Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W1

Tlačové správy

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 tlačových správ, ktoré boli publikované na portáli finančnej správy. Tlačové správy sú zoradené podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam tlačových správ je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 tlačových správach. Celú tlačovú správu si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie tlačové správy môžete nájsť v Archíve tlačových správ.

Bratislavskí colníci na Dni otvorených dverí   (14. 10. 2018)

Colníci na bratislavskom letisku M. R. Štefánika sa zapojili do Dní otvorených dverí, ktoré sa konali počas dvoch víkendových dní. Cestujúcim prezentovali, aké úlohy v priestoroch najväčšieho slovenského letiska plnia. Upozorňovali ich, že nie všetky suveníry z dovoleniek môžu prekročiť hranice EÚ. Návštevníci mali možnosť vidieť, ako cvičený služobný pes dokáže nájsť zakázané exempláre, drogy či peňažnú hotovosť. Akciou na letisku si zároveň colníci pripomenuli 50. výročie Colnej únie EÚ.

V spolupráci so súdmi sme zablokovali už 104 nelegálnych hazardných webov   (12. 10. 2018)

Počet webových stránok, ktoré boli zablokované na základe príkazu súdu, sa zvyšuje. Takto zablokovaných stránok je už 104. V zozname webových sídiel s nelegálnym hazardom je momentálne 216 webstránok.

Prihláste sa na školenia finančnej správy!   (11. 10. 2018)

Finančná správa vychádza v ústrety svojim klientom. Vyhlásila školenia pre verejnosť podľa ich výberu. Podnety na tematické zameranie školení mohli daňovníci navrhovať priamo sami.

Mladík z Ukrajiny pašoval cigarety   (10. 10. 2018)

Počas bežnej kontroly zaistili trnavskí colníci v Brodskom 28-ročnému mužovi z Ukrajiny 10 000 pašovaných cigariet. Odhalili ich v čiernom igelitovom vreci v batožinovom priestore osobného motorového vozidla.

Poslanecký prieskum na finančnej správe   (09. 10. 2018)

Na finančnej správe sa uskutočnil poslanecký prieskum. Témou bol dovoz textilných výrobkov a obuvi, o ktorom hovorí správa z OLAF. Vedenie finančnej správy poskytlo poslancom NR SR z výboru pre financie a rozpočet všetky dopytované informácie, informovalo aj o septembrovom rokovaní s OLAF-om. Finančná správa naďalej priebežne rozširuje zoznam v minulosti prijatých opatrení podľa aktuálnych trendov v dovoze tovaru na Slovensko.

Informácia o obmedzení prevádzky na slovensko-ukrajinskom hraničnom priechode Vyšné Nemecké – Užhorod   (08. 10. 2018)

Na slovensko–ukrajinskom cestnom hraničnom priechode Vyšné Nemecké – Užhorod bude v dňoch 10-11.10.2018 v čase od 22:00 hod. do 06:00 hod. obmedzená prevádzka na pracovisku nákladná doprava a v dňoch 11-12.10.2018 v čase od 22:00 hod. do 06:00 hod. obmedzená prevádzka na pracovisku osobná doprava.

Povinná elektronická komunikácia vs. pridelenie DIČ   (05. 10. 2018)

Na elektronickú komunikáciu s finančnou správou je zaregistrovaných už 558 981 daňovníkov. Každý týždeň sa zaregistruje v priemere 2 000 daňovníkov. Finančná správa ale upozorňuje, že registráciu na elektronickú komunikáciu si nemožno zamieňať s registráciou pre potreby pridelenia DIČ (daňového identifikačného čísla).

Maratónci z finančnej správy zabojujú v Košiciach   (04. 10. 2018)

Zamestnanci finančnej správy sa aj tento rok pripoja k tisíckam bežcov na trati jubilejného 95. ročníka Medzinárodného maratónu mieru (MMM) v Košiciach. Takmer dve stovky daniarov a colníkov si zmerajú v nedeľu 7. októbra sily v štyroch nosných disciplínach – v maratóne, polmaratóne, korčuľovaní a štafetovom behu. Bežci z finančnej správy absolvujú v rámci najstaršieho európskeho maratónu už svoj XIV. ročník rezortných majstrovstiev.

Upozornenie na nepodané daňové priznanie   (03. 10. 2018)

Finančná správa rozposlala ďalšie softwarningové upozornenie. Tentokrát tým daňovým subjektom, ktorí nepodali daňové priznanie k dani z príjmu právnických osôb za rok 2017 v stanovenej lehote. Oznámenie bolo odoslané približne 50 000 daňovým subjektom.

Daňové úniky za takmer 1,5 milióna eur   (03. 10. 2018)

Škodu za približne 1,5 milióna eur voči štátnemu rozpočtu identifikovali colníci z Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS).  Pri akciách na území Slovenska zaistili v uplynulých dňoch účtovné doklady a dokumenty viacerých spoločností, ktoré sú podozrivé z daňových únikov.

Nelegálnu činnosť prestali poskytovať už stovky webstránok   (02. 10. 2018)

V zozname webových sídiel s nelegálnym hazardom je momentálne 213 webstránok. Počet prevádzkovateľov, ktorí ešte pred zaradením do zoznamu zareagovali na výzvu finančnej správy a prestali zakázanú ponuku poskytovať, sa opäť zvýšil. Nelegálnu činnosť ukončilo po zaslaní oficiálnej výzvy z finančnej správy 252 subjektov.

Nitrianski colníci zaistili nebezpečné výrobky   (02. 10. 2018)

Colný úrad Nitra v uplynulých dňoch v spolupráci so Slovenskou obchodnou inšpekciou odhalil takmer 1000 kusov nebezpečných výrobkov, ktoré nespĺňali základné požiadavky Európskej únie týkajúce sa bezpečnosti výrobkov a ochrany spotrebiteľa. Colný úrad tovar, ktorý by pri svojom používaní mohol spôsobiť ohrozenie zdravia či života spotrebiteľov, neprepustí na trh Únie a bude zničený pod colným dohľadom alebo bude vyvezený späť mimo územia EÚ. 

Pozor na podvodníkov, ktorí sa vydávajú za daňových kontrolórov   (01. 10. 2018)

Finančná správa upozorňuje daňové subjekty, aby si dávali pozor. Policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave II totiž identifikovali viaceré prípady zneužívania statusu daňového kontrolóra. Pod zámienkou údajnej daňovej kontroly totiž podvodník vyžaduje od majiteľov spoločností finančnú hotovosť. Ide o podvodné konanie, ktoré s prácou daňových kontrolórov nemá nič spoločné.

Inšpekcia prešetrila medializované informácie o riaditeľovi KÚFS   (28. 09. 2018)

Inšpekcia finančnej správy prešetrila medializované informácie o potenciálnom konflikte záujmov riaditeľa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta Makóa, ktoré zverejnil Denník N 19.09.2018. Z prešetrovania vyplýva, že riaditeľ Kriminálneho úradu finančnej správy neporušil zákon.

Informácia o zvýšených čakacích dobách na slovensko-ukrajinských cestných hraničných priechodoch   (28. 09. 2018)

 Informácia o zvýšených čakacích dobách na slovensko-ukrajinských cestných hraničných priechodoch v dôsledku nefunkčnosti informačných systémov ukrajinskej strany.   

Rokovania s OLAF-om budú pokračovať   (27. 09. 2018)

Prezident finančnej správy František Imrecze sa stretol v Haagu s najvyššími predstaviteľmi Európskeho úradu pre boj proti podvodom (OLAF). Rokoval s generálnym riaditeľom OLAF Ville Itälä a šéfom inšpektorov Ernestom Bianchim, ktorý potvrdil, že slovenská finančná správa je spoľahlivým partnerom. Na stretnutí sa finančná správa a OLAF dohodli na presných krokoch ďalšieho postupu.

Pre septembrové daňové povinnosti call centrum dostupné aj cez víkend   (27. 09. 2018)

Koniec septembra nie je len termínom na podanie odloženého daňového priznania k dani z príjmov, ale rovnako aj posledným termínom na vyžiadanie si vrátenia dane zo zahraničia (iných členských štátov EÚ). Call centrum finančnej správy bude preto daňovníkom k dispozícii aj cez víkend, počas piatku a pondelka navyše počas predĺžených úradných hodín.

Daňovníkom bude radiť TAXANA   (27. 09. 2018)

Finančná správa spustí napoludnie najväčšiu novinku tohto roka v oblasti proklientskych opatrení finančnej správy – chatbot. Chatbot aplikácia bude slúžiť na zabezpečenie automatizovanej komunikácie medzi občanmi a finančnou správou, a to tak prostredníctvom portálu finančnej správy, ako aj na Facebooku. Daňovníkom bude teda okrem pracovníkov call centra finančnej správy radiť aj Taxana.

Personálne zmeny vo vedení finančnej správy   (26. 09. 2018)

Novou prezidentkou finančnej správy sa od 1. októbra stáva Ing. Lenka Wittenbergerová, ktorá sa celý pracovný život venuje oblasti daní. Na finančnej správe doteraz zastávala pozíciu generálnej riaditeľky sekcie daňovej. Z postu prezidenta finančnej správy odchádza Ing. František Imrecze, ktorý viedol finančnú správu takmer od jej vzniku – finančná správa vznikla v 2012 zlúčením colnej a daňovej správy.

Kontrolóri z Nitry mali prijať úplatok   (24. 09. 2018)

Vyšetrovateľ národnej protikorupčnej jednotky vzniesol obvinenie pre zločin prijímania úplatku a pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa voči dvom kontrolórom Daňového úradu Nitra, pracovisko Nové Zámky. Podľa polície si mali kontrolóri Pavol P. a Nina Z. vyžiadať úplatok 50-tisíc eur za prehliadnutie zistených nedostatkov pri výkone daňovej kontroly. Finančná správa na prípade spolupracuje s políciou, korupciu vo vlastných radoch totiž netoleruje. Voči obom obvineným zamestnancom podnikla kroky na postavenie mimo službu.