Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
9

Tlačové správy

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 tlačových správ, ktoré boli publikované na portáli finančnej správy. Tlačové správy sú zoradené podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam tlačových správ je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 tlačových správach. Celú tlačovú správu si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie tlačové správy môžete nájsť v Archíve tlačových správ.

Michalovskí colníci odhalili nezákonný dovoz ikon z Ukrajiny   (22. 01. 2019)

Colníci na hraničnom priechode Vyšné Nemecké zaistili pri vstupe na Slovensko 17 ikon.

Prerušenie prevádzky na slovensko-ukrajinskom hraničnom priechode Vyšné Nemecké – Užhorod v nákladnej doprave   (22. 01. 2019)

Na slovensko–ukrajinskom cestnom hraničnom priechode Vyšné Nemecké - Užhorod pracovisko nákladná doprava v smere výstup zo SR bude dňa 28.01.2019 v čase od 08:00 hod. do 16:00 hod. prerušená prevádzka.

Michalovskí colníci zaistili v blízkosti hranice vyše tony syra   (18. 01. 2019)

Kontrolná mobilná skupina colníkov v rámci súčinnostnej akcie s Policajným zborom SR zaistila v blízkosti slovensko-maďarskej hranice 1463,30 kg syra parmezánového typu.

Finančná správa varuje pred nelegálnym hazardom   (18. 01. 2019)

Úlohou finančnej správy je aktívne vyhľadávať webové sídla s nelegálnym hazardom a zákonnými opatreniami zakročiť voči ich prevádzkovateľom. Doteraz podnikla patričné kroky voči viac ako 600 webovým sídlam a v zozname zakázaných ponúk aktuálne eviduje 179 webstránok. Využívanie nelegálnych webových sídiel môže spôsobiť problémy ich používateľom.

Call centrum vybavilo v minulom roku rekordný počet dopytov   (17. 01. 2019)

Call centrum finančnej správy zaznamenalo v uplynulom roku rekordný počet dopytov. Prostredníctvom telefonických hovorov, e-mailov a online chatu pomohli odborní zamestnanci call centra vo viac ako 335 000 prípadoch. Ide dokonca o vyšší počet dopytov, ako bol v roku 2014, keď finančná správa posilnila počet zamestnancov call centra a začala komunikovať s verejnosťou novým spôsobom. Odvtedy štatistiky z 2014 neprekonala, až v 2018.

Colníci na Orave zaistili tisíce litrov motorovej nafty   (16. 01. 2019)

Počas cestnej kontroly na Orave colníci zaistili takmer 27 000 litrov tekutiny so zápachom po motorovej nafte. Vodič predložil doklady, ktoré sa nezhodovali s prepravovaným tovarom. Predpokladaný únik na spotrebnej dani bol vyčíslený na 10 582 eur.

Elektronicky komunikujúcim pomôže TAXANA   (15. 01. 2019)

Finančná správa pripravila pre svojich klientov ďalšiu novinku. Zverejnila animované video, ktoré prevedie fyzické osoby podnikateľov procesom registrácie a autorizácie na portáli finančnej správy. Súčasťou videa je aj vzor všeobecného podania.

Nitrianski colníci sa minulý rok činili   (14. 01. 2019)

Nitrianski colníci v roku 2018 vybrali na cle, DPH a spotrebných daniach takmer 500 miliónov eur. Okrem množstva vykonaných kontrol a zistených porušení predpisov odhalili aj prepravu 19 nelegálnych migrantov pri hraničnom priechode Šahy.

Rokovania s OLAF-om stále pokračujú   (11. 01. 2019)

Finančná správa, ako aj iné krajiny EÚ, pokračuje v rokovaniach s Európskym úradom pre boj proti podvodom (OLAF). Ide o správu OLAF o probléme s dovážaním podhodnoteného tovaru do celej Európy.

Neoznačené cigarety a tabak skryté v garáži na východe Slovenska   (11. 01. 2019)

Kriminalisti finančnej správy včera zasahovali v skladových a garážových priestoroch v Bardejove. Zaistili 1,6 mil. ks cigariet známej značky a viac ako 1 tonu tabaku. Podozrivé zo spáchania trestného činu porušovania predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru sú dve osoby – občan Slovenskej republiky a Maďarska. Škoda voči štátnemu rozpočtu dosiahla viac ako 260 000 eur.

Nové školenia finančnej správy – aj na tému finančnej gramotnosti   (10. 01. 2019)

Finančná správa organizuje školenia pre svojich klientov aj v roku 2019. Chce aj naďalej pomáhať daňovým subjektom získať odborné informácie z oblastí, ktoré ich zaujímajú. Navyše, prichádza s novinkou – školeniami v oblasti finančnej gramotnosti. V minulom roku preškolila približne 500 záujemcov v 11 daňových a colných oblastiach. Tematické zameranie školení určovala finančná správa, pričom vychádzala aj z dopytov od občanov a podnikateľov.

V uplynulom roku prijala finančná správa takmer 8,5 mil. elektronických podaní   (09. 01. 2019)

Finančná správa sa z roka na rok stále viac elektronizuje. Dokazujú to aj počty elektronických podaní. Daňové subjekty doručili v roku 2018 prostredníctvom portálu finančnej správe takmer 8,5 mil. elektronických podaní. Najviac z nich – viac ako 1 mil. - podali daňové subjekty v marci 2018.

Výzvy k registrácii na elektronickú komunikáciu subjekty neignorujú   (08. 01. 2019)

Informačná kampaň finančnej správy o povinnosti elektronickej komunikácie má význam. Počet registrovaných subjektov sa zo dňa na deň zvyšuje. Aktuálne je na elektronickú komunikáciu s finančnou správou zaregistrovaných viac ako 603 000 daňových subjektov.

Termín na podanie daňového priznania k dani z motorových vozidiel sa blíži   (07. 01. 2019)

Daňové priznanie k dani z motorových vozidiel (DP k DzMV) je potrebné podať a daň aj zaplatiť do 31.januára 2019. Toto daňové priznanie musia podať elektronicky už aj všetky fyzické osoby podnikatelia. Vypĺňanie daňového priznania k dani z motorových vozidiel je pre približne 160 000 daňovníkov jednoduchšie. Finančná správa počas uplynulého víkendu rozposlala do elektronických schránok na portáli finančnej správy už všetky predvyplnené daňové priznania k tejto dani.

Predvyplnené daňové priznania k dani z motorových vozidiel aj tento rok   (04. 01. 2019)

Vypĺňanie daňového priznania k dani z motorových vozidiel bude pre približne 160 000 daňovníkov jednoduchšie aj tento rok. Finančná správa začne už v najbližších dňoch rozposielať predvyplnené daňové priznania k tejto dani. Dostanú ho daňové subjekty, ktoré majú aktívnu elektronickú schránku na portáli finančnej správy a zároveň minulý rok podali daňové priznanie za zdaňovacie obdobie 2017. Daňové priznanie je potrebné podať a daň zaplatiť do 31.januára 2019. Tento rok musia toto daňové priznanie podať elektronicky už aj všetky fyzické osoby podnikatelia.

Finančná správa zverejňuje podrobnejšie zoznamy   (03. 01. 2019)

Finančná správa zverejňuje v zmysle daňového poriadku ďalšie informácie. Zoznam daňových subjektov registrovaných pre daň z pridanej hodnoty (DPH) bude ponúkať rozšírené informácie.

Daňové exekúcie priamo v teréne   (02. 01. 2019)

Občania či podnikatelia sa môžu dostať do situácie, v ktorej nemôžu zaplatiť daň v lehote splatnosti a vznikne im daňový nedoplatok. V takom prípade je dôležité komunikovať s daňovým úradom, pričom daňový subjekt môže písomne požiadať o odklad platenia dane alebo zaplatenie dane, resp. daňového nedoplatku v splátkach. V krajnom prípade ale musia daňovníci počítať aj s možnosťou daňovej exekúcie. Daňoví exekútori pritom pracujú aj priamo v teréne prostredníctvom neohlásených návštev. Počas takýchto akcií zexekvovali v roku 2018 približne 168 000 eur.

Tisícky eur na pokutách pri kontrolách pokladníc   (02. 01. 2019)

Pokuty vo výške viac ako 37 tisíc eur udelili kontrolóri finančnej správy na základe kontrolnej akcie počas vianočného obdobia vo všetkých krajoch Slovenska. Urobili takmer 700 kontrol elektronických registračných pokladníc (ERP), pričom v takmer 200 prípadoch zistili pochybenia.

Tabaková surovina za takmer deväť miliónov eur   (28. 12. 2018)

Dve spoločnosti so sídlom v Banskej Bystrici mali nezákonne prepravovať tabakovú surovinu z Bulharska na Slovensko a zo Slovenska ju následne distribuovať do ďalších krajín Európskej únie. Podľa dostupných informácií mali doviezť približne 120 ton tabakovej suroviny. Škodu vyčíslili kriminalisti finančnej správy na takmer deväť miliónov eur. Prípad súvisí s medializovaným prípadom z Kysúc z konca novembra.

Desiatky nelegálnych hazardných webstránok   (27. 12. 2018)

Finančná správa už zakročila voči 610 webovým sídlam so zakázanou ponukou. Aktívne vyhľadáva webstránky s nelegálnymi hazardnými hrami a rieši takéto nezákonné konanie s prevádzkovateľmi. V zozname zakázaných webových sídiel je aktuálne zverejnených 178 webstránok.