Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
3

Tlačové správy

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 tlačových správ, ktoré boli  publikované na portáli finančnej správy. Tlačové správy sú zoradené  podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam tlačových správ je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 tlačových správach.  Celú tlačovú správu si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie tlačové správy môžete nájsť  v Archíve tlačových správ.

 

Upozornenie na nepodané daňové priznanie   (03. 10. 2018)

Finančná správa rozposlala ďalšie softwarningové upozornenie. Tentokrát tým daňovým subjektom, ktorí nepodali daňové priznanie k dani z príjmu právnických osôb za rok 2017 v stanovenej lehote. Oznámenie bolo odoslané približne 50 000 daňovým subjektom.

Daňové úniky za takmer 1,5 milióna eur   (03. 10. 2018)

Škodu za približne 1,5 milióna eur voči štátnemu rozpočtu identifikovali colníci z Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS).  Pri akciách na území Slovenska zaistili v uplynulých dňoch účtovné doklady a dokumenty viacerých spoločností, ktoré sú podozrivé z daňových únikov.

Nelegálnu činnosť prestali poskytovať už stovky webstránok   (02. 10. 2018)

V zozname webových sídiel s nelegálnym hazardom je momentálne 213 webstránok. Počet prevádzkovateľov, ktorí ešte pred zaradením do zoznamu zareagovali na výzvu finančnej správy a prestali zakázanú ponuku poskytovať, sa opäť zvýšil. Nelegálnu činnosť ukončilo po zaslaní oficiálnej výzvy z finančnej správy 252 subjektov.

Nitrianski colníci zaistili nebezpečné výrobky   (02. 10. 2018)

Colný úrad Nitra v uplynulých dňoch v spolupráci so Slovenskou obchodnou inšpekciou odhalil takmer 1000 kusov nebezpečných výrobkov, ktoré nespĺňali základné požiadavky Európskej únie týkajúce sa bezpečnosti výrobkov a ochrany spotrebiteľa. Colný úrad tovar, ktorý by pri svojom používaní mohol spôsobiť ohrozenie zdravia či života spotrebiteľov, neprepustí na trh Únie a bude zničený pod colným dohľadom alebo bude vyvezený späť mimo územia EÚ. 

Pozor na podvodníkov, ktorí sa vydávajú za daňových kontrolórov   (01. 10. 2018)

Finančná správa upozorňuje daňové subjekty, aby si dávali pozor. Policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave II totiž identifikovali viaceré prípady zneužívania statusu daňového kontrolóra. Pod zámienkou údajnej daňovej kontroly totiž podvodník vyžaduje od majiteľov spoločností finančnú hotovosť. Ide o podvodné konanie, ktoré s prácou daňových kontrolórov nemá nič spoločné.

Inšpekcia prešetrila medializované informácie o riaditeľovi KÚFS   (28. 09. 2018)

Inšpekcia finančnej správy prešetrila medializované informácie o potenciálnom konflikte záujmov riaditeľa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta Makóa, ktoré zverejnil Denník N 19.09.2018. Z prešetrovania vyplýva, že riaditeľ Kriminálneho úradu finančnej správy neporušil zákon.

Informácia o zvýšených čakacích dobách na slovensko-ukrajinských cestných hraničných priechodoch   (28. 09. 2018)

 Informácia o zvýšených čakacích dobách na slovensko-ukrajinských cestných hraničných priechodoch v dôsledku nefunkčnosti informačných systémov ukrajinskej strany.   

Rokovania s OLAF-om budú pokračovať   (27. 09. 2018)

Prezident finančnej správy František Imrecze sa stretol v Haagu s najvyššími predstaviteľmi Európskeho úradu pre boj proti podvodom (OLAF). Rokoval s generálnym riaditeľom OLAF Ville Itälä a šéfom inšpektorov Ernestom Bianchim, ktorý potvrdil, že slovenská finančná správa je spoľahlivým partnerom. Na stretnutí sa finančná správa a OLAF dohodli na presných krokoch ďalšieho postupu.

Pre septembrové daňové povinnosti call centrum dostupné aj cez víkend   (27. 09. 2018)

Koniec septembra nie je len termínom na podanie odloženého daňového priznania k dani z príjmov, ale rovnako aj posledným termínom na vyžiadanie si vrátenia dane zo zahraničia (iných členských štátov EÚ). Call centrum finančnej správy bude preto daňovníkom k dispozícii aj cez víkend, počas piatku a pondelka navyše počas predĺžených úradných hodín.

Daňovníkom bude radiť TAXANA   (27. 09. 2018)

Finančná správa spustí napoludnie najväčšiu novinku tohto roka v oblasti proklientskych opatrení finančnej správy – chatbot. Chatbot aplikácia bude slúžiť na zabezpečenie automatizovanej komunikácie medzi občanmi a finančnou správou, a to tak prostredníctvom portálu finančnej správy, ako aj na Facebooku. Daňovníkom bude teda okrem pracovníkov call centra finančnej správy radiť aj Taxana.

Personálne zmeny vo vedení finančnej správy   (26. 09. 2018)

Novou prezidentkou finančnej správy sa od 1. októbra stáva Ing. Lenka Wittenbergerová, ktorá sa celý pracovný život venuje oblasti daní. Na finančnej správe doteraz zastávala pozíciu generálnej riaditeľky sekcie daňovej. Z postu prezidenta finančnej správy odchádza Ing. František Imrecze, ktorý viedol finančnú správu takmer od jej vzniku – finančná správa vznikla v 2012 zlúčením colnej a daňovej správy.

Kontrolóri z Nitry mali prijať úplatok   (24. 09. 2018)

Vyšetrovateľ národnej protikorupčnej jednotky vzniesol obvinenie pre zločin prijímania úplatku a pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa voči dvom kontrolórom Daňového úradu Nitra, pracovisko Nové Zámky. Podľa polície si mali kontrolóri Pavol P. a Nina Z. vyžiadať úplatok 50-tisíc eur za prehliadnutie zistených nedostatkov pri výkone daňovej kontroly. Finančná správa na prípade spolupracuje s políciou, korupciu vo vlastných radoch totiž netoleruje. Voči obom obvineným zamestnancom podnikla kroky na postavenie mimo službu.

Slovensko nie je preclievacím hubom pre podhodnotený textil   (21. 09. 2018)

Slovensko v žiadnom prípade nie je preclievacím hubom pre podhodnotený textil, ako sa to snaží naznačiť opozícia. Nárast dovezených textilných výrobkov na prelome rokov 2017 a 2018 finančná správa zastavila a prijala potrebné opatrenia na jeho opätovné zníženie.

Deň colníkov na Hlavnom námestí už v sobotu   (21. 09. 2018)

Už zajtra (v sobotu 22.09.2018) od 14.30 do 17.00 hod. na Hlavnom námestí v Bratislave budú môcť návštevníci spoznať prácu finančnej správy. Počas tradičného podujatia Národný deň colníkov môžu návštevníci vidieť zásah kukláčov, colnícke psy budú vyhľadávať drogy a pašovaný tovar, predvedie sa Čestná jednotka finančnej správy, pripomenieme si aj 100.výročie vzniku Československa.

Reakcia riaditeľa KÚFS na vyhlásenia opozície   (20. 09. 2018)

Riaditeľ Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovít Makó reaguje na vyjadrenia opozície, ktoré odzneli na brífingu OĽaNO 19.09.2018.

Colníci odhalili u podnikateľa v Bytči viaceré porušenia zákonov   (19. 09. 2018)

Žilinskí colníci našli v malej bytčianskej prevádzke zameranej na predaj potravín viacero druhov tabakových výrobkov bez povinných kontrolných známok. Umiestnené boli na rozličných miestach v predajni. Okrem toho odhalili aj podvody pri evidovaní tržby cez elektronickú registračnú pokladnicu. 

Deň colníkov na Hlavnom námestí   (18. 09. 2018)

V sobotu 22.09.2018 od 14.30 do 17.00 hod. na Hlavnom námestí v Bratislave budú môcť návštevníci spoznať prácu finančnej správy. Počas tradičného podujatia Národný deň colníkov môžu návštevníci vidieť zásah kukláčov,colnícke psy budú vyhľadávať drogy a pašovaný tovar, predvedie sa Čestná jednotka finančnej správy, pripomenieme si aj 100.výročie vzniku Československa.

Počet elektronicky komunikujúcich sa každý deň zvyšuje   (17. 09. 2018)

Počet elektronicky komunikujúcich daňových subjektov s finančnou správou sa každý deň zvyšuje. Aktuálne je na elektronickú komunikáciu s finančnou správou zaregistrovaných 555 021 daňových subjektov.

Naši psovodi uspeli v medzinárodnej konkurencii   (14. 09. 2018)

Psovodi colných správ z Česka, Maďarska, Rakúska,  Poľska, Ukrajiny a Slovenska, z Policajného zboru SR, Vojenskej polície a Zboru väzenskej a justičnej stráže sa tento týždeň stretli vo Veľkom Mederi. Zmerali si sily na XIV. ročníku otvorených majstrovstiev služobných psov finančnej správy vo vyhľadávaní drog a tabakových výrobkov – Memoriál Milana Kadlecaja. V konkurencii 27 účastníkov z piatich krajín dosiahli psovodi slovenskej finančnej správy vynikajúce výsledky.

Ekonómom bude pri vzdelávaní pomáhať finančná správa   (14. 09. 2018)

Finančná správa prehlbuje spoluprácu s akademickou obcou. Podpísala Memorandum o porozumení a spolupráci s Ekonomickou univerzitou v Bratislave. Cieľom deklarovaného partnerstva je efektívne prepojiť akademické vzdelávanie s praxou.