Preskočiť na hlavný obsah

Ďalšie novinky a aktuality

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 noviniek a aktualít, ktoré boli publikované na portáli finančnej správy. Novinky a aktuality sú zoradené podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam noviniek a aktualít je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 noviniek. Celú novinku si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie novinky a aktuality môžete nájsť v Archíve noviniek a aktualít.

Ručenie za daň   (31. 10. 2014)

Obávate sa, že Vám daňový úrad doručí rozhodnutie, aby ste uhradili DPH za svojho dodávateľa? Predíďte tejto situácii s preverte si obchodného partnera na portáli finančnej správy.

Na jarmokoch v nitrianskom kraji množstvo porušení   (31. 10. 2014)

Na veľkých jarmokoch v Leviciach, v Štúrove a v Komárne zistili nitrianski colníci množstvo porušení zákona upravujúceho správne používanie elektronickej registračnej pokladnice. Z 34 kontrolovaných prevádzok zistili porušenie zákona v 27, čo predstavuje 79%. Za zistené porušenia boli uložené pokuty rozhodnutím na mieste vo výške takmer 4 000 eur.

Nedostupnosť portálu   (31. 10. 2014)

Dňa 31.10.2014 v čase od 22:00 do 23:00 hod. bude na PFS nasadzovaný opravný patch. Portál v tomto období nebude dostupný. Ďakujeme za Vašu trpezlivosť a pochopenie.

Registrujete sa v Mini one stop shop   (30. 10. 2014)

Poskytovatelia napríklad telekomunikačných služieb a služieb rozhlasového a televízneho vysielania sa môžu na portáli finančnej správy (PFS) registrovať na systém Mini One Stop Shop (MOSS). Ide o jednotné kontaktné miesto, ktoré im umožní podať daňové priznanie a zaplatiť daň za všetky ich dodávané služby v rámci EÚ v jedinej krajine. Ak chcú túto možnosť využívať od 1. januára, kedy zákonná úprava nadobudne účinnosť, musia dovtedy cez PFS podať žiadosť o registráciu.

Nový systém kontrolných známok   (29. 10. 2014)

Už o pár dní prijme finančná správa prvé žiadosti o nové kontrolné známky na lieh a tabak. V obchodoch ich verejnosť nájde však až neskôr. Napríklad fľaše s alkoholom, na ktorých sú „staré“ kontrolné známky, sa budú môcť predávať až do polovice roku 2016.

Čiastočné obmedzenie prevádzky na PCÚ Dobrá TKD   (29. 10. 2014)

Na Pobočke colného úradu Dobrá Terminál kombinovanej dopravy bude v dňa 30.10.2014 čiastočne obmedzená prevádzka z dôvodu odstávky elektrickej energie.

Podnikatelia si chyby opravili   (28. 10. 2014)

Tisíce podnikateľov využilo možnosť opraviť si chyby v podaných kontrolných výkazoch. Na tie ich od začiatku októbra upozorňuje bezplatná chybová hláška. Finančná správa ich len počas prvého mesiaca fungovania poslala viac ako 23 000.

Škrabky na päty skončili v ohni   (28. 10. 2014)

3 130 napodobenín, ktoré boli označené falošnými ochrannými známkami dnes zošrotovali pod dohľadom colníkov. Ak by sa tento tovar dostal na trh a predával sa ako originály, majiteľom ochranných známok by vznikla škoda 80 000 eur.

Zmeny na kontaktných miestach   (27. 10. 2014)

Od 1. decembra sa menia služby pre občanov v niektorých častiach Slovenska. K zmenám dochádza v rámci racionalizácie a zmeny organizačnej štruktúry na finančnej správe.

Zaistili marihuanu za viac ako 90 000 eur   (27. 10. 2014)

36-ročný muž zo Šale prevážal takmer 9,5 kilogramu marihuany. Kriminálny úrad finančnej správy a trnavskí colníci v spolupráci s diaľničnou políciou vozidlo skontrolovali a našli až štyri vrecia naplnené omamnou látkou. Muž skončil vo väzbe.

Colníci pomáhajú aj pri ochrane životného prostredia   (24. 10. 2014)

Počas posledných rokov sa na celom svete, vrátane Európskej únie, v podstatnej miere rozšírilo falšovanie a nezákonný obchod s prípravkami na ochranu rastlín.

Na hraničnom priechode Vyšné Nemecké sa 23. októbra 2014 nacvičoval krízový scenár pre prípad biologickej hrozby   (23. 10. 2014)

Na colnom hraničnom priechode Vyšné Nemecké sa 23.10.1014 uskutočnilo komplexné simulované cvičenie pre prípad biologickej hrozby, na ktorom sa zúčastnili všetky relevantné zložky orgánov štátnej a verejnej správy a ďalších organizácií, ktoré sa zaoberajú záchranárskymi činnosťami a humanitárnou pomocou. V priebehu 3 hodín sa podarilo zvládnuť krízovú situáciu pri šírení vysoko nebezpečnej nákazy, ktorej nositeľom bol jeden z cestujúcich autobusu vstupujúceho na Slovensko. Colníci, policajti a zložky integrovaného záchranného systému tak spoločne ukázali ako rýchlo a účinne sa musí konať, aby sa zabránilo priamemu šíreniu infekcie a vysoko nebezpečnej nákazy, ktorá môže znamenať priamu hrozbu pre bezpečnosť a zdravie občanov Slovenska, členských štátov Európskej únie a Schengenského priestoru.

Každá tretia prevádzka porušila predpisy   (22. 10. 2014)

Za prvých deväť mesiacov tohto roka vykonali žilinskí colníci 1559 kontrol v prevádzkach, kde podnikatelia predávali tovar alebo poskytovali služby. Zamerali sa na dodržiavanie zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice. Každá tretia prevádzka porušila predpisy a uložené pokuty už presiahli 133 600 eur.

Colníci odhalili prepravu drog na poľnej ceste v okrese Michalovce   (20. 10. 2014)

Colníci kontrolnej mobilnej skupiny Colného úradu Michalovce odhalili nelegálnu prepravu 4 balíčkov omamných a psychotropných látok vo vozidle idúcom po poľnej ceste. Zaistené boli 4 osoby, ktoré boli odovzdané policajnému zboru v Michalovciach.

Trenčianski colníci na jarmokoch a festivaloch   (17. 10. 2014)

Od júla do septembra trenčianski colníci kontrolovali dodržiavanie zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice. Bolo zistených 35 prípadov porušení predpisov, colníci uložili pokuty v celkovej výške 7 640 eur.

Podnikateľov s certifikátom kvality pomaly pribúda   (17. 10. 2014)

Firmy, ktoré obchodujú so zahraničím, si môžu uľahčiť niektoré formality na úradoch. Podmienkou je ich bezpečnosť a spoľahlivosť. Ocenia ju nielen colné orgány, ale aj ich obchodní partneri. Počet firiem, ktoré doteraz v previerkach obstáli, presiahol šesťdesiatku.

Kontroly pokladníc v Prešove   (16. 10. 2014)

Kontrolóri prešovského daňového úradu neoddychovali ani počas teplých letných mesiacov. Počas akcie zameranej na kontrolu používania elektronickej registračnej pokladnice skontrolovali 37 podnikateľov a prevádzok.

Návod na registráciu v Mini One Stop Shop   (15. 10. 2014)

Poskytovatelia vybraných služieb zadefinovaných novelou zákona o DPH – elektronických, telekomunikačných služieb a služieb rozhlasového a televízneho vysielania, ktorí sa rozhodli využiť systém MOSS – Mini One Stop Shop, teda jednotné kontaktné miesto, sa už môžu registrovať cez portál finančnej správy

Upozornenie pra daňovníkov   (15. 10. 2014)

Dnes 16.10.2014 v čase od 22:00 do 22:30 hod. bude na PFS nasadzovaný opravný patch. Portál bude dostupný, ale pre prihlásených používateľov sa môžu vyskytnúť výpadky a prerušenia spojenia. Ďakujeme za pochopenie.

Kontroly na Štúrovskom jarmoku   (14. 10. 2014)

Na tradičný „Štúrovský jarmok“ okrem tisícok návštevníkov prišlo služobne aj 40 daňových kontrolórov. Preverovali, ako predávajúci dodržujú zákon o elektronickej registračnej pokladnici. Obchodníci sú zrejme nepoučiteľní.