Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
4

Tlačové správy

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 tlačových správ, ktoré boli publikované na portáli finančnej správy. Tlačové správy sú zoradené podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam tlačových správ je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 tlačových správach. Celú tlačovú správu si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie tlačové správy môžete nájsť v Archíve tlačových správ.

Podvody na DPH   (23. 11. 2018)

Kriminálny úrad finančnej správy odhalil v uplynulých dňoch viacero spoločností, ktoré si mali neoprávnene odpočítavať daň z pridanej hodnoty (DPH). Predpokladanú škodu vyčíslili dokopy na viac ako 500 000 eur. Ide o dva prípady, v ktorých figurovali spoločnosti z Bratislavy, Žiliny a Liptovského Mikuláša.

Obchody s čínskym tovarom stále pod drobnohľadom   (21. 11. 2018)

Finančná správa pokračuje v kontrolách obchodov s čínskym tovarom. Najnovšie kontrolovali kriminalisti z Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) obchody v Žiline, Liptovskom Mikuláši či Pezinku. Akcie nadväzujú na kontroly obchodov s čínskym tovarom z konca októbra vo viacerých mestách Slovenska.

Kontrabant cigariet zastavený na východnom Slovensku   (20. 11. 2018)

Spolupráca Colného úradu Košice, Kriminálneho úradu finančnej správy a Policajného zboru Slovenskej republiky vyústila na východe Slovenska do záchytu viac ako 240 000 kusov cigariet rôznych značiek. Všetky boli balené v spotrebiteľských baleniach bez platnej kontrolnej známky. Únik na spotrebnej dani predstavuje viac ako 23 700 eur.

Pašeráka prichytili priamo pri čine   (20. 11. 2018)

Na Kysuciach si organizovaná skupina pašerákov privyrábala nelegálnym predajom tabaku a tabakových výrobkov. Kriminalisti z Kriminálneho úradu finančnej správy chytili pri čine priamo jedného z nich. Pri akcii zaistili tri tony tabakovej suroviny. Škodu spôsobenú štátnemu rozpočtu vyčíslili na 300 000 eur.

Kontrolná akcia „TAXI 1711“   (20. 11. 2018)

Taxikári neevidujú tržby v registračnej pokladnici aj napriek opakovaným porušeniam zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice (ERP). Aj to odhalila víkendová kontrolná akcia, ktorú vykonali colníci Colného úradu Prešov u prevádzkovateľov taxislužby v okresných mestách Humenné, Poprad, Bardejov a Vranov nad Topľou. V Prešove colníci nezistili porušenie zákona.

Colník zachránil život mužovi v bezvedomí   (19. 11. 2018)

Obdivuhodným sa stalo konanie colníka z martinskej pobočky. Ocitol sa v správnom čase na správnom mieste a zachránil život mužovi, ktorý bez známok života ležal na chodníku.

Vianočné nákupy cez internet sa už začali   (16. 11. 2018)

V uplynulých dňoch zaistili colníci na Pobočke colného úradu Banská Bystrica Pošta pri výkone colnej kontroly poštových zásielok doručovaných z tretích krajín niekoľko desiatok falzifikátov detských stavebníc známej značky LEGO, ktoré sú nakupované prevažne prostredníctvom rôznych čínskych e-shopov.

Online hazard pod neustálou kontrolou finančnej správy   (16. 11. 2018)

Finančná správa neustále vyhľadáva webstránky, ktoré ponúkajú na internete nelegálne hazardné hry. Chráni občanov, ktorí takéto stránky využívajú. Môžu totiž prísť o investované peniaze. Momentálne sa v zozname zakázaných webových sídiel nachádza 165 webstránok.

Colný úrad Michalovce ponúka bezodplatne palety na humanitárne účely   (16. 11. 2018)

Colný úrad Michalovce zverejňuje informáciu pre humanitárne organizácie a charitatívne združenia o bezodplatnej ponuke drevených paliet. V ponuke je 1512 kusov drevených paliet, ktoré môžu byť poskytnuté na humanitárne účely.

Na Vyšnom Nemeckom sa výrazne zvyšujú čakacie doby v nákladnej doprave   (10. 11. 2018)

Na cestnom hraničnom priechode Vyšné Nemecké - Užhorod sa tvoria zvýšené čakacie doby v nákladnej doprave, v dôsledku ukončenia platnosti kvartálnych prepravných povolení.

Účtovné doklady chceli spáliť   (09. 11. 2018)

Finančná správa pri zásahu v Košiciach zaistila viac ako 600 kg dokladov viacerých personálne prepojených spoločností. Zásah vykonali na dvoch miestach.

Ďalšie školenia k elektronickej komunikácii   (09. 11. 2018)

Pre veľký úspech školení k elektronickej komunikácii vyhlásila finančná správa ďalšie termíny školení na túto tému. Určené sú najmä pre fyzické osoby podnikateľov, ktorým od júla 2018 vznikla povinnosť komunikovať s finančnou správou elektronicky. Blíži sa termín na podávanie daňových priznaní k dani z motorových vozidiel (január 2019), rovnako ako daňových priznaní k dani z príjmu (marec 2019).

Pitbull strážil marihuanu   (09. 11. 2018)

Počas bežnej kontroly objavili trnavskí colníci v obci Brodské u českej posádky osobného automobilu neznámu rastlinnú sušinu. Strážil ju na zadnom sedadle pitbull. Ide už o tretie odhalenie prepravy omamných a psychotropných látok trnavských colníkov v poslednom týždni.

Kontroly v páleniciach   (08. 11. 2018)

K dnešnému dňu je v Žilinskom kraji registrovaných 20 legálnych pestovateľských páleníc ovocia. Väčšina z nich sa nachádza v turčianskom a žilinskom regióne, ale po 2 sú aj na Kysuciach, Orave a Liptove. Colníci u nich vykonajú ročne v priemere 220 kontrol.

Kontrolná akcia „DUŠIČKY“   (08. 11. 2018)

Aj v období sviatkov všetkých svätých si prešovskí colníci posvietili na predajcov, u ktorých vykonali kontroly zamerané na dodržiavanie zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice (ERP). Kontroly priniesli pozitívne výsledky. Vo väčšine prípadov u predajcov neboli zistené porušenia zákona o používaní ERP.

Colný úrad Nitra ponúka drevené palety na humanitárne účely   (07. 11. 2018)

Colný úrad Nitra zverejňuje informáciu pre humanitárne organizácie a charitatívne združenia o bezodplatnej ponuke drevených paliet. V ponuke je 382 kusov drevených paliet určených na vykurovanie obytných alebo neobytných priestorov.

Cigarety skryté v umelo vybudovanom priestore auta   (06. 11. 2018)

V uplynulých dňoch našli colníci Colného úradu Košice počas bežnej kontroly osobného motorového vozidla 17.500 kusov cigariet rôznych značiek, ktoré boli na spotrebiteľských baleniach označené ukrajinskými kontrolnými známkami. Únik na spotrebnej dani predstavuje sumu viac ako 1 800 eur.

Čínske obchody prichytené najmä pri podvodoch s pokladnicami   (02. 11. 2018)

Finančná správa kontrolovala vo viacerých slovenských mestách obchody s čínskym tovarom. Cieľom bolo odhalenie podvodov pri krátení daní. Kriminalistom z Kriminálneho úradu finančnej správy pri tom pomohli dáta z kontrolných výkazov k DPH. Za väčšinu únikov môžu podľa predbežných výsledkov podvody s elektronickými registračnými pokladnicami. Výsledkom doterajších kontrolných akcií je identifikovaný únik na dani z pridanej hodnoty (DPH) vo výške viac ako 1 mil. eur.

Počet vyradených webstránok sa zvyšuje   (31. 10. 2018)

Finančná správa úspešne pokračuje v boji proti nelegálnemu hazardu. Webové stránky, ktoré sa ocitli na zozname zakázaných sídiel, postupne rušia svoju činnosť. Z tohto dôvodu mohli zamestnanci finančnej správy vyradiť zo zoznamu už 118 subjektov.

Zjednodušenie a zefektívnenie procedúr pre vývozcov tovaru   (29. 10. 2018)

Colný úrad Nitra informuje vývozcov tovaru do tretích krajín, ako aj špedičné spoločnosti, ktoré ich zastupujú, že v rámci zefektívnenia procedúr pri vývoze tovaru do tretích krajín, nie je potrebné tovar predkladať na príslušnej pobočke colného úradu, ale po podaní colného vyhlásenia môže byť tovar až do jeho prepustenia umiestnený v priestoroch vývozcu.