Preskočiť na hlavný obsah

Tlačové správy

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 tlačových správ, ktoré boli publikované na portáli finančnej správy. Tlačové správy sú zoradené podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam tlačových správ je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 tlačových správach. Celú tlačovú správu si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie tlačové správy môžete nájsť v Archíve tlačových správ.

Nelegálna pálenica v obci Brehov   (11. 01. 2021)

Dve obvinené osoby a zaistené stovky litrov nelegálneho liehu. Kriminálnemu úradu finančnej správy (KÚFS) sa podarilo odhaliť nelegálnu pálenicu v trebišovskom okrese v obci Brehov. Obvineným hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky.

Formuláre sú dostupné už aj pre právnické osoby   (11. 01. 2021)

Elektronické formuláre daňových priznaní sú dostupné už aj pre právnické osoby. Finančná správa ich dnes zverejnila na svojom portáli. Zároveň sme zverejnili aj ďalšie formuláre a tlačivá.

Zverejnili sme prvé formuláre daňových priznaní   (01. 01. 2021)

Finančná správa zverejnila prvé elektronické formuláre daňových priznaní. Dnešným dňom sú pre klientov dostupné formuláre pre daňové priznanie k dani z príjmov fyzických osôb typu A aj B či daňové priznanie k dani z pridanej hodnoty. V ďalších dňoch pribudnú na portáli finančnej správy elektronické formuláre aj pre ďalšie dane a oznámenia.

Nové pravidlá pre obchod s Veľkou Britániou   (31. 12. 2020)

Od zajtra začínajú platiť nové pravidlá pre preclievanie tovaru z a do Veľkej Británie. Dôvodom je skončenie prechodného obdobia po Brexit-e, počas ktorého platila vo Veľkej Británii legislatíva EÚ, vnútorného trhu a colnej únie. Nové pravidlá sa riadia „pobrexitovou“ dohodou, ktorú sa podarilo uzavrieť medzi Európskou úniou a Spojeným kráľovstvom. Finančná správa je na novú situáciu pripravená a svojim klientom pomôže.

Súkromná výroba destilátu sa neruší   (30. 12. 2020)

Súkromné osoby budú môcť naďalej vyrábať destiláty. Poslanci Národnej rady SR upustili od pôvodného zámeru Ministerstva financií zrušiť súkromné pálenie destilátov. Finančná správa upozorňuje, že výrobcovia destilátu musia naďalej plniť prísne podmienky,

Pripravení na pobrexitové pravidlá   (28. 12. 2020)

Členské štáty Európskej únie už schválili pobrexitovú obchodnú dohodu so Spojeným kráľovstvom. Hoci bude Veľká Británia od 1. januára budúceho roka treťou krajinou, dohoda zabezpečí výnimky. Občania a podnikatelia sa však colnému konaniu nevyhnú.

Pripravte sa na preclievanie   (21. 12. 2020)

Od nového roku budeme musieť tovar z Veľkej Británie preclievať. Finančná správa je pripravená podať pomocnú ruku. K dispozícii je nonstop colné call centrum, odpovede pozná aj Taxana, informácie pravidelne aktualizujeme na portáli finančnej správy či sociálnych sieťach.

Pre pandémiu posúvame Index   (18. 12. 2020)

Finančná správa odkladá hodnotenie daňových subjektov v rámci Indexu daňovej spoľahlivosti. Dôvodom je pandémia koronavírusu, ktorá v tomto roku posunula lehoty na podávanie daňových priznaní, prehľadov, hlásení či zastavila evidenciu nedoplatkov. Index daňovej spoľahlivosti za rok 2020 prepočíta finančná správa až po upokojení situácie na budúci rok.

Akcia KING odhalila nelegálny sklad s tabakom   (17. 12. 2020)

Finančná správa má za sebou ďalšiu úspešnú akciu. Ozbrojení príslušníci Kriminálneho úradu finančnej správy zrealizovali akciu King v obci Vydrany. Zaistili 16 paliet tabaku a pri akcii zadržali jednu podozrivú osobu. Predbežne vyčíslená škoda na spotrebnej dani z tabaku sa pohybuje vo výške viac ako 243 tisíc eur.

Dočasné obmedzenie činnosti na Pobočke colného úradu Trnava NS   (17. 12. 2020)

Colný úrad Trnava upozorňuje klientov na dočasné obmedzenie činnosti na Pobočke colného úradu Trnava NS. Dôvodom je zhoršujúca sa epidemiologická situácia.

Dočasné zrušenie úradných hodín na PCÚ Piešťany   (17. 12. 2020)

Colný úrad Trnava informuje klientov o dočasnom zrušení úradných hodín na Pobočke colného úradu Piešťany. Dôvodom je zhoršujúca sa epidemiologická situácia.

Taxana už vie preclievať   (15. 12. 2020)

Finančná správa vynovila svoj automatizovaný chatbot. Rozšírila obsah Taxany o colné záležitosti. Ide o ďalšie z proklientskych opatrení. Finančná správa aj takto pomáha svojim klientom pripraviť sa a zvládnuť zmeny, ktoré na nich čakajú od nového roka.

Akcia Fénix   (14. 12. 2020)

Finančná správa realizuje v týchto dňoch akciu Fénix. Ide o akciu v daňovom sklade v Nitrianskom kraji. Zameraná je na firmy, ktoré obchodujú s minerálnymi olejmi. Do akcie sú zapojení ozbrojení príslušníci Kriminálneho úradu finančnej správy a colných úradov ako aj neozbrojení príslušníci daňových úradov.

Finančná správa pomáha svojim klientom zvládnuť Brexit   (11. 12. 2020)

Už iba niekoľko dní zostáva do skončenia prechodného obdobia po Brexit-e, počas ktorého vo Veľkej Británii stále platí legislatíva Európskej únie, vnútorného trhu a colnej únie. Nielen podnikatelia, ale aj turisti či zákazníci, ktorí si zo Spojeného kráľovstva objednávajú tovar, sa tak musia pripraviť na zmeny. Finančná správa je pripravená pomôcť svojim klientom túto situáciu zvládnuť.

Koordinovaný boj proti daňovým podvodom   (09. 12. 2020)

Finančná správa a Policajný zbor sa dohodli na užšej spolupráci. Koordinovane budú postupovať v boji proti daňovým únikom a tunelovaniu verejného majetku. Ide o súčasť spoločnej iniciatívy Ministerstva financií a Ministerstva vnútra pri odhaľovaní ekonomickej trestnej činnosti.

Finančná správa organizovala charitatívnu zbierku   (09. 12. 2020)

Finančná správa pod názvom Ulica nie je domov zorganizovala v Bratislave a Žiline dve charitatívne zbierky, aby podporila ľudí v núdzi. Do bratislavskej Nocľahárne sv. Vincenta de Paul putovalo 1 000 uterákov, 120 balení plienok pre dospelých a 600 látkových rúšok. V Žiline sa zo zbierky potešili v Útulku Harmónia a Diecéznej charite. Vyzbierali sme pre nich tri dodávky potravín, drogérie, hygienických potrieb a oblečenia.

Odloženie výmeny stožiarov verejného osvetlenia   (07. 12. 2020)

Finančná správa odkladá avizovanú výmenu stožiarov verejného osvetlenia. Na hraničnom priechode Vyšné Nemecké tak v týchto dňoch nedôjde k čiastočnému obmedzeniu premávky. Rekonštrukcia sa mala realizovať od 10. – 25.12.2020, uskutoční sa v náhradnom termíne.

Oznámenie o prerušení distribúcie elektriny na PCÚ Senica a SCÚ Senica- centrála   (07. 12. 2020)

Colný úrad Trnava upozorňuje podnikateľskú verejnosť, že dňa 16. decembra 2020 v čase od 08:00 hod. do 16:00 hod. bude na Pobočke Colného úradu Senica a Stanici Colného úradu Senica – centrála na adrese Čáčovská cesta 1407/2, 905 01 Senica obmedzená prevádzka z dôvodu odstávky elektrickej energie. Dôsledkom tejto odstávky bude nefunkčnosť informačných systémov, čo znamená, že nebude možné v tomto čase vykonávať colné konanie.

Spracúvame financie pre tretí sektor   (03. 12. 2020)

Termín na poukázanie podielu zo zaplatenej dane už vypršal. Finančné prostriedky z podaných daňových priznaní a vyhlásení vyplatí finančná správa postupne. Tretí sektor získa tieto peniaze nasledovne - do konca januára budúceho roka z podaných daňových priznaní a do konca februára budúceho roka z podaných vyhlásení.

Na pobočke v Trebišove je prerušená prevádzka   (03. 12. 2020)

Colný úrad Michalovce upozorňuje podnikateľskú verejnosť, že dnes 3. decembra 2020 v čase od 9:00 hod. do 16:00 hod. bude na Pobočke Colného úradu Trebišov prerušená prevádzka z dôvodu odstávky elektrickej energie. Dôsledkom odstávky elektrickej energie je nefunkčnosť informačných systémov colného úradu.