Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie a registrácia používateľa Vyhľadávanie na portáli Aktuálne: dane a clá Ponuka obsahu pre skupiny používateľov Ľavé menu stránky Informačný obsah Pätička stránky

Tlačové správy

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 tlačových správ, ktoré boli  publikované na portáli finančnej správy. Tlačové správy sú zoradené  podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam tlačových správ je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 tlačových správach.  Celú tlačovú správu si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie tlačové správy môžete nájsť  v Archíve tlačových správ.

 

Prešovským colníkom sa podaril poriadny úlovok   (11. 10. 2017)

Prešovskí colníci zaistili 2 409 200 kusov pašovaných cigariet v spotrebiteľskom balení, ktoré nebolo označené kontrolnou známkou. Predbežný únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov bol vyčíslený na vyše 230 000 eur.

Deň colníkov 2017 prišli osláviť stovky návštevníkov   (09. 10. 2017)

V sobotu (7. októbra) na Nábreží M. R. Štefánika v Bratislave predstavila finančná správa rozmanitú prácu colníkov a daniarov. Počas 5. ročníka osláv Dňa colníkov mohla verejnosť naživo zažiť zásah tzv. kukláčov či psovodov, ale takisto aj spoznať historické zbrane či uniformy. Pripravené podujatie ocenili stovky návštevníkov.

Colníci budú zasahovať priamo pred vašimi očami   (06. 10. 2017)

V sobotu / 7.10.2017 / od 15.00 do 18.00 hod. na Nábreží M. R. Štefánika v Bratislave sa finančná správa predstaví v atraktívnom šate. Návštevníci uvidia zásah tzv. kukláčov, psi budú vyhľadávať drogy a iný pašovaný tovar.

Colníci zaistili tisíce litrov lacných a nebezpečných pracích prostriedkov. Teraz išli na likvidáciu.   (05. 10. 2017)

Viac ako päťtisíc litrov napodobenín pracieho prostriedku známej značky bolo zlikvidovaných pod dohľadom nitrianskych colníkov. Ak by sa tento tovar na trhu predával ako originálny, majiteľovi práva duševného vlastníctva by vznikla škoda takmer 9 000 eur.

V Michalovciach zadržali drogového dílera, zaistili takmer 80 jednorazových dávok pervitínu   (05. 10. 2017)

Príslušníci Kriminálneho úradu finančnej správy v spolupráci s príslušníkmi polície z Michaloviec zadržali koncom septembra drogového dílera, ktorý predával drogy v Michalovciach a okolí. Pomohol im pri tom aj služobný pes finančnej správy, ktorý je vycvičený na vyhľadávanie omamných a psychotropných látok. Spoločne sa im tak podarilo zadržať približne 1,5 g pervitínu, z ktorého by bolo možné pripraviť takmer 80 jednorazových dávok tejto drogy.

Daňový úrad v Košiciach sa sťahuje do centra mesta   (03. 10. 2017)

Dostupnejší pre klientov a lacnejší pre štátny rozpočet. To sú hlavné prínosy nového sídla Daňového úradu Košice. Z okraja mesta z Rozvojovej ul. sa presťahuje do centra na Železničnú ul. Finančná správa vďaka tomu mesačne ušetrí viac ako 10 000 eur.

Služobný pes HUTCH objavil pri kontrole auta drogu   (29. 09. 2017)

Nitrianski colníci na hraničnom priechode Šahy pri colnej kontrole osobného motorového vozidla zistili, že jeho bulharský vodič v ňom preváža amfetamín. Upozornil na to služobný pes HATCH vycvičený na vyhľadávanie psychotropných a omamných látok. Prípad bol postúpený príslušnému útvaru PZ SR.

Tento rok bude na maratónskej trati v Košiciach rekordný počet colníkov a daniarov   (29. 09. 2017)

Finančná správa nebude ani tento rok chýbať na štartovom poli najstaršieho európskeho mestského maratónu. Presne 232 „finančníkov“ bude súťažiť s tisíckami bežcov z celého sveta v rámci 94. ročníka Medzinárodného maratónu mieru (MMM) Košice 2017, ktorý sa uskutoční už túto nedeľu (1.10.). Tradícia účasti finančnej správy sa udržiava už od roku 2004, keď ju založila skupina nadšencov bývalej colnej správy. Odvtedy sa počas MMM konajú aj Majstrovstvá finančnej správy v maratónskom behu, ktoré organizuje priamo finančná správa pre svojich zamestnancov.

Boj proti korupcii   (28. 09. 2017)

Finančná správa spolu s Policajným zborom SR odhalila dva prípady korupčného správania sa. K jednému došlo v radoch colníkov, druhý sa týkal podvodu krátenia dane. Potvrdili to prezident finančnej správy František Imrecze spolu s prezidentom Policajného zboru Tiborom Gašparom pri prezentácii oboch prípadov.

Kvalitnejšie služby klientom   (28. 09. 2017)

Finančná správa opäť skvalitňuje svoje služby. Od októbra posilňuje tím odborníkov v call centre. Dôvodom je pripravované rozšírenie povinnej elektronickej komunikácie.

Česi našli inšpiráciu na Slovensku   (27. 09. 2017)

Česká republika spúšťa v nedeľu bločkovú lotériu. Pri jej zavádzaní sa inšpirovala aj Slovenskom. Podmienky jej fungovania predstavilo české ministerstvo financií médiám na pracovných raňajkách. Skúsenosti s bločkovou lotériou prezentovala na stretnutí v Prahe aj slovenská finančná správa.

85 kíl jantáru na ceste   (25. 09. 2017)

„Novodobé zlato“ alebo aj „zlato z Baltského mora je pomenovanie pre jantár, ktorý objavili košickí colníci pri kontrole na cestnej komunikácii.

Nová hovorkyňa   (25. 09. 2017)

Finančná správa má oddnes novú hovorkyňu. Stala sa ňou Ivana Skokanová, ktorá prišla z Ministerstva školstva SR.

Colníci na letisku majú rušno   (22. 09. 2017)

Colníci na bratislavskom letisku M. R. Štefánika sa zapojili do Dní otvorených dverí, ktoré sa konajú oddnes až do nedele (24.09.) Verejnosti počas troch dní predstavia okruhy svojich pracovných úloh, ktoré v priestoroch najväčšieho slovenského letiska plnia. Upozornia cestujúcich, aké suveníry nie je povolené nosiť z dovoleniek. A návštevníci môžu v praxi vidieť, ako vycvičený pes dokáže nájsť zakázané exempláre, drogy či peňažnú hotovosť a prezrieť si výsledky ich práce vo forme vystavených ukážok záchytov.

Colníci kontrolovali pohonné hmoty   (18. 09. 2017)

Žilinskí colníci tento rok vykonali so spektrometrom 118 kontrol zameraných na pohonné hmoty, pričom v 2 prípadoch zistili porušenie predpisov.

Obchod v centre Bratislavy predával falzifikáty   (18. 09. 2017)

Colníci Colného úradu Bratislava počas letných mesiacov nezaháľali. V predajni módnych odevov a doplnkov v centre hlavného mesta zaistili falzifikáty v hodnote viac ako 68 tisíc eur. Kabelky, peňaženky, opasky či topánky boli len vydarenými napodobeninami značiek svetového mena.

Spoloční experti pre eurodaniarov   (13. 09. 2017)

Prezident finančnej správy a prezident IOTA František Imrecze predsedal dvojdňovému zasadnutiu Výkonného výboru IOTA v Budapešti. Na programe boli okrem rozpočtových otázok najmä programové priority Európskej daňovej organizácie počas slovenského predsedníctva. Slovensko bude predsedať Európskej organizácii daňových správ (IOTA) do júla 2018.

Bratislavskí colníci v akcii   (09. 09. 2017)

Colníci z Bratislavy mali dnes akčný deň. Chytali pašerákov drog, pričom museli použiť donucovacie prostriedky aj špeciálne cvičeného psa. Naháňačka ako z akčného filmu sa odohrala v rámci 11. ročníka Dňa ozbrojených zložiek a záchranných systémov s deťmi v areáli Vojenského historického múzea v Piešťanoch. Stovky návštevníkov si nenechali ujsť túto dynamickú ukážku práce našich colníkov.

Colníci strieľali !!!   (08. 09. 2017)

Cemjata sa po roku opäť stala dejiskom rezortných majstrovstiev Finančnej správy SR v praktickej combat streľbe. Išlo už o jubilejný XV. ročník, ktorý sa uskutočnil pod taktovkou Colného úradu Prešov a odborárov. Zároveň ide už o III. ročník s medzinárodnou účasťou, kde pozvanie na zmeranie síl s domácimi súťažiacimi tento rok prijali aj colníci z Česka, Maďarska, Poľska, Rakúska, Litvy a Estónska.

Nitrianski colníci zistili počas leta množstvo porušení zákona   (08. 09. 2017)

V priebehu dvoch letných mesiacov kontrolovali nitrianski colníci dodržiavanie zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice najmä na tradičných jarmokoch, výstavných podujatiach, festivaloch, v rekreačných zariadeniach, ale aj vo vozidlách taxislužby. Zákon porušilo takmer 84% kontrolovaných subjektov. Pokuty za zistené porušenia dosiahli výšku viac ako 26 tisíc eur.

Tlač obsahu Opýtať sa k téme Nahlásiť problém
Návrat hore