Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W1

Tlačové správy

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 tlačových správ, ktoré boli publikované na portáli finančnej správy. Tlačové správy sú zoradené podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam tlačových správ je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 tlačových správach. Celú tlačovú správu si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie tlačové správy môžete nájsť v Archíve tlačových správ.

Kontroly v páleniciach   (08. 11. 2018)

K dnešnému dňu je v Žilinskom kraji registrovaných 20 legálnych pestovateľských páleníc ovocia. Väčšina z nich sa nachádza v turčianskom a žilinskom regióne, ale po 2 sú aj na Kysuciach, Orave a Liptove. Colníci u nich vykonajú ročne v priemere 220 kontrol.

Kontrolná akcia „DUŠIČKY“   (08. 11. 2018)

Aj v období sviatkov všetkých svätých si prešovskí colníci posvietili na predajcov, u ktorých vykonali kontroly zamerané na dodržiavanie zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice (ERP). Kontroly priniesli pozitívne výsledky. Vo väčšine prípadov u predajcov neboli zistené porušenia zákona o používaní ERP.

Colný úrad Nitra ponúka drevené palety na humanitárne účely   (07. 11. 2018)

Colný úrad Nitra zverejňuje informáciu pre humanitárne organizácie a charitatívne združenia o bezodplatnej ponuke drevených paliet. V ponuke je 382 kusov drevených paliet určených na vykurovanie obytných alebo neobytných priestorov.

Cigarety skryté v umelo vybudovanom priestore auta   (06. 11. 2018)

V uplynulých dňoch našli colníci Colného úradu Košice počas bežnej kontroly osobného motorového vozidla 17.500 kusov cigariet rôznych značiek, ktoré boli na spotrebiteľských baleniach označené ukrajinskými kontrolnými známkami. Únik na spotrebnej dani predstavuje sumu viac ako 1 800 eur.

Čínske obchody prichytené najmä pri podvodoch s pokladnicami   (02. 11. 2018)

Finančná správa kontrolovala vo viacerých slovenských mestách obchody s čínskym tovarom. Cieľom bolo odhalenie podvodov pri krátení daní. Kriminalistom z Kriminálneho úradu finančnej správy pri tom pomohli dáta z kontrolných výkazov k DPH. Za väčšinu únikov môžu podľa predbežných výsledkov podvody s elektronickými registračnými pokladnicami. Výsledkom doterajších kontrolných akcií je identifikovaný únik na dani z pridanej hodnoty (DPH) vo výške viac ako 1 mil. eur.

Počet vyradených webstránok sa zvyšuje   (31. 10. 2018)

Finančná správa úspešne pokračuje v boji proti nelegálnemu hazardu. Webové stránky, ktoré sa ocitli na zozname zakázaných sídiel, postupne rušia svoju činnosť. Z tohto dôvodu mohli zamestnanci finančnej správy vyradiť zo zoznamu už 118 subjektov.

Zjednodušenie a zefektívnenie procedúr pre vývozcov tovaru   (29. 10. 2018)

Colný úrad Nitra informuje vývozcov tovaru do tretích krajín, ako aj špedičné spoločnosti, ktoré ich zastupujú, že v rámci zefektívnenia procedúr pri vývoze tovaru do tretích krajín, nie je potrebné tovar predkladať na príslušnej pobočke colného úradu, ale po podaní colného vyhlásenia môže byť tovar až do jeho prepustenia umiestnený v priestoroch vývozcu.

Podvody s motorovou naftou zapísané v zápisníku   (26. 10. 2018)

Ďalší úspešný zásah voči nelegálnym minerálnym olejom! Počas akcie spoločný vyšetrovací tím slovenského Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS), českej polície a colníkov z Colného úradu pre Juhomoravský kraj zaistil 11 000 litrov nelegálneho minerálneho oleja. Pri akcii zadržali osem osôb.

Experti riešili colné kontroly na hraniciach s Ukrajinou   (25. 10. 2018)

V dňoch 23. a 24. októbra 2018 sa vo Vyšnom Nemeckom uskutočnilo stretnutie CELBET (Customs Eastern and South – Eastern land Border expert team). Stretol sa tu tím expertov, ktorý pracuje pod patronátom Európskej komisie v rámci komunitárneho Programu CUSTOMS 2020. CELBET sústreďuje 11 krajín na východnej a juhovýchodnej vonkajšej hranici EÚ, ktorá má dĺžku 9 300 km a zahŕňa spolu 174 hraničných priechodov. Členmi sú Estónsko, Fínsko, Litva, Lotyšsko, Poľsko, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko, Grécko a Chorvátsko.

Obmedzenia na pracoviskách finančnej správy   (24. 10. 2018)

Finančná správa upozorňuje svojich klientov na obmedzenie prevádzky klientskych zón pracovísk finančnej správy počas nadchádzajúcich dní. V dňoch od 26.10.2018 – 1.11.2018 budú z dôvodu aktualizácie technickej infraštruktúry klientske zóny na daňových aj colných úradoch fungovať v obmedzenom režime.

Stanovisko finančnej správy k medializovaným informáciám   (24. 10. 2018)

Stanovisko finančnej správy k medializovaným informáciám o sledovaní novinárov zamestnancom finančnej správy.

Tabak sušil na povale rodinného domu   (23. 10. 2018)

Viac ako 2 tony tabakovej suroviny, 80 kg spracovaného tabaku a únik na spotrebnej dani vo výške takmer 160 000 eur. To je výsledok úspešnej akcie Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) v spolupráci s Colným úradom Trnava, ktorý po akcii odobral vzorky zo zaisteného tabaku na expertízu.

Ďalšie opatrenia finančnej správy   (22. 10. 2018)

Finančná správa neustále sleduje vývoj situácie v súvislosti s preclievaním ázijského tovaru na Slovensku a podľa toho prijíma potrebné opatrenia. Po rozšírení rizikových profilov v oblasti textilu na vybrané druhy tovaru pristupuje k ďalším plánovaným opatreniam. Rozširuje rizikové profily aj na viac ako stovku nových netextilových položiek. Sprísnené kontroly sa budú týkať položiek, ktoré OLAF nesleduje. O tomto opatrení, rovnako ako o niektorých konkrétnych tovarových položkách, informovala finančná správa už na poslaneckom prieskume pred 2 týždňami.

Trenčiansko – kraj páleníc   (22. 10. 2018)

Aktuálne je v Trenčianskom kraji 58 pestovateľských páleníc, v ktorých si pestovatelia ovocia môžu dať vypáliť vlastný kvas na destilát. Za posledné ukončené výrobné obdobie 01.07.2017 – 30.06.2018 bolo v trenčianskych páleniciach vypálených 460 000 litrov čistého alkoholu. Príslušná spotrebná daň so zníženou sadzbou z tohto množstva, ktorá je príjmom štátneho rozpočtu, je takmer 2,5 mil. eur.

Riaditeľ KÚFS podáva trestné oznámenie   (19. 10. 2018)

Riaditeľ Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovít Makó podáva trestné oznámenie v súvislosti s klamstvami, ktoré odzneli na tlačovej konferencii politickej strany Sloboda a Solidarita na tému investičného zlata a práce Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS).

Každý kamión s ázijským tovarom bude podrobený úplnej vnútornej kontrole   (19. 10. 2018)

Finančná správa zavádza tento rok ďalšie opatrenie v boji proti snahám o dovoz ázijského tovaru do Európy cez Slovensko. Najnovšie sa rozhodla zaviesť úplné vnútorné kontroly. Opatrenie začne platiť v nasledujúcich dňoch.

Vyjadrenie finančnej správy voči SaS   (19. 10. 2018)

Finančná správa sa ostro ohradzuje voči nepravdivým a manipulatívnym klamstvám, ktoré prezentovala SaS.

Falzifikáty mobilných telefónov, odevov aj obuvi v poštových zásielkach   (19. 10. 2018)

Žilinskí colníci za posledné štyri mesiace zaistili falzifikáty značkového tovaru v celkovej hodnote za takmer 11 000 eur. Väčšina sa nachádzala v zásielkach odoslaných zo štátov Východnej Ázie.

Úspešný zásah proti nelegálnym pohonným látkam   (17. 10. 2018)

Kriminálny úrad finančnej správy (KÚFS) rozložil organizovanú skupinu pôsobiacu na západnom Slovensku, ktorá nelegálne dovážala na územie Slovenskej republiky minerálne oleje. Škoda na spotrebnej dani presahuje 500 000 eur, na DPH 200 000 eur. 4 osoby stíhajú väzobne.

TAXANA poradila už viac ako 5 000 daňovníkom   (15. 10. 2018)

Chatbot finančnej správy TAXANA radí daňovníkom už od konca septembra. Za dva týždne poradila už viac ako 5 000 daňovníkom. Najčastejšie radí v oblasti DPH a dane z príjmu. Finančná správa na základe spätnej väzby od používateľov chatbot stále vylepšuje.