Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie a registrácia používateľa Vyhľadávanie na portáli Aktuálne: dane a clá Ponuka obsahu pre skupiny používateľov Ľavé menu stránky Informačný obsah Pätička stránky

Tlačové správy

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 tlačových správ, ktoré boli  publikované na portáli finančnej správy. Tlačové správy sú zoradené  podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam tlačových správ je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 tlačových správach.  Celú tlačovú správu si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie tlačové správy môžete nájsť  v Archíve tlačových správ.

 

Dátum poslednej aktualizácie informačného obsahu: 29. 5. 2014
Dátum zverejnenia informačného obsahu: 29. 5. 2014

Tisícky dávok marihuany   (23. 06. 2016)

Osem kíl drogy zadržali colníci z Kriminálneho úradu finančnej správy (KUFS) počas utorkového večera na Brodskom. Marihuanu vyňuchal špeciálne vycvičený pes.

V kamióne bez tovaru sa pokúsili prepašovať takmer pol milióna kusov cigariet   (23. 06. 2016)

Colníci Colného úradu Michalovce odhalili v doobedňajších hodinách vo Vyšnom Nemeckom 456 760 kusov pašovaných cigariet v kamióne s návesom, ktorý neprepravoval žiaden tovar. Cigarety označené ukrajinskými kontrolnými známkami boli ukryté v palivových nádržiach vozidla, špeciálne upravenej podlahe návesu a v rezervných pneumatikách. Finančný únik na cle a daniach predstavuje 62 090,127 eur.

Finančná správa zriadila colnícku nonstop linku pre verejnosť   (22. 06. 2016)

Aktuálne zmeny colných predpisov a elektronizácia colných procesov znamenajú aj zvýšené množstvo otázok z tejto oblasti. V prípade akýchkoľvek problémov s uplatňovaním colných predpisov a predpisov pri správe spotrebných daní, vrátane technických problémov týkajúcich sa colných informačných systémov, sa deklarantská verejnosť môže obrátiť na call centrum finančnej správy.

Prvá automatická výmena informácií   (21. 06. 2016)

Finančné inštitúcie, ktorých sa týkajú povinnosti podľa Zákona o automatickej výmene informácií o finančných účtoch na účely správy daní čaká ďalší medzník v plnení si povinností. Do konca júna, teda do 30.6.2016 sú povinné prvý krát zaslať finančnej správe (FS) FATCA report za rok 2014 a 2015. Na tento účel môžu využiť formulár umiestnený na Portáli FS (FATCA XML Report).

Daňové povinnosti pre brigádnikov   (20. 06. 2016)

Študent, ktorý počas leta brigáduje napr. na základe dohody o brigádnickej práci študentov, dosahuje podľa zákona o dani z príjmov príjmy zo závislej činnosti. Výplatu zdaňuje študentovi zamestnávateľ preddavkovým spôsobom. Ak ale študent podpíše u zamestnávateľa „Vyhlásenie k zdaneniu príjmov“, uplatní si týmto spôsobom mesačne nárok na nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka a zvýši tak svoj čistý príjem.

Colné konanie už len elektronicky   (17. 06. 2016)

Už takmer dva mesiace platí nový Colný kódex Únie. V zmysle nových colných predpisov má akákoľvek komunikácia medzi colnými orgánmi navzájom, ako aj medzi colnými orgánmi a hospodárskymi subjektmi prebiehať elektronicky. V rámci prechodného obdobia je možné uplatňovať aj iné prostriedky výmeny a uchovávania informácií - ak nie sú príslušné elektronické systémy v prevádzke. Táto výnimka však platí maximálne do 31. decembra 2020.

Zoznam neplatičov podľa nových pravidiel   (16. 06. 2016)

Zoznam daňových dlžníkov bude rozsiahlejší ako doteraz. Finančná správa ho v júni zverejní prvý krát podľa nových pravidiel. Kým doteraz obsahoval viac ako 5 200 daňovníkov, po novom to bude viac ako 80 000.

Viac bločkov už o dva týždne   (15. 06. 2016)

Už o dva týždne bude virtuálna registračná pokladnica (VRP) ešte lepšia. Od začiatku júla bude mať každý podnikateľ trojnásobne viac bločkov ako doteraz.

Spúšťame colnícke call centrum   (14. 06. 2016)

Elektronizácia colnej agendy znamenala aj nárast počtu otázok z tejto oblasti na call centre finančnej správy. Z tohto dôvodu rozbiehame colnícke call centrum, ktoré bude od zajtra poskytovať všetky informácie v colnej oblasti, vrátane technickej podpory.

Posledné dva týždne na odložené dane   (13. 06. 2016)

Pre takmer 160 000 ľudí a firiem zostávajú posledné dva týždne na podanie daňového priznania. Trojmesačný odklad uplynie práve v 30. júna. Daňové úrady budú posledné tri dni otvorené dlhšie. Daňové priznanie treba nie len podať, ale daň aj zaplatiť.

Najlepšie psy má slovenská finančná správa   (09. 06. 2016)

Na medzinárodnej súťaži v Českej republike vyhrali slovenskí psovodi. Spomedzi 40 psovodov z 8 krajín sa umiestnili naši dvaja colníci na prvom a treťom mieste, v kategórii družstvá si odniesli prvenstvo.

Colníci pripravili deťom oslavy MDD na leteckej základni Sliač   (08. 06. 2016)

Banskobystrickí colníci pripravili na sviatok detí veľkolepé oslavy. Spolu s vojakmi, hasičmi a policajtmi sa zapojili sa do programu pod názvom „Deň detí s ozbrojenými zložkami a finančnou správou“. Nechýbala ani penová show, z ktorej neodišla suchá žiadna detská noha.

Vycvičený pes zacítil vo vozidle marihuanu ukrytú pri plynovej nádrži   (08. 06. 2016)

Dvaja susedia z Čadce prevážali v úkryte osobného auta marihuanu. Nečakali, že im na ceste krátko pred polnocou skríži plány kontrola žilinských colníkov.

74 % prevádzok nedodržiava zákon o ERP   (07. 06. 2016)

Prešovskí colníci vykonali v mesiaci máj vo svojom regióne 42 kontrol, ktoré boli zamerané na dodržiavanie zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice. Za uvedené obdobie odhalili 31 prípadov porušení zákona, čo predstavuje 74 %. Za uvedené porušenia zákona udelili pokuty vo výške 8 820 €. Na základe podozrenia z pozmeňovania údajov zabezpečili jednu elektronickú pokladňu.

Hutch - najlepší pes na vyhľadávanie drog   (03. 06. 2016)

Najšikovnejší ňufák spomedzi štvornohých slovenských, českých a maďarských colníkov, policajtov a príslušníkov ZVJS má náš Hutch. Belgický malinois z Colného úradu Nitra získal na jubilejnom 40. ročníku Majstrovstiev Zboru väzenskej a justičnej stráže v špeciálnej kynológii najviac bodov spomedzi najužšieho výberu 25 psov zo Slovenska a okolitých krajín.

Dovolenkári, zbystrite pozornosť!   (02. 06. 2016)

Čas letných dovoleniek sa nám neúprosne blíži a s tým je spojený aj nákup rôznych suvenírov. Suveníry zvyčajne vyčaria úsmev na tvári alebo spomienky na letný pobyt, no neraz sa stane, že pamiatka kupovaná s dobrým úmyslom spôsobí komplikácie s colníkmi na letisku.

Posledný mesiac na dane   (01. 06. 2016)

Pre viac ako 150 000 ľudí a firiem zostáva posledný mesiac na podanie daňového priznania. Trojmesačný odklad uplynie práve v 30. júna.

Kontroly používateľov VRP   (31. 05. 2016)

Používatelia virtuálnej registračnej pokladnice (VRP) sú v súvislosti s výkonom daňovej kontroly menej zaťažení. Namiesto miestneho zisťovania si ich finančná správa preverí on-line.

Bývalý daňový úrad slúži deťom   (30. 05. 2016)

Bývalý daňový úrad v Novej Bani dnes slávnosti otvorili. Po novom je z neho reedukačné stredisko pre telesne postihnuté deti.

Informácie z Azerbajdžanu   (27. 05. 2016)

Pri dovoze tovaru do Azerbajžanu platia nové pravidlá. Slovenskú finančnú správu o tom informovalo azerbajdžanské veľvyslanectvo prostredníctvom nóty. Zo Slovenska tam vyvážame napríklad kotly na ústredné kúrenie, merače či autá.

Tlač obsahu
Návrat hore