Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W1

Tlačové správy

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 tlačových správ, ktoré boli publikované na portáli finančnej správy. Tlačové správy sú zoradené podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam tlačových správ je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 tlačových správach. Celú tlačovú správu si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie tlačové správy môžete nájsť v Archíve tlačových správ.

Poliak prevážal veľké škatule plné tabakových listov   (08. 08. 2018)

Colníci na Orave pristihli občana z Poľska prevážať 215 kg tabakových listov. Skončiť mali v Maďarsku, ale pre chýbajúce doklady od tovaru ich kontrolujúca hliadka zabezpečila. Finančný únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov predstavuje takmer 16 000 eur.

Elektronické upozornenia na daňové nedoplatky   (07. 08. 2018)

Finančná správa rozposlala ďalšie softwarningové (priateľské) upozornenia. Najnovšie ich zaslala približne 100 000 subjektom. Upozornila svojich klientov na daňové nedoplatky.

Elektronické vratky DPH turistom   (06. 08. 2018)

Zjednodušenie vrátenia dane z pridanej hodnoty (DPH) turistom prostredníctvom digitálnej aplikácie Refundit je zase o krok bližšie. Zástupcovia izraelského start-upu na pracovnom stretnutí rokovali s finančnou správou ohľadom postupu prác na príprave aplikácie, osobne navštívili aj letisko.

Múzeum colníctva a finančnej správy pre vás aj cez víkend   (02. 08. 2018)

Vďaka Múzeu colníctva a finančnej správy majú deti cez prázdniny viac kultúrnych možností ako stráviť voľné dni. Finančná správa totiž počas letných mesiacov rozšírila otváracie hodiny múzea. Múzeum je k dispozícii počas celého leta aj cez víkend od 10.00 hod. do 18.00 hod.

Pivo, víno, medovina   (01. 08. 2018)

Zaujímavá likvidácia alkoholu sa naskytla košickým colníkom. Pri pohľade na likvidáciu by nejeden pivár, či vinár zaplakal, ale len do momentu, kým by nezistil, čo sa vo fľašiach skutočne nachádza.

Školenia šité na mieru   (31. 07. 2018)

Finančná správa vychádza v ústrety svojim klientom. Zorganizuje pre nich školenia podľa ich výberu. Podnety na tematické zameranie školení môžu fyzické a právnické osoby navrhovať priamo prostredníctvom stránky finančnej správy na Facebook-u alebo e-mailom na vzdelavanie@financnasprava.sk. Finančná správa chce pomôcť daňovým subjektom získať odborné informácie z oblastí, ktoré ich zaujímajú.

Výška zaslaných financií neziskovkám rastie   (27. 07. 2018)

Tisíckam neziskoviek finančná správa zaslala ďalšie peniaze. Ku koncu júla majú už na svojich účtoch viac ako 46 miliónov eur. Je to časť z peňazí, ktoré sa im rozhodli poukázať občania a podnikatelia z dane z príjmu za rok 2017. Finančná správa pokračuje v spracovávaní daňových priznaní, ktoré obsahujú aj vyhlásenia na poukázanie 2%.

Stanovisko k medializovaným informáciám v TRENDE a v Denníku N   (27. 07. 2018)

Finančná správa reaguje na článok zverejnený v týždenníku TREND 26.7.2018 a v denníku Denník N 27.7.2018, v ktorých zazneli zavádzajúce a nepravdivé informácie. Finančná správa k nim poskytuje nasledovné stanovisko.

Výzvy finančnej správy subjekty neignorujú   (27. 07. 2018)

Počet subjektov, ktoré prestali poskytovať zakázanú ponuku po zaslaní výzvy a pred zaradením do zoznamu zakázaných webových sídiel s nelegálnym hazardom, sa zvyšuje. Finančná správa v súčasnosti eviduje 183 prevádzkovateľov, ktorí týmto spôsobom ukončili nelegálnu činnosť. Finančná správa kontroluje v tejto súvislosti aj banky.

Likvidovali sa tisícky falzifikátov   (26. 07. 2018)

Falošné výrobky dnes zošrotovali a spálili pod dohľadom colníkov. Ak by sa tento tovar dostal na trh a predával sa ako originálny, majiteľom ochranných známok by vznikla škoda za 700 000 eur.

Servisné organizácie pre registračné pokladnice majú posledný týždeň na zúčtovanie plomb   (25. 07. 2018)

Servisným organizáciám, ktoré vykonávajú opravu a údržbu elektronických registračných pokladníc, sa blíži termín na splnenie povinnosti zo zákona. Do konca tohto mesiaca musia na colnom úrade vykonať zúčtovanie odberu a použitia prevzatých plomb za prvý polrok. V Žilinskom kraji sa táto úloha dotýka takmer 100 organizácií.

Všetko o projekte eKasa na jednom mieste   (24. 07. 2018)

Finančná správa rozširuje informácie o svojom najnovšom projekte eKasa. Vytvorila k nemu samostatnú podstránku. Na podstránku sa dostanete z grafického bannera priamo na hlavnej stránke portálu finančnej správy. Na podstránke sú dostupné všetky podrobné informácie o systéme, vrátane popisu integračného rozhrania systému.

Budeme ľahšie odhaľovať rádioaktivitu   (23. 07. 2018)

Vyhľadávanie a odhaľovanie rádioaktívnych materiálov bude efektívnejšie, ochrana občanov sa posilní. Colné úrady v Prešove a v Banskej Bystrici majú totiž nové mobilné detekčné systémy. Detekčné systémy na detekciu rádioaktívneho žiarenia dostala finančná správa ako dar od vlády USA.

Bratislavskí colníci našli „fejky“ Rubikových kociek   (19. 07. 2018)

Bratislavskí colníci kontrolovali v uplynulých dňoch elektronické registračné pokladnice (ERP), autá prepravujúce tovar i skladové priestory. Výsledkom kontrolných akcií bolo zaistenie falzifikátov Rubikových kociek v hodnote viac ako 50 tisíc eur, nájdenie vyše 18 tisíc krabičiek cigariet s únikom na spotrebnej dani takmer 40 tisíc eur, a pokuta 660 eur za porušenie zákona o ERP.

Dajte si pozor na zakázané weby!   (17. 07. 2018)

Finančná správa upozorňuje verejnosť na prevádzkovateľov nelegálneho hazardu na internete. Už rok zverejňuje zoznam zakázaných webových sídiel s nelegálnym hazardom, v ktorom je momentálne 202 webstránok. Klienti nelegálnych webových sídiel riskujú stratu investovaných peňazí.

Zúčtovanie plomb v zmysle zákona o ERP   (17. 07. 2018)

V zmysle zákona č. 289/2008 Z. z. o používaní elektronickej registračnej pokladnice a o zmene a doplnení zákona SNR č. 511/1992 o správe daní a poplatkov a o zmene v sústave územných finančných orgánov v znení neskorších predpisov s účinnosťou od 1.1.2018 sú servisné organizácie povinné vykonať zúčtovanie odberu a použitia prevzatých plomb za 1. polrok 2018 na colnom úrade najneskôr do 31. júla. Ide o plomby na elektronické registračné pokladnice.

Autorizácia už za pár minút   (16. 07. 2018)

Finančná správa výrazne skrátila čas autorizácie na portáli finančnej správy, a to po nasadení zjednotenia registrácie a autorizácie do jedného kroku pri daňových subjektoch, ktoré konajú sami za seba. Ide o ďalšie proklientske opatrenie. Daňové subjekty registrujúce sa pomocou kvalifikovaného elektronického podpisu (KEP) alebo občianskeho preukazu s čipom (eID), získajú potvrdenie o autorizácii okamžite.

V boji proti nezákonnému obchodu inšpirujeme Jordánsko   (13. 07. 2018)

Slovenská finančná správa je v riešeniach zameraných na boj proti nezákonnému obchodu inšpiráciou pre Jordánsko. O fungovaní informačného systému kontrolných známok na Slovensku sa prišli informovať zástupcovia Colnej správy Jordánska, ktorý chcú takýto systém spustiť aj v Jordánsku.

Novinka proti daňovým podvodníkom   (12. 07. 2018)

Od apríla budúceho roka budú musieť všetky hotely, reštaurácie, kaviarne a čerpacie stanice na Slovensku používať registračné pokladnice s online napojením na portál finančnej správy. Následne od júla 2019 sa táto povinnosť dotkne všetkých ostatných podnikateľských subjektov. Ministerstvo financií predložilo do medzirezortného pripomienkového konania návrh zákona, podľa ktorého budú mať podnikatelia povinnosť napojiť svoje registračné pokladnice online  na centrálne úložisko finančnej správy. Ide o projekt e-Kasa.

Finančná správa a NASES spájajú svoje sily   (12. 07. 2018)

Finančná správa a Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES) posilňujú spoluprácu s cieľom skvalitniť služby pre klientov. Prepojili svoje call centrá. Klienti tak môžu získať informácie týkajúce sa procesov na portáli slovensko.sk jednoduchšie.