Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W8

Tlačové správy

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 tlačových správ, ktoré boli publikované na portáli finančnej správy. Tlačové správy sú zoradené podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam tlačových správ je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 tlačových správach. Celú tlačovú správu si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie tlačové správy môžete nájsť v Archíve tlačových správ.

Slovensko nie je preclievacím hubom pre podhodnotený textil   (21. 09. 2018)

Slovensko v žiadnom prípade nie je preclievacím hubom pre podhodnotený textil, ako sa to snaží naznačiť opozícia. Nárast dovezených textilných výrobkov na prelome rokov 2017 a 2018 finančná správa zastavila a prijala potrebné opatrenia na jeho opätovné zníženie.

Deň colníkov na Hlavnom námestí už v sobotu   (21. 09. 2018)

Už zajtra (v sobotu 22.09.2018) od 14.30 do 17.00 hod. na Hlavnom námestí v Bratislave budú môcť návštevníci spoznať prácu finančnej správy. Počas tradičného podujatia Národný deň colníkov môžu návštevníci vidieť zásah kukláčov, colnícke psy budú vyhľadávať drogy a pašovaný tovar, predvedie sa Čestná jednotka finančnej správy, pripomenieme si aj 100.výročie vzniku Československa.

Reakcia riaditeľa KÚFS na vyhlásenia opozície   (20. 09. 2018)

Riaditeľ Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovít Makó reaguje na vyjadrenia opozície, ktoré odzneli na brífingu OĽaNO 19.09.2018.

Colníci odhalili u podnikateľa v Bytči viaceré porušenia zákonov   (19. 09. 2018)

Žilinskí colníci našli v malej bytčianskej prevádzke zameranej na predaj potravín viacero druhov tabakových výrobkov bez povinných kontrolných známok. Umiestnené boli na rozličných miestach v predajni. Okrem toho odhalili aj podvody pri evidovaní tržby cez elektronickú registračnú pokladnicu. 

Deň colníkov na Hlavnom námestí   (18. 09. 2018)

V sobotu 22.09.2018 od 14.30 do 17.00 hod. na Hlavnom námestí v Bratislave budú môcť návštevníci spoznať prácu finančnej správy. Počas tradičného podujatia Národný deň colníkov môžu návštevníci vidieť zásah kukláčov,colnícke psy budú vyhľadávať drogy a pašovaný tovar, predvedie sa Čestná jednotka finančnej správy, pripomenieme si aj 100.výročie vzniku Československa.

Počet elektronicky komunikujúcich sa každý deň zvyšuje   (17. 09. 2018)

Počet elektronicky komunikujúcich daňových subjektov s finančnou správou sa každý deň zvyšuje. Aktuálne je na elektronickú komunikáciu s finančnou správou zaregistrovaných 555 021 daňových subjektov.

Naši psovodi uspeli v medzinárodnej konkurencii   (14. 09. 2018)

Psovodi colných správ z Česka, Maďarska, Rakúska,  Poľska, Ukrajiny a Slovenska, z Policajného zboru SR, Vojenskej polície a Zboru väzenskej a justičnej stráže sa tento týždeň stretli vo Veľkom Mederi. Zmerali si sily na XIV. ročníku otvorených majstrovstiev služobných psov finančnej správy vo vyhľadávaní drog a tabakových výrobkov – Memoriál Milana Kadlecaja. V konkurencii 27 účastníkov z piatich krajín dosiahli psovodi slovenskej finančnej správy vynikajúce výsledky.

Ekonómom bude pri vzdelávaní pomáhať finančná správa   (14. 09. 2018)

Finančná správa prehlbuje spoluprácu s akademickou obcou. Podpísala Memorandum o porozumení a spolupráci s Ekonomickou univerzitou v Bratislave. Cieľom deklarovaného partnerstva je efektívne prepojiť akademické vzdelávanie s praxou.

 

Viac ako 20 000 daňovníkov musí podať odložené daňové priznanie   (13. 09. 2018)

Daňové priznanie k dani z príjmov za rok 2017 bolo potrebné odovzdať v riadnom termíne do 3. apríla. Možnosť odložiť si podanie daňového priznania až o šesť mesiacov (do 1.10.) využilo 20 178 daňovníkov. Na podanie daňového priznania im zostávajú necelé tri týždne. Pozor si musia dať na elektronickú komunikáciu.

Pri darovaných percentách zo zaplatených daní padajú rekordy   (12. 09. 2018)

Neziskovým organizáciám, občianskym združeniam a nadáciám darovali 2% zo svojich zaplatených daní fyzické a právnické osoby tento rok rekordnú sumu. Na svojich účtoch majú neziskovky už viac ako 66 miliónov eur. Suma však ešte nie je konečná. Narásť môže aj po odovzdaní odložených daňových priznaní k dani z príjmov za rok 2017, ktoré odovzdajú subjekty do konca septembra.

Zakročili sme už voči viac ako 500 nelegálnym webom   (11. 09. 2018)

Finančná správa identifikovala a zakročila už voči viac ako 500 webovým stránkam so zakázanou ponukou. V zozname webových sídiel s nelegálnym hazardom je momentálne 202 webstránok. Počet prevádzkovateľov, ktorí ešte pred zaradením do zoznamu zareagovali na výzvu finančnej správy a prestali zakázanú ponuku poskytovať, sa navýšil. Nelegálnu činnosť tak ukončilo 243 subjektov.

F. Imrecze: Informácia, že máme zaplatiť 300 miliónov, je absolútny nezmysel   (10. 09. 2018)

Európska komisia nevedie voči Slovensku žiadne konanie a nevymáha od Slovenska žiadne peniaze. Rovnako ako aj ďalšie krajiny EÚ vedieme dialóg s OLAF – om (Európsky úrad pre boj proti podvodom), nakoľko máme rozdielne názory na metódu určenia cien ázijského tovaru. Rázne odmietol prezident finančnej správy František Imrecze zavádzajúce a nepravdivé informácie, že Slovensko musí zaplatiť 300 mil. eur za to, že colníci sa spolu s dovozcami údajne podieľali na colných podvodoch.

Prezident finančnej správy podáva trestné oznámenie   (10. 09. 2018)

Prezident finančnej správy František Imrecze podáva trestné oznámenie na poslanca NR SR Jozefa Rajtára (SaS) pre trestný čin krivého obvinenia na Generálnu prokuratúru SR.

Naháňačka s pašerákmi pred očami verejnosti   (08. 09. 2018)

Bratislavskí colníci predstavili svoju činnosť na 12. ročníku Dňa ozbrojených zložiek a záchranných systémov s deťmi v areáli Vojenského historického múzea v Piešťanoch. Stovkám návštevníkov ukázali, ako dokážu spacifikovať pašeráka drog pomocou donucovacích prostriedkov a špeciálne cvičeného psa. Stánky so zaisteným tovarom patrili na podujatí medzi najnavštevovanejšie.

Stanovisko finančnej správy k článku Denníka N ohľadom správy OLAF   (07. 09. 2018)

Finančná správa reaguje na zverejnený článok Denníka N s názvom „OLAF vypátral obrovské colné podvody na Slovensku, Únii máme zaplatiť vyše 300 miliónov eur“.

Stanovisko finančnej správy k vyjadreniam poslanca NR SR E. Hegera   (07. 09. 2018)

Finančná správa reaguje na vyjadrenia p. poslanca NR SR Eduarda Hegera (OĽaNO) na tému eKasa.

V boji proti daňovým podvodom pomôže eKasa   (06. 09. 2018)

Legislatívny proces, prostredníctvom ktorého chce finančná správa uviesť do praxe projekt eKasa, pokračuje. Online pripojenie pokladníc na finančnú správu má jasný cieľ – bojovať proti podvodom vo finálnej spotrebe.

Finančná správa pomáha Maldivám   (05. 09. 2018)

Finančná správa sa zapojila do spoločného programu OSN a OECD na podporu rozvojových krajín Daňoví inšpektori bez hraníc. S Maldivskou daňovou správou (Maldives Inland Revenue Authority – MIRA) podpísala zmluvu o spolupráci. Na jej základe sa expert finančnej správy bude aktívne podieľať na výkone daňových kontrol, vzdelávať kontrolórov a pomáhať pri novelizácii maldivských daňových zákonov, najmä v oblasti medzinárodného zdaňovania.

Pozor na elektronickú komunikáciu   (03. 09. 2018)

Počet elektronicky komunikujúcich daňovníkov s finančnou správou sa neustále zvyšuje. Aktuálne je zaregistrovaných takmer 552 000 daňovníkov. Pozor by si mali dať najmä tie fyzické osoby – podnikatelia, ktoré si odložili podanie daňového priznania k dani z príjmov za minulý rok až na september.

Neziskovky dostanú viac ako vlani   (28. 08. 2018)

Neziskové organizácie, občianske združenia a nadácie majú už v týchto dňoch na svojich účtoch takmer 64 miliónov eur. Získali ich z darovania 2 % z daní od firiem a občanov. Keďže táto suma ešte nie je konečná, je už isté, že organizácie dostanú od fyzických a právnických osôb viac ako vlani.