Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie a registrácia používateľa Vyhľadávanie na portáli Aktuálne: dane a clá Ponuka obsahu pre skupiny používateľov Ľavé menu stránky Informačný obsah Pätička stránky

Tlačové správy

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 tlačových správ, ktoré boli  publikované na portáli finančnej správy. Tlačové správy sú zoradené  podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam tlačových správ je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 tlačových správach.  Celú tlačovú správu si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie tlačové správy môžete nájsť  v Archíve tlačových správ.

 

Colníci zo Senice zabezpečili elektronické registračné pokladnice   (24. 11. 2016)

Colníci zo Senice zabezpečili podnikateľovi z Piešťan dve elektronické registračné pokladnice. Dôvodom bolo podozrenie z pozmeňovania softwaru a údajov v nich. Teraz budú podrobené technickej expertíze.

Colné laboratórium oslavuje 25. výročie   (24. 11. 2016)

V tomto roku si colné laboratórium pripomína 25. výročie založenia. Počas tohto obdobia analyzovalo nespočetné množstvo vzoriek, pričom zistilo množstvo nezrovnalostí, ale napríklad aj pomohlo juhoslovenským producentom vína.

Medzinárodná spolupráca colníkov   (23. 11. 2016)

Medzinárodná spolupráca posúva finančnú správu neustále vpred. Náš pokrok za uplynulé roky nezostali nepovšimnuté. Ocenenie za prínos k efektívnej colnej spolupráci v rámci krajín V4 si prevzal prezident finančnej správy František Imrecze.

Kontroly pokladníc   (23. 11. 2016)

Prešovskí colníci kontrolovali pokladnice. Polovica z podnikateľov porušila zákon, pričom niektorí opakovane. Za porušenia zákona uložili colníci pokuty za stovky eur.

Dopredaj cigár, cigariek a SBL bol predĺžený   (22. 11. 2016)

Obchodníci, ktorí vo svojich prevádzkach predávajú zákazníkom cigary a cigarky so znakom „A“ na kontrolnej známke a spotrebiteľské balenia liehu označené “starou“ kontrolnou známkou, môžu tak robiť až do 31.12.2017.

Zákazníci tankovali iný benzín   (22. 11. 2016)

Na jednej z čerpacích staníc v blízkom okolí Žiliny zákazníci viac ako sedem mesiacov tankovali iný benzín ako chceli. Z výdajného stojana označeného pre benzín NATURAL 98 im do nádrží vozidiel tiekol NATURAL 95 EXTRA. Pumpári chybu odstránili a návštevníkov prestali privádzať do omylu až po kontrole colníkov.

1 000 hodnotení pre finančnú správu   (21. 11. 2016)

Už takmer štvrť roka môže verejnosť prostredníctvom aplikácie Staffino hodnotiť pracovníkov finančnej správy. Za tento čas nám prišlo viac ako 1 000 hodnotení, drvivá väčšina z nich je pozitívnych.

Maďar viezol drogy   (18. 11. 2016)

Nitrianski colníci v spolupráci s Kriminálnym úradom finančnej správy pri kontrole osobného automobilu zistili, že jeho vodič má pri sebe metamfetamín. Okrem toho v reprobedniach v batožinovom priestore vozidla nelegálne preváža takmer 5 litrov ketamínu, ktorý sa zneužíva ako syntetická droga. Na čiernom trhu by mal hodnotu takmer 50 000 eur.

Poplach pri preprave rádioaktívneho materiálu   (18. 11. 2016)

Colníci v rámci svojej činnosti kontrolujú aj pohyb rádioaktívneho materiálu po slovenských cestách. Počas uplynulých dní zaznamenali rádioaktívny poplach. K ohrozeniu občanov nedošlo.

Zmena pre Krupinu a Tornaľu   (18. 11. 2016)

Od 1. decembra 2016 sa menia služby pre občanov a podnikateľov v Banskobystrickom kraji. K zmene dochádza v rámci racionalizácie finančnej správy.

Ocenenia pre nové kolky   (17. 11. 2016)

Už viac ako dva roky má každý občan Slovenska jedinečnú možnosť – overiť si pravosť a kvalitu alkoholu či tabaku podľa unikátneho kódu. Táto možnosť zaujala aj verejnosť aj odbornú porotu. Získali sme za ňu ocenenia v rámci konferencie ITAPA.

Skvalitnenie virtuálnej registračnej pokladnice   (15. 11. 2016)

Virtuálna registračná pokladnica (VRP) má za sebou rok a pol svojho fungovania. Služby tejto bezplatnej aplikácie pomáhajú pri evidovaní hotovostných platieb viac ako 26 tisíc podnikateľom na Slovensku. Finančná správa od začiatku prevádzky VRP viackrát vylepšila túto službu tak, aby zvýšila jej užívateľom komfort.

Na DÚ Prešov otvorili novú klientsku zónu   (15. 11. 2016)

Komfortnejšie služby pre verejnosť. To je hlavnou prednosťou novootvorenej klientskej zóny na Daňovom úrade v Prešove na Hviezdoslavovej ul. 7 (vstup z Borodáčovej).

„Červenú naftu“ využijú v nemocnici   (14. 11. 2016)

Colný úrad Trenčín v týchto dňoch bezodplatne odovzdal 390 litrov tzv. červenej nafty nemocnici, ktorá ju využije pri svojej bežnej prevádzke.

Zmena v Šuranoch   (14. 11. 2016)

Od 1. decembra 2016 sa menia služby pre občanov v Nitrianskom kraji. K zmene dochádza v rámci racionalizácie finančnej správy.

Akcia „Gold and silver“   (11. 11. 2016)

Tisícky litrov nelegálneho alkoholu a stovky tisíc nelegálnych cigariet zadržali včera colníci z Kriminálneho úradu finančnej správy (KUFS) v obci Bracovce okres Michalovce. Celková škoda je viac ako 90 000 eur.

Na výrobu „čučoriedkovice“ treba aj povolenie z colného úradu   (11. 11. 2016)

Pri kontrole obchodu so suvenírmi na Orave našli colníci z Trstenej na predajnom pulte aj pod ním fľaše naplnené liehom s lesným ovocím. Obchodník mal tento nápoj vyrábať doma, pričom na to nemal potrebné povolenie.

Klamali zákazníkov falošným tovarom   (11. 11. 2016)

Nitrianski colníci zaistili v uplynulom období viac ako 200 kusov priemyselného tovaru, ktorý vykazoval znaky falzifikátov. Držitelia práva duševného vlastníctva vyčíslili svoju škodu na viac ako 20 000 eur.

Pripravte sa na zablokované hranice s Ukrajinou   (11. 11. 2016)

Colný úrad Michalovce upozorňuje verejnosť, že dňom 12.11.2016 môžu byť hraničné priechody s Ukrajinou v osobnej doprave zablokované. V nákladnej doprave na vstupe z Ukrajiny na Slovensko očakávame zvýšené čakacie doby.

Dopredaj cigár a cigariek so znakom „A“ na kontrolnej známke sa predĺži   (09. 11. 2016)

Pôvodný termín na dopredaj cigár a cigariek so znakom „A“ na kontrolnej známke, ktorý mal byť 31. decembra 2016, sa chystá predĺžiť o rok.

Tlač obsahu Opýtať sa k téme Nahlásiť problém
Návrat hore