Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie a registrácia používateľa Vyhľadávanie na portáli Aktuálne: dane a clá Ponuka obsahu pre skupiny používateľov Ľavé menu stránky Informačný obsah Pätička stránky

Tlačové správy

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 tlačových správ, ktoré boli  publikované na portáli finančnej správy. Tlačové správy sú zoradené  podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam tlačových správ je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 tlačových správach.  Celú tlačovú správu si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie tlačové správy môžete nájsť  v Archíve tlačových správ.

 

Dátum poslednej aktualizácie informačného obsahu: 29. 5. 2014
Dátum zverejnenia informačného obsahu: 29. 5. 2014

Colníci skontrolujú vaše suveníry z dovoleniek   (19. 07. 2016)

Pokuta alebo trest odňatia slobody na dobu od šesť mesiacov do troch rokov hrozí tomu, kto sa pokúša previezť cez hranice ohrozené druhy rastlín a živočíchov, prípadne výrobkov z nich. V súčasnosti je obchod s viac ako 900 druhmi živočíchov a rastlín úplne zakázaný a s viac ako 33 000 je pod kontrolou Dohovoru o medzinárodnom obchode s ohrozenými druhmi voľne žijúcich živočíchov a rastlín (CITES). Slovenskí colníci zaznamenali v minulom roku 12 prípadov nelegálneho dovozu.

Limity pre dovoz tovaru na osobnú spotrebu   (18. 07. 2016)

430 eur je maximálna možná hodnota tovaru, ktorú si môžu občania priviezť z dovolenky z krajiny mimo EÚ a neplatiť pritom dane a clo. Obmedzené množstvá platia aj pre cigarety či alkohol.

Neziskovky dostali takmer 31 miliónov eur   (15. 07. 2016)

Tisícky neziskoviek majú už na svojich účtoch takmer 31 miliónov eur. Sú to peniaze, ktoré sa im rozhodli poukázať občania a podnikatelia v daňových priznaniach podaných do konca marca.

Elektronické schránky podľa zákona o e-Governmente   (14. 07. 2016)

Finančná správa zatiaľ nebude doručovať dokumenty do elektronických schránok daňovníkov na Ústrednom portáli verejnej správy www.slovensko.sk. Občania aj podnikatelia majú plnohodnotný servis v podobe portálu finančnej správy www.financnasprava.sk.

20 rokov medzinárodnej spolupráce   (13. 07. 2016)

Daňové správy z celej Európy oslavujú 20 rokov spolupráce. Pri tejto príležitosti sa Slovensko opäť dostáva do vedenia organizácie. Spolu s ďalšími ôsmimi krajinami budeme veliť medzinárodnej spolupráci finančných správ počas nasledujúcich 12tich mesiacov.

Rumunka v aute prevážala dve veľké tašky falzifikátov mobilných telefónov   (12. 07. 2016)

Občianka rumunskej národnosti chcela koncom minulého týždňa cez Slovensko do Poľska previesť 101 kusov top modelov mobilných telefónov svetoznámych značiek. Na jednej z kysuckých ciest sa jej plány skomplikovali, keď osobné auto, ktoré viedla, zastavila hliadka žilinských colníkov.

Spustili sme nový colný automatizovaný informačný systém pre dovoz   (11. 07. 2016)

S cieľom urýchliť a zvýšiť efektivitu colného konania pri importe tovaru z tretích krajín za pomoci automatizácie colných procesov spustila dnes finančná správa do prevádzky nový colný informačný systém pre dovoz. Systémom eDovoz sa tak rozširuje možnosť elektronickej komunikácie na všetky režimy – tranzit, vývoz, predbežné colné vyhlásenia (PCV) i dovoz.

Zjednodušené colné postupy po prijatí Colného kódexu únie (UCC)   (08. 07. 2016)

Povolenia na zjednodušené postupy vydané pred 1. májom 2016, ktorých platnosť nebola ukončená, sa môžu aj naďalej uplatňovať do doby ukončenia ich platnosti, prípadne do doby ich opätovného prehodnotenia, podľa toho čo nastane skôr. Opätovné prehodnotenie musí príslušný colný úrad vykonať najneskôr do 1. mája 2019.

Úloha finančnej správy počas predsedníctva v EU   (07. 07. 2016)

1. júla sa oficiálne začalo polročné slovenské predsedníctvo v Rade EÚ. Zástupcovia finančnej správy sú súčasťou rezortného tímu Ministerstva financií SR. Budú však predsedať skupine pre colnú spoluprácu.

Alex vyňuchal nelegálne cigarety   (06. 07. 2016)

Počas uplynulej noci skúšal ukrajinský vodič pozornosť colníkov na Vyšnom Nemeckom. Výsledkom bolo odhalenie úkrytu nelegálnych cigariet v palivovej nádrži a únik na daniach takmer 6 000 eur.

Nelegálne prekročenie štátnej hranice   (04. 07. 2016)

Vysileného muža našli michalovskí colníci počas víkendu v lese. Nelegálne prekročil štátne hranice a colníci ho odovzdali polícii.

Vyššia daň v Grécku   (04. 07. 2016)

Podnikatelia z oblasti telekomunikačných služieb, služieb rozhlasového a televízneho vysielania či elektronických služieb pozor. Pri využívaní služieb cez Mini one stop shop (MOSS) platia pre Grécko nové pravidlá. V súvislosti s podávaním daňových priznaní pre za zdaňovacie obdobie II.Q/2016 platí, že od 1.6.2016 došlo v Grécku k zmene uplatňovanej štandardnej sadzby DPH z 23% na 24%.

Viac bločkov pre všetkých   (01. 07. 2016)

Finančná správa automaticky navýšila všetkým používateľom virtuálnej registračnej pokladnice kapacitu bločkov. Kým doteraz mohol podnikateľ vydať maximálne 1 000 bločkov, od dnes je to už 3 000. Pre všetkých je aplikácia k dispozícií bezplatne.

Taxikári neevidujú tržby   (01. 07. 2016)

Colníci colného úradu vykonali dňa 29.06.2016 vo svojom regióne kontrolnú akciu pod názvom „taxíky“, zameranú na dodržiavanie zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice zo strany taxislužieb. Colníci vykonali 6 kontrol, pričom nedodržiavanie zákona zistili až v piatich prípadoch. Za tieto porušenia udelili pokuty vo výške 1 650 €.

Krycí názov OVCA   (30. 06. 2016)

Tisícky litrov minerálneho oleja bez dokladov o nadobudnutí odhalili colníci zo žilinského colného úradu v spolupráci s colníkmi z Kriminálneho úradu finančnej správy (KUFS) počas uplynulých dní v žilinskom kraji. Škoda môže dosiahnuť takmer 10 000 eur.

Colníci deťom   (30. 06. 2016)

V prvom polroku tohto roku prezentovali trenčianski colníci svoju činnosť deťom a študentom na 8 akciách. Najväčší záujem prejavili deti o služobného psa Huga, zbrane a ďalšie technické prostriedky používané pri služobných zákrokoch, ale aj o fotografovanie v colníckej uniforme.

Posledný deň na odložené dane   (30. 06. 2016)

Pre takmer 160 000 ľudí a firiem zostávajú posledné hodiny na podanie daňového priznania. Trojmesačný odklad uplynie práve dnes 30. júna. Daňové úrady sú dnes otvorené dlhšie. Daňové priznanie treba nie len podať, ale daň aj zaplatiť.

Kontroly pokladníc v lete aj na športových a kultúrnych podujatiach   (29. 06. 2016)

Colníci počas letnej sezóny budú vykonávať intenzívne kontroly zamerané na používanie elektronických registračných pokladníc v územnom obvode okresov Michalovce, Sobrance, Trebišov a Snina aj na športových a kultúrnych podujatiach.

V mikrobuse smerujúcom na diskotéku našli colníci marihuanu   (29. 06. 2016)

Colníci z Veľkého Medera pri bežnej kontrole pri obci Medveďov našli v mikrobuse, ktorý mal namierené na diskotéku do Győru, marihuanu. Upozornil na ňu nervóznym správaním jeden z cestujúcich.

Stovky colníkov on-line   (29. 06. 2016)

Tisíce litrov nelegálneho alkoholu, marihuanu, kokaín či nelegálnu naftu. Všetko zadržali colníci počas uplynulého týždňa. Na prepravu tovaru si posvietili v piatich krajinách.

Tlač obsahu
Návrat hore