Počas víkendu objavili trnavskí colníci na bývalom hraničnom prechode s Českou republikou v Holíči hašiš, LSD a marihuanu. Na drogy ich upozornil služobný pes finančnej správy Zoro.

Detekčný systém colníkov odhalil rádioaktivitu osôb   (20. 07. 2017)

Od začiatku roka vykonali žilinskí colníci 277 kontrol so špeciálnou technikou, ktorú používajú na odhaľovanie nelegálnej prepravy jadrových a rádioaktívnych materiálov, tovarov so zvýšeným obsahom kovov ako aj nebezpečných, zakázaných a omamných látok. U Rumunky a Poľky namerali prekračujúce hodnoty rádioaktivity.

Tlač obsahu Opýtať sa k téme Nahlásiť problém
Návrat hore