Preskočiť na hlavný obsah

Elektronická komunikácia

Platitelia DPH musia s finančnou správou povinne komunikovať elektronicky už od roku 2014. Od 1.1.2018 sa povinná elektronická komunikácia rozšírula na všetky právnické osoby zapísané v obchodnom registri a od 1.7.2018 aj na všetky fyzické osoby - podnikateľov.

Elektronická komunikácia sa neustále rozširuje. V tejto časti preto nájdete všetky informácie týkajúce sa elektronickej komunikácie s finančnou správou. Dozviete sa, ako sa zaregistrovať na portáli FS, ako sa autorizovať či ako podávať dokumenty elektronicky. Okrem textových manuálov sú pre Vás pripravené aj videá prezentujúce jednotlivé postupy. K dispozícii sú aj popisy potenciálnych situácií a odporúčania. Veríme, že zverejnené návody a rady Vám pri elektronickej komunikácii s finančnou správou pomôžu.

Elektronická komunikácia je vzhľadom na rozdielne postupy a podmienky používania rozdelená do nasledovných oblastí:

Zároveň vám v tejto časti tiež poskytujeme aktuálne informácie pre obidve oblasti elektronickej komunikácie.

Odpovede na najčastejšie kladené otázky o elektronickej komunikácii nájdete na portáli FS v časti "Najčastejšie otázky" - "Elektronická komunikácia".

Súhrn najaktuálnejšich informácií z oblasti elektronickej komunikácie nájdete v časti "Informácie k aktuálnym daňovým a colným povinnostiam" - "Elektronická komunikácia"

Pre zjednodušenie práce na portáli FS, ďalších systémoch a mobilných aplikáciách finančnej správy sme pre Vás pripravili v časti "Príručky, návody a videonávody" príručky vo formáte pdf alebo v tvare video návodov.