Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie a registrácia používateľa Vyhľadávanie na portáli Aktuálne: dane a clá Ponuka obsahu pre skupiny používateľov Ľavé menu stránky Informačný obsah Pätička stránky

Tlačové správy

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 tlačových správ, ktoré boli  publikované na portáli finančnej správy. Tlačové správy sú zoradené  podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam tlačových správ je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 tlačových správach.  Celú tlačovú správu si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie tlačové správy môžete nájsť  v Archíve tlačových správ.

 

Úspech nového psa finančnej správy   (18. 07. 2017)

Počas kontrolnej akcie s novým služobným psom Zorom objavili trnavskí colníci pri obci Brodské u 19-ročného vodiča osobného automobilu neznámu rastlinnú sušinu. Ide už o druhý úspech nového psa Zora po nasadení do výkonu služby po ukončení kurzu vo výcvikovom stredisku finančnej správy.

Aj umelci musia platiť dane   (18. 07. 2017)

Leto je obdobím konania zvýšeného počtu rôznych kultúrnych podujatí. Zahraniční umelci, ktorí na Slovensku vystupujú, takisto musia svoje príjmy zdaňovať.

Stop nelegálnemu hazardu na internete   (17. 07. 2017)

Finančná správa prvý raz zverejnila zoznam webových stránok, ktoré ponúkajú nelegálny hazard. Zoznam obsahuje 10 webových stránok, ktoré ponúkajú hranie hazardných hier nelegálne. Ide o nové opatrenie v boji proti nelegálnym aktivitám na internete. Aktualizovať a dopĺňať ho finančná správa bude každý týždeň.

Akcia „Voňavkár“   (14. 07. 2017)

Colníci z Kriminálneho úradu finančnej správy udreli na internetové obchody, ktoré sú podozrivé z podvodov na DPH. Ide o eshopy s kozmetikou či hodinkami. Odhadovaná škoda je v stovkách tisíc eur.

Pozor, falošný web   (13. 07. 2017)

Finančná správa upozorňuje na podvodnú web stránku a falošnú výzvu na dodanie dokladov. Portál finančnej správy opäť skopírovali podvodníci s cieľom získať údaje od našich klientov. Vyzývame preto návštevníkov webu finančnej správy, aby si poriadne skontrolovali zadanú adresu a v žiadnom prípade nereagovali na zaslané maily.

Prilepšila si o pár tisíc   (12. 07. 2017)

Podnikavá žena z Trenčína podávala daňové priznania za svojich známych bez ich vedomia. Podľa doterajších zistení si takto „prilepšila“ o 9 000 eur.

Colníci našli drogy v dvoch oravských vozidlách   (11. 07. 2017)

Colníci pri kontrole v Žilinskom kraji našli v dvoch za sebou zastavených vozidlách drogy. Prevážali ich 22 a 29 – roční Oravci.

Zmena životného minima ovplyvní aj dane   (11. 07. 2017)

Od 1. júla 2017 sa suma životného minima zmenila na 199,48 eur. Táto zmena od roku 2018 ovplyvní nielen výšku daňového bonusu na dieťa, sumu nezdaniteľnej časti na daňovníka, ale aj hranicu na podanie daňového priznania.

Rozložili pašerácku skupinu   (10. 07. 2017)

Medzinárodné kontakty sú v boji proti podvodom nenahraditeľné. Presvedčili sa o tom aj chorvátski colníci, ktorým sa aj vďaka informáciám od našich colníkov podarilo zadržať takmer 30 ton nelegálnych tabakových listov.

Neziskovky dostali viac ako 31 miliónov eur   (07. 07. 2017)

Tisícky neziskoviek majú už na svojich účtoch viac ako 31 miliónov eur. Sú to peniaze, ktoré sa im rozhodli poukázať občania a podnikatelia v daňových priznaniach podaných do konca marca.

Tísíce „fejkov“ v rukách nitrianskych colníkov   (07. 07. 2017)

Nitrianski colníci zaistili v obci Šahy takmer 13 tisíc kusov napodobenín značkovej kozmetiky. Majiteľom ochranných známok by predajom tohto tovaru vznikla škoda, ktorá je predbežne odhadovaná na viac ako 270 tisíc eur. Vodičovi z Maďarska, ktorý zaistený tovar prevážal, môže uložiť colný úrad pokutu od 3 000 eur do 67 000 eur. Zaistený tovar bude z dôvodu ochrany spotrebiteľa zničený pod dohľadom colníkov.

Elektronický dovoz je jednoduchší   (06. 07. 2017)

Od začiatku júla je elektronický dovoz jednoduchší. Finančná správa ukončila prvú etapu zmien, ktoré uľahčujú používanie najmä fyzickým osobám. Ďalšie proklientské úpravy budú ešte počas leta.

Nelegálne cigarety pri Haniske   (04. 07. 2017)

Desiatky tisíc nelegálnych cigariet ukryli štyria vynaliezaví pašeráci do nákladného vlaku. Za distribúciu nelegálnych cigariet im hrozí väzenie jeden až päť rokov.

Začíname boj proti nelegálnemu hazardu na internete   (03. 07. 2017)

Finančná správa od júla 2017 kontroluje nelegálny hazard na internete. Zoznam zakázaných webových stránok zverejní prvý raz 17. júla 2017.

Informácia o prerušení prevádzky na slovensko-ukrajinskom hraničnom priechode Vyšné Nemecké – Užhorod v nákladnej doprave   (03. 07. 2017)

Na slovensko–ukrajinskom cestnom hraničnom priechode Vyšné Nemecké - Užhorod bude dňa 6.7.2017 v čase od 10:00 hod. do 11:00 hod. prerušená prevádzka na pracovisku nákladná doprava.

Už rok nonstop kontroly na letisku   (30. 06. 2017)

Zaistené chránené druhy rastlín a živočíchov, nadlimitné dovozy tabaku a tabakových výrobkov či privysoká finančná hotovosť u cestujúcich – to sú záchyty bratislavských colníkov na letisku M. R. Štefánika za uplynulých 365 dní. V sobotu 1.7.2017 uplynie presne rok od vzniku novej pobočky Colného úradu Letisko Bratislava – Cestovný styk, sídliacej priamo v objekte letiska.

Na čele organizácie IOTA je opäť Slovák   (29. 06. 2017)

Slovenská finančná správa sa dnes oficiálne stala predsedníckou krajinou Európskej organizácie daňových správ IOTA /Intra-European Organisation of Tax Administrations/. Prezident FS František Imrecze prevzal na 21. zasadnutí Valného zhromaždenia (VZ) IOTA v Kyjeve vlajku medzinárodnej organizácie a symbolicky i štafetu od končiaceho predsedníckeho štátu Ukrajiny.

Colníci a daniari v Nitre pomohli ťažko chorému dievčatku   (29. 06. 2017)

Zamestnanci colného a daňového úradu v Nitre urobili zbierku, vďaka ktorej pomohli ťažko chorej Milotke. Spoločne vyzbierali sumu v celkovej výške viac ako 1 690 eur, ktorú odovzdali v uplynulých dňoch jej mame.

S podaním DP za MOSS neotáľajte   (29. 06. 2017)

Daňovým subjektom registrovaným do osobitnej úpravy Mini One Stop Shop (MOSS) sa blíži lehota na podanie daňových priznaní (DP) za druhý štvrťrok roka 2017. Povinnosť podať DP je do 20 dní po skončení kalendárneho štvrťroka, ktorý končí 30. júna. V lehote do 20. júla sú teda subjekty povinné podať DP aj daň zaplatiť. Nakoľko v máji došlo v niektorých prípadoch k zmenám v elektronickom podpisovaní dokumentov, daňovníci registrovaní do MOSS by túto povinnosť nemali odkladať na poslednú chvíľu.

Prezident finančnej správy F. Imrecze bude predsedať organizácii IOTA   (28. 06. 2017)

Prezident finančnej správy František Imrecze sa stal prezidentom európskej organizácie daňových správ IOTA /Intra-European Organisation of Tax Administrations/. Zvolili ho dnes v Kyjeve účastníci 21. zasadnutia Valného zhromaždenia IOTA. F. Imrecze bude stáť na čele medzinárodnej organizácie počas nasledujúceho roka.

Tlač obsahu Opýtať sa k téme Nahlásiť problém
Návrat hore