Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W1

Tlačové správy

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 tlačových správ, ktoré boli publikované na portáli finančnej správy. Tlačové správy sú zoradené podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam tlačových správ je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 tlačových správach. Celú tlačovú správu si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie tlačové správy môžete nájsť v Archíve tlačových správ.

Zo zoznamu zakázaných webov sme vyradili 42 subjektov   (11. 07. 2018)

Finančná správa už vyradila zo zoznamu zakázaných webových sídiel s nelegálnym hazardom 42 subjektov, pretože ukončili svoju činnosť. Kontrola nad poskytovaním internetových hazardných hier prináša výsledky. Momentálne sa v zozname zakázaných webových sídiel nachádza 197 webstránok.

Viac ako pol milióna elektronicky komunikujúcich   (10. 07. 2018)

S finančnou správou elektronicky komunikuje už vyše 530 000 klientov. Oproti koncu roka 2017 sa počet elektronicky komunikujúcich subjektov zvýšil o približne 170 000.

Festivaly pod drobnohľadom   (10. 07. 2018)

Na festivaloch v Trenčianskom samosprávnom kraji počas uplynulých dvoch víkendov nechýbali ani colníci. Pri kontrolách zistili porušenia len v niekoľkých prípadoch. Vďaka pravidelným kontrolám sa totiž disciplína predajcov na obľúbených festivaloch z roka na rok zlepšuje, a to aj vďaka súčinnosti organizátorov.

Kontroly trenčianskych colníkov   (09. 07. 2018)

Za prvý polrok tohto roku trenčianski colníci kontrolovali najmä registračné pokladnice a tovar, ktorý podlieha právam duševného vlastníctva. Najhoršie dopadli taxikári – čo kontrola, to pokuta.

Neziskovky dostali už takmer 35 miliónov eur   (09. 07. 2018)

Tisícky neziskoviek majú už na svojich účtoch približne 35 miliónov eur. Je to časť z peňazí, ktoré sa im rozhodli poukázať občania a podnikatelia z dane z príjmu za rok 2017. Finančná správa pokračuje v spracovávaní daňových priznaní, ktoré obsahujú aj vyhlásenia na poukázanie 2% dane  a tiež samostatných vyhlásení o poukázaní podielu zaplatenej dane. Spracovávanie v niektorých prípadoch komplikujú nesprávne či nečitateľne vyplnené tlačivá.

Colníci zaistili zásielku s dekoráciami do akvária z chránených kaktusov   (06. 07. 2018)

Colníci na žilinskej pošte odhalili v zásielke prichádzajúcej z USA časti chránených kaktusov. Tovar, ktorý bol deklarovaný ako dekorácie do akvária, podliehal zákazom a obmedzeniam a chýbali k nemu potrebné doklady na prepustenie do voľného obehu, zaistili. Jeho spoločenská hodnota bola vyčíslená na 4 580 eur.

Prerušenie dodávky elektrickej energie   (04. 07. 2018)

Colný úrad Trenčín oznamuje, že dňa 06. júla 2018 v čase od 07:30 hod. do 13:00 hod. bude prerušená dodávka elektrickej energie na Pobočke colného úradu Trenčín Kasárenská,  Kasárenská 8, 911 05 Trenčín z dôvodu vykonávaných prác na elektrozariadení.

Nasadzujeme zjednodušenie elektronickej komunikácie   (04. 07. 2018)

Využívanie elektronických služieb finančnej správy bude jednoduchšie. Finančná správa nasadzuje redizajn portálu, automatickú autorizáciu a upravené notifikačné e-maily.Nasledovať budú zmeny aj priamo v osobnej zóne daňovníka. Finančná správa vychádza v ústrety najmä novým elektronicky komunikujúcim klientom – fyzickým osobám podnikateľom. Nasadenie zmien si vyžiada dlhšiu odstávku portálu finančnej správy (PFS).

Finančná správa zverejňuje ďalšie zoznamy   (03. 07. 2018)

Finančná správa zverejňuje v zmysle daňového poriadku ďalšie informácie. Na portáli finančnej správy je dostupný už aj zoznam daňových subjektov s výškou vyrubenej dane z príjmov právnickej osoby a tiež zoznam daňových subjektov s výškou uplatneného nadmerného odpočtu. V zmysle platnej legislatívy ich finančná správa zverejnila do konca júna. Zoznamy bude pravidelne štvrťročne aktualizovať.

Nelegálne prevádzkovanie hazardných hier sa nevypláca   (02. 07. 2018)

Finančná správa zasahovala na celom Slovensku proti nelegálnemu hazardu. Počas kontrolnej akcie skontrolovala približne 100 prevádzok. Výsledkom je 75 zapečatených herných prístrojov priamo v prevádzkach, 5 rôznych typov kvízomatov zaistených na expertízu a zhabané účtovné doklady v 14-tich obchodných spoločnostiach. Finančná správa chce takýmito akciami upozorňovať, že obchádzať zákon sa nevypláca.

Od nedele fyzické osoby podnikatelia iba elektronicky   (29. 06. 2018)

Fyzické osoby podnikatelia majú poslednú možnosť podať papierovo odložené daňové priznanie k dani z príjmu za rok 2017. Daňové úrady sú dnes otvorené až do 18.00 hod., poslať papierové podanie bude možné ešte v sobotu poštou. Od nedele môžu fyzické osoby podnikatelia komunikovať s finančnou správou už len elektronicky.

Najväčší zásah proti nelegálnemu hazardu!   (28. 06. 2018)

Finančná správa dnes na Slovensku zasahuje proti nelegálnemu hazardu. Colníci Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) vykonávajú akciu v 100 prevádzkach po celom Slovensku. Ide o najväčšia akciu zameranú na odhaľovanie obchádzania zákona o hazardných hrách. Stovka kriminalistov finančnej správy preveruje aj podozrenia z podvodov na dani z pridanej hodnoty (DPH) a dani z príjmu právnických osôb (DPPO) v každom kraji Slovenska.

Predsedníctvo v IOTA prebralo Belgicko   (27. 06. 2018)

Ročné predsedníctvo slovenskej finančnej správy v Európskej organizácii daňových správ (IOTA) sa oficiálne skončilo. Štafetu prebrala belgická finančná správa na čele s jej prezidentom Hansom D'Hondt-om.

Slovensko prezentuje úspechy v oblasti digitalizácie procesov   (26. 06. 2018)

Slovenská finančná správa skončila svoje predsedníctvo v Európskej organizácii daňových správ (IOTA). Pri tejto príležitosti zorganizovala Valné zhromaždenie IOTA, na ktorom prezentuje svoje úspechy v oblasti digitalizácie procesov. Na konferencii tiež oficiálne odovzdala predsedníctvo v tejto medzinárodnej organizácii ďalšej finančnej správe – Belgicku.

Kamión plný tabaku   (26. 06. 2018)

Pri colnej kontrole zaistili colníci z Kriminálneho úradu finančnej správy kamión plne naložený tabakovou surovinou. Celkovo zaistili takmer 12 ton tabakovej suroviny.

Budeme pre vás otvorení dlhšie   (25. 06. 2018)

Finančná správa vychádza v ústrety svojim klientom. Vzhľadom na to, že počas posledných júnových dní sú pre podávanie odložených daňových priznaní vyťaženejšie daňové úrady, rovnako ako Call centrum finančnej správy, predĺži finančná správa úradné hodiny. Na podanie odloženého daňového priznania k dani z príjmov zostáva už len pár dní. Pozor by si mali dať najmä fyzické osoby podnikatelia.

Bratislava sa stáva hlavným mestom daní   (24. 06. 2018)

Bratislava sa na tri dni stane hlavným mestom európskych daňových správ. V dňoch 25. – 27. júna bude slovenská finančná správa hostiť v Bratislave najvyšších predstaviteľov daňových správ z celej Európy. Valné zhromaždenie Európskej organizácie daňových správ (IOTA) uzavrie ročné predsedníctvo Slovenskej republiky v tejto medzinárodnej organizácii.

Colníci zabránili viacerým falošným výrobkom dostať sa na slovenský trh   (22. 06. 2018)

Nitrianski colníci zaistili v uplynulom období viac ako 1200 kusov tovaru, ktorý vykazoval znaky falzifikátov. Škoda, ktorá by vznikla držiteľom práva duševného vlastníctva predajom zaisteného tovaru, bola odhadom vyčíslená na viac ako 50 000 eur. Zaistený tovar z dôvodu jeho nebezpečnosti pre spotrebiteľov bude zničený pod dohľadom colníkov.

Žilinskí colníci zastavili vodiča pod vplyvom alkoholu   (22. 06. 2018)

Počas nočnej služby Stanica colného úradu Žilina zaznamenala kuriózny prípad. Kontrolovala vozidlo opitého vodiča, ktorý na seba upútal jazdou v protismere a navyše mal zadržaný vodičský preukaz.

Cigarety z Egypta skončili v rukách colníkov   (21. 06. 2018)

Colníci z Colného úradu Banská Bystrica - pobočka Zvolen zadržali na letisku Sliač v osobnej batožine cigarety. Išlo o nezákonný dovoz tabakových výrobkov bez označenia.