Preskočiť na hlavný obsah

Tlačové správy

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 tlačových správ, ktoré boli publikované na portáli finančnej správy. Tlačové správy sú zoradené podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam tlačových správ je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 tlačových správach. Celú tlačovú správu si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie tlačové správy môžete nájsť v Archíve tlačových správ.

V nitrianskom kraji stúpa počet zákazov predaja a podnetov na zrušenie živnosti   (30. 11. 2015)

Z dôvodu opakovaného porušenia zákona o elektronickej registračnej pokladnici uložili nitrianski colníci počas tretieho štvrťroka 2015 až v sedemnástich prípadoch sankciu zákazu predaja do 72 hodín. V štyroch prípadoch po trojnásobnom porušení zákona colníci podali návrh na odňatie živnostenského oprávnenia. Za zistené porušenia boli uložené pokuty rozhodnutím na mieste vo výške 58 250 eur.  

PAT & MAT skončili v sklade colníkov   (30. 11. 2015)

Colníci z Dunajskej Stredy odhalili 5 664 hračiek, ktoré sú pravdepodobne napodobeninami ochranných známok.  Škoda, ktorá by vznikla ich predajom bola vyčíslená na 35 000 eur.

Dva týždne na podanie žiadosti o virtuálnu pokladnicu   (30. 11. 2015)

Virtuálna registračná pokladnica (VRP) vstupuje od januára 2016 do svojej ďalšej etapy. Táto bezplatná služba, ktorá nahrádza elektronickú registračnú pokladnicu, sa k danému dátumu sprístupňuje všetkým podnikateľom. Ak ju chcú používať od 1. januára, mali by podať žiadosť o pridelenie VRP do 14. decembra.

Colníci zo Senice našli marihuanu   (27. 11. 2015)

Colníci zo Senice počas celodennej kontrolnej akcie našli u českej posádky vozidla marihuanu. Páchateľovi hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

Nitrianski daniari na jarmokoch   (26. 11. 2015)

Okrem tisícok návštevníkov, ktorí navštevujú tradičné jarmoky v Štúrove a Leviciach, sa ich zúčastnili aj kontrolóri z Daňového úradu Nitra, aby preverili, ako predávajúci dodržujú zákon o elektronickej registračnej pokladnici. Porušenie zákona zistili v 17 zo 59 kontrolovaných prevádzok, teda takmer v tretine prípadov. Za zistené porušenia udelili na mieste pokuty vo výške 4 460 eur.

Nezákonná preprava rádioaktívneho materiálu   (26. 11. 2015)

Viac než 400-násobné prekročenie bezpečnej hladiny rádioaktivity zaznamenali včera bratislavskí colníci na bývalom hraničnom priechode v Jarovciach. Z Rakúska priviezol muž zdraviu nebezpečný materiál bez akýchkoľvek povolení, preložiť ho chcel za hranicami do českého vozidla. Prípad už rieši polícia.

Colníci vo Vyšnom Nemeckom odhalili kamión plný pašovaných cigariet v špeciálne upravenej zásielke ihličnatého reziva   (25. 11. 2015)

Colníci na hraničnom priechode vo Vyšnom Nemeckom odhalili pomocou skeneru kontraband 1 918 640 kusov cigariet v špeciálne vybudovanom úkryte v náklade drevených dosiek.Finančný únik na cle a daniach bol vyčíslený na 269 307,98 eur.

V balíku chcel doviezť zuby a aj kožu z medveďa   (24. 11. 2015)

V zásielke z USA sa podľa dokladov mal nachádzať stenový poľovnícky koberec a cukrovinky. Pri kontrole na vyclievacej pošte v nej colníci našli vypracovanú kožu a 4 kusy zubov z medveďa baribala. Pre chýbajúce povolenie na dovoz tovar zaistili.

Kiosk na ekolky už v Petržalke   (23. 11. 2015)

Občania a podnikatelia využívajúci služby daňového úradu Bratislava v Petržalke už majú možnosť kúpiť si kolky priamo na úrade. V budove daňového úradu na Ševčenkovej ulici bol nainštalovaný kiosk na vydávanie ekolkov.

Ocenenie pre Trnavu   (20. 11. 2015)

Daňový aj colný úrad v Trnave sa umiestnili na prvom mieste v hodnotení ukazovateľov výkonnosti colných a daňových úradov. Putovný pohár pre zamestnancov dnes slávnostne odovzdalo vedenie finančnej správy.

Sme najlepší v Európe   (19. 11. 2015)

Európska federácia asociácia internej komunikácie ocenila slovenskú finančnú správu najvyššou cenou - FEIEA Grand Prix. V kategórii najlepšia komunikácia organizačnej zmeny sme s projektom taktickej internej komunikácie o novom informačnom systéme ISFS – SD získali prvé miesto a uspeli v konkurencii veľkých súkromných firiem z celej Európy. Cenu prevzal prezident finančnej správy v Palazzo Altieri v Ríme.

Inšpirovali sme aj Moldavsko   (19. 11. 2015)

Finančnú správu dnes navštívili predstavitelia moldavskej daňovej správy, ktorá sa zaujímali o slovenskú daňovú asignáciu, t.j. poukazovanie podielu zaplatenej dane z príjmu vybranej neziskovej organizácii.

Novinka vo VRP   (18. 11. 2015)

Všetky virtuálne registračné pokladnice (VRP) s doterajším označením „ambulantný predaj“ sú odteraz premenované na „prenosné pokladnice“. Finančná správa vydala v uplynulých dňoch metodický pokyn, ktorým sa zrušilo používanie označenia „ambulantný predaj“. Nové označenie „prenosná pokladnica“ bude zavedené v prostredí VRP automaticky.

Ruskí colníci na Slovensku   (16. 11. 2015)

Najbližšie tri dni hosti slovenskí colníci kolegov z Ruskej federácie. Témy sú rôzne – od spoločného boja proti porušovaniu colných predpisov až po systémy vzdelávania.

"Veselý víkend“ na východe   (16. 11. 2015)

Viac ako 1 000 kartónov nelegálnych cigariet a 12 nelegálnych migrantov zadržali colníci z Kriminálneho úradu finančnej správy (KUFS) počas uplynulých dní na východe Slovenska. Páchateľov oboch skutkov neodradilo ani to, že totožné problémy mali už v minulosti.

Hazard nikdy nespí   (12. 11. 2015)

Koncom októbra si trnavskí daniari posvietili na podniky, v ktorých sa prevádzkujú hazardné hry najmä prostredníctvom výherných prístrojov a videohier. Dozory boli zamerané na preverenie prítomnosti detských hráčov a vyhľadávanie čiernych strojov.

Colníci u „hotelákov“ v Prievidzi   (11. 11. 2015)

V rámci tzv. hospodárskeho týždňa v Strednej odbornej škole obchodu a služieb v Prievidzi colníci oboznámili žiakov 5. ročníka s ich základnými povinnosťami vo vzťahu k colnému úradu v prípade, ak by si chceli otvoriť vlastnú kaviareň či reštauráciu.

Zaistili falzifikáty za takmer 40 tisíc eur   (11. 11. 2015)

Bratislavskí, malackí a trnavskí colníci skontrolovali 68 predajní a skladov na Starej Vajnorskej ulici v hlavnom meste. Zaistili tovar porušujúci práva duševného vlastníctva vo výške 40 tisíc eur.

Tlačivá pre rok 2016   (10. 11. 2015)

Finančná správa zverejnila tlačivá daňových priznaní pre budúci rok. Podklady pre tvorcov softvérov budú k dispozícií do pár dní.

Priznalo sa viac ako 1,2 milióna daňovníkov   (09. 11. 2015)

Viac ako 1,2 milióna spracovaných daňových priznaní k dani z príjmov. Taká je štatistika daňových priznaní za rok 2014. V porovnaní s predchádzajúcim rokom daňové úrady spracovali takmer o 60 000 priznaní viac.