Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W1

Tlačové správy

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 tlačových správ, ktoré boli publikované na portáli finančnej správy. Tlačové správy sú zoradené podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam tlačových správ je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 tlačových správach. Celú tlačovú správu si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie tlačové správy môžete nájsť v Archíve tlačových správ.

Blockchain na finančnej správe   (21. 05. 2018)

V Bratislave sa v dňoch 17. – 19. mája konalo medzinárodné bezpečnostné fórum GLOBSEC 2018. Jedným z panelistov bol aj prezident finančnej správy František Imrecze. Diskutoval na tému blockchain a informoval aj o jeho zavedení v procesoch štátnej správy na Slovensku.

Pozor na odložené daňové priznania!   (18. 05. 2018)

Už len približne dva týždne zostávajú občanom aj podnikateľom, ktorí si odložili podanie daňového priznania k dani z príjmu na koniec mája. Týka sa to 2 932 daňovníkov. Najviac daňovníkov si ale podanie daňového priznania odložilo až na koniec júna. V tomto prípade by však mali zbystriť pozornosť najmä fyzické osoby – podnikatelia. Týka sa ich totiž elektronická komunikácia.

Školenia k elektronickej komunikácii štartujú už v pondelok   (17. 05. 2018)

Už v pondelok sa niekoľko desiatok fyzických osôb – podnikateľov, prípadne ich účtovníkov, bude školiť na tému elektronickej komunikácie s finančnou správou. Finančná správa chce pomáhať svojim klientom a preto organizuje bezplatné školenia k elektronickej komunikácii pre fyzické osoby – podnikateľov, ktorí od 1. júla tohto roku majú zákonnú povinnosť komunikovať s finančnou správou už len elektronicky. Ďalšie školenia sú naplánované vo viacerých termínoch až do 6. júna. Finančná správa navyše predĺžila prihlasovanie sa na školenia až do úplného naplnenia kapacít.

Do Noci múzeí a galérií sa zapojí aj finančná správa   (16. 05. 2018)

Finančná správa sa so svojim znovuotvoreným múzeom tento rok po prvý raz zapojí do tradičného celoslovenského podujatia Noc múzeí a galérií. Múzeum colníctva a finančnej správy bude vďaka tomu otvorené už tento piatok 18. mája v netradičných hodinách – od 10.00 hod. do 20.00 hod.

„Fejkové“ tričká za 500 tisíc eur si už nekúpite   (15. 05. 2018)

Bratislavskí colníci objavili v predajni aj v skladoch na Starej Vajnorskej stovky falzifikátov textilných výrobkov za takmer 500 tisíc eur. Majitelia ochranných známok potvrdili, že ak by tieto tričká predali obchodníci ako originálne výrobky, zarobili by uvedenú sumu.

Prepravcovia tovaru aj taxikári porušili zákon   (11. 05. 2018)

Od začiatku tohto roka pristihli nitrianski colníci počas cestných kontrol vo svojom regióne takmer 90 dopravcov, ktorí prevádzkovali cestnú dopravu v rozpore so zákonom. Za zistené porušenia v oblasti cestnej dopravy im boli uložené pokuty vo výške bezmála 3,5 tisíc eur, v 14 prípadoch bude o sankcii rozhodovať príslušný správny orgán.

Colníci kontrolujú aj bločky z bločkovej lotérie   (11. 05. 2018)

Trenčianski colníci okrem pravidelných kontrol správneho používania elektronickej registračnej pokladnice (ERP) na jarmokoch, festivaloch alebo pri príležitostných predajoch, preverujú aj bločky, ktoré občania zaslali do „bločkovej lotérie“. Takýchto kontrol bolo v tomto roku zatiaľ 293.

V zozname zakázaných webov je momentálne 185 stránok   (09. 05. 2018)

Zoznam zakázaných webových sídiel s nelegálnym hazardom, ktorý na portáli zverejňuje finančná správa, sa opäť rozrástol. Momentálne sa v ňom nachádza 185 webstránok. Zo zoznamu finančná správa vyradila už 22 subjektov, keďže zakázané ponuky prestali poskytovať.

Originál alebo falzifikát?   (07. 05. 2018)

Finančná správa vyhlásila ďalšie školenie. Tento raz zamerané na ochranu práv duševného vlastníctva. Možnosť pripravovať školenia pre verejnosť jej umožnila novela zákona č. 333/2011 Z. z. o orgánoch štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva, ktorá nadobudla účinnosť v januári 2018. Prvé školenie, ktoré finančná správa pripravila, sa týkalo odbornej kvalifikácie pre osoby zodpovedné za colné záležitosti, minulý týždeň zase spustila prihlasovanie sa na školenia k elektronickej komunikácii. Školenie s názvom „Originál alebo falzifikát“ je tak ďalším zo série školení určených pre verejnosť.

Peniaze za fiktívne faktúry posielala na účet svojej dcéry   (07. 05. 2018)

Škodu za 1,4 milióna eur len na dani z pridanej hodnoty (DPH) mala spôsobiť zamestnankyňa trenčianskej predajne automobilov, ktorá od roku 2013 vystavovala fiktívne odberateľské faktúry a ich úhrady cez registračnú pokladňu za služby ako sprostredkovanie, prenájom či opravy. Na podvod prišli colníci z Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS), na prípade pracovali dlhšie obdobie.

Plánovaná odstávka Portálu FS   (07. 05. 2018)

Oznamujeme verejnosti, že dňa 9.5.2018, v čase od 21:00 hod. do 23:00 hod., bude realizovaná plánovaná odstávka Portálu FS a elektronickej podateľne.

Neoprávnené vratky DPH za 70 tisíc eur   (04. 05. 2018)

Colníci z Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) zaistili v uplynulých dňoch účtovníctvo bratislavskej spoločnosti, ktorá sa zaoberá predajom textilu, obuvi a rozličného tovaru v prevádzke na Kysuciach. Podozrivá je z neoprávneného uplatňovania nadmerných odpočtov DPH. Predbežná škoda bola vyčíslená na 70 tisíc eur.

Rekordne rýchlo spracované preplatky   (04. 05. 2018)

Finančná správa spracovala všetky žiadosti o vrátenie preplatkov na dani z príjmov v rekordne krátkom čase. Občanom a firmám vďaka tomu postupne vracia na účty viac ako 318 mil. eur. Rýchle pracovné tempo na finančnej správe sa však týmto nekončí.

Cigarety na letisku   (03. 05. 2018)

Trom cestujúcim do Anglicka výlet nevyšiel podľa ich predstáv. V batožine totiž ukrývali cigarety.

Finančná správa spúšťa bezplatné školenia k elektronickej komunikácii   (02. 05. 2018)

Finančná správa pripravila ďalšie proklientske opatrenie. Realizuje bezplatné školenia k elektronickej komunikácii pre fyzické osoby – podnikateľov, ktorí od 1. júla tohto roku majú zákonnú povinnosť komunikovať s finančnou správou už len elektronicky. Zatiaľ osem naplánovaných štvorhodinových školení sa uskutoční v troch mestách – v Bratislave, v Banskej Bystrici a v Košiciach – v termíne od 21. mája do 6. júna 2018.

Žilinskí colníci zlikvidovali tisíce falzifikátov strojárenských ložísk   (02. 05. 2018)

Žilinskí colníci likvidovali takmer 8000 napodobenín ložísk. Tie zaistili v sklade žilinskej firmy ešte v roku 2011. Zástupcovia poškodenej švédskej spoločnosti vtedy vyčíslili škodu, ktorá by im vznikla, ak by sa výrobky dostali na trh, na 150 000 eur.

Smrteľná nehoda v okrese Nitra   (29. 04. 2018)

V nedeľu podvečer sa pri obci Veľký Lapáš (okres Nitra) stala smrteľná dopravná nehoda.

Svetový deň duševného vlastníctva   (26. 04. 2018)

Dnes si pripomíname Svetový deň duševného vlastníctva. Rastúci počet falšovaných výrobkov predstavuje hrozbu predovšetkým pre zdravie a bezpečnosť spotrebiteľov. Colníci za minulý rok zhabali falzifikáty značkových vecí za takmer 3,5 milióna eur.

Posledné tri dni na poukázanie 2%   (26. 04. 2018)

Zamestnancom zostávajú posledné tri dni na darovanie 2% alebo 3% zo zaplatených daní. Darovať ich môžu občianskym združeniam, neziskovým organizáciám alebo nadáciám. Zamestnanci, ktorým zamestnávateľ vykonal ročné zúčtovanie dane, môžu darovať percentá zo svojich zaplatených daní do 30. apríla 2018.

Napodobeniny značkovej obuvi, textilu aj stavebníc pre deti   (25. 04. 2018)

Od začiatku tohto roka žilinskí colníci zaistili 906 kusov napodobenín značkového tovaru, prevažne obuvi, textilu a hračiek. Väčšinu našli na domácom trhu, ale časť aj v poštových zásielkach prichádzajúcich z Číny, Honkongu, Vietnamu a Vianočného ostrova.