Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server 11

Tlačové správy

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 tlačových správ, ktoré boli publikované na portáli finančnej správy. Tlačové správy sú zoradené podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam tlačových správ je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 tlačových správach. Celú tlačovú správu si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie tlačové správy môžete nájsť v Archíve tlačových správ.

Česi našli inšpiráciu na Slovensku   (27. 09. 2017)

Česká republika spúšťa v nedeľu bločkovú lotériu. Pri jej zavádzaní sa inšpirovala aj Slovenskom. Podmienky jej fungovania predstavilo české ministerstvo financií médiám na pracovných raňajkách. Skúsenosti s bločkovou lotériou prezentovala na stretnutí v Prahe aj slovenská finančná správa.

85 kíl jantáru na ceste   (25. 09. 2017)

„Novodobé zlato“ alebo aj „zlato z Baltského mora je pomenovanie pre jantár, ktorý objavili košickí colníci pri kontrole na cestnej komunikácii.

Nová hovorkyňa   (25. 09. 2017)

Finančná správa má oddnes novú hovorkyňu. Stala sa ňou Ivana Skokanová, ktorá prišla z Ministerstva školstva SR.

Colníci na letisku majú rušno   (22. 09. 2017)

Colníci na bratislavskom letisku M. R. Štefánika sa zapojili do Dní otvorených dverí, ktoré sa konajú oddnes až do nedele (24.09.) Verejnosti počas troch dní predstavia okruhy svojich pracovných úloh, ktoré v priestoroch najväčšieho slovenského letiska plnia. Upozornia cestujúcich, aké suveníry nie je povolené nosiť z dovoleniek. A návštevníci môžu v praxi vidieť, ako vycvičený pes dokáže nájsť zakázané exempláre, drogy či peňažnú hotovosť a prezrieť si výsledky ich práce vo forme vystavených ukážok záchytov.

Colníci kontrolovali pohonné hmoty   (18. 09. 2017)

Žilinskí colníci tento rok vykonali so spektrometrom 118 kontrol zameraných na pohonné hmoty, pričom v 2 prípadoch zistili porušenie predpisov.

Obchod v centre Bratislavy predával falzifikáty   (18. 09. 2017)

Colníci Colného úradu Bratislava počas letných mesiacov nezaháľali. V predajni módnych odevov a doplnkov v centre hlavného mesta zaistili falzifikáty v hodnote viac ako 68 tisíc eur. Kabelky, peňaženky, opasky či topánky boli len vydarenými napodobeninami značiek svetového mena.

Spoloční experti pre eurodaniarov   (13. 09. 2017)

Prezident finančnej správy a prezident IOTA František Imrecze predsedal dvojdňovému zasadnutiu Výkonného výboru IOTA v Budapešti. Na programe boli okrem rozpočtových otázok najmä programové priority Európskej daňovej organizácie počas slovenského predsedníctva. Slovensko bude predsedať Európskej organizácii daňových správ (IOTA) do júla 2018.

Bratislavskí colníci v akcii   (09. 09. 2017)

Colníci z Bratislavy mali dnes akčný deň. Chytali pašerákov drog, pričom museli použiť donucovacie prostriedky aj špeciálne cvičeného psa. Naháňačka ako z akčného filmu sa odohrala v rámci 11. ročníka Dňa ozbrojených zložiek a záchranných systémov s deťmi v areáli Vojenského historického múzea v Piešťanoch. Stovky návštevníkov si nenechali ujsť túto dynamickú ukážku práce našich colníkov.

Colníci strieľali !!!   (08. 09. 2017)

Cemjata sa po roku opäť stala dejiskom rezortných majstrovstiev Finančnej správy SR v praktickej combat streľbe. Išlo už o jubilejný XV. ročník, ktorý sa uskutočnil pod taktovkou Colného úradu Prešov a odborárov. Zároveň ide už o III. ročník s medzinárodnou účasťou, kde pozvanie na zmeranie síl s domácimi súťažiacimi tento rok prijali aj colníci z Česka, Maďarska, Poľska, Rakúska, Litvy a Estónska.

Nitrianski colníci zistili počas leta množstvo porušení zákona   (08. 09. 2017)

V priebehu dvoch letných mesiacov kontrolovali nitrianski colníci dodržiavanie zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice najmä na tradičných jarmokoch, výstavných podujatiach, festivaloch, v rekreačných zariadeniach, ale aj vo vozidlách taxislužby. Zákon porušilo takmer 84% kontrolovaných subjektov. Pokuty za zistené porušenia dosiahli výšku viac ako 26 tisíc eur.

Rozšírenie elektronickej komunikácie   (07. 09. 2017)

Finančná správa rozšírila elektronickú komunikáciu. Po spotrebných daniach začala obojsmerne komunikovať aj v oblasti dozoru nad hazardnými hrami. Ďalším krokom bude navrhovaná povinnosť elektronickej komunikácie pre firmy a živnostníkov.

Krst colníckeho psa alebo THC v kurze   (06. 09. 2017)

Colníci mobilných jednotiek Colného úradu Košice počas uplynulého mesiaca zistili prechovávanie omamných a psychotropných látok ich prevozom v osobných motorových vozidlách.

Služobný pes HUTCH opäť bodoval   (05. 09. 2017)

Nitrianski colníci za pomoci služobného psa HUTCHA odhalili nelegálnu prepravu omamných a psychotropných látok. Na hraničnom priechode Šahy pri cestnej kontrole osobného motorového vozidla zistili, že vodič so svojou spolujazdkyňou v tomto vozidle preváža pod sedadlom vodiča aj viac ako tri gramy marihuany. Prípad bol postúpený na ďalšie konanie OO PZ Šahy.

Posledný mesiac na odložené dane   (04. 09. 2017)

Pre takmer 20 000 ľudí a firiem zostáva posledná šanca na podanie daňového priznania. Šesťmesačný odklad uplynie 2. októbra. Daňové priznanie treba nie len podať, ale daň aj zaplatiť.

Elektronický dovoz ide ďalej   (30. 08. 2017)

Finančná správa upozorňuje dovozcov na ďalšiu zmenu v rámci informačného systému eDovoz, ktorej účinnosť nastáva 1. septembra. Všetci držitelia povolenia typu „C“ musia od tohto dátumu posielať colné vyhlásenia už len elektronicky.

Podozrivé kontajnery sú pod drobnohľadom   (25. 08. 2017)

Európski colníci vrátane slovenských už rok používajú nový IT nástroj v boji proti podvodom. Colné orgány majú prístup k systémom, ktoré zaznamenávajú pohyby kontajnerov prepravovaných na námorných plavidlách a zhromažďujú informácie o tovare, ktorý vstupuje, prechádza a opúšťa EÚ. Tento nový nástroj umožňuje EÚ a jej členským štátom lepšie sledovať podozrivé zásielky a odhaľovať colné podvody.

Čo robiť, keď máte daňový nedoplatok?   (24. 08. 2017)

Občania či podnikatelia sa môžu dostať do situácie, kedy nemôžu zaplatiť daň v lehote splatnosti a vznikne im daňový nedoplatok. Vtedy je dôležité komunikovať s daňovým úradom. V najhoršom prípade daňovníci musia počítať aj s možnosťou daňovej exekúcie.

V Čechách kúpil marihuanu, cestou späť ju chcel vyfajčiť   (23. 08. 2017)

Na Kysuciach odhalila hliadka službukonajúcich colníkov vo vozidle s nemeckými poznávacími značkami, v ktorom cestovali dvaja mladí Poliaci, viacero balení zelenej sušenej rastliny. Jeden z nich ju mal kúpiť v Čechách a chcel vyfajčiť cestou nazad.

Virtuálna registračná pokladnica pre všetkých   (21. 08. 2017)

Od septembra sa ruší mesačný limit na počet vydaných pokladničných dokladov prostredníctvom virtuálnej registračnej pokladnice (VRP). Prináša to novela zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice (ERP). Podnikatelia tak môžu bez obmedzenia využívať túto bezplatnú službu finančnej správy.

Finančná správa na SIAF 2017   (17. 08. 2017)

Finančná správa nebude ani tento rok chýbať na prestížnom podujatí Medzinárodné letecké dni SIAF 2017. Pre návštevníkov sme pripravili množstvo zaujímavých ukážok. Brány letiska Sliač sa pre SIAF 2017 otvoria v posledný augustový víkend – sobotu 26.08. a nedeľu 27.08.