Preskočiť na hlavný obsah

Ďalšie novinky a aktuality

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 noviniek a aktualít, ktoré boli publikované na portáli finančnej správy. Novinky a aktuality sú zoradené podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam noviniek a aktualít je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 noviniek. Celú novinku si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie novinky a aktuality môžete nájsť v Archíve noviniek a aktualít.

Tento rok bude na maratónskej trati v Košiciach rekordný počet colníkov a daniarov   (29. 09. 2017)

Finančná správa nebude ani tento rok chýbať na štartovom poli najstaršieho európskeho mestského maratónu. Presne 232 „finančníkov“ bude súťažiť s tisíckami bežcov z celého sveta v rámci 94. ročníka Medzinárodného maratónu mieru (MMM) Košice 2017, ktorý sa uskutoční už túto nedeľu (1.10.). Tradícia účasti finančnej správy sa udržiava už od roku 2004, keď ju založila skupina nadšencov bývalej colnej správy. Odvtedy sa počas MMM konajú aj Majstrovstvá finančnej správy v maratónskom behu, ktoré organizuje priamo finančná správa pre svojich zamestnancov.

Boj proti korupcii   (28. 09. 2017)

Finančná správa spolu s Policajným zborom SR odhalila dva prípady korupčného správania sa. K jednému došlo v radoch colníkov, druhý sa týkal podvodu krátenia dane. Potvrdili to prezident finančnej správy František Imrecze spolu s prezidentom Policajného zboru Tiborom Gašparom pri prezentácii oboch prípadov.

Služobný pes HUTCH objavil pri kontrole auta drogu   (28. 09. 2017)

Nitrianski colníci na hraničnom priechode Šahy pri colnej kontrole osobného motorového vozidla zistili, že jeho bulharský vodič v ňom preváža amfetamín. Upozornil na to služobný pes HATCH vycvičený na vyhľadávanie psychotropných a omamných látok. Prípad bol postúpený príslušnému útvaru PZ SR.

Kvalitnejšie služby klientom   (28. 09. 2017)

Finančná správa opäť skvalitňuje svoje služby. Od októbra posilňuje tím odborníkov v call centre. Dôvodom je pripravované rozšírenie povinnej elektronickej komunikácie.

Plánovaná odstávka informačných systémov CIS – zmena komunikačných schém pre elektronickú komunikáciu   (27. 09. 2017)

Oznamujeme obchodnej verejnosti, že dňa 30.9.2017 (sobota) bude v čase od 22:00 hod. do 24:00 hod. vykonaná plánovaná odstávka produkčných systémov Finančnej správy SR, v oblasti colnej - IS DS / eDovoz (Deklaračný systém), Trantit (NCTS) a IS CEP (EKR-CEP - Elektronické komunikačné rozhranie pre vybrané služby v rámci colných systémov) z dôvodu inštalácie nových verzií systémov do prevádzky.

Česi našli inšpiráciu na Slovensku   (27. 09. 2017)

Česká republika spúšťa v nedeľu bločkovú lotériu. Pri jej zavádzaní sa inšpirovala aj Slovenskom. Podmienky jej fungovania predstavilo české ministerstvo financií médiám na pracovných raňajkách. Skúsenosti s bločkovou lotériou prezentovala na stretnutí v Prahe aj slovenská finančná správa.

85 kíl jantáru na ceste   (25. 09. 2017)

„Novodobé zlato“ alebo aj „zlato z Baltského mora je pomenovanie pre jantár, ktorý objavili košickí colníci pri kontrole na cestnej komunikácii.

Nová hovorkyňa   (25. 09. 2017)

Finančná správa má oddnes novú hovorkyňu. Stala sa ňou Ivana Skokanová, ktorá prišla z Ministerstva školstva SR.

Colníci na letisku majú rušno   (22. 09. 2017)

Colníci na bratislavskom letisku M. R. Štefánika sa zapojili do Dní otvorených dverí, ktoré sa konajú oddnes až do nedele (24.09.) Verejnosti počas troch dní predstavia okruhy svojich pracovných úloh, ktoré v priestoroch najväčšieho slovenského letiska plnia. Upozornia cestujúcich, aké suveníry nie je povolené nosiť z dovoleniek. A návštevníci môžu v praxi vidieť, ako vycvičený pes dokáže nájsť zakázané exempláre, drogy či peňažnú hotovosť a prezrieť si výsledky ich práce vo forme vystavených ukážok záchytov.

Colníci kontrolovali pohonné hmoty   (18. 09. 2017)

Žilinskí colníci tento rok vykonali so spektrometrom 118 kontrol zameraných na pohonné hmoty, pričom v 2 prípadoch zistili porušenie predpisov.

Obchod v centre Bratislavy predával falzifikáty   (18. 09. 2017)

Colníci Colného úradu Bratislava počas letných mesiacov nezaháľali. V predajni módnych odevov a doplnkov v centre hlavného mesta zaistili falzifikáty v hodnote viac ako 68 tisíc eur. Kabelky, peňaženky, opasky či topánky boli len vydarenými napodobeninami značiek svetového mena.

Plánovaná odstávka Ústredného portálu verejnej správy www.slovensko.sk   (15. 09. 2017)

Oznamujeme verejnosti, že v termíne od 15.9.2017 od 22:00 hod. do 16.9.2017 do 23:59 hod. bude prebiehať technická odstávka Ústredného portálu verejnej správy.

Plánovaná údržba portálu FS   (14. 09. 2017)

Oznamujeme verejnosti plánovanú údržbu Portálu FS, ktorá sa uskutoční dňa 14. septembra 2017 v čase od 21,00 do 22,00 hod.

Inštalácia novej verzie a údržba systému IS KZ   (13. 09. 2017)

Oznamujeme verejnosti, že dňa 14.9.2017, medzi 19:00h a 01:00h, bude realizovaná inštalácia novej verzie a pravidelná údržba systému ISKZ. Počas tejto doby môžete zaznamenať nedostupnosť služieb ISKZ vrátane overenia kontrolnej známky pomocou aplikácie Občan-WEB a Superkolky.

Spoloční experti pre eurodaniarov   (13. 09. 2017)

Prezident finančnej správy a prezident IOTA František Imrecze predsedal dvojdňovému zasadnutiu Výkonného výboru IOTA v Budapešti. Na programe boli okrem rozpočtových otázok najmä programové priority Európskej daňovej organizácie počas slovenského predsedníctva. Slovensko bude predsedať Európskej organizácii daňových správ (IOTA) do júla 2018.

Bratislavskí colníci v akcii   (09. 09. 2017)

Colníci z Bratislavy mali dnes akčný deň. Chytali pašerákov drog, pričom museli použiť donucovacie prostriedky aj špeciálne cvičeného psa. Naháňačka ako z akčného filmu sa odohrala v rámci 11. ročníka Dňa ozbrojených zložiek a záchranných systémov s deťmi v areáli Vojenského historického múzea v Piešťanoch. Stovky návštevníkov si nenechali ujsť túto dynamickú ukážku práce našich colníkov.

Colníci strieľali !!!   (08. 09. 2017)

Cemjata sa po roku opäť stala dejiskom rezortných majstrovstiev Finančnej správy SR v praktickej combat streľbe. Išlo už o jubilejný XV. ročník, ktorý sa uskutočnil pod taktovkou Colného úradu Prešov a odborárov. Zároveň ide už o III. ročník s medzinárodnou účasťou, kde pozvanie na zmeranie síl s domácimi súťažiacimi tento rok prijali aj colníci z Česka, Maďarska, Poľska, Rakúska, Litvy a Estónska.

Nitrianski colníci zistili počas leta množstvo porušení zákona   (08. 09. 2017)

V priebehu dvoch letných mesiacov kontrolovali nitrianski colníci dodržiavanie zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice najmä na tradičných jarmokoch, výstavných podujatiach, festivaloch, v rekreačných zariadeniach, ale aj vo vozidlách taxislužby. Zákon porušilo takmer 84% kontrolovaných subjektov. Pokuty za zistené porušenia dosiahli výšku viac ako 26 tisíc eur.

Rozšírenie elektronickej komunikácie   (07. 09. 2017)

Finančná správa rozšírila elektronickú komunikáciu. Po spotrebných daniach začala obojsmerne komunikovať aj v oblasti dozoru nad hazardnými hrami. Ďalším krokom bude navrhovaná povinnosť elektronickej komunikácie pre firmy a živnostníkov.

Krst colníckeho psa alebo THC v kurze   (06. 09. 2017)

Colníci mobilných jednotiek Colného úradu Košice počas uplynulého mesiaca zistili prechovávanie omamných a psychotropných látok ich prevozom v osobných motorových vozidlách.