Preskočiť na hlavný obsah

Ďalšie novinky a aktuality

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 noviniek a aktualít, ktoré boli publikované na portáli finančnej správy. Novinky a aktuality sú zoradené podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam noviniek a aktualít je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 noviniek. Celú novinku si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie novinky a aktuality môžete nájsť v Archíve noviniek a aktualít.

Oznámenie o režime TIR na území Ruskej federácie   (30. 11. 2013)

Aplikácia režimu TIR  na území Ruskej federácie po 1. decembri 2013

Dočasná zmena stránkových hodín PCÚ Bratislava   (29. 11. 2013)

Informácia o úradných hodinách na pobočkách Colného úradu Bratislava

Zaručený elektronický podpis bezplatne   (29. 11. 2013)

Nový občiansky preukaz je cestou k elektronickej komunikácii s finančnou správou aj prostredníctvom zaručeného elektronického podpisu (ZEP). Táto možnosť bola doteraz spoplatnená, ZEP si totiž bolo treba zakúpiť u súkromných firiem. Pri vydaní nového občianskeho preukazu však môžu občania získať ZEP bezplatne.

Tenisky za viac ako milión eur skončili v spaľovni   (28. 11. 2013)

32 393 párov tenisiek a 473 kusov textilu, ktoré boli označené falošnými ochrannými známkami skončilo v certifikovanej spaľovni. Ak by sa tento tovar dostal na trh a predával sa ako originály, majiteľom ochranných známok by vznikla škoda 1 046 000 eur.

Kontrolný výkaz DPH   (28. 11. 2013)

Jednou z najdôležitejších noviniek novely zákona o DPH je elektronický kontrolný výkaz. Od nového roka ho budú finančnej správe posielať firmy, ktoré sú platitelia dane z pridanej hodnoty. Výkaz budú elektronicky posielať spolu s daňovým priznaním na DPH.

Colníci pri rozsiahlej akcii rozbili dve siete nelegálnych obchodníkov s cigaretami   (27. 11. 2013)

Vďaka spolupráci colníkov z piatich krajín vrátane Slovenska, skončili pašeráci cigariet v rukách spravodlivosti. Škoda, ktorú spôsobili bola doteraz vyčíslená na 15 miliónov českých korún.

V novom zákone o DPH nové zbrane proti únikom daní   (27. 11. 2013)

Boj proti daňovým podvodom a únikom na dani z pridanej hodnoty (DPH) má oporu v novej legislatíve. Nové pravidlá zapracované v novele zákona o DPH začnú platiť 1. januára 2014.

„Týždne elektronickej komunikácie“ po celom Slovensku   (25. 11. 2013)

„Týždne elektronickej komunikácie“ sa začali na daňových úradoch po celom Slovensku. Počas úvodného týždňa, ktorí bol v bratislavskom kraji, si dohodu o elektronickej komunikácií prišlo podpísať viac ako tisíc podnikateľov.

Ďalšia krádež historického predmetu   (21. 11. 2013)

Zlodeji historických cenín opäť úradovali v Grécku. Zo Svätého kláštora svätej Kataríny v Katarraktis regionálnej divízie Arta regiónu Epirus v Grécku odcudzili zlodeji dva strieborné relikviáre z 19. storočia. Vzhľadom na podozrenie, že by sa mohli zlodeji pokúsiť previezť ukradnuté predmety cez hranice, informovalo grécke Ministerstvo školstva a cirkevných záležitostí aj slovenských colníkov.

Správne poplatky budú lacnejšie   (21. 11. 2013)

Správne poplatky budú môcť občania od decembra platiť po novom a môžu aj ušetriť. Platiť na úradoch bude možné v hotovosti, platobnou kartou alebo prevodom z účtu v pobočke zahraničnej banky. Novela zákona o správnych poplatkoch začne platiť už 1. decembra 2013.

„Týždne elektronickej komunikácie“ úspešne pokračujú   (20. 11. 2013)

„Týždne elektronickej komunikácie“, ktoré sa v pondelok začali na daňových úradoch v bratislavskom kraji, prinášajú prvé ovocie. Počas prvých dní si dohodu o elektronickej komunikácií prišli podpísať stovky podnikateľov.

Ukradli mramorový artefakt   (18. 11. 2013)

Z oblasti Egares na ostrove Naxos (Kyklandské ostrovy) v Grécku odcudzili zlodeji historickú časť fontány. Grécka polícia po predmete aj zlodejoch pátra, varuje však na možný nedovolený pohyb aj európske colné úrady.

Začali sa „Týždne elektronickej komunikácie“   (18. 11. 2013)

Dnes sa na daňových úradoch začali „Týždne elektronickej komunikácie“. Počas dvoch týždňov bude špeciálna pozornosť venovaná každému, kto si príde popísať alebo obnoviť dohodu o elektronickej komunikácii.

Začínajú sa „Týždne elektronickej komunikácie“   (15. 11. 2013)

Od pondelka 18. novembra sa začínajú na daňových úradoch „Týždne elektronickej komunikácie“. Počas dvoch týždňov bude špeciálna pozornosť venovaná každému, kto si príde popísať alebo obnoviť dohodu o elektronickej komunikácii.

Tisícky cigariet boli ukryté vo vagóne   (15. 11. 2013)

Počas kontroly nákladného vlaku colníci odhalili balíky s čínskymi cigaretami. Boli ukryté pod železnou rudou. Únik na spotrebnej dani z tabaku a tabakových výrobkov je v tomto prípade 11 811,2 eur.

Colníci sa školia v odhaľovaní pašovania nukleárnych a rádioaktívnych materiálov   (14. 11. 2013)

Colníci z celého Slovenska sa v Michalovciach a vo Vyšnom Nemeckom tento týždeň školia ako s pomocou nových technických zariadení odhaľovať rádioaktívny a nukleárny materiál. Workshop je súčasťou programu Exportných kontrol - Bezpečnosti hraníc a zákazu šírenia zbraní hromadného ničenia Ministerstva zahraničia USA a realizuje sa v spolupráci Veľvyslanectva USA na Slovensku a finančnej správy.

Odcudzili kríž z 11. storočia   (14. 11. 2013)

V nemeckom meste Steinfurt – Borghost odcudzili zlodeji reliéfny kríž zo zlatého plechu z obdobia okolo roku 1 050 n. l. v hodnote asi milión eur. Je možné, že trojica zlodejov sa ho pokúsi prepašovať na Slovensko.

Úspešný zásah nitrianskych colníkov   (13. 11. 2013)

Nitrianski colníci skontrolovali sklad obchodnej spoločnosti v Komárne. Výsledkom tejto kontroly bolo zaistenie 1 058 balení tekutého pracieho prostriedku označeného ako Ariel. Pri kontrole totiž nadobudli podozrenie, že ide o falzifikát. Osobe, ktorá uvedený tovar skladovala, hrozí za porušenie predpisov v oblasti práv duševného vlastníctva na domácom trhu prepadnutie tovaru a pokuta.

Razia na pašerákov cigariet na východe Slovenska   (13. 11. 2013)

Finančná správa v spolupráci s Národnou jednotkou boja proti nelegálnej migrácii úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru rozložili 14 -člennú skupinu zaoberajúcu sa pašovaním cigariet. Vyšetrovateľ obvinil 14 osôb zo zločinu porušovania predpisov o obehu tovaru v styku s cudzinou, prečinu porušovania predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru a prečinu legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Hrozí im trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov. Šesť osôb je stíhaných väzobne.

Colníci zaistili falzifikáty pracích práškov a aviváže   (12. 11. 2013)

Nitrianski colníci v krátkom čase opäť zaistili pracie prostriedky a aviváž, pri ktorých je podozrenie, že ide o falzifikáty. V tomto prípade bolo zaistených 294 balení tekutého pracieho prostriedku označeného ako Ariel a 117 balení aviváže pod názvom Lenor.