Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W3

Ďalšie novinky a aktuality

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 noviniek a aktualít, ktoré boli publikované na portáli finančnej správy. Novinky a aktuality sú zoradené podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam noviniek a aktualít je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 noviniek. Celú novinku si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie novinky a aktuality môžete nájsť v Archíve noviniek a aktualít.

Návod na odstránenie opakujúcej sa chyby načítania nových verzií formulárov   (27. 06. 2017)

Odporúčame odstrániť dočasné internetové súbory / vyčistiť vyrovnávaciu pamäť / odstránenie histórie prehľadávania vo Vašom prehliadači. Použite prosím nasledovný postup u konkrétneho prehliadača:

Colné kontroly sa na hraničných priechodoch v súvislosti s bezvízovým stykom s Ukrajinou nezmenili   (27. 06. 2017)

Zmena vízového režimu s Ukrajinou sa netýka colných kontrol na hraniciach. Na hraničných priechodoch sa vybavuje štandardne, priebežne, čakacie doby sa vytvárajú len sporadicky. Po vykonaní hraničnej kontroly pre vstup do schengenského priestoru sa vykoná colná kontrola zameraná na dovoz tovaru cestujúcimi.

Posledný týždeň na dane   (26. 06. 2017)

Pre takmer 170 000 ľudí a firiem zostávajú posledné dni na podanie daňového priznania. Trojmesačný odklad uplynie práve 30. júna. Daňové priznanie je treba nie len podať, ale daň aj zaplatiť.

Informácia k elektronickým službám   (26. 06. 2017)

Informácia je učená pre daňové subjekty komunikujúce elektronicky v prípade chyby pri načítaní nových verzií formulárov.

Finančná správa sa dostane k informáciám amerických nadnárodných spoločností   (23. 06. 2017)

V stredu 21. júna 2017 podpísali zástupcovia Slovenskej republiky a Spojených štátov amerických (USA) v holandskom Noordwijku bilaterálnu dohodu o automatickej výmene informácií týkajúcich sa nadnárodných skupín podnikov, tzv. Country by country reporting (CbC správy).

Elektronický systém EMCS   (23. 06. 2017)

Oznamujeme obchodnej verejnosti nedostupnosť systému EMCS. Z dôvodu plánovaného nasadzovania novej aktualizácie bude systém EMCS nedostupný dňa 25.06.2017 v čase medzi 19:00 - 23:00 hod. V prípade, že aktualizácia prebehne skôr ako je predpokladaný časový interval, bude systém EMCS spustený do obvyklej prevádzky okamžite po jej ukončení.

Colné kontroly sa na hraničných priechodoch v súvislosti s bezvízovým stykom s Ukrajinou nezmenili   (23. 06. 2017)

Zmena vízového režimu s Ukrajinou sa netýka colných kontrol na hraniciach. Na hraničných priechodoch sa vybavuje štandardne, priebežne, čakacie doby sa vytvárajú len sporadicky. Po vykonaní hraničnej kontroly pre vstup do schengenského priestoru sa vykoná colná kontrola zameraná na dovoz tovaru cestujúcimi.

Slovensko je pozitívnym príkladom   (22. 06. 2017)

Koordinovaný boj proti daňovým podvodom na Slovensku ocenil Medzinárodný menový fond (MMF). Opatrenia, ktoré Slovensko prijalo prezentoval prezident finančnej správy František Imrecze v Londýne.

Colný úrad Michalovce ponúka bezodplatne palety na humanitárne účely   (21. 06. 2017)

Colný úrad Michalovce zverejňuje informáciu pre humanitárne organizácie a charitatívne združenia o bezodplatnej ponuke drevených paliet. V ponuke je 756 kusov drevených paliet, ktoré môžu byť poskytnuté na humanitárne účely.

Prerušenie prevádzky na slovensko-ukrajinskom hraničnom priechode   (21. 06. 2017)

Informácia o prerušení prevádzky na slovensko-ukrajinskom hraničnom priechodeVyšné Nemecké – Užhorod v osobnej aj nákladnej doprave

Nelegálny tabak v Bojniciach   (20. 06. 2017)

Dvaja Poliaci sušili v areály bývalého družstva nelegálny tabak na výrobu nelegálnych cigariet. Škoda je takmer 100 000 eur. Pre trestný čin skrátenia dane a poistného im hrozí väzenie tri až osem rokov.

Pozor na suveníry z dovoleniek   (19. 06. 2017)

Radi by ste si zo svojich zahraničných ciest priniesli krásny suvenír? Dajte si pozor - obchod s ohrozenými druhmi živočíchov, rastlín a výrobkov z nich je medzinárodne kontrolovaný. Môže sa teda stať, že si kúpite kabelku z hadej kože, no domov si ju neprinesiete.

Na úradoch tiekla krv   (16. 06. 2017)

Stovky zamestnancov finančnej správy sa už po štvrtý krát pridali k darovaniu krvi. Podujatie organizujeme v spolupráci Národnou transfúznou službou (NTS) a za štyri roky sme darovali takmer 200 litrov najvzácnejšej tekutiny.

Inštalácia novej verzie systému ISKZ   (16. 06. 2017)

Oznamujeme obchodnej verejnosti plánovanú inštaláciu novej verzie systému ISKZ. Uskutoční sa dňa 16. júna 2017 v čase 19:00 hod - 19:45 hod. Počas tejto doby môžete zaznamenať nedostupnosť služieb ISKZ.

Posledné týždne na dane   (15. 06. 2017)

Pre takmer 170 000 ľudí a firiem zostávajú posledné dva týždne na podanie daňového priznania. Trojmesačný odklad uplynie práve 30. júna. Daňové priznanie je treba nie len podať, ale daň aj zaplatiť.

Falzifikáty náhradných dielov do motorových vozidiel zničila ťažká technika   (15. 06. 2017)

Náhradné diely do vozidiel svetoznámej značky Škoda Octavia, Škoda Fabia a Škoda Felícia, ktoré zaistili colníci pre porušovanie práv duševného vlastníctva, zošrotovala ťažká technika.

Podávanie elektronických colných vyhlásení v zjednodušenom postupe   (14. 06. 2017)

Firmy, ktoré dovážajú tovar čaká o dva týždne už len elektronická forma komunikácie s colným úradom. Aktuálne majú posledné týždne na prípravu držitelia povolení, ktorí vykonávajú colné konanie v tzv. zjednodušenom postupe. Čas, kedy mohli používať aj papierové formuláre, im skončí 1. júla 2017. Dovtedy svoje systémy musia na danú zmenu pripraviť.

Verejná vyhláška o priamom predaji hnuteľných vecí   (14. 06. 2017)

Colný úrad Košice vydal Vyhlášku o priamom predaji hnuteľných vecí, v ponuke je textil, či kryty na mobilné telefóny.

Zaistené cigarety z Ukrajiny   (14. 06. 2017)

Za posledný týždeň v rukách bratislavských colníkov skončili 2 zásielky, celkovo 87 520 ks cigariet, ktorým chýbalo povinné označenie kontrolnými známkami, resp. boli označené kontrolnými známkami Ukrajiny.

Plánovaná odstávka Ústredného portálu verejnej správy www.slovensko.sk   (14. 06. 2017)

Oznamujeme verejnosti, že dňa 15.6.2017 od 0:00 hod. do 6:00 hod. bude prebiehať technická odstávka Ústredného portálu verejnej správy. Z tohto dôvodu nebude v uvedenom čase dostupné prihlasovanie na Ústrednom portáli verejnej správy www.slovensko.sk, preto sa používatelia Portálu FS nebudú môcť dočasne registrovať na Portál FS a prihlásiť do svojej osobnej internetovej zóny pomocou eID karty. Prihlásenie pomocou ID a KEP bude funkčné.