Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie a registrácia používateľa Vyhľadávanie na portáli Aktuálne: dane a clá Ponuka obsahu pre skupiny používateľov Ľavé menu stránky Informačný obsah Pätička stránky

Tlačové správy

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 tlačových správ, ktoré boli  publikované na portáli finančnej správy. Tlačové správy sú zoradené  podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam tlačových správ je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 tlačových správach.  Celú tlačovú správu si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie tlačové správy môžete nájsť  v Archíve tlačových správ.

 

Dátum poslednej aktualizácie informačného obsahu: 29. 5. 2014
Dátum zverejnenia informačného obsahu: 29. 5. 2014

Dopredaj cigariet skončil   (08. 03. 2017)

Colníci zo Senice počas kontroly zameranej na dodržiavanie daňových predpisov zaistili obchodníkovi z obce v piešťanskom okrese cigarety, ktorých dopredaj zákon umožňoval len do 28.02.2017.

Nelegálne cigarety odhalil aj štvornohý colník   (07. 03. 2017)

Nitrianski colníci zaistili viac ako dve tisíc nelegálnych cigariet. Časť z nich pri kontrole v Obci Iža (okres Komárno) v batožinovom priestore osobného motorového vozidla vyňuchal špeciálne vycvičený pes Ero, ostatné zaistili colníci pri kontrole fyzických osôb v Komárne.

Od 01. mája 2017 už len elektronicky   (06. 03. 2017)

Finančná správa dáva do pozornosti pre podnikateľské subjekty ako aj fyzické osoby nepodnikateľov povinnosť podávania dovozných colných vyhlásení v štandardnom postupe od 01. mája 2017 už len elektronicky (systém eDovoz). Týmto napĺňa pracovný program týkajúci sa zavedenia elektronických systémov stanovených Európskymi colnými predpismi.

Slováci radi hazardujú   (03. 03. 2017)

Záujem Slovákov o hazardné hry rastie. Vyplýva to zo štatistiky prevádzkovania hazardných hier na Slovensku. Kým výška prijatých vkladov predstavovala v roku 2015 viac ako 3 miliardy eur, vlani stúpla na takmer 3,5 miliardy eur. Z toho sa odvíjal aj vyšší odvod z hazardných hier do štátneho rozpočtu.

Zákonom chránený živý kontraband   (03. 03. 2017)

Košickým colníkom sa podaril raritný úlovok. V motorovom vozidle objavili skrýše, v ktorých boli ukryté zákonom chránené operence.

Ďalšie aktualizované informácie   (02. 03. 2017)

Finančná správa upozorňuje na dve novinky, ktoré vyplývajú z novely zákona o medzinárodnej pomoci a spolupráci pri správe daní. Povinnosti sa týkajú materských a dcérskych spoločností skupín nadnárodných podnikov. Tieto spoločnosti budú podávať „správu podľa jednotlivých štátov“.

Útok na daňovníkov   (01. 03. 2017)

Portál finančnej správy skopírovali pravdepodobne podvodníci s cieľom šírenia malvéru do počítačov našich klientov. V prípade stiahnutia škodlivý softvér zablokuje dokumenty v počítači a za ich opätovné sprístupnenie žiada zaplatiť v tomto prípade cca 900 eur. Podobný útok sa môže kedykoľvek opakovať.

Pozor falošný web   (28. 02. 2017)

Portál finančnej správy skopírovali podvodníci si cieľom získania údajov od našich klientov. Vyzývame preto návštevníkov webu finančnej správy, aby si poriadne skontrolovali zadanú adresu a v žiadnom prípade nič neinštalovali.

Úspechy počas predsedníctva   (27. 02. 2017)

Počas slovenského predsedníctva v Rade EÚ finančná správa predsedala skupine pre colnú spoluprácu. Medzi priority tejto skupiny patrili spolupráca colných správ v boji proti terorizmu a výmena colných informácií s tretími krajinami.

Pri dovoze tovaru povinná elektronická komunikácia   (24. 02. 2017)

Dovozcovia tovaru a špedičné spoločnosti majú do 1. mája 2017 lehotu na to, aby sa pripravili na elektronickú formu komunikácie s Colným úradom Nitra pri podávaní colných vyhlásení pri dovoze tovaru v štandardnom postupe. Elektronická forma komunikácie zvýši celkový komfort pre deklarantskú verejnosť pri dovoze tovaru z tretích štátov.

Postúpenie pohľadávok na Slovenskú konsolidačnú   (24. 02. 2017)

Daňové a colné úrady postúpili na Slovenskú konsolidačnú v minulom roku viac ako 540 miliónov eur daňových nedoplatkov. Postúpenie ťažko vymáhateľných nedoplatkov úrady odbremení, a  tak sa môžu sústrediť na vymáhanie aktuálnych nedoplatkov.

Blokácia na hraničnom priechode Užhorod - Vyšné Nemecké ukončená   (23. 02. 2017)

Na cestnom hraničnom priechode Užhorod – Vyšné Nemecké bola o 12:15 hod. ukončená blokáda nákladnej dopravy ukrajinskými občianskymi aktivistami.

Zmena povinností pre finančné inštitúcie   (23. 02. 2017)

Úlohy, ktoré vyplývajú z dohôd o automatickej výmene informácií (AVI), Slovenská republika postupne zapracováva do legislatívy. Menia sa povinnosti finančných inštitúcií, ako sú banky či poisťovne, ktorých sa AVI týka. Upozorňujeme daňové subjekty, že im od roku 2017 zanikla povinnosť poskytovať informácie o úrokovom príjme prostredníctvom doteraz platného formulára.

Hraničný priechod Užhorod - Vyšné Nemecké je opäť zablokovaný   (22. 02. 2017)

Slovensko–ukrajinský cestný hraničný priechod Užhorod – Vyšné Nemecké opäť zablokovali ukrajinskí občianski aktivisti.

Prerušenie distribúcie elektriny na PCÚ Lučenec, SCÚ Lučenec a ONK Lučenec   (22. 02. 2017)

Na Pobočke colného úradu Lučenec, SCÚ Lučenec, ONK Lučenec bude dňa 23.02.2016 prerušená prevádzka z dôvodu odstávky elektrickej energie.

Podajte dane elektronicky   (22. 02. 2017)

Podajte daňové priznanie elektronicky – to je hlavné posolstvo informačnej kampane, ktorú finančná správa spustí už zajtra. Naši pracovníci budú verejnosti k dispozícií v nákupných centrách po celom Slovensku.

Poliak viezol bielu kryštalickú látku   (21. 02. 2017)

Žilinskí colníci so služobným psom Argom odhalili vo vozidle prechádzajúcom Kysucami pravdepodobne pervitín. Prevážal ho vodič poľskej národnosti.

Dovoz len elektronicky – už o dva mesiace   (21. 02. 2017)

Colný úrad Trenčín upozorňuje deklarantov, že colné vyhlásenie pri dovoze v papierovej forme je možné podať už len do 30. apríla tohto roku. Po tomto termíne ho bude možné podať už len elektronicky. V trenčianskom regióne teraz komunikuje s colným úradom viac ako 30 deklarantov.

Nelegálne cigarety v Dunajskej Strede   (17. 02. 2017)

Škodu viac ako 330 000 eur na spotrebných daniach na tabakových výrobkoch spôsobili štyria muži. Za výrobu a distribúciu nelegálnych cigariet im hrozí väzenie tri až osem rokov.

Nitrianski colníci zaistili nelegálny alkohol a cigarety   (17. 02. 2017)

Nitrianski colníci v spolupráci s colníkmi KÚ FS zaistili nelegálne cigarety a alkohol. Neoznačené spotrebiteľské balenia cigariet a viac ako 116 litrov nelegálneho alkoholu objavili pri kontrole priestorov daňového subjektu a súkromnej garáže v Komárne. Za porušenie daňových predpisov hrozí kontrolovanej osobe pokuta najmenej vo výške 1 991,93 €.

Tlač obsahu
Návrat hore