Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie a registrácia používateľa Vyhľadávanie na portáli Aktuálne: dane a clá Ponuka obsahu pre skupiny používateľov Ľavé menu stránky Informačný obsah Pätička stránky

Tlačové správy

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 tlačových správ, ktoré boli  publikované na portáli finančnej správy. Tlačové správy sú zoradené  podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam tlačových správ je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 tlačových správach.  Celú tlačovú správu si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie tlačové správy môžete nájsť  v Archíve tlačových správ.

 

Akcia „Lúčky“   (21. 12. 2016)

Takmer 3 milióny kusov nelegálnych cigariet a škoda v stovkách tisíc eur. Také sú výsledky akcie Kriminálneho úradu finančnej správy, ktorá sa uskutočnila počas včerajšieho dňa.

Žilinskí colníci a daniari sa spojili, aby pomáhali   (21. 12. 2016)

Žilinskí colníci a daniari sa spojili, aby v predvianočnom čase obliekli ľudí z kempu pre sociálne slabších do čistých a teplých vecí. V rámci organizovanej zbierky vyzbierali viac ako 700 kusov prevažne zimného šatstva.

Daňový kalendár   (21. 12. 2016)

Finančná správa opäť pripravila pre daňovníkov malé pomôcky, ktoré im pripomenú ich daňové povinnosti. Okrem klasického daňového kalendára, ktorý môžu nájsť už niekoľko rokov na portáli finančnej správy, ju tu aj kalendár v mobilnej aplikácií Infoslužby FS a tiež google kalendár.

Po colnej kontrole skončil vodič v rukách polície   (20. 12. 2016)

Pre vodiča dodávkového vozidla, ktoré na diaľnici v smere z Popradu na Liptovský Hrádok zastavili trstenskí colníci, sa jazda skončila problémom. Pri kontrole prepravovaného tovaru javil známky opitosti, privolaná hliadka policajtov mu v dychu namerala 0,89 miligramov etanolu na liter vydychovaného vzduchu.

Colníci odhalili pašované cigarety v torte aj v náklade soli   (19. 12. 2016)

V uplynulých dňoch odhalili colníci na východnej hranici pašované cigarety ukryté v torte aj v náklade soli. Takto jedinečné kuriozity sme tu už dávno nemali.

Zmeny v exekúciách   (16. 12. 2016)

Nové pravidlá od januára zefektívnia výkon daňovej exekúcie. Správca dane už nemusí odsúhlasovať príkaz na splácanie exekúcie prikázaním pohľadávky z účtu vedeného v banke. Okrem zmien pri exekúcii z účtu priniesla novela aj zmeny v záložnom práve. ktorých cieľom je odstrániť pochybnosti pri zriadení záložného práva.

Služby v Piešťanoch na jednom mieste   (15. 12. 2016)

Služby pre verejnosť na jednom mieste. To je hlavnou prednosťou novootvorenej klientskej zóny na pobočke Daňového úradu Trnava v Piešťanoch.

Nitrianski colníci očakávajú vyšší výber finančných prostriedkov   (14. 12. 2016)

Nitrianski colníci vybrali k 30. novembru 2016 na cle, DPH a spotrebných daniach oproti roku 2015 viac o takmer 55 miliónov eur. Ide o finančné prostriedky, ktoré sú určené do štátneho rozpočtu SR a časť z nich (80 % z cla) do rozpočtu EÚ.

Dopravcovia často jazdia po cestách bez potrebných dokladov   (13. 12. 2016)

Od začiatku tohto roka pristihli nitrianski colníci počas cestných kontrol takmer 290 dopravcov, ktorí prevádzkovali cestnú dopravu bez potrebných dokladov. Za zistené porušenia v oblasti cestnej dopravy im boli uložené pokuty vo výške viac ako 11 tisíc eur, v siedmich prípadoch bude o sankcii rozhodovať príslušný správny orgán.

Neuposlúchnutie predvolania   (12. 12. 2016)

Novela daňového poriadku upravuje okrem iného aj práva podnikateľa či občana podať námietku zaujatosti ale aj práva správcu dane pri predvolávaní subjektov. Novinkou je aj to, že predvolávanie daňových subjektov, ktoré sa neospravedlnia, už daňový či colný úrad opakovať nemusí.

Jednoduchšie odklady   (09. 12. 2016)

Novela daňového poriadku prináša okrem iného aj zjednodušené podmienky na povolenie odkladu platenia dane alebo zaplatenie dane alebo daňového nedoplatku v splátkach. Právna úprava nadobudne účinnosť od 1. januára.

Tento obchod sa nepodaril   (09. 12. 2016)

Začiatkom tohto mesiaca riešil Colný úrad Trenčín dovoz tovaru z tretích krajín. Malo ísť o určitý druh potravinového sortimentu rastlinného pôvodu. Obsah zásielky po jej otvorení však všetkých poriadne nemilo prekvapil.

Vianočná zbierka finančnej správy   (09. 12. 2016)

Aj tento rok pomohli zamestnanci finančnej správy tým, ktorí to najviac potrebujú. Šatstvo, trvanlivé potraviny, hračky, veci dennej potreby a čistiace prostriedky sme darovali rodinám a deťom v tiesni. Vyzbierali sme tonu šatstva a trvanlivých potravín.

Colný úrad Nitra má nový kabát – generálna rekonštrukcia je ukončená   (08. 12. 2016)

V uplynulých dňoch bola ukončená generálna rekonštrukcia priestorov Colného úradu Nitra na Priemyselnej ulici č. 5. Cieľom investície vo výške takmer dva milióny eur bolo zvýšenie pracovného komfortu nielen pre zamestnancov colného úradu, ale aj pre zástupcov obchodnej a podnikateľskej sféry, ktorí v rámci svojich pracovných povinností navštevujú priestory colného úradu, ako aj splnenie jednotlivých zákonných podmienok stanovených pre stavby.

Zmeny v medzinárodnej výmene informácií   (07. 12. 2016)

Automatická výmena informácií (AVI) pokračuje aj v roku 2017. Subjekty, ktorých sa týka, upozorňujeme na pripravované zmeny. Tie sa dotknú aj výmeny informácií o finančných účtoch na účely správy daní medzi finančnou správou Slovenskej republiky a daňovou správou USA v rámci dokumentu FATCA.

Finančná správa odovzdala ceny Merkúr 2016   (06. 12. 2016)

Finančné riaditeľstvo SR ocenilo najlepších platiteľov dane z príjmu za zdaňovacie obdobie roka 2015. Spoločnosti získali ocenenie Merkúr 2016 za najvyššiu zaplatenú daň z príjmov zo všetkých spoločností registrovaných na daňových úradoch v jednotlivých krajoch, ako aj v rámci Daňového úradu pre vybrané daňové subjekty.

Nové návrhy na zlepšenie podnikateľského prostredia   (02. 12. 2016)

Na trojdňovej medzinárodnej konferencii v Senci s témou Schválený hospodársky subjekt, ktorá skončila včera, padli návrhy na zlepšenie podnikateľského prostredia a posilnenie vzájomného uznávania certifikátov s USA, Japonskom a Čínou.

Nitrianski colníci odhalili viac ako 80 tisíc kusov nebezpečných hračiek   (30. 11. 2016)

Nitrianski colníci v spolupráci so Slovenskou obchodnou inšpekciou odhalili viac ako osemdesiattisíc kusov nebezpečných hračiek dovezených slovenskou obchodnou spoločnosťou z Číny. Tovar, ktorý predstavoval riziko poškodenia zdravia detí, bol zničený pod dohľadom colníkov.

Informácia o čiastočnom obmedzení prevádzky na slovensko-ukrajinskom hraničnom priechode Veľké Slemence – Mali Selmenci   (30. 11. 2016)

Na slovensko–ukrajinskom cestnom hraničnom priechode Veľké Slemence – Mali Selmenci bude dňa 1. 12. 2016 v čase od 8:00 hod. do 16:30 hod. čiastočne obmedzená prevádzka na slovenskej strane hraničného priechodu.

Virtuálna registračná pokladnica s viacerými novinkami   (28. 11. 2016)

Finančná správa sprístupnila v týchto dňoch nové verzie mobilných aplikácií virtuálnej registračnej pokladnice (VRP). S cieľom vyjsť v ústrety podnikateľom sme vylepšili a pridali viaceré funkcionality, ktoré uľahčia prácu s touto bezplatnou službou na vytváranie a tlač pokladničných dokladov a spravovanie tovarov a služieb.

Tlač obsahu Opýtať sa k téme Nahlásiť problém
Návrat hore